Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα απ το πανουργια..ζεστανε και δω απο χθες σε πιο φυσιολογικες τιμες οπως παντου γιατι το σκδ ειχαμε οκτωβριο..16β τωρα που χαμε καταμεσημερο τις αλλες μερες..

Ο πρεσβης επιστρεφει με ιβαν καπετανιο💚

20230816_200701.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστρέψαμε στα "κλιματικά", ήτοι στις μόνιμες ημικαυσωνικές συνθήκες, εδώ στα Πατήσια με σχεδόν 37 βαθμούς σήμερα και ο Ιάπωνας δουλεύει τριπλοβάρδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβηκε σήμερα η θερμοκρασία και στο σταθμό μου έγραψε max 36,3 βαθμούς. Φρίκη. Και μέχρι πριν λίγο ήμασταν πάνω από τους 30 βαθμούς , ενώ τώρα έχουμε 28,4 αλλά η υγρασία είναι πολύ υψηλή 65% και υπάρχει δυσφορία. Καλό ξημέρωμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποια υγρασία ρε κόμπρες Αθηναίοι???? Ξέρετε εσείς από υγρασίες?

Έχω ήδη 91% πριν την αλλαγή της ημέρας εδώ στον Ποταμό και στάζουν όλα νερά ...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν παλεύεται η ζέστη στην Περαία. Μετά από την υγρή κόλαση του Ιουλίου στην περιοχή δε με φοβίζει ιδιαίτερα ο μίνι καύσωνας που έρχεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο δεν το αλλαζω με.τιποτα....καλη χρυση η θαλασσα αλλα μονο σε ορισμενα Κυκλαδονησια πετυχαινεις αερακι ολο το 24ωρο κ δροσια...

Επιστροφη στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας με 20.9 ηδη κ ενα αερακι μουρλια...

Για μενα ισως ο τελειος συνδυασμος χαλαλι τα χιλιομετρα πηγαινελα: μεσημεροαπογευμα που κι εδω ΒΡΑΖΟΥΝ (37αρι Μακρακωμη 34.8 !!!! ο σταθμος μου στα 400 μ) θαλασσα με 28.5-29.0....αλλα μετα τις 22.00 κ αντε στις ζεστες ημερες μετα τα μεσανυχτα μονο υπαιθρο συν υψομετρο καταλαβαινεις οτι ειναι οντως 17 Αυγουστου κ το σιχαμα ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ....

22αρι κ Μακρακωμη παρα την υψηλη μεγιστη αναστροφη στον καμπο κ ανασαινουν κι αυτοι λιγακι, εχω περιεργεια κ.φυσικα θα σας αναφερω στις επερχομενες.ζεστες τι μεγιστες θα πιασει ο καμπος κ ποσο εδω στα 400 μ.αλλα σε συνδυασμο κ με τις ελαχιστες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας από τον Πύργο της όμορφης Ηλείας!

Χάρη στον ενισχυμένο μαίστρο, δε δυσκολευτήκαμε σήμερα παρά τους 33 - 34°C το μεσημέρι, στην ευρύτερη περιοχή του Πύργου...

Στο Περιστέρι έκανε ένα "άλμα" η θερμ. σήμερα, παρά τον ενισχυμένο μελτέμαρο που φύσηξε πάλι για μερικές ώρες. 24.7 - 35.4°C η Τ !! Παρομοίως έκαναν και οι τιμές υγρασίας από χθες βράδυ και για τις βραδινές ώρες, αυξάνοντας τη νυχτερινή δυσφορία και βάζοντας μπρος ξανά τον ιαπωνα, για όσους είναι εκεί αυτή τη στιγμή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα βραδια παλι γυρισαμε σε αηδιες εκτρωματικες με υγρασιες στον θεο και ελαχιστες 24-27.
ψοφα ****εποχη ....
το καλοκαιρι χωρις μελτεμι και 32αρια, ειναι μια αηδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μερικές φώτο! Εγώ με τη βασίλισσα Άννα στη παραλία Λεβεντοχωρίου.... η μάνα μου είναι βασικά χαχαχα

