Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξος για το φετινό χειμώνα γιατί και στις δύο κακοκαιρίες δεν έμεινα στην απ'έξω. Είδα τις βροχές μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως τα λεει ο Μιχαήλ... Μαύρα χάλια ο τζίφος αν και στις άπειρες ώρες. Μέχρι τότε θα αλλάξει πολλές φορές... Αύριο μπορεί να βλέπουμε πάλι χαμηλό και βροχές σε όλη την χώρα. Είναι νωρίς ακόμα...

Αλλά με ανησυχεί η επιμονή των χαρτών... και ο τζίφος. Εμφανίζει καινούργια χρώματα προς Τουρκία μεριά.. Λίγο θέλει για να έρθει προς τα εμάς🤣

 

IMG_20231019_194331.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Θελω ψυχραιμια..Εχω αρκετα θεματα..Μην με αναγκασετε να επεμβω!!🤣

IMG-832ac3ea4a981e529cfd9271f1d62de4-V.jpg

Σε είχα προειδοποιήσει πως πρέπει να ρίξεις αρκετή δουλειά για αυτό το επάγγελμα...  Είναι απίστευτα δύσκολο χαχαχα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήρε την ανιούσα ο μέσος όρος του τζιφου στα μακρινά

animkoo3.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμένει για κακοκαιρία στις 28 του μηνός... Ο τζίφος βέβαια σε αυτό το ραν τα κατέστρεψε όλα αλλά ίσως να επαναφέρει το σενάριο του παίου λίγο αργότερα..

Ότι και να γίνει καλό νερό θα δούνε λογικά τα δυτικά και η Πελοπόννησος... Θα τους έρθει γάντι αυτή η διαταραχή... εάν έρθει.

Αλλά μην ξεχνάς και τα νότια βρεεεε! Εκτός και αν μας κρατάς για δωράκι τον μεγαλο προσηνεμο χεχεχε

ecmwfgr-2-216.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαρμα οφθαλμων ο φετινος Οκτωβρης.!!

m40Icm.gif

Έκανε ότι μπορούσε κι αυτός! Για να σε δω να φτιάχνεις καταιγίδα... Εύκολο είναι;;;🤣

Πάντως άμα μου έλεγαν να βαθμολογήσω τον Οκτώβριο με άριστα το δέκα θα τους έλεγα:

Πρόσθεσε στην χρονιά που είχαμε την Μήδεια το νούμερο από τις διαταραχές που μας επηρέασαν αυτόν τον μήνα... Ύστερα αφαίρεσε το από την χρονιά που είχαμε την ελπίδα...

Βουαλά...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καληνύχτα από εμένα παιδιά!

Τα τελευταία τρεξίματα από τα περισσότερα μοντέλα είναι αισιόδοξα για τη συνέχεια. Ο Οκτώβρης το πιο πιθανό είναι να έχει τελειώσει σαν μήνας... Φτάνει να δούμε το διάστημα  26-27-28... Πιστεύω κατά 70% κάτι θα βγει για τα δυτικά τουλάχιστον.. κάτι δυνατό. Ωραίος ο ναύτης και ο Ιάπωνας μόνο και μόνο για το μάτι... Πολύ καλό νερό.

Επομένως πάμε να δούμε τι έχει να δώσει ο μήνας στα τελειώματα του και ελπίζω σε έναν υετοφορο και άκρως φθινοπωρινό Νοέμβρη.. Ο μήνας που διανύουμε κάηκε ολοκληρωτικά κρίμα πραγματικά αλλά συνεχίζουμε με το κεφάλι ψηλά!!!

navgem-0-174.png.0adc55a43680640173015fe3c0bf86b9.png

J168-21.gif.c508b20ac47a4feb9f52348161cb1731.gif

Τα ενσεμπλς δείχνουν άνοδο από αύριο της θερμοκρασίας, στη συνέχεια νέα άνοδο, βροχές που δεν είναι σίγουρο ακόμα για τα δυτικά και στη συνέχεια αργή αλλά σταθερή κατηφόρα της Τ μέχρι τις αρχές του νέου μήνα...

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Την επανέφερε την κακοκαιρία ο τζίφος για 28 του μηνός... Και για τις 26.. Είπαμε πως αυτό το τριήμερο θα έχει ενδιαφέρον..

