Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαση των ισχυρων ατλαντικων χαμηλων δεν θα υπαρξει ανυψωση αζορικου...

Και μαλλον υππτροπικος και αντικυκλωνας θα εχει τον πρωτο λογο στην χωρα μας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, North καυσωνακιας είπε:

Απλως αγαπησα την ζεστη και τον ηλιο και βρηκα την υγεια μου....

Προσπαθω να αναλυω τον καιρο που μου αρεσει και να μην προσβαλω καποιον....δεν φταιω εγω που μου κανει τα χατηρια....εκει βαδιζει το κλιμα και το ακολουθω....μακαρι στον καθενα να εχει οτι καιρο θελει....

Φίλε μου πραγματικά με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι εργασιακή μοναδική ευκαιρία στην πανέμορφη .....Φινλανδία με όλην μου την καρδιά να πας να μείνεις εκεί!! 😃

Υγ

Πλάκα κάνω έτσι;; 😁

Μην χαλιόμαστε έτσι για τον καιρό,υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα!!Φιλικά έτσι;;Συνεχίστε τις καιρικές αναλύσεις, η προσφορά του weather-club ανεκτίμητη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Από που μας ξεφυτρωσες εσύ φιλαράκι...? Έχεις μπει πολυ φουριόζος.. Τον πέρασες τον South Καυσωνακια... Ελπίζω να κάνεις πλάκα και να μην τα εννοείς αυτά που γράφεις... Επίσης έχω την εντύπωση ότι είσαι κάποιος καμουφλαρισμενος καιροφιλος... Πολύ γνωστός.... 

O delsnow είναι. Χαχαχα πλέον deldesert!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, North καυσωνακιας είπε:

Απλως αγαπησα την ζεστη και τον ηλιο και βρηκα την υγεια μου....

Προσπαθω να αναλυω τον καιρο που μου αρεσει και να μην προσβαλω καποιον....δεν φταιω εγω που μου κανει τα χατηρια....εκει βαδιζει το κλιμα και το ακολουθω....μακαρι στον καθενα να εχει οτι καιρο θελει....

Τι να πω!!!! Τι αλλαγή μεγατονων ήταν αυτή!!!! Ελπίζω να μη το μετανιώσεις!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, North καυσωνακιας είπε:

Βαση των ισχυρων ατλαντικων χαμηλων δεν θα υπαρξει ανυψωση αζορικου...

Και μαλλον υππτροπικος και αντικυκλωνας θα εχει τον πρωτο λογο στην χωρα μας.....

Θανάση είναι κάποιοι άνθρωποι που και να θες να τους "σιχτιρισεις" δεν στο βγάζουν😋😋🤣🤣....ρε συ το χω περάσει κι εγώ αυτό όταν είχα μετατραπεί σε ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ...όλοι οι ΚΒ είμαστε στα κάγκελα αλλά είναι κόντρα ρόλος  😁.Και δεν είναι τόσο άσχημα σαν προοπτική από τα μέσα του μήνα και μετά όπως γινεται εδώ και πολλά χρόνια...φιλικά όλα αυτά από Καποιον που ξέρει πλήρως το τι μπορεί να αισθάνεσαι...χόμπι είναι άλλωστε!!!οπότε δες το αλλιως φίλε μου μην σπάμε και τα νεύρα των άλλων...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το weather club οπως παντα αποκαλυπτει...Ο south καυσωνακιας σε μυστικο δειπνο με τον delsnow..Την ωρα που του εδινε το βαπτισμα του πυρος ως north καυσωνακιας...Το τριτο προσωπο ειναι μελλοντικη βομβα..Δεν θα αποκαλυψουμε ακομα ποιος και γιατι...

Κυριοι...Η κλιματικη αλλαγη και τα αργυρια σπρωχνουν κοσμο στις αγκαλες του south καυσωνακια..Προσοχη κυριοι...

hombres-arabes.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 hours ago, Fotis said:

Βλέπω σιγά-σιγά να βάζουμε θέρμανση ο καθένας ότι έχει φυσικό αέριο, πετρέλαιο, τζάκι, οτιδήποτε.