20230817_002045.jpg.f6d81cd2e0fd6e381d80c51632192add.jpg

Μπορείτε να διακρίνετε και μερικούς γιαμπανάκηδες στη παρακάτω φωτό δεξιά... είχε και λίγο κυματάκι η θάλασσα! Όσο για εμενα παιδιά... ε... στη παραλία ήμουν απλά παρατηρητής... γκουχ....🤣

20230816_205312.jpg.47bc6e4146a3501836f03988c03ea068.jpg

20230817_001721.jpg

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α ρε Λεβεντοχωρι παραλιαρα κ Σαμικο - Ζαχαρω οι.αγαπημενες.μου απο κατω...εβγαλα.σχεδον.ολο.το καλοκαιρι 2021 εκει κ τις φωτιες δυστυχως ποτε ξανα!

Σας αφηνω με 19.6 βαθμους απο τα 400 μ.της.Δυτικης Φθιωτιδας κ αλλο.ενα.βραδυ ΣΒΗΝΕΙ απτο καλοκαιρι με.παραθυρα ανακλιση κ.σεντονακι...ΟΥΤΕ ΜΗΝΑΣ δεν εμεινε, και απο 1 Σεπτεμβρη αλλαζει η ψυχολογια.ποσα 37αρια.να κανει το.ατιμο.τα.βραδια.θα δροσιζει.σταδιακα κ.στα μπετα.με ελαχιστες.20αρια επειδη μικραινει η ημερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22β ελάχιστη μέχρις στιγμής. Είχε βοριά όλο το μεσημέρι μέχρι νωρίς το βράδυ και φοβήθηκα ότι δεν θα έπεφτε η θερμοκρασία αλλά ευτυχώς αλλάξε ο άνεμος . Στους 35β η μέγιστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Μεχρι και δω γνωρισα καταιγιδακια..Μου εδειξε βιντεακια..Καθε Φθινοπωρο στηνει τριποδες και καμερες στις παραλιες της Ηλειας και καταγραφει οτι μπορει...Απο το Καλο νερο ειναι...Πιο νοτια απο δω..Θα γραφτει και στο φορουμ με τη νεα σεζον..Ειμαστε παντου ρεεε!! 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17.4 ελάχιστη εδώ στη γούβα του Ποταμού και 98% υγρασια ....τις τελευταίες 2 μέρες έχω διαρκώς πονοκέφαλο από την υγρασία που κυμαίνεται μέσα στην ημέρα χοντρικά από 60-95% .....αυτήν τη στιγμή η θολούρα είναι τόσο έντονη που στα 100μ δε βλέπεις ....αηδία ....ο λόγος που μισώ τις τις καλοκαιρινές διακοπές στη δυτική Ελλάδα είναι αυτή η εκνευριστικη μόνιμη άπνοια και η απίστευτη υγρασία που δημιουργεί δυσφορία ειδικά τις ζεστές ώρες της ημέρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στα Διδυμα Αργολίδας έχει ζεστάνει από χθες αν και ελάχιστες έχουμε πολύ κοντά στους 22. Η τέλεια δροσιά από τις 2 μέχρι τις 7 το ξημέρωμα. Δυστυχώς ο ΕΑΑ δεν λειτουργεί εδώ και ένα μήνα όπως και στο Ψυχικό... πραγματικά δεν ξέρω τι έχει παιχτεί και είναι πολύ εκνευριστικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπναρο κάναμε και δε καταλαβαίνουμε ιδιαίτερη ζέστη ούτε σήμερα, παρά τη όποια υγρασία!! Συνεχίζει το έργο του ο βορειοδυτικός!

30.8°C με 62% υγρασία γράφει ο πιο κοντινός μου σταθμός στο Τραγανό αυτή την ώρα.... το πρώι έπιασε ελάχιστη 19.6°C !

