Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ...εμείς εδώ στην Αθήνα, πληρώνουμε, σε κάποιο βαθμό το γεγονός ότι έχουμε μαζευτεί όλοι σε ενα νόμο. Σε μια πόλη. Αυτοί εκεί στον Έβρο που βρίσκονται μια ανάσα από τους γείτονες, τι φταίνε ρε παιδιά; 10η μέρα σήμερα και καίει ακόμα. Τραγικό.....

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, menidi είπε:

Οκ...εμείς εδώ στην Αθήνα, πληρώνουμε, σε κάποιο βαθμό το γεγονός ότι έχουμε μαζευτεί όλοι σε ενα νόμο. Σε μια πόλη. Αυτοί εκεί στον Έβρο που βρίσκονται μια ανάσα από τους γείτονες, τι φταίνε ρε παιδιά; 10η μέρα σήμερα και καίει ακόμα. Τραγικό.....

ας ονομασουν τον νομο σε αττικη και αυτοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βγήκα από το γραφείο με τα πόδια  για να βρω μια τράπεζα στο κέντρο της Αθήνας και έγινα λες και με εχουν μπουγελώσει...απελπισία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρα τον αερα αλλη μια σιχαμενη μερα..Αρκετη ζεστη και μπολικη υγρασια...Ο αερας οσο και να το παλευει μαλλον κακο κανει παρα καλο...Ολο και καποιο χερακι θα το εκμεταλλευτει..Εκει καταντησαμε να θελουμε να φυσηξει αλλα να τρεμουμε τις συνεπειες..Δεκατη μερα που καιγεται ο Εβρος....Τελος παντων..Ακομα και η Κυπρος μας γλενταει..Για πολλοστη φορα φετος..Δαλι Κυπρου σημερα...Αντε να δω ποτε θα παρουμε σειρα γενικευμενα..

372690189_1997367337294968_267514962519321345_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος αέρας και βαρετοκαιρια στην Λάρισα. εντωμεταξυ σήμερα ξύπνησα παλι με πυρετό. Δεν μου πήγε καλά το καλοκαίρι!

Εντωμεταξυ δεν ξέρω για εσάς, αλλά έχω την εντύπωση πως για πρώτη φορά φέτος δεν έφαγα κανένα καλό φρούτο εποχής μέσα στο καλοκαίρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Παρα τον αερα αλλη μια σιχαμενη μερα..Αρκετη ζεστη και μπολικη υγρασια...Ο αερας οσο και να το παλευει μαλλον κακο κανει παρα καλο...Ολο και καποιο χερακι θα το εκμεταλλευτει..Εκει καταντησαμε να θελουμε να φυσηξει αλλα να τρεμουμε τις συνεπειες..Δεκατη μερα που καιγεται ο Εβρος....Τελος παντων..Ακομα και η Κυπρος μας γλενταει..Για πολλοστη φορα φετος..Δαλι Κυπρου σημερα...Αντε να δω ποτε θα παρουμε σειρα γενικευμενα..

372690189_1997367337294968_267514962519321345_n.jpg

Αύριο ετοιμάσου να, δεις γίδα στα μέρη μας!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 29,4 στα Πατήσια, αλλά με την εμετική υγρασία κουνιέσαι και λούζεσαι στον ιδρώτα. Ένα βράδυ χωρίς Ιάπωνα και πολύ ήταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αύριο ετοιμάσου να, δεις γίδα στα μέρη μας!! 

Αν και δεν θα είναι τόσο οργανωμένο το μέτωπο αύριο όσο τον Αυγουστο, οι καταιγίδες που το αποτελούν μπορεί να είναι επικίνδυνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έσκασα σήμερα λέμε....δεν ψοφαει με τίποτα και είμαι να σκάσω ....εν αναμονή του τετραψήφιου εκκαθαριστικού της ΔΕΗ μετά από 1500+ ώρες ακατάπαυστης λειτουργίας των κλιματιστικών του σπιτιού μου ...27.9 τώρα και 66% υγρασία με μέγιστη στους 33.5......τους 38 έφτασε η αισθηση ζέστης στον Ποταμό Κέρκυρας και τους 32.5 μέγιστη στα Καλάβρυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Απίστευτος πυρήνας 

Οντως Βασιλη...Εαν δεν κανει και αυριο κατι γενικευμενο στην Ηπειρο δεν θα κανει ποτε...Αυριο ειναι η κλασικη μερα της Ηπειρου...Μπορει τοπικα να πεσει πολυ νερο...Και μακαρι..Η Αδριατικη φλεγεται!!!Μπορει να επηρεαστουν κι αλλα τμηματα αλλα κυριως κεντρικο και Βορειο Ιονιο,Ηπειρος,δυτικη Μακεδονια,δυτικη Στερεα και ισως η δυτικη Πελοποννησος..Κυριως τα βορεια.