Εγώ βέβαια είμαι από τους άτυχους που παρήγγειλαν ξύλα νωρίς νωρις, τα στοίβαξα στην αποθήκη πριν τις πλημμυρες και  Όταν πλημμυρίσαμε ένα μέρος αυτών αχρηστεύτηκε. Είχε γεμίσει λάσπη η αποθήκη..  έβλεπα κούτσουρα να κάνουν βόλτα και στην αυλή και μέσα στους δρόμους στο χωριό. Σίγουρα κα 5  με 10 τοις 100 των ξύλων ειναι άχρηστο, γιατί δεν θα παίρνουν φωτιά ούτε του χρόνου…

Mια βδομαδα στον ηλιο και θα σκανε σα κουκουναρια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον κυριοι θα σας αποχαιρετησω ως καυσωνακιας και ως delsnow.. σεβομαι τους διαχειρηστες και ολους τους φιλους του forum...

Εγω εμαθα να ζω στην πραγματικοτητα και οχι με ψευδαισθησεις...οσον αφορα τον καιρο...

Σημερα 20 βαθμοι στο θησειο 8ωρα το πρωι 9 νοεμβρη απ το σταθμο και σβηστηκε η αναφορα μου λογου παραπληροφορησης......

Νομιζω πλεον δεν εχω θεση εδω μεσα....

Να σας αφησω στην ησυχια σας..δεν νομιζω να προσβαλα κααποιον..αν εγινε κατι τετοιο συγνωμη..μην ενοχλειτε αλλο τους διαχειρειστες.....

Οποιος ερθει προς μακρακωμη ειστε ευσπροσδεκτοι...

Παρακαλω τους mod να με διαγραψουν....καλη συνεχεια και υγεια σε ολους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Που το είδες εσύ ότι καίγεται ο Νοέμβρης? Ακόμη 9 έχει ο μηνας

 

Με τα παρακάτω ανσάμπλ για τις επόμενες 10 μέρες δεν υπάρχει τίποτα άξιο λόγου...(προφανώς για την περιοχή μου μιλάω)

image.png.f2247c24cff28926c8e7fffe57556e78.png

Τα όποια καλά σενάρια για μετά από 10 μέρες είναι απλά ευχολόγια αυτή τη στιγμή.

Αλλά και αν βγει μια καλή κακοκαιρία μετά τις 19/11 σημαίνει ότι σώθηκε ο Νοέμβρης και το φθινόπωρο; (άλλες χρονίες τέλη Νοέμβρη έβγαινε η πρώτη χειμωνίατικη κακοκαιρία και τώρα παλεύουμε να βάλουμε κανένα μακρυμάνικο...)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

 

Με τα παρακάτω ανσάμπλ για τις επόμενες 10 μέρες δεν υπάρχει τίποτα άξιο λόγου...(προφανώς για την περιοχή μου μιλάω)

image.png.f2247c24cff28926c8e7fffe57556e78.png

Τα όποια καλά σενάρια για μετά από 10 μέρες είναι απλά ευχολόγια αυτή τη στιγμή.

Αλλά και αν βγει μια καλή κακοκαιρία μετά τις 19/11 σημαίνει ότι σώθηκε ο Νοέμβρης και το φθινόπωρο; (άλλες χρονίες τέλη Νοέμβρη έβγαινε η πρώτη χειμωνίατικη κακοκαιρία και τώρα παλεύουμε να βάλουμε κανένα μακρυμάνικο...)

 

Εγώ στην Ήπειρο έχω φθινόπωρο πάντως... 15 βαθμοί αυτή την ωρα με ήλιο!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, North καυσωνακιας είπε:

Λοιπον κυριοι θα σας αποχαιρετησω ως καυσωνακιας και ως delsnow.. σεβομαι τους διαχειρηστες και ολους τους φιλους του forum...

Εγω εμαθα να ζω στην πραγματικοτητα και οχι με ψευδαισθησεις...οσον αφορα τον καιρο...

Σημερα 20 βαθμοι στο θησειο 8ωρα το πρωι 9 νοεμβρη απ το σταθμο και σβηστηκε η αναφορα μου λογου παραπληροφορησης......