 

192-779GR.gif

150-779GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σας...Μ αρεσει ο πρωινο τζιφος..Πολλα νερα στα δυτικα αλλα και καποια περασματα και στα υπολοιπα...Η ζεστη για την εποχη μετριαστηκε αρκετα...Αποκτα ενδιαφερον σιγα σιγα ο καιρος..Πρωτα απο τα δυτικα οπως θα επρεπε να γινει εδω και καιρο...Την καλημερα μου...

gfs-2-150.png

Το τζεμ πνιγει τα δυτικα..

gem-2-138.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Berdon είπε:

Καλημέρα παιδιά!

Την επανέφερε την κακοκαιρία ο τζίφος για 28 του μηνός... Και για τις 26.. Είπαμε πως αυτό το τριήμερο θα έχει ενδιαφέρον..

 

192-779GR.gif

150-779GR.gif

Έτσι.. Να γίνουν όλα που@@να...ουτε παρέλαση... Ούτε τίποτα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το ευρωπαικο μετριασε την οποια ζεστη..Και αφηνει υποσχεσεις...Προφανως μιλαμε για ωρες που δεν μπορει να γινει εκτιμηση αλλα κατι αχνοφαινεται...Μπας και επιτελους ερθει η ουσιαστικη αλλαγη προς το Φθινοπωρο...Για την ωρα παντως το μονο που κλειδωνει ειναι τα αξιολογα κατα τοπους νερα στα δυτικα και κυριως στην Ηπειρο...

ECM1-240.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ωραια κακοκαιρια ετοιμαζει το 06αρι. 

gfs-2-198.png

gfs-0-198.png

Αν βγει με τέτοιυς δείκτες αστάθεια κατεβαίνω ΑΘήνα αμεσα.!

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι όπως τρέχει ο τζίφος.. Αυτή είναι η λογική μετάβασης σε φθινόπωρο. Ας ακολουθήσει αυτό το δρόμο ο καιρός στη χώρα μας. Ιδανικό σενάριο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Έτσι.. Να γίνουν όλα που@@να...ουτε παρέλαση... Ούτε τίποτα... 

Πρέπει να πάμε το τριήμερο να μαζέψουμε ελιές πάνω στο χωριό. Θα βρίζει ο παππούς🤣  Αλλά άμα είναι να γίνει χαλασμός.....ΑΣ ΓΊΝΕΙ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικός ο τζίφος με πολλές συνεχόμενες διαταραχές... Και το Τζεμ φέρνει σύστημα πιο νωρίς, 25-26 του μηνός..

Βαρετοκαιρια τέλος! Έχω ένα προαίσθημα πως ο Νοέμβρης θα βγει πολύ δυνατός με την κυκλοφορία να αλλάζει προς το τέλος του Οκτώβρη..

Βαθύ φθινόπωρο και ξερό ψωμί φέτος τον Νοέμβριο.. τα έχω κανονίσει μην ανησυχείτε...

gem-2-144.png.e24875b30f8fdf913c27378c1a92bfc3.png

Μέχρι τότε θα έχουμε ζέστη για να μην ξεχαστούμε ... Λίγο ακόμα υπομονή ( σας έπρηξα το ξέρω ) και θα δούμε άσπρη μέρα... ή βροχερή.

Το μπολαμ μας οδηγεί...

f_totpcp_f_144.png.45be208b91862b61da14376c323ca8ad.png

 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Πρέπει να πάμε το τριήμερο να μαζέψουμε ελιές πάνω στο χωριό. Θα βρίζει ο παππούς🤣  Αλλά άμα είναι να γίνει χαλασμός.....ΑΣ ΓΊΝΕΙ!

Εγώ φετος δεν έχω ελιές.... Να γίνουν όλα ρημαδιο🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ φετος δεν έχω ελιές.... Να γίνουν όλα ρημαδιο🤣

 

Μερικές φορές επιβάλλεται η καταστροφή ακόμα και στις ελιές.😇

Εξάλλου ο καιρός τώρα τελευταία... μας έχει βγάλει το λάδι ( σόρρυ για αυτό το χιούμορ η βαρετοκαιρια με χτύπησε κατακεφαλα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Μερικές φορές επιβάλλεται η καταστροφή ακόμα και στις ελιές.😇

Εξάλλου ο καιρός τώρα τελευταία... μας έχει βγάλει το λάδι ( σόρρυ για αυτό το χιούμορ η βαρετοκαιρια με χτύπησε κατακεφαλα )

Συγχωρεμένος  τέκνο μου😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...