Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τόσο πολύ τρέχεις; Ο ορισμός του 112 εισαι φίλε Γιώργο!! 

Μπράβο όμως!

Ναι Θανάση ....τρέχω αρκετά πάντα βέβαια με καθοδήγηση προπονητή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι Θανάση ....τρέχω αρκετά πάντα βέβαια με καθοδήγηση προπονητή 

Έλα στο γύρο της Πάρνηθας το τελευταίο ΣΚ του Σεπτέμβρη! Κυκλική της κορυφής. 16 χλμ. Εγώ πήγα πέρυσι πρώτη φορά. Βέβαια.... ξεκίνησα 40 λεπτά πιο νωρίς, ανεπίσημα,ώστε να προλάβω να τερματίσω κι εγώ. Και τερμάτισα μαζί με τους δρομείς 🤣

Και μου έλεγαν και μπράβο οι θεατές στον τερματισμό χαχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι Θανάση ....τρέχω αρκετά πάντα βέβαια με καθοδήγηση προπονητή 

Ναι τρέξε εσύ και το σαγόνι σου έχει γίνει σαν του Scream στο γνωστό θρίλερ.. Έχεις λιωσει😱

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36αρι η μέγιστη εδώ και heat index 40. Παρόλα αυτά με τόσο πυρετό είμαι σκεπασμένος όλη μέρα και κρυώνω. Άνετα αν με πήγαινες σε δάσος η θερμοκρασία του σώματος μου θα ήταν αρκετή για να ανάψει φωτια😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Έλα στο γύρο της Πάρνηθας το τελευταίο ΣΚ του Σεπτέμβρη! Κυκλική της κορυφής. 16 χλμ. Εγώ πήγα πέρυσι πρώτη φορά. Βέβαια.... ξεκίνησα 40 λεπτά πιο νωρίς, ανεπίσημα,ώστε να προλάβω να τερματίσω κι εγώ. Και τερμάτισα μαζί με τους δρομείς 🤣

Και μου έλεγαν και μπράβο οι θεατές στον τερματισμό χαχα. 

Γενικά από το καλοκαίρι και μετά αποφεύγω τους αγώνες για να μην έχω κάποιον τραυματισμό ...ειδικά σε αγώνα trail....μετά το Μαραθώνιο δεν έχω θέμα και πηγαίνω σε πολλούς ανά την Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όποιος νομίζει ότι αυτή τη στιγμή η Αθήνα έχει υγρασία ας μεταβεί νοερά στην Κέρκυρα όπου αυτήν την ώρα ο σταθμός μου γράφει 27 βαθμούς και 94% υγρασία και θα αναθεωρήσει .....εδώ Ζωγράφου τώρα 25.3 και 69% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαναρα Λιβανατες με φεγγαραδα....28-28.5 διπλα στο κυμα ενα ελαφρυ αερακι μουρλια ο Βορειος Ευβοικος ποιημα κ θαλασσα οσο δροσερη την θελω....αλλα μετα τη Δυση του ηλιου ξεκινανε τα ζορια, 26-26.5 ως εκει με τρομερη.υγρασια....δεν φυσουσε καθολου Καμμενα.Βουρλα τι απιθανα ζεστο κ υγρο.μερος.ισως απτα.χειροτερα.κλιματα κριμα παροτι συνδυαζει.βουνο κ θαλασσα ισως φταιει.ο προσανατολισμος.τι να πω

Επιστροφη στο.ησυχαστηριο εδω στα 400 μ στη Δυτικη Φθιωτιδα....βρηκα 19.5 ακριβως μεσανυχτα, 18.9 ηδη κ ελευθερη πτωση καθως εχει απολυτη απνοια ξαστερια.κ μια.τρομερη φεγγαραδα....αλεπουδες.τσακαλια κουναβια ολοι.εξω κ γλεντανε....τριζονια.κ χορωδια.δροσερης Αυγουστιατικης.βραδιας που τοσο θα μου λειψει.στα.τσιμεντα της αθλιουπολης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 2η σερι βραδια βλεπω θερμοκρασιες ηδη κοντα στο 25 στου Ζωγραφου κ περιξ που σημαινει οτι μπορει οι ελαχιστες να παιξουν και σε 23αρια ακομα....κατι αλλαζει....φευγει η σαπιλα...

Σας.αφηνω με 17.8 εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας και ανυπομονω για το 12αρι ελαχιστη Παρασκευης η Σαββατου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Χαμος Κερκυρα.Με το που αστραφτει φαινονται τα τερατα στον ουρανο..Τρομερο cape  στην περιοχη και ισχυροτατο μετωπο!!!

callao (1).gif

Μεσα στη νυχτα χαμος και στη Λευκωσια μας!!

371076610_6704835319539670_1398901079648969681_n.jpg

370192180_6704806922875843_4934502221498468668_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!!! 56,8 Χιλ ο σταθμός μου στην Ηγουμενίτσα από την πρωινή καταιγίδα!!... 35χιλ η Παραμυθιά βάση ΕΑΑ.. Εκπληκτικό πρωινό!! Τώρα συννεφιά με σπαστό καιρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαιρι μαγκες μου σε λιγο μας τελειωνει κι αρχιζει η εποχη με βασιλια το χιονι.

Θελω φθινοπωρο να ρθει με μπολικες βροχες κουραστηκα ν ακουω μοναχα για φωτιες...