Νομιζω πλεον δεν εχω θεση εδω μεσα....

Να σας αφησω στην ησυχια σας..δεν νομιζω να προσβαλα κααποιον..αν εγινε κατι τετοιο συγνωμη..μην ενοχλειτε αλλο τους διαχειρειστες.....

Οποιος ερθει προς μακρακωμη ειστε ευσπροσδεκτοι...

Παρακαλω τους mod να με διαγραψουν....καλη συνεχεια και υγεια σε ολους...

Κάτσε βρε .. τώρα αρχίζει το καλό ... @Severe_Lover δέσποτα βάλε τον στη. Θέση του τον αμαρτωλό

IMG_20230228_190539.jpg.f25186c543d185a987ade6b19102c3bf.jpgIMG_20230213_195504.jpg.04781b7ca0e3521f7b5ad6ca8047c5db.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεδομενα βαση τελευταιων εξελιξεων κλεινει το πρωτο μισο του Νοεμβριου σε ρεκορ ολων των εποχων ζεστης, ομως η κακοκαιρια στις 18-19 εμφανιζεται ολο και περισσοτερο σχεδον σε ολα τα μοντελα, και θα εχει χαρακτηριστικα πιο χειμερινου απο φθινοπωρινου τυπου, οπως αρμοζει αλλωστε σε ημερομηνιες κοντα 20 Νοεμβρη. Βεβαια καιρικος αιωνας οι 240 ωρες αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησουμε, και κατι μου λεει οτι θα ειναι η αρχη! Στα στατιστικα για οποιον θελει θα αναλυθει απο μεριας μου σε λιγο τι χειμωνας ακολουθει τυπικα μετα απο ενα πολυ θερμο οκτωβριο και πρωτο μισο Νοεμβριου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σαφώς υποδιαίστερο το 6αρι στην μακρινή διαταραχή. Βέβαια είμαστε μακριά ακόμα. Στόχος είναι κάτι σαν τοο 00αρι του τζίφου ή σαν το χθεσινό ου 18αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Εγώ στην Ήπειρο έχω φθινόπωρο πάντως... 15 βαθμοί αυτή την ωρα με ήλιο!! 

Εμεις ναι ειμαστε καλυτερα Γιαννη αλλα η Αττικη οπως και αλλες περιοχες δυστυχως πληρωσαν μεγαλυτερο τιμημα απο το καλοκαιρι μεχρι σημερα.

Εδω αναβει και το καλοριφερ γιατι με τις αναστροφες και με τις συννεφιες και τις βροχες που ακολουθησαν εχει πεσει αρκετα η εσωτερικη.  

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ τρομερή αύξηση υετού για τα κεντρονότια από ευρωπαίο και τζίφο για Παρασκευή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσα σε λιγες ωρες και λιγα τρεξιματα αλλαξαν ολα για αυριο προς το καλυτερο...Για τα κεντρονοτια οπως εγραψε και ο Μιχαηλ...Πελοποννησος παιζει δυνατα αλλα και η Αττικη,ευρυτερα η Στερεα αλλα και η Ευβοια....Θα βγουν ισχυρες καταιγιδες...Και μεις ψαχνουμε τι θα γινει μια βδομαδα μετα..

gfs-2-36.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Ώπα στο επίκεντρο η Πάτρα αύριο!Ίσως προλάβω το ισχυρό περασματακι!

 

Νότια πελοπόννησος και νότια Αττική θα έλεγα Στην Πάτρα είναι ανύπαρκοι οι δείκτες αστάθειας, λογικά μέχρι δυνατή ποτιστική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα....

Ποιον Σακη θελετε??Τον Αλ καυσωνι η τον Χιοναρ ντε Πανικορ...

20220124_194438.jpg

Αυτον τον Σακη εδωωω!!!! μεσα στο μαγευτικο καταλευκο τοπιο να ανεβαινει η διαθεση!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-384.png?6

 

όμορφη εικόνα.

