Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους ξυπνάνε τα μοντέλα... 

Μακρυά μεν αλλά είναι πολύ διαφορετικο από το να βλέπεις τον υποτροπικό να καβαλάει όλη την Ευρώπη... 

 

"Καμήλα φύγε από εδώ γιατί θα φέρω χαμηλό,

Καμήλα δεν ξέρεις που πατάς έλα λοιπόν παράτα μας" 

Αφιερωμένο εξαιρετικά 

ecmwf-0-216.png

gem-2-174.png

gfs-0-228.png

gfs-0-198.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίζει να έχουμε τίποτα ομίχλες όπως έχει γίνει και άλλες φορές σε θερμές εισβολές το φθινόπωρο μπας και γλιτώσουμε λίγο ζέστη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Παίζει να έχουμε τίποτα ομίχλες όπως έχει γίνει και άλλες φορές σε θερμές εισβολές το φθινόπωρο μπας και γλιτώσουμε λίγο ζέστη;

Ναι αυριο μόνο, όμως λόγω αέρα δεν θα κρατήσουν πολύ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος από το διήμερο που πέρασε έριξε αρκετά καλό νερό αλλά βέβαια θα προτιμούσα να είχαμε θερμοκρασίες 18-22 μέγιστες αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα υπομονή και θα έρθει η οποία αλλαγή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.png.caa51293319b1f2004461ea2ce078253.png

Εγώ πάντως μέχρι 29 του μήνα βλέπω πρακτικά όλα τα σενάρια στο +10 και πάνω που σημαίνει μέγιστες πάνω από 20. Αν η Τ δεν πέφτει κάτω από 20, δεν γίνεται δουλειά. Όλος ο Οκτώβρης δείχνει καμένος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Γοργοπόδαρος είπε:

Οπως φαινεται απο τις 26 Οκτωβρη και μετα μας αποχαιρετα το καλοκαιρι...

 

490757402_giphy(6).gif.42b46c184e91403d838dde4fe16a5a9a.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Γοργοπόδαρος είπε:

Οπως φαινεται απο τις 26 Οκτωβρη και μετα μας αποχαιρετα το καλοκαιρι...

Αντε επιτελους να μπαίνουμε και στο φόρουμ με καλύτερη ψυχολογια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω πάντως με ότι βλέπω δεν βλέπω να αλλάζει κάτι και αρχές του άλλου μήνα.μακρια μέχρι τότε ναι και ελπίζω να αλλάξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow Junky είπε:

Δεν ξέρω πάντως με ότι βλέπω δεν βλέπω να αλλάζει κάτι και αρχές του άλλου μήνα.μακρια μέχρι τότε ναι και ελπίζω να αλλάξει 

Κοίτα.. Αν είσαι ανατολικός θα περιμένεις λίγο... Εγώ στα δυτικά θα δω αλλαγή ουσιαστική.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όποιος είναι μάγκας προγνώστης ας μου πει τι καιρό θα κάνει στις 12 Νοεμβρίου που είναι ο Μαραθώνιος Αθήνας !!!!!!

Αν έχει πάλι τον περσυνό καιρό θα αλλάξω χόμπι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Κοίτα.. Αν είσαι ανατολικός θα περιμένεις λίγο... Εγώ στα δυτικά θα δω αλλαγή ουσιαστική.. 

Είπαμε Γιανναρα  εσένα μέχρι και τέλη Νοέμβρη αρχές Δεκεμβρη είναι η εποχή σου !!!!!!

Θα βάλεις πολλά νερά .....

Και μετά απολαμβάνεις καφεδάρες παραλιακές στον ήλιο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Όποιος είναι μάγκας προγνώστης ας μου πει τι καιρό θα κάνει στις 12 Νοεμβρίου που είναι ο Μαραθώνιος Αθήνας !!!!!!