Θελω να βλεπω χαμηλα να γινει πανικος να φλεγονται τα δυτικα και ο Σαρωνικος...

Οι πρωτες πασπαλες στις κορυφες τα ορη να ομορφαινουν κι οσο περνα ο καιρος στα χαμηλα τα χιονια να πηγαινουν...

Υπομονη αδερφια το σιχαμα τελειωνει αεκ και παο ερχονται για να κουνουν σεντονι!!!

 

Για ενδεκατη μερα καιγεται ο Εβρος...Μονο ντροπη και θλιψη!!!Πανευρωπαικη ξεφτιλα...!!!Και δω δεν παιρνει ποιημα..Η μαλλον παιρνει αλλα αλλου ειδους..Τα καψανε ολα και εχουν τα θρασος να βγαινουν στα καναλια και να λενε οτι να ναι..Σκασανε στον Εβρο χθες μετα απο 10μερες φωτιας και 800.000 καμενα στρεμματα...Κριμα και γι αυτους και για μας.

Κερκυρα σημερα..

371907492_1029356518327339_7490703269472093497_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγη βροχή μόνο στην κεντρική και βορια Κέρκυρα ......3mm στην πόλη και στον Ποταμό ....λίγο περισσότερη στη νότια Κέρκυρα όπου έπεσαν διψήφια ποσα υετού ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΘΑΝΗ φθινοπωρινη ημερα ξημερωσε Δυτικη Φθιωτιδα....δεν πιστευα οτι θα επηρεαζομασταν τοσο πολυ απο το δυτικο καιρο, ειμαστε 40 χλμ δυτικα της Λαμιας...κι ομως...

Ελαχιστη 16.8 επιστροφη στα αρκουντως δροσερα πρωινα κ μολις 24.1 τωρα με βαρια συννεφια πιο πυκνη ατα Δυτικα κ ελαχιστα διαστηματα με ηλιο βαθια ανατολικα μας....

Ρε λετε να βραχουμε σημερα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Orinos είπε:

Και για να μην ξεχνιόμαστε

νεότερη εκτίμηση 808.000 καμένα στρέμματα στον Έβρο και συνεχίζει ..........

Ακριβώς! Στο τέλος θα θυμίζει την εκπομπή "άλλος για το εκατομμύριο"?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, galatsioths είπε:

Γύρισα από την Πατρινή γαιδουρόχεστη (αυθημερόν πηγαινέλα) και βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια αίσθηση στο Γαλάτσι. Η θερμοκρασία δεν έχει κανένα νόημα όταν τα dew points βαράνε 22-23άρια.

Μια σύγκριση Αθηναϊκής και Πατρινής ζεστης είναι ότι αρκετές φορές έχω ανάψει ac με 26 27 στην Πάτρα ενώ στην Αθήνα δεν έχω χρειαστεί με 33. 

αν έχει βοριά στην Αθήνα είναι "ευχάριστος" ο αέρας εκτός αν έχει θερμοκρασίες καύσωνα...στη δυτική Ελλάδα το μελτέμι ειναι πολύ δυσάρεστο έχω προσέξει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λευκαδα..Την ωρα του χαμου!!25.8mm με 245.2mm/h μεγιστη ραγδαιοτητα..Και Ηγουμενιτσα 37mm!!

370359841_968526254313056_747795405339821597_n.jpgΠρεβεζα.Με 11.4mm.

ΚΑΙΡΟΣ-ΠΡΕΒΕΖΑ-ΒΡΟΧΗ-290823-5-750x501.jpg

ΚΑΙΡΟΣ-ΠΡΕΒΕΖΑ-ΒΡΟΧΗ-290823-2-750x501.jpg

Παργα 20.8mm..Νωριτερα.

370329260_1758071111280264_2358813628660832665_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι εγινε με την κυβερνησαρα και το meteo

Μια ομολογουμένως γελοιωδέστατη βουλευτής αμφισβήτησε το meteo για την έκταση των πυρκαγιών, θεωρεί ότι τα στοιχεία που έδωσε είναι "προπαγάνδα". Αντί να κρυφτούν στα λαγούμια τους, βγαίνουν και λένε τέτοιες αηδίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας βουλευτης εχει δικαιωμα να λεει οτι θελει..Οπως και καθε πολιτης...Δημοκρατια εχουμε..Καθενας μπορει να συμφωνησει,να διαφωνησει,να αμφισβητησει...Απο κει και περα ολοι κρινομαστε...Και οι βουλευτες για οσα λενε αλλα κυριως για οσα κανουν αλλα και εμεις οι πολιτες...

Για καθε βουλευτη που θα εκφερει γνωμη πιθανως εσφαλμενη η που συνεχως πεφτει σε καθε ειδους "παραπτωματα" και ξαναεκλεγεται..Δε φταιει μονο ο βουλευτης..Αλλα και ενα πληθος ανθρωπων που εξακολουθουν τον ψηφιζουν...Αλλα καλο ειναι να μην μπαινουμε σε τριπακια...Ο καθενας εχει δικαιωμα να λεει οτι θελει..Και θα κριθει....Ολοι μας θα κριθουμε..Και οι βουλευτες για οσα κανουν η δε κανουν και εμεις για την "κοντη"μνημη μας..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...