 

και ο λόγος που είναι όμορφη, είναι λόγω βοήθειας του ΑΖΟΡΟ-ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΎ!

gfs-0-330.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Μεσα σε λιγες ωρες και λιγα τρεξιματα αλλαξαν ολα για αυριο προς το καλυτερο...Για τα κεντρονοτια οπως εγραψε και ο Μιχαηλ...Πελοποννησος παιζει δυνατα αλλα και η Αττικη,ευρυτερα η Στερεα αλλα και η Ευβοια....Θα βγουν ισχυρες καταιγιδες...Και μεις ψαχνουμε τι θα γινει μια βδομαδα μετα..

gfs-2-36.png

Μπα.. Δε μας τα λέει καλά μέχρι χτες τα βδυτικα ήταν στο επικεντρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο χαμηλακι για τις 19 και τάσεις για κατεβασιά κρυου για πιο μετά... Τις βροχές του σκ και της Δευτέρας τις μείωσε σε σχέση με προηγούμενα ραν ...

448103707_gfs-0-240(1).png.4010b1fdf8b866052465519c0f6a705b.png

 

Υ.γ. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ σε αυτό το φόρουμ είναι το ότι υπάρχει ποικιλία... ( όχι κρεατικών😀 ). Έχουμε από χιονοφιλους, καταιγιδοφιλους, καυσωνακιδες και πάει λέγοντας. Ως γνωστόν πολλοί από αυτούς "παίρνουν" μπρος στην αγαπημένη τους εποχή, είτε είναι καλοκαίρι, είτε είναι χειμώνας κτλ... για να δώσουν τις αναφορές τους ή για να πανηγυρίσουν σε κάποιο τρελό τρέξιμο ενός μοντέλου... Προσωπικά τον κάθε έναν από εσάς τον χαίρομαι για διαφορετικό λόγο ... Αρχικά εκτιμω στο μέγιστο την δουλειά που κάνουν κάποια παιδιά πάνω στα στατιστικά, είναι κάτι το οποίο με ενθουσιάζει... Αλλά σκεφτείτε λιγάκι... Ποιος θα μας δίνει ρεπορτάζ από Σπάρτη, Θήβα ή Λάρισα όταν χτυπάνε για πλάκα 46αρια; Ποιος θα ανεβαίνει ταράτσα ( ή σε δέντρο 🌲) για να αποθανατησει ένα shelf cloud που καταπίνει τα πάντα στο πέρασμά του; Να μεταφέρει και σε εμάς όλα αυτά τα έντονα και πρωτόγνωρα συναισθήματα που μας προσφέρει απλόχερα η φύση; Γιατί εμάς τους καιροφιλους ( ΝΑΙ βάζω και αυτούς που θέλουν ζέστες... Δεν καταλαβαίνω γιατί τους έχουμε παρεξηγήσει, αλλά ο καιρός έχει να κάνει και με τις 4 εποχές.. Και για να πω την αλήθεια το καλοκαίρι εκτός από καταιγίδες θέλω και δυνατούς καυσωνες) οι άλλοι ίσως δεν μας καταλαβαίνουν και μας θεωρούν τρελούς για αυτο το χόμπυ... Και εκτός αυτού ακόμα και ο πιο άπειρος - βάζω και τον εαυτό μου μέσα - έχει τη δυνατότητα να αποκτήσει γνώσεις που δεν θα ήταν σε θέση να τις κατέχουν άλλοι.. Είμαστε μια ομάδα, μια μικρή κοινωνία και είναι εντελώς φυσικό να υπάρχουν αντιπαραθέσεις για τέτοια πράγματα. Υπάρχουν όμως πολυυυυ πιο σημαντικά πράγματα που περιμένουν να τα ανακαλύψεις... Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν υπάρχουν ανεμοφιλοι, CAPEοφιλοι κτλ ώστε να καλύψουμε και τα λίγο πιο υποδεέστερα "επαγγέλματα" χεχεχε...Τώρα θα πείτε βέβαια τι λέει το 15χρονο μεσημεριατικα, αλλά μερικές φορές πρέπει να μιλήσει κάποιο λυκειοπαιδο για να βάλετε μυαλό😅😅

Υ.γ.2Φιλικά πάντα όλα αυτά... @North καυσωνακιας σε χρειαζομαστεεεε!!! 😢

Αυτά... Πάω να διαβάσω ιστορία τώρα...

 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...