Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλαρακια καλησπερα..Πρωτα ο θεος στα 40 του Αγγελου θα δωσω το παρων...Οποιος θελει να ερθει και δεν εχει μεσο ας επικοινωνησει μαζι μου πριβε...Εστειλα ηδη στον Δημητρη που ειναι και γειτονας του Αγγελου να με ενημερωσει για το ποτε και που...Οπως και τον Θοδωρη..Επειδη δεν διαθετω fb οποιος μαθει απο τις σελιδες τις καιρικες ας ενημερωσει και δημοσια με καποιο μηνυμα..

Σιγουρα θα ειναι Κυριακη οποτε βολευει..Ειναι το ελαχιστο...Και ισως να παρουμε και μια αφιερωση για τον φιλο μας,να τοποθετηθει στο μνημα του..Ως ελαχιστος φορος τιμης απο ολους εμας..Ειναι μακρυα ακομα αλλα το αναφερω απο τωρα...Εγω μπορω να παρω μαζι μου αλλα δυο ατομα καθως θα ερθει και η γυναικα μου...

Με συγχωρειτε για το σχετικα εκτος θεματος αλλα νομιζω οτι αξιζει τον κοπο...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς τα βράδια αρχίζει και δροσίζει αρκετά να αισθανόμαστε καί λίγο φθινόπωρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω στην Πάτρα 24 βαθμοί με 60% υγρασία. Καμία σχέση με την Αθήνα αλλά που θα πάει 19 Σεπτέμβρη έχουμε. Σε 10 μέρες "παραδοσιακά" σταματάω τη λειτουργία του Ιάπωνα. 1 με 2 ώρες την ημέρα χρειάζεται ακόμα να σπάει την υγρασία της Πάτρας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσερη σχετικα μερα και σημερα...Φυσαει κατα διαστηματα δυνατα...Το σημαντικο ειναι οτι οι νυχτες ειναι σαφως πιο ευχαριστες...

Στο μετωπο της Θεσσαλιας,τεραστια ειναι η ανανταποκριση του κοσμου...Στα ορια του πρωτοφανους...Βεβαια δεν λειπουν αυτοι που προσπαθουν να βγαλουν λεφτα ακομα και τωρα..Μια παλετα για να παει στη Θεσσαλια πριν την καταστροφη στοιχιζε 40 ευρω,σημερα παιζει στα 50 ευρω...Και αυτο για τα πρακτορεια..Αλλες μεταφορικες στοιχιζουν ακομα πιο ακριβα...!!

Οπως και να χει ο κοσμος στελνει συνεχως βοηθεια...Ισως το μονο παρηγορο...Γιατι ενα ευχαριστο δεν εχω ακουσει τις τελευταιες βδομαδες....Μακαρι σε ολα τα μετωπα ως λαος να ειμασταν ενωμενοι...Τελος παντων...

Ανεξαρτητα απο τι κανει η δεν κανει το κρατος,μονο η προσφορα και ο εθελοντισμος μπορει να μας κρατησει ορθιους...

Σημερα μας εστειλαν αλλα 10 ψυγεια που θα φυγουν για τους πληγεντες...Οτι μπορει ο καθενας στελνει και μπραβο του!!!

20230919_134025.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωί πουκαμισάκι σήμερα λάτρεψα το πρωινό... Δρόσισε και είναι και ο αέρας άλλο πράγμα. Αυτές είναι ανθρώπινες συνθήκες χωρίς να φοβάσαι τους αέρηδες κατά τη διάρκεια της βρωμοεποχής...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σμήνος  πελαργών προ ολίγων λεπτών στο Κορωπί με κατεύθυνση προς βορρά !!!IMG_3863.jpeg.c0eefab44ab16bcdbdf99e19dab59279.jpeg

Επεξεργάστηκε από oasis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα κραταει το καλοκαιρι στα βορεια 28 βαθμοι σημερα. Λιγο ψυχρα εχει το πρωι αλλα δεν πτοουμαστε οι ζακετες ειναι στην αποθηκη ακομα... 

Γιατι ειναι το φορουμ σαν μεγαλη Παρασκευη ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 23.2 βαθμους αυτη την ωρα στην Καλλιθεα...Ομορφη καιρικα νυχτα...Το μεσημερι εχει λιγη ζεστη αλλα το βραδυ δροσιζει αρκετα...Σιγα σιγα κοντοζυγωνει το τελος της Βρωμοεποχης..

