Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α σημερα ειναι αρκετα καλυτερα Αττικη αποτι μιλησα κ.βλεπω κ σταθμους...δεν.εχει το κλασικο ισχυρο μελτεμι αλλα ωραιο Βορια μετριο...μολις τωρα 30αρισε ψηλα Ζωγραφου κ 30.5 - 31.5 οι περισσοτεροι σταθμοι καταμεσημερο, καλα ειναι 5 - 5.5 βαθμους ΚΑΤΩ σε σχεση με.μεσοβδομαδα...

31.1 μολις κ στα 400 μ εδω Δυτικη.Φθιωτιδα μας.πιανει εξασθενημενο.το ΒΒΑ ρευμα κ μολις 32% υγρασια....σκαρτο 33αρι κ Μακρακωμαρα, δεν εχει ζεστη σημερα....

ΟΥΤΕ ΜΗΝΑΣ ΠΛΕΟΝ μαγκες, 20 Σεπτεμβρη ο,τι και αν κανει η μερα ειναι πολυ μικρη κ ακομα κ 37-38αρια αν καταβασει τα βραδια ΕΛΠΙΖΩ να πηγαινει 19-20 πια..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 τελικά εδώ. Δεν παει παραπάνω λόγω του βοριά που έπιασε. Πάρνηθα που ήμουν τώρα για 2 ώρες (350-520 υψόμετρο) περπατουσες άνετα!! Μέσα στο καταμεσήμερο. 

Η δίοδος επιτρέπεται σε πεζοπόρους και ποδηλάτες από το τελεφερίκ και πάνω. Πληροφοριακά σας το λέω..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33αρια με το ζορι σε ΠαπαγοΒυρωνοΖωγραφου βλεπω με καθαρο Βορια ισως η πιο δροσερη ημερα εδω κ καιρο...

31.8 μολις η μεγιστη εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωριδας κ ηδη 30.6 με ιαχυρο ΒΒΑ που φθανει ως εδω λογω προσανατολιαμου...

ΥΓ: ο Κωστας Beach Snow καλα ειναι ρε παιδια ??? Νομιζω εχει να γραψει πολυ καιρο εκτος αν εχασα κατι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

33αρια με το ζορι σε ΠαπαγοΒυρωνοΖωγραφου βλεπω με καθαρο Βορια ισως η πιο δροσερη ημερα εδω κ καιρο...

31.8 μολις η μεγιστη εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωριδας κ ηδη 30.6 με ιαχυρο ΒΒΑ που φθανει ως εδω λογω προσανατολιαμου...

ΥΓ: ο Κωστας Beach Snow καλα ειναι ρε παιδια ??? Νομιζω εχει να γραψει πολυ καιρο εκτος αν εχασα κατι...

Μόλις πιάνει ζέστη εξαφανίζεται !!! Μια χαρά είναι διακοπαρει!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν εχω ορεξη για καιρικες αναφορες..Οσο ο Εβρος καιγεται...Τραγικη παραμενει η κατασταση...Καιγονται σπιτια εκτος απο δασος...Οι πυροσβεστες δινουν τιτανια μαχη. Η φωτια ειναι μεγαλη και οι ανεμοι δεν βοηθουν..Μπραβο μονο σε οσους εχουν το θαρρος να τα βαλουν με την φωτια...Και σε οσους στηριζουν τους πυροσβεστες τουτη την ωρα...Μπορει να μην εχουν την τεχνογνωσια και τον εξοπλισμο Ρουμανων η Πολωνων η Σλοβενων αλλα κανουν οτι μπορουν.. Μονοι τους!!!Κυριολεκτικα...Τα 2/3 της Κυβερνησης διακοπαρουν...Απλα το αναφερω.!!Θα μου πειτε πριν ενα μηνα σκοτωθηκαν δυο πιλοτοι μας και καποιοι χορευαν ζειμπεκιες!!!Καλη μας τυχη!!!

IMG_1970-768x576.jpg

Μπραβο και στον κοσμο κυριως απο τον Εβρο που στελνει προμηθειες για τους πυροσβεστες..Οτι χρειαζονται σε τετοιες περιπτωσεις!!!

