Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στο golden sun και τρώω πίτσα και νιώθω ότι θέλω ζακέτα. Για εξωτερικές εργασίες πολύ καλές συνθήκες, όπως και για εσωτερική σπιτιού, αλλά εγώ ξεπαγιασα στην θάλασσα σήμερα. Ιδανικά θα ήθελα το νερό 2-3 βαθμούς πιο ζεστό και την εξωτερική 3-4 πιο πάνω. Φυσικά αν μπορούσα να είχα 35 βαθμούς νερό θα ήταν ακόμα καλύτερα για να μπορώ να μπω κατευθείαν μέσα αλλά δυστυχώς δεν είμαστε κόλπος του Μεξικού!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! Πολύ καλή και η σημερινή ημέρα εδώ στην δυτική πεδινή Ημαθία με φυσιολογικότατη ζεστούλα ... 31,9 η μέγιστη σχεδόν τα ίδια και η αίσθηση δυσφορίας.... στους 19,8 είχε πέσει η ελάχιστη , στους 24,3 βρισκόμαστε αυτη τη σιτγμή.... μια χαρά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΟΧΙΙΙΙΙ ρε φιλεεε 30.0 μέγιστη έγραψα τελικά στο Γαλάτσι ισα για να μου σπάσει τα νεύρα... υπέροχη μέρα και συνθήκες εννοείται και οριακά ανεκτό το περπάτημα ακόμα και το μεσημέρι. Η Αθήνα που ήταν ήδη σε κόμμα σήμερα νομίζω νεκρωσε τελείως. Πάνε όλοι! 

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα ενταξει αυτο.ξεπερναει καθε.φαντασια....

Περιμενοντας τα αυριανα κ.μεθαυριανα νομιζα οτι ειχαμε ξεμπερδεψει για το βραδυ απο.υετο (Παλαιοβραχα Φθιωτιδας που σειεται στους ρυθμους του Old Rock Party 2023 οι γνωστες κ ο φιλος Delsnow ξερουν)

Κοιταω ξαφνικη ανοδο μες.στη νυχτια 18.1 ολοκληρους βαθμους απο 17.2 τα μεσανυχτα....εξω πυκνη βαρια συννεφια κ ψεκαδες!!!!! Εξ ου κ η ανοδος!!!

7η ημερα.φαινομενων απτις 13 του καταπληκτικου Αυγουστου μαλλον εφερα γουρι στην περιοχη που ειναι.στο επικεντρο...

Απο.Σαββατο 5.8 βραδυ που αφησα τα μπετα της αθλιουπολης πραγματικα.εχω χορτασει καλοκαιρινη δροσουλα.εδω στα 400 μ της.Δυτικης Φθιωτιδας....λες και ειναι 2.400 μ αισθανομαι τετοια καιρικη στερηση μιλαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε να φυσάει στα Μεσάγκαλα, μαζεύει ο Όλυμπος νέφη, δύσκολο όμως για καταιγίδα, ίσως αν βγει τοπική.

IMG_20230813_022741.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχουλα πανεμορφη λοιπον νυχτιατικα...0.6 μμ το κοντινο.βροχομετρο της Μακρακωμαρας και 18 βαθμοι φουλ.υγρασια.κ.αισθηση τουλαχιστον.φθινοπωρινη...

Ετσι ναι ας.κανει οσο καλοκαιρι.θελει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ύφεση η πυρκαγιά στη Νέα Πέραμο - Σε κυκλοφορία οι δύο λωρίδες της Αθηνών-Κορίνθου

Για προληπτικούς λόγους, λίγο μετά τις 3 το πρωί, δόθηκε εντολή εκκένωσης της περιοχής Άνω Λουτρόπυργος
Σε ύφεση βρίσκεται η φωτιά που ξέσπασε τα ξημερώματα σε δασική έκταση δίπλα στην εθνική οδό Αθηνών-Κορίνθου, μετά τα διόδια της Ελευσίνας προς Κόρινθο όπως δήλωσε στον ΣΚΑΪ 100,3 ο δήμαρχος Μεγαρέων Γρηγόρης Σταμούλης.

Σύμφωνα με το δήμαρχο η φωτιά είχε κατεύθυνση προς το βουνό και έτσι δεν κινδύνευσε κατοικημένη περιοχή.

Ωστόσο για προληπτικούς λόγους, λίγο μετά τις 3 το πρωί, δόθηκε εντολή εκκένωσης της περιοχής Άνω Λουτρόπυργος.

Η  πυρκαγιά ξέσπασε λίγο μετά τις 2 τα ξημερώματα , στο 29ο χιλιόμετρο, αρχικά σε ΙΧ αυτοκίνητο και λόγω του αέρα οι φλόγες επεκτάθηκαν σε ξερά χόρτα στην πλαγιά.

Επιχειρούν ισχυρές δυνάμεις πυρόσβεσης με 6 εναέρια μέσα, 2 αεροσκάφη και 4 ελικόπτερα, το ένα συντονιστικό

Στο τμήμα της Αθηνών-Κορίνθου από τα διόδια Ελευσίνας μέχρι τον κόμβο Νέας Περάμου είναι κλειστή για την κυκλοφορία η δεξιά λωρίδα.