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

17.4 ελάχιστη εδώ στη γούβα του Ποταμού και 98% υγρασια ....τις τελευταίες 2 μέρες έχω διαρκώς πονοκέφαλο από την υγρασία που κυμαίνεται μέσα στην ημέρα χοντρικά από 60-95% .....αυτήν τη στιγμή η θολούρα είναι τόσο έντονη που στα 100μ δε βλέπεις ....αηδία ....ο λόγος που μισώ τις τις καλοκαιρινές διακοπές στη δυτική Ελλάδα είναι αυτή η εκνευριστικη μόνιμη άπνοια και η απίστευτη υγρασία που δημιουργεί δυσφορία ειδικά τις ζεστές ώρες της ημέρας 

Aρχισε η γκρίνια βλέπω... Υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Aρχισε η γκρίνια βλέπω... Υπομονη

10 μέρες δεν είπα κουβέντα όμως ....ίσα ίσα ....αλλά από χθες δεν αντέχω ....βγήκα χθες στις 06:00 για τρέξιμο 20χλμ και στα 300μ είχα γίνει κυριολεκτικά μούσκεμα .....αντιλαμβάνεσαι μετά από 20χλμ πως γύρισα ...λες και είχα μπει στο ντους με τα ρούχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλαιοβραχα βγηκε.κ εξαπλωθηκε απροσμενη θα ελεγα συννεφια που μας.εσωσε κ κρατα χαμηλα.την.Τ...

31.5-32.0 την τελευταια ωρα με.αερακι ΒΒΑ που κατεβασε κ υγρασια...απο τα.70-80αρια τα πρωινα 35-40% τωρα, οι τελειες καλοκαιρινες συνθηκες...αργοτερα.μπαναρα.εκ.νεου Αταλαντη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασχετο αλλα μιας και ειμαστε μια καιρο-παρεα...σαν πολυ καιρο δεν.εχει.να γραψει ο BeachSnow Κωστας??? Ολα.καλα.Αρχηγε??? Εαν ναι κ.απλα.φετωνεις-αγραναπαυεσαι απλα.θεωρηστε το μηνυμα.ουδεποτε γραφεν...τωρα μου ρθε φλασια ειναι ασχετο καιρικα απλα.εδω θα το δουν πολλοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυξημενη ζεστη στη Γλυφα σημερα..33-34 βαθμοι και για πρωτη φορα ιδρωσα στην παραλια...Και σημερα ομως φυσουσε και εσπαγε καπως την υψηλη θερμοκρασια σε σχεση με τις προηγουμενες μερες..

Μικρος ειναι ο κοσμος..Πετυχα κι ενα συμμαθητη μου απο τα Πετραλωνα που ειμασταν μαζι απο την πρωτη δημοτικου εως την Γ λυκειου!!Διακοπες και αυτος στο Αρκουδι..Ειχα να τον δω σχεδον 20 χρονια!!!

Ωρα για τσιπουρακι και μεζεδες...Αυτο ειναι το ελληνικο καλοκαιρι!!!

20230814_150739.jpg

Σωστε τον πλανητη γη..Ειναι ο μονος που εχει σοκολατα...!!!ultras με γιδες και σοκολατα!!

20230817_153951.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

10 μέρες δεν είπα κουβέντα όμως ....ίσα ίσα ....αλλά από χθες δεν αντέχω ....βγήκα χθες στις 06:00 για τρέξιμο 20χλμ και στα 300μ είχα γίνει κυριολεκτικά μούσκεμα .....αντιλαμβάνεσαι μετά από 20χλμ πως γύρισα ...λες και είχα μπει στο ντους με τα ρούχα 

Σύμφωνοι... Αλλά μη Βαζεις στο ίδιο καζάνι τα δυτικά παραλία... Αλλο πράγμα η Ηγουμενίτσα και άλλο η Κερκυρα... Τόσο χάλια δεν είμαστε εμείς. 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Σύμφωνοι... Αλλά μη Βαζεις στο ίδιο καζάνι τα δυτικά παραλία... Αλλο πράγμα η Ηγουμενίτσα και άλλο η Κερκυρα... Τόσο χάλια δεν είμαστε εμείς. 😊

Σιγά τη διαφορά ρε...Και στη δυτική Πελοπόννησο που έχω πάει αρκετές φορές τα ίδια χάλια είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά κατά περιόδους πυκνή με ένα αεράκι βροχης και 25β. τώρα στην Βοβούσα,στην τελευταία φωτό είναι η λίμνη με τα νούφαρα από Γρεβενίτι προς την λίμνη του ΑώουIMG_20230817_165309.jpg.182c51d63820e2300c730476000e6f92.jpgIMG_20230817_164844.jpg.25a2c6f47be68f8c591ed9b5bde87ec6.jpgIMG_20230817_155655.jpg.45a24da962731523460545d37ca7a75a.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...