τρρττ-1.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω Σακουλινο μου.Υγεια σε ολους

Πολύχρονος Γιώργη κάθε ευτυχία και χαρά να έχεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, menidi είπε:

Σε νιώθω. Χάλι μαύρο αυτό το νησί!! Πώς άντεξες τόσο καιρό εκεί πέρα ρε συ; Ευτυχώς τώρα γυρίζεις στον παράδεισο που λέγεται Ζωγράφου. 🤣

Άλλωστε είναι γνωστό ότι στην Κέρκυρα δεν πατάει άνθρωπος για τουρισμό. 

Μια χαρά τη βόλεψες φίλε Γιώργο εκεί πέρα. Άλλοι κάθονται στην Αθήνα και περιμένουν να πιάσει απόγευμα να κάνουν περίπατο μέχρι την πλατεία της γειτονιάς και οι πιο μερακλήδες φτάνουν μέχρι Λούτσα κουβαλώντας ροδάκινα και σάντουιτς για να τη βγάλουν όλη τη μέρα κάτω από κάνα πεύκο. 

Φιλικά πάντα!!! Αλλά είσαι από τους πολύ τυχερούς που μπορείς να κάνεις τόσες μέρες διακοπές και μάλιστα στην Κέρκυρα!!

Φίλε έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα και λόγω δουλειάς αλλά και για διακοπές ....χειρότερο κλίμα αλλά και πιο παρατημένο νησι από την Κέρκυρα δεν υπάρχει ....πίστεψέ με πάω εκεί 21 χρόνια....τώρα το ότι έχω ένα σπίτι να μείνω ναι είναι αλήθεια ότι είναι σημαντικό  αλλά δεν ευχαριστιεμαι τις διακοπές μου όπως θα ήθελα και για μένα το κλίμα παίζει τεράστιο ρολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

29β.στα λουτρα Αμαράντου αλλά το δυνατό δροσερό αεράκι σου δίνει την αίσθηση τουλάχιστον τριών βαθμών χαμηλότερα. Τελικά και δεν ανέβηκα Καμενινγκ λόγω μιας ενόχλησης στον αστράγαλο που με φόβισε,στα 1700μ.περιπου γυρίσαμε, αλλά μετά το μισάωρο ατμόλουτρο ξεκινήσαμε για τις λίμνες,στα 1400μ. και μετά από μια τρίωρη περίπου διαδρομή φτάσαμε και μας αποζημίωσε αυτό που αντικρίσαμε.... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φίλε έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα και λόγω δουλειάς αλλά και για διακοπές ....χειρότερο κλίμα αλλά και πιο παρατημένο νησι από την Κέρκυρα δεν υπάρχει ....πίστεψέ με πάω εκεί 21 χρόνια....τώρα το ότι έχω ένα σπίτι να μείνω ναι είναι αλήθεια ότι είναι σημαντικό  αλλά δεν ευχαριστιεμαι τις διακοπές μου όπως θα ήθελα και για μένα το κλίμα παίζει τεράστιο ρολο

Φέτος ήταν καλύτερα από κάθε άλλη φορά ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δημιουργήθηκαν νέφη από την θάλασσα τα οποία έρχονται προς τα εδώ, και είχε προβλέψει σωστά ο τζιφος. Μέσα προς χαμηλά, ενώ κάποια προς Όλυμπο είναι και λίγο πιο μεγάλης κατακόρυφης ανάπτυξης.

 

IMG_20230820_174447.jpg

IMG_20230820_174456.jpg

IMG_20230820_174534.jpg9-562GR.GIF?20-6

 

 

Υ.γ χρόνια πολλά  @GEORGE SNOWMAN

 

Γιώργος και Βαγγέλης. 2 άνθρωποι που σιχάινονται το καλοκαίρι, αλλά έχουν τα γενέθλια τους μέσα σε αυτο. χαχαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 μέγιστη σήμερα εδώ στου Ζωγράφου με μέγιστη ριπή βοριά καταγεγραμμένη από το σταθμό μου στα 56χλμ/ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δημιουργήθηκαν νέφη από την θάλασσα τα οποία έρχονται προς τα εδώ, και είχε προβλέψει σωστά ο τζιφος. Μέσα προς χαμηλά, ενώ κάποια προς Όλυμπο είναι και λίγο πιο μεγάλης κατακόρυφης ανάπτυξης.

