Jump to content
sakis13

Αναφορές Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι ένα βιντεάκι από την ταράτσα. Το πιο επιβλητικό σελφ που έχω δει εβερ νομίζω. Μιλάμε για κατάμαυρο χρώμα... ισως έπαιξε ρόλο και η ώρα. Ήταν απλά μαύρο. Τέλος. Η κάμερα (κινητό) νομίζω το δείχνει πιο γκριζωπο από ότι ήταν. Τέλος πάντων 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζαχάρω ηλείας φοβερό σόου έβαλε και πολύ αέρα...

http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/καμερεσ-δυτικησ-ελλαδοσ/ζαχάρω-ηλείας-νότια.html

Τα πρώτα 0,4μμ εδώ καλό μήνα και επίσημα παιδιά 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, galatsioths είπε:

Σίτες σε κάθε μπαλκονοπορτα. Θα σώσει την κατάσταση κατά 80%. (Εκ πείρας)

Έχω ρε συ.   Έξω γίνεται η ζημιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια απ' τις κλασικές, επικές καταιγίδες που μπορεί να δεί ο Πύργος, τέτοια εποχή η αποψινή!

Τουλάχιστον 38 mm έχουν πέσει μέχρι στιγμής στο Πύργο, τη τελευταία ώρα.. και σχεδόν 57.4 στην Ωλένη, μέχρι τις 23:00..

Το πιο τρομερό της αποψινής βραδιάς, φυσικά και είναι η κεραυνική δραστηριότητα εκεί...

1495014837.jpg.9957269875a3f2411baeddc92b2e2c79.jpg

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω πω τι τρελά πράγματα είναι αυτά στα δυτικά.....

εδώ από την άλλη πιο βαρύ φθινοπωρινό σκηνικό με συνεχόμενη ελαφρά ποτιστική βροχούλα....στα 17,2 τα χιλιοστά ως τώρα εδώ στο Μακροχώρι με τη θερμοκρασία να έχει πέσει στους 11,7 που είναι και η ελάχιστη ως τώρα..... τέτοιες νύχτες με τέτοιες θερμοκρασίες με παρόμοιες καιρικές συνθήκες έχουν υπάρξει και Δεκέμβρη και Γενάρη και Φλεβάρη τα περασμένα χρόνια άνετα δηλαδή μπορεί να θεωρηθεί και σχεδόν χειμωνιάτικη νύχτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντεεεεεεεεεεε και Ζωγραφου βαραινε, βαραινε, πυκνωνε και ξεκινησε ασθενης βροχουλα ακριβως στις 23.30 !!!!!!!

0,2 - 0,4 - 0,6 mm τα πρωτα στη γειτονια περιξ, ομορφη νυχτια που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θυμιζει φθινοπωρο και 18 Οκτωβριου σε λιγο και οχι καλοκαιρι και 118 Αυγουστου....

16,7 η πρωινη ελαχιστη και καπως πεσμενη η μεγιστη για την ημερα που περασε, 23,6 εδω στα 180 μετρα....καλυτερα απο τα 26-26,5αρια

Αντε τωρα με τη βροχουλα, μεχρι 5-8 mm υπολογιζω, απο τωρα ως τα ξημερωματα και κανα περασμα αυριο προς το απογευμα, να νιωσουμε εστω για 24 ωρες φθινοπωρο κι εμεις οι κατακαημενοι, πριν μας πλακωσει (ακομα ενα) καρακαλοκαιρινο ΣΚ με 30αρια τη Δευτερα !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Αντεεεεεεεεεεε και Ζωγραφου βαραινε, βαραινε, πυκνωνε και ξεκινησε ασθενης βροχουλα ακριβως στις 23.30 !!!!!!!

0,2 - 0,4 - 0,6 mm τα πρωτα στη γειτονια περιξ, ομορφη νυχτια που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θυμιζει φθινοπωρο και 18 Οκτωβριου σε λιγο και οχι καλοκαιρι και 118 Αυγουστου....