Αν έχει πάλι τον περσυνό καιρό θα αλλάξω χόμπι 

Εγώ θα σου πω!!κοιτώντας τους τελευταίους 4 Νοεμβρηδες στατιστικά(κατά 70%) θα έχει ηλιοφάνεια με λίγα σύννεφα και διακύμανση 12-19!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όποιος είναι μάγκας προγνώστης ας μου πει τι καιρό θα κάνει στις 12 Νοεμβρίου που είναι ο Μαραθώνιος Αθήνας !!!!!!

Αν έχει πάλι τον περσυνό καιρό θα αλλάξω χόμπι 

Χιονονερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όποιος είναι μάγκας προγνώστης ας μου πει τι καιρό θα κάνει στις 12 Νοεμβρίου που είναι ο Μαραθώνιος Αθήνας !!!!!!

Αν έχει πάλι τον περσυνό καιρό θα αλλάξω χόμπι 

Μιλώντας πάντα με ασφάλεια και πολύ επιφυλακτικά χιονι εως τα -15 μέτρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όποιος είναι μάγκας προγνώστης ας μου πει τι καιρό θα κάνει στις 12 Νοεμβρίου που είναι ο Μαραθώνιος Αθήνας !!!!!!

Αν έχει πάλι τον περσυνό καιρό θα αλλάξω χόμπι 

Μαλλον εννοεις θα σταματησεις να τρεχεις..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Είπαμε Γιανναρα  εσένα μέχρι και τέλη Νοέμβρη αρχές Δεκεμβρη είναι η εποχή σου !!!!!!

Θα βάλεις πολλά νερά .....

Και μετά απολαμβάνεις καφεδάρες παραλιακές στον ήλιο 

 

Οοοοχχχχιιιιιι.... Θα πηδηχτω από το παραθυρο!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζίφος και ευρωπαίος συμφωνούν για βροχές και αλλαγή καιρού απο 27-28 του μηνός. Πολύ μακρυά ακόμα αλλά λέτε να τύχει τίποτα ουρανοκατέβατο και να βρέχει στην 28 οκτωβρίου; Η μόνη μέρα που θέλουμε ηλιο ή απλή συννεφιά... Θα γελάσουμε όλα τα είδαμε φέτος...

Modele GFS - Carte prévisions

ecmwfgr-2-210.png?0

Ας κάνει τέλος πάντων ότι μπορεί και όποτε θέλει.. Εμείς εδώ θα είμαστε!

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για οσους νομιζουν οτι το γραφω για πλακα το χιονονερο στον Χελμο,θα πω για τα πρακτικα οτι περιμενω μια πρωτη σοβαρη ψυχρη εισβολη στο πρωτο δεκαπενθημερο του Νοεμβρη,στην πρωτη δυναμικη εμφανιση του αζορικου για τη νεα σεζον στη δυτικη ευρωπη,που την τοποθετω σε εκεινο το διαστημα.Ασφαλως δεν μπορω να ξερω τι θα κανει στις 12 του νοεμβρη. 

Αυτο ως συνεπεια του πολυ θερμου διαστηματος που επεται και της εξαφανισης του αζορ ως τα τελη περιπου του 2ου μηνα του φθινοπωρου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο το καλοκαιρι παντως ΒΔ Ευρωπη τους εχει παει τρενο με τα βροχοσυστηματα καποια στιγμη θα αλλαξει η κυκλοφορια που θα μας ευνοήσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Απο το καλοκαιρι παντως ΒΔ Ευρωπη τους εχει παει τρενο με τα βροχοσυστηματα καποια στιγμη θα αλλαξει η κυκλοφορια που θα μας ευνοήσει 

Ελπίζω από τον επόμενο Απρίλιο ώστε να δούμε λίμνες. χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαμηλο απ τα δυτικα αντε πορτας στην πρωτη καρτελα λογικα θα μας επισκεφτει.....και ενα κουραγιο για τη δευτερη να δουμε αν θα φανει κατι σε σχεση με το κρυο που ειναι στιβα στα βορεια !!

ο Νοεμβρης πρεπει να μπουκαρει αφρισμενος, δεν εχουμε περιθωρια ....και να μας παει τρενο 1 τριμηνο  τουλαχιστον !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...