 

IMG_20230820_174447.jpg

IMG_20230820_174456.jpg

IMG_20230820_174534.jpg9-562GR.GIF?20-6

 

 

Υ.γ χρόνια πολλά  @GEORGE SNOWMAN

 

Γιώργος και Βαγγέλης. 2 άνθρωποι που σιχάινονται το καλοκαίρι, αλλά έχουν τα γενέθλια τους μέσα σε αυτο. χαχαχαχα.

Και εγώ Ιούνιο είμαι γεννημένος και το μισώ θανάσιμα 

Γιωργαρα @GEORGE SNOWMAN πολύχρονος φιλαράκι ...να έχεις πάντα υγεία και ευτυχία  εσύ και τα κορίτσια σου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Και εγώ Ιούνιο είμαι γεννημένος και το μισώ θανάσιμα 

Γιωργαρα @GEORGE SNOWMAN πολύχρονος φιλαράκι ...να έχεις πάντα υγεία και ευτυχία  εσύ και τα κορίτσια σου 

Εγώ στην αρχή ήμουν χαρούμενος που ήμουν γεννημέενος τέλη φθινοπώρου, αλλά πλέον το σιχαίνομαι. Μακάρι να ήμουν Ιούνιο όπως εσύ η ο αδερφός μου, πολύ πιθανό να είχα καταιγίδα για γενέθλια😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλε Γιωργάρα μας χρόνια πολλά και καλά με ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα!! Να σε χαίρονται και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!😉

Στα του καιρού , οι 5 τελευταίες ημέρες θυμίζουν τον πηραγμένο Αύγουστο των τελευταίων ετών με κουφόβραση κατά τη διάρκεια της ημέρας... με μέγιστες θερμοκρασίες κοντά στους 36-37 βαθμούς και αυξημένη υγρασία και την αίσθηση δυσφορίας.... σήμερα είχαμε 35,9  μέγιστη ευτυχώς χωρίς πολύ υγρασία ....

αργά τα βράδια και όλο το ξημέρωμα μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες ευτυχώς δορσίζει αρκετά ακόμα με τις ελάχιστες κοντά στους 20 βαθμούς... 18,9 σήμερα....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υποφερτή η ατμόσφαιρα στο μπαλκονάκι στο Γαλάτσι και ύπνος χωρίς αίρκο τελικά (από τις 18 που γύρισα) αλλά εννοείται με ανεμιστήρα στο 2. Στην περιοχή φτάνουν ακόμα 25-26 οι ελάχιστες και είναι μια χαρά αν αναλογιστείς το μελτέμι. Και θα γκαζώσει κι άλλο από σήμερα βραδάκι. Ευλογία για εμάς αλλά και τρόμος για τα δάση. Πάντως 11 μερούλες ακόμα ε;;

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Φίλε Γιωργάρα μας χρόνια πολλά και καλά με ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα!! Να σε χαίρονται και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!😉

Στα του καιρού , οι 5 τελευταίες ημέρες θυμίζουν τον πηραγμένο Αύγουστο των τελευταίων ετών με κουφόβραση κατά τη διάρκεια της ημέρας... με μέγιστες θερμοκρασίες κοντά στους 36-37 βαθμούς και αυξημένη υγρασία και την αίσθηση δυσφορίας.... σήμερα είχαμε 35,9  μέγιστη ευτυχώς χωρίς πολύ υγρασία ....

αργά τα βράδια και όλο το ξημέρωμα μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες ευτυχώς δορσίζει αρκετά ακόμα με τις ελάχιστες κοντά στους 20 βαθμούς... 18,9 σήμερα....

 

 

15 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Χρόνια πολλα Γιώργο με υγεία!!!

 

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πολύχρονος Γιώργο!! Υγεία, Ευτυχία πρωτίστως και μετά Βροχές και Χιόνια!!

Ευχαριστώ παίδες.Χιόνια πολλά σε ολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστώ παίδες για τις ευχές.Οτι επιθυμείτε με υγεία.

Αχα ώστε είσαι Λέων... Τώρα εξηγηται το αρχηγικο και αυταρχικό σου προσωπο😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...