16,7 η πρωινη ελαχιστη και καπως πεσμενη η μεγιστη για την ημερα που περασε, 23,6 εδω στα 180 μετρα....καλυτερα απο τα 26-26,5αρια

Αντε τωρα με τη βροχουλα, μεχρι 5-8 mm υπολογιζω, απο τωρα ως τα ξημερωματα και κανα περασμα αυριο προς το απογευμα, να νιωσουμε εστω για 24 ωρες φθινοπωρο κι εμεις οι κατακαημενοι, πριν μας πλακωσει (ακομα ενα) καρακαλοκαιρινο ΣΚ με 30αρια τη Δευτερα !!!!!!!!!!!!!!

Μου αρέσουν πολύ οι περιγραφές σου! Ακόμα και μια άκρως καλοκαιρινή ημέρα μπορείς να την μετατρέψεις σε καιρικό διαμάντι. Βγάζεις μια τρομερή ενέργεια γεμάτη αισιοδοξία και όρεξη! 

Βροχουλα που δυναμώνει εδώ... Δώσε ότι έχεις ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ απίστευτη δροσιά έξω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πω πω τι τρελά πράγματα είναι αυτά στα δυτικά.....

εδώ από την άλλη πιο βαρύ φθινοπωρινό σκηνικό με συνεχόμενη ελαφρά ποτιστική βροχούλα....στα 17,2 τα χιλιοστά ως τώρα εδώ στο Μακροχώρι με τη θερμοκρασία να έχει πέσει στους 11,7 που είναι και η ελάχιστη ως τώρα..... τέτοιες νύχτες με τέτοιες θερμοκρασίες με παρόμοιες καιρικές συνθήκες έχουν υπάρξει και Δεκέμβρη και Γενάρη και Φλεβάρη τα περασμένα χρόνια άνετα δηλαδή μπορεί να θεωρηθεί και σχεδόν χειμωνιάτικη νύχτα....

Εγώ πιστεύω ότι πιο πολύ είναι η υγρασια που τσιμπάει τέτοια εποχή πάρα το κρύο... Αλλη αίσθηση το 11 τώρα.. Αλλη αίσθηση το Γενάρη... Με βοριά... Εγώ εδώ έχω 16...δεν κάνει κρύο... Πιο πολύ η υγρασια είναι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυργαρος ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ και Ηλεια γενικοτερα, οπως ενημερωνομαι....

Πληροφοριακα τα 42 mm του Πυργαρου ειναι μεσα σε λιγοτερο απο 1-1,5 ωρα, με καταρρακτωδη βροχη που ξεσπασε αργα, κατα τις 22.00

Πολυ πολυ νερο και Ζαχαρω, Σαμικο και περιξ, τρομερη εικονα και η καμερα της Κυπαρισσιας, Live, κριμα που εχει κολλησει το βροχομετρο...

Αντε να ανηφοριζουν και προς τα εδω, χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιστική τώρα. 

Σχεδόν ολόκληρη η ηπειρωτική χώρα βραχηκε σήμερα με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιζει υπεροχα και Ζωγραφου, με 18,5 νταν στο βορινο μπαλκονι, αυτο ειναι φθινοπωρο !!!!!!!!

0,4 - 0,6 mm για σημερα, αλλα τοσα τα χθεσινα, και ηδη το πρωτο 1-1,5 mm ειναι γεγονος !!!!!

Δεν περιμενουμε θαυματα στην Αττικη 5-7-8 mm συνολικα να φυγει λιγο η σκονη και η καλοκαιριλα !!!!! Εαν καταφερει να τα ριξει ποτιστικα σε 5-6-7 ωρες με φαινομενα, τοσο το καλυτερο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 χιλιοστά εδώ για σήμερα. Λογικό ήταν να μην μπορούσε για παραπάνω. Τις τελευταίες ωρες ρίχνει τόσο ψιλό που αν ημουν μικρός θα ήθελα να πιστεύω ότι θα ήταν χιόνβι, ξέροντας όμως ότι δεν είναι, χεχεχε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...