Κατ αλλα δεν μπορω ακομα να χωνεψω το φευγιο του Αγγελου..Ακομα πιστευω πως θα μπει να δωσει την αναφορα του,να μας στειλει μια φωτογραφια του...Δεν μπορω να το επεξεργαστω ακομα...

Χαιρομαι ομως γιατι ολη η μετεοκοινοτητα του κανει αφιερωσεις και δειχνουν εμπρακτα τον σεβασμο τους γι αυτο το σπουδαιο καιρικο φιλο μας...

Δε μπορει να σβησει αυτο το χαμογελο φιλαρακι...Και δεν θα σβησει..Οσο μπορουμε θα σε μνημονευουμε και θα σε κραταμε ζωντανο...Αν ο κοσμος μας ειχε λιγους παραπανω Αγγελους θα ηταν σιγουρα διαφορετικος αν οχι καλυτερος..Σ αρεσε να ανεβαινεις στα ψηλα και να αγναντευεις ομορφες θεες...Τωρα θα χαμογελας συνεχεια....Α ρε φιλε!!!

379577350_7017360711642575_4738356370770276349_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά; Ποιος Άγγελος; Το παιδι από τη Χαλκίδα; Με τη Δίρφυ; Έπαθε τίποτα; Τώρα γύρισα και βλέπω αυτό που γράφει ο Σάκης αλλά δεν βρίσκω τίποτα άλλο στο φόρουμ . Ουφφφφ τώρα το είδα. Γαμωτο. Κρίμα μεγάλο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το ήξερα αυτό με τον Άγγελο, δεν θα ανέβαζα ελάφια και ραχουλες σήμερα. Είχα 3 μέρες να μπω στο φόρουμ λόγω δουλειάς. Κρίμα για τον άνθρωπο. Νεότατος. Η ζωή είναι μικρή, αλλά οι αδικίες την κάνουν ακόμα συντομότερη μερικές φορές. Δεν υπάρχει τίποτα σταθερό. Όλοι ήμαστε στον αέρα. 

Μακάρι ο Άγγελος να έχει βρει τη γαλήνη που του αξίζει. Ένα σεμνό παιδί εδώ μέσα, με ωραίες φράσεις και εικόνες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ήξερα τον Άγγελο. Όπως και να'χει ας αναπαυθεί εν ειρήνη. Εύχομαι να βρει ηρεμία στην αγκαλιά του Θεού. Πολύ στενάχωρο να χάνονται έτσι νέοι άνθρωποι. Στα του καιρού στους 17-27 η θερμοκρασία στην Πολίχνη σήμερα. Έπεσε λίγο λόγω λίγης συννεφιάς το μεσημέρι. Από κει και πέρα τώρα ψιλόβροχο περί τους 20 η θερμοκρασία. Ευτυχώς από τις 5-10 Σεπτέμβρη και μετά δροσίζει για τα καλά τα πρωινά αν και πιστεύω ότι τα μεσημέρια θα μας ζορισει μέχρι περίπου 5-10 Οκτώβρη (δύσκολα ξεμπερδευεις με το μαρτύριο). Αρχές φθινοπώρου βέβαια η αίσθηση μετά τις 19:00 και πριν τις 13:00. Καμία σχέση με αυτό που ζούσαμε από 5-10 Ιούνη μέχρι 5-10 Σεπτέμβρη (αν και φέτος ουσιαστική ζέστη είδαμε από 20 Ιουνίου και μετά - τότε ήρθαν τα πρώτα 30αρια).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, έπειτα από λίγο καιρό που λόγω θλίψης αποστασιοποιήθηκα από το φόρουμ επιστρέφω.

13.4β η ελάχιστη στην Αυλίδα και τώρα στους 15. Χθες έφτασε μέχρι τους 28β

Προσωπικά το προτιμώ να κάνει λίγο περισσότερη ζέστη το μεσημέρι και πιο πολύ κρύο το πρωί από τον καιρό με μελτέμι που έχει 24β το βράδυ συνέχεια.

Μακάρι να βρεξει εδώ λίγο στην συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 23,2 εδώ με ευχάριστη ατμόσφαιρα...

