Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά παιδιά! 3ημερο ρεπό από δουλίτσα... ο,τι έπρεπε για μια βόλτα στο εξοχικο. Ανεβασε αρκετη υγρασια το βραδυ και φτασαμε ακομη και 80%!!! Σαλαντι αργολιδας τώρα με δυτικό 2bf και πιο ανεκτή ατμόσφαιρα

16920932356806800323426019405077.jpg

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια πολλα παιδια κ στους εορταζοντες!!!!

Με 17.3 ξημερωσαμε εδω στα 400 μ.της Δυτικης Φθιωτιδας κ εδω κ λιγη ωρα 30αρισαμε.....η πρωτη ας πουμε καλοκαιρινη ημερα αποταν ανεβηκα.5.8 για εδω πανω...να βαλουμε.κανα πλυντηριο.εχουμε.βρωμισει χαχα με.10ημερο.φθινοπωρο

30.1 τωρα μολις.με.ελαφρυ ΒΒΑ κ διασπαρτα συννεφακια...για να δουμε.εαν εχει δυναμικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 βαθμους στη Γλυφα..Ονειρο..Ακομα δεν εχω ιδρωσει ουτε μια φορα οσο καθομαι στη παραλια..Ενα υποροχο αερακι σε χαλαρωνει καθολη την διαρκεια της παραμονης μας εδω..Υγρασια ελαχιστη..Σταθηκαμε πολυ τυχεροι..Τετοιες συνθηκες δεν τις συναντας συχνα στην Ηλεια...Τα φικια μου σε ολους απο την Γλυφα..Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν..Με συγχωρειτε που δεν παιρνω τηλεφωνο αλλα εχω ακομα και το πενθος...Τις ευχες μου και την αγαπη μου!!!

20230815_135636.jpg

Καλλονη Γρεβενων..13/08 και 22 βαθμοι το μεσημερι!!

366329996_1783479972069086_3409406831093002450_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34αριζει σιγα σιγα ο καμπος (Μακρακωμη) στους 31.1 παρακαλω εδω στην αυλη....νταξει φτανει καλα.ειναι, φερε μας το.φθινοπωρο ξανα.χαχα

Παντως την ακουσαν ασχημα με τον καυσωνα του Ιουλιου...το 90% των σπιτιων φυσικα.δεν εχουν κλιματισμο που να φανταστουν οτι ια χρειαζοταν στα ημιορεινα κ περιμεναν στωικα να παει ξημερωματα να δροσισει για να κοιμηθουν ανετα...δυστυχως δεν υπαρχουβ σταθμοι ουτε ερασιτεχνικοι.για να δουμε πως συμπεριφερθηκε.η περιοχη πλην της Μακρακωμης στα 125 κ 135 μετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Παλευεται και σήμερα εδώ! Μου φαίνεται πως θα μου κακοφανεί πολύ άσχημα τις επόμενες ημέρες αλλά καλή διάθεση να υπάρχει... για μια εβδομάδα θα το παλέψουμε στο Πύργο. Έχω ζήσει και το 2012 εκεί και μάλιστα είχαμε κάτσει ένα μήνα! Δε γνώριζα ακόμη πολλά τότε, γι' αυτό και δεν έδωσα σημασία...

31.2°C αυτή την ώρα στη Χρυσούπολη Περιστερίου, με νεφώσεις κι άνεμο κατά κύριο λόγο ασθενή κι από μεταβλητές διευθύνσεις... από υγρασία λίγο καλύτερα από εχθές...

Στο Πύργο ηλιοφάνεια, με τη θερμοκρασία και την υγρασία στα ίδια επίπεδα με τα δικά μας και άνεμο δυτικό, λίγο πιο ενισχυμένο.

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μωρε μπραβο ζεστανε σημερα κ δεν του το ειχα !!! Τωρα μαζευτηκα κ βλεπω 33.5 ολοκληρους βαθμους στο σταθμο μου εδω στα 400 μ.της Δυτικης Φθιωτιδας...αρκετα ειναι εαν αναλογιστεις το υψομετρο βεβαια γυρισε σε ενα ωραιο ΒΒΑ ανεμο κ συννεφιασε αρκετα τωρα στους 32.4 αμεσως....

35.5 η Μακρακωμη νταξει ο καμπος.εχει τρομερη δυναμικη τελικα.για πλακα ανεβαζεινευτυχως που δεν ημουν εδω στον καυσωνα του Ιουλθλιου τελικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βεροια προς Κατερινη χθες το βραδυ...Οι φωτο ειναι του Νικου Ξανθου..Η ληψη εγινε απο τα καστρα με τηλεφακο!!!