Μπορεί να είναι εικόνα φωτιά και δρόμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο Γλυφα!!!Το βραδυ υπνο χωρις κλιματισμο και με πικε κουβερτουλα!!!Μαγεια!!

20230813_092946.jpg

20230813_093651.jpg

Γιαμπανακιαααας!!!

20230813_093645.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 

Με βαριά συννεφιά και άπνοια  ξεκίνησε η μέρα εδώ στην Κέρκυρα ....25.8 βαθμοί αυτήν την ώρα στον Ποταμό

Βλέπω η Αθήνα έχει γίνει Μύκονος από τον αέρα .....χθες 60αρες ριπές ο σταθμός μου και σήμερα ήδη 50αρες με τρομερή δροσιά και 23.9 αυτήν την ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχο αερακι ισα για να μην ζεστενεσαι οταν βγαινεις απο τη θαλασσα...Βλεπω το απεραντο γαλαζιο του Ιουνιο και το μυαλο μου τρεχει στα shelf cloud του Φθινοπωρου!!!

Αλλοι εχουν βαλει στη θαλασσα σανιδες και γω το δικο μου οπλο!!!Θαλασσολυκος οχι αστεια..🤣Η Αλικη στο ναυτικο!!!

20230813_104117.jpgΤην αγαπη μας..

20230813_113538.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα 

Με βαριά συννεφιά και άπνοια  ξεκίνησε η μέρα εδώ στην Κέρκυρα ....25.8 βαθμοί αυτήν την ώρα στον Ποταμό

Βλέπω η Αθήνα έχει γίνει Μύκονος από τον αέρα .....χθες 60αρες ριπές ο σταθμός μου και σήμερα ήδη 50αρες με τρομερή δροσιά και 23.9 αυτήν την ώρα 

Λες να βρέξει σήμερα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο τα 400 μ.της Δυτικης Φθιωτιδας....

Βροχουλα κατα διαστηματα ολη νυχτα αφησε 1.5 μμ στη Μακρακωμαρα κ μπορει λιγο περισσοτερο εδω πανω...

17.2 η ελαχιστη τα μεσανυχτα και μολις 26.1 τωρα ενω πυκνωνει η συννεφια απο τα ΒΒΑκα μας...

Δωσε κ σημερα κ αυριο κ μαλλον κ 15Αυγουστο φαινομενα...εφερα απιστευτο γουρι στην περιοχη οχι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καλημερα απο τα 400 μ.της Δυτικης Φθιωτιδας....

Βροχουλα κατα διαστηματα ολη νυχτα αφησε 1.5 μμ στη Μακρακωμαρα κ μπορει λιγο περισσοτερο εδω πανω...

17.2 η ελαχιστη τα μεσανυχτα και μολις 26.1 τωρα ενω πυκνωνει η συννεφια απο τα ΒΒΑκα μας...

Δωσε κ σημερα κ αυριο κ μαλλον κ 15Αυγουστο φαινομενα...εφερα απιστευτο γουρι στην περιοχη οχι?

Μαλλον πρεπει να ερχεσαι συνεχεια και ειδικα απο δεκεμβρη και μετα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυματακι αλλα θα το κάνουμε το (για)μπανακι μας! εννοείται οτι οι Λαρισαιοι βλεποντας κυμα στην κάμερα του Αγιόκαμπου και με την δροσιά και συννεφιά ούτε που κινούν για θάλασσα. Πιο πολύ στα νεολαιιστικα Πλαταμωνα κλπ ..

IMG_20230813_120307.jpg

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα με καφεδακι στη Παυλιανη..19β μεσημερι καλοκαιρινες διακοπες για παντα😜

20230813_120644.jpg

20230813_120542.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη η σημερινή μέρα στον Γέρακα, ίσως απ' τις πιο σπάνιες για πρώτο μισό Αυγούστου, με την Τ τώρα 1 το μεσημέρι στους 24.6!!!!

Αντιθέτως Πρέβεζα είμαστε σε τιμές μέγιστης επικρατείας με την επικράτηση ανατολικού, Μύτικα στον σταθμό μου τώρα 33.6 και αν δεν απατωμαι η θερμοκρασία είναι μεγαλύτερη απ' όλους τους σταθμούς ΕΑΑ σε πανελλαδικό επίπεδο!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει στους Στρόπωνες όπως κ σε μεγάλο μέρος της ζώνης Διρφυος-Ξεροβουνιου-Σκοτεινης! 

Συννεφιά στην Χαλκίδα κ μέτριος βοριάς με 28,5c

stroponescam1 (2).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και στην παραλία της Κύμης όπου βρίσκονται φίλοι μου και με ρωτανε μέχρι ποτε να συνεχιστεί. Εγω τους ζηλευω εν τω μεταξύ χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 βαθμοί αυτήν την ώρα στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 29 ....σπασμένη συννεφιά πλέον και αδιάκοπο ασθενές αλλά ευεργετικό ΔΒΔ ρεύμα....για σπάνιο δροσερό καλοκαίρι μιλάνε οι ντοπιοι εδώ ....Μόλις 10 μέρες η αίσθηση ζέστης ξεπέρασε τους 40 βαθμούς από την αρχή του καλοκαιριού όταν συνολικά όλο το καλοκαίρι ξεπερνάει και τις 40-50 μέρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...