Έρχεται σήμερα το πρωί η μητέρα μου και μου λέει... άκουσες τι θα γίνει; λένε πως έρχεται νέα διαταραχή από το εξωτερικό και πως θα περιστρέφεται το σύστημα σαν τον Ντάνιελ κτλ κτλ πως θα δώσει πολύ νερό προσοχή στη θεσσαλια... και την ρωτάω: μήπως το έγραψε ο **********; Και μου λέει ναι πως το κατάλαβες; Της λέω κάτι ξέρω...😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, oasis είπε:

Σμήνος  πελαργών προ ολίγων λεπτών στο Κορωπί με κατεύθυνση προς βορρά !!!IMG_3863.jpeg.c0eefab44ab16bcdbdf99e19dab59279.jpeg

come again? τι δουλεια εχουν οι πελαργοι εκει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από πλευράς καιρού, αρκετά βαρετός σε όλη την χώρα χωρίς όμως ιδιαίτερα υψηλές τιμές Τ. Μετά από αυτά που έγιναν στην Θεσσαλια ωστόσο έχει και τα θετικά του αυτό.

Τουλάχιστον η "βαρετοκαιρια" χάρισε και ωραίες εικόνες

14/9:

IMG_20230914_090338.jpg.08374ed16fc9abc7e72a77ff16cbeb3e.jpg

15/9:

IMG_20230915_095408.jpg.61d31aba9183207c0f60cfd12623502e.jpg

17/9:

IMG_20230917_144308.jpg.b8c39157e1e57e5065d2120009c859f9.jpg

Το ίδιο απόγευμα βγήκαν μπόρες στα ορεινά με πανέμορφα νεφη αλλά λόγο καθηκοντων δεν έχω φωτο

Χτες πρωί με λεπτή ομίχλη:

IMG_20230919_085744.jpg.9ef0285c39b024682ea0f46d4c23fa27.jpg

Σήμερα πριν λίγο:

IMG_20230920_131744.jpg.214f6f8a9d34a1fdd47cd379bf6abf26.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, menidi είπε:

Τι έγινε ρε παιδιά; Ποιος Άγγελος; Το παιδι από τη Χαλκίδα; Με τη Δίρφυ; Έπαθε τίποτα; Τώρα γύρισα και βλέπω αυτό που γράφει ο Σάκης αλλά δεν βρίσκω τίποτα άλλο στο φόρουμ . Ουφφφφ τώρα το είδα. Γαμωτο. Κρίμα μεγάλο. 

Αυτή ήταν ακριβώς και η δική μου αντίδραση. ¨Ελεγα δεν μπορεί να εννοούν τον δικό μας Άγγελο από την Χαλκίδα. Για αυτό δεν το ανέφερα καν, υπό την έννοια μην "σκοτώσω λεκτικά" κάποιον ζωντανό. Δυστυχώς όμως είναι αλήθεια, και σε αντίθεση με τα άλλα 2 παιδιά που χάθηκαν [θυμάμαι ότι ο πρώτος Αγγελος χάθηκε όταν εγώ ήμουν στο Λύκειο, δεν είχα καν εγγραφεί στο φόρουμ τότε, αλλά σας διάβαζα] εδώ τον είχα ως ένα μέλος δεδομένο, και μάλιστα με τον οποό έχουμε μιλήσει πολλές φορές σε πμ, με το τελευταίο να με ρωτάει την καιρό θα κάνει μια μέρα του Απρίλιου, καθώς η σύντροφός του χόρευε σε κάτι παραδοσιακά της Χαλκίδας.. Πραγματικά σε κάνει να νιώθεις άσχημα, και παράξενα.. Όταν όμως είδα ότι είχε να μπει στο φόρουμ 10 μέρες, εκεί ήμουν σε φάση ωχ.. Δεν μπορεί.. Απλά ανατρίχιασα, όταν το κατάλαβα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρή σχετικά υγρασιοζέστη στο Κέντρο... Βέβαια από μεθαύριο και για 2-3 μέρες θα γκαζώσει ο υδράργυρος δυστυχώς.

Εντωμεταξύ είναι ιδέα μου, ή τα κουνούπια έχουν εκτροχιαστεί εντελώς τις τελευταίες ημέρες; Μιλάμε για σμήνη τα οποία τσιμπάνε κατά ριπάς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ζεστή μέρα η σημερινή με δύο βαθμούς πάνω και πολυ πιο ασθενείς ανέμους κατι το οποιο γίνεται αισθητο και στη δυσφορία. Θύσανοι στην ατμόσφαιρα και γενικά κάπως περίεργη ατμόσφαιρα...λίγο υπομονη θέλει ακομα αντε...

Και μια χθεσινή φωτογραφία 

IMG_20230920_174338.jpg

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναπτύξεις στον Όλυμπο τώρα, με χαμηλή βάση. πραγματικά κρίμα που χάθηκε η σημερινή μέρα στο 48ωρο.. Θα μπορούσαμε να δούμε πολύ όμορφη καταιγίδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...