370319707_664923228913133_1447814632263316989_n.jpg

Κυριολεκτικα ανα δευτερολεπτο και κεραυνος...Δειτε πως φουντωνει.

6390137.gif

Καταιγιδοφορο νεφος στην Πινδο και το αμονι του οπως διακρινεται απο δυτικη Χαλκιδικη..

367497827_10232668386910933_2217295728527146059_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα καημένα τα μελτέμια δεν φταίνε αλλά εδώ που φτάσαμε.... καλύτερα άπνοια, δυσφορία και κάνα ντους για ξέπλυμα, παρά το καρβουνιασμα που περάσαμε. Μην ξεχνάμε και τα Δερβενοχώρια εεεε;;; Τον Ιούλιο. Και τη Ρόδο. 

Ρε χίλιες φορές κλίμα Αγρινίου παρά να γινόμαστε και να μυρίζουμε barbecue .....

Δώσε άπνοια!!! Αγριναρα όλε!!

Έχει και αναστροφή το βράδυ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρρωστημένη υγρή ζέστη σήμερα, και η κορύφωση έρχεται αύριο. Πραγματικά οι αντοχές έχουν εξαφανιστεί πλέον και ο οργανισμός έχει καταπονηθεί απίστευτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατη ηπειρωτικη ζεστη που λεει και ο φιλος κουβανος..γαιδουροκαλοκαιρο στο πανουργια με 30β στα 1200μ!!!..

Κεδρος στα 1550μ στην φτερολακα της γκιωνας..λεγομενος και ημεροκεδρος η μηλοκεδρος

FB_IMG_1693218044533.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντιθετα το συστημα που φαινετε να επηρεαζει την ηπειρο εδωσε και τα πρωτα χιονια στις Αλπεις..η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει..το θεμα ειναι σε ποιο νουμερο ειμαστε ακομα εδω😂

FB_IMG_1693225170060.jpg

FB_IMG_1693247726417.jpg

FB_IMG_1693247732951.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχες συνθήκες αυτήν την ώρα στο Βιετνάμ .....Ε συγνώμη στον Ποταμό Κέρκυρας εννοούσα με 28 βαθμούς συννεφιά και 88% υγρασία ...αίσθηση 34 !!!!!!!!!!!!!!!!

Ευτυχώς εκεί περιμένουν καταιγίδες σύντομα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Αρρωστημένη υγρή ζέστη σήμερα, και η κορύφωση έρχεται αύριο. Πραγματικά οι αντοχές έχουν εξαφανιστεί πλέον και ο οργανισμός έχει καταπονηθεί απίστευτα.

Τι να πω και εγώ που από αρχές Ιουλίου ξεκίνησα προετοιμασία για τον Μαραθώνιο της Αθήνας και τρέχω κάθε μήνα από 250-350χλμ ?????? Γονάτισα φέτος και έχει ψωμί ακόμα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τι να πω και εγώ που από αρχές Ιουλίου ξεκίνησα προετοιμασία για τον Μαραθώνιο της Αθήνας και τρέχω κάθε μήνα από 250-350χλμ ?????? Γονάτισα φέτος και έχει ψωμί ακόμα 

 

Εσύ πες τρέχεις και ιδρώνεις, εμείς είμαστε ακίνητοι και πάλι μουσκεύει το βρακί μας 😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γύρισα από την Πατρινή γαιδουρόχεστη (αυθημερόν πηγαινέλα) και βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια αίσθηση στο Γαλάτσι. Η θερμοκρασία δεν έχει κανένα νόημα όταν τα dew points βαράνε 22-23άρια.

Μια σύγκριση Αθηναϊκής και Πατρινής ζεστης είναι ότι αρκετές φορές έχω ανάψει ac με 26 27 στην Πάτρα ενώ στην Αθήνα δεν έχω χρειαστεί με 33. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τι να πω και εγώ που από αρχές Ιουλίου ξεκίνησα προετοιμασία για τον Μαραθώνιο της Αθήνας και τρέχω κάθε μήνα από 250-350χλμ ?????? Γονάτισα φέτος και έχει ψωμί ακόμα 

 

Τόσο πολύ τρέχεις; Ο ορισμός του 112 εισαι φίλε Γιώργο!! 

Μπράβο όμως!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η χλωριδα και η πανιδα της Παρνηθας ξερουν πολυ καλυτερα τι πρεπει να κανουν...Σε σχεση με τον ανθρωπο..Αφηστε την Παρνηθαρα ν ανασανει!!27/08!!

370616384_18382062928003748_3908663709937087531_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...