Εχω ξεχασει πως ειναι οι κεραυνοι...Α ρε Κουλα!!!

367401276_170545366050191_4302483299942884645_n.jpg

Εχει και τις ομορφες εικονες το καλοκαιρι..

Ο ηλιος δυει στον Ολυμπο..Της Ελενης Μασμανιδη..13/08!!

366970565_2006870193007848_6035636708473730924_n (1).jpg

Πριν απο δυο ωρες ξεσπασε και φωτια μεταξυ Κυλληνης και Γλυφας..Αλλα την προλαβαν..Αμεσα τεθηκε υπο ελεγχο...Και πλεον εχει σβησει...Ευτυχως γιατι στο σημειο και ειδικα προς τα Λουτρα Κυλληνης υπαρχει παραδεισενιο πρασινο...Ολα καλα ευτυχως!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους !!!!!

Έχω την τύχη να μένω εδώ και μερικές μέρες στη Βήσσανη στο σπίτι ενός καλού μου φίλου.....

Τι να πεις για αυτά τα μέρη ....!!!!?????.... Τι να πεις για την παράδοση που ζωντανεύει σε κάθε χωριό.....!!!!?????.... 

Δεν θα σας κουράσω..... Καιρικά χθές το βράδυ είχαμε βροχοκαταιγιδα on off από τις 20.00 έως την 01.00 περίπου..... Μύρισε ομορφιά αλλά χάλασε το πανηγύρι...... Έτσι είναι στη ζωή..... Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις..... το μυστικό είναι να απολαμβάνεις ότι έρθει..... Και τα καλά δεχουμενα και τα κακά δεχουμενα .....

Σήμερα είχε ένα λαμπρό Ηπειρώτη Ήλιο μέχρι το μεσημεράκι..... Μετά συννεφιασε αγριως και ακούστηκαν και κάποια μπουμπουνητα αλλά μέχρι εκεί..... Έτσι δεν χάλασε το ημερήσιο πανηγύρι από τις 11.00 - 03.00 περίπου..... και από ότι φαίνεται δεν θα χαλάσει και το βραδινό ολονυχτιο....

Αυτά από μένα... Να περνάτε καλά όπου κι αν βρίσκεστε.....

 

 

 

IMG_20230815_184122.jpg

IMG_20230815_184132.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 μέγιστη πριν λίγο εδώ στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 35 ....ζέστανε για τα καλά και από αύριο καλά ψησίματα εδώ στα δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστανε για τα καλα.παιδια κ παντου....

Παρα τους 33.5 μεγιστη κραταει ακομα το ατιμο 28.0 ολοκληρους βαθμους εδω στα 400 μ.της Δυτικης Φθιωτιδας...βεβαια με ωραιο αερακι ΒΒΑ που μαλλον ομως μας.φερνει τη λαυρα ολου του καμπου....

Αντε να δουμε ΜΕΣΙΑΣΕ.κ ο Αυγουστος πανω απο μηνα ζωης δεν εχει πλεον το Σιχαμα.σβηνει φευγει τελειωνει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χωριό Τσεργες η Γλυφάδα τις προηγούμενες μέρες, στην σκιά της Δίρφυος! 

Χρόνια Πολλά!!!!! Ιδιαίτερα στους φίλους που γιορτάζουν! 

FB_IMG_1692086747324.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιλιοχρονος μαυρογατα Βαγγελαρε..Τωρα τυχαια ειδα οτι εχεις γενεθλια...Να σαι παντα καλα φιλαρακι...Υγεια,τυχη και καθε καλο...Και συντομα να δεις τη Σαλονικα οπως τη θες...!!!

xionia-thes.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.5 κ αργει να δροσισει σημερα...καθεσαι βεβαια ανετα εξω...τα καλα της υπαιθρου κ του υψομετρου βεβαιως να δω πως θα την ξαναπαλεψουμε.στα.μπετα μετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα εδω στο εξοχικό είναι ελάχιστα πιο υποφερτα από άποψη υγρασίας αφού δεν έχουμε την 80άρα που είχαμε χθες... Επίσης τα τζιτζικια δόξα τω Θεό δεν έχουν ακουστεί βραδιάτικα. Βέβαια ένα να κάνει την αρχή στις μουριές δίπλα στο παράθυρο, τελειώσαμε χαχαχχα

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...