Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Λουτσατους νεφη

Προπομπος για μεγαλα πραγματα στην αττικη και φετος δηλαδη😎

Σε αυτό που λέγαμε πριν εντωμεταξύ, ο ευρωπαίος αύριο έριξε τεράστιο πετσόκομα υετού στην Αττική (και όχι μόνο).. Άρα ένα χάος...

 

image.png.530ec5605537227a0a0a76dfdb178955.png

 

12αρι

 

image.png.532e60ff2f191d5ed30afc5a09557910.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Έρχεται και θα κάνει θραύση....

Είπαμε φέτος θα ακούσουν και οι κουφοί....

Με αυτή την κυκλοφορία, παίζει να δούμε χιόνια στα πεδινά μέσα στον Νοέμβριο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με αυτή την κυκλοφορία, παίζει να δούμε χιόνια στα πεδινά μέσα στον Νοέμβριο.

Ας πέσει κάποια στιγμή η μέγιστη κάτω από τους 20 βαθμούς και η ελάχιστη κάτω από τους 15 και βλέπουμε για χιόνια. Προς το παρόν η πρώτη καρτέλα είναι αμείλικτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Ας πέσει κάποια στιγμή η μέγιστη κάτω από τους 20 βαθμούς και η ελάχιστη κάτω από τους 15 και βλέπουμε για χιόνια. Προς το παρόν η πρώτη καρτέλα είναι αμείλικτη.

Καλά, την επόμενη εβδομάδα, απ' ότι φαίνεται, με 20αρια και 22αρια θα την βγάλουμε πάλι μέχρι μάλλον τις 18/11.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΠΕΙΓΟΝ!!!

ΒΡΗΚΑ ΤΟ VIBER ΤΟΥ ΠΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ. ΕΤΣΙ ΈΣΤΕΙΛΑ ΑΜΈΣΩΣ ΜΉΝΥΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΣΤΟ ΕΠΌΜΕΝΟ ΡΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΙΚΟΝΙΚΌ!

IMG_20231109_213844.jpg.b947db1b4a60dbf9d2bef11768c5d069.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Berdon said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΠΕΙΓΟΝ!!!

ΒΡΗΚΑ ΤΟ VIBER ΤΟΥ ΠΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ. ΕΤΣΙ ΈΣΤΕΙΛΑ ΑΜΈΣΩΣ ΜΉΝΥΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΣΤΟ ΕΠΌΜΕΝΟ ΡΑΝ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΙΚΟΝΙΚΌ!

IMG_20231109_213844.jpg.b947db1b4a60dbf9d2bef11768c5d069.jpg

Δεν θέλω να το πάρετε στραβά παιδιά αλλά η ζωή είναι έξω από τα πισί να περνάμε όλη μας τη μέρα είναι κρίμα...και εγώ σχολιάζω καθημερινά αλλά όχι συνέχεια...δεν ξέρω γιατί στο λέω αλλά θεωρώ είσαι νέος σαν εμένα και βλέπω μόνο σχόλια στο φόρουμ όλη την ώρα... ελπίζω να βγαίνεις και λίγο έξω και να μην είσαι κλεισμένος σε ένα κουτί να δεις τι θα βγάλει ο παιος και ο τζίφος....

Τέλεια φιλικα και με εκτίμηση 

Μπορεί να είναι ιδέα μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snowjohn said:

Δεν θέλω να το πάρετε στραβά παιδιά αλλά η ζωή είναι έξω από τα πισί να περνάμε όλη μας τη μέρα είναι κρίμα...και εγώ σχολιάζω καθημερινά αλλά όχι συνέχεια...δεν ξέρω γιατί στο λέω αλλά θεωρώ είσαι νέος σαν εμένα και βλέπω μόνο σχόλια στο φόρουμ όλη την ώρα... ελπίζω να βγαίνεις και λίγο έξω και να μην είσαι κλεισμένος σε ένα κουτί να δεις τι θα βγάλει ο παιος και ο τζίφος....

Τέλεια φιλικα και με εκτίμηση 

Μπορεί να είναι ιδέα μ

Μικρό παιδί 15 χρονών είναι.

Δε θα έχει ελευθερίες να γυροβολάει συνέχεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South καυσωνάκιας said:

Μικρό παιδί 15 χρονών είναι.

Δε θα έχει ελευθερίες να γυροβολάει συνέχεια. 

Επειδή και εγώ στα 15 έγραφα στο παλιό φόρουμ πάρα πολύ το μετανοιωσα και θεωρώ ότι είναι κρίμα να κάθονται τόσες ώρες τα παιδιά μπροστά από μία οθόνη

Πωπω σαν την μάνα μ ακούστηκα

Σορρυ για το οφ τοπικ

 

Στα του καιρού κάτι τέτοια κάνει ο τζίφος και δίνει βροχές δυνατές στο άκυρο καίρια αυτό τον παω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Επειδή και εγώ στα 15 έγραφα στο παλιό φόρουμ πάρα πολύ το μετανοιωσα και θεωρώ ότι είναι κρίμα να κάθονται τόσες ώρες τα παιδιά μπροστά από μία οθόνη

Πωπω σαν την μάνα μ ακούστηκα

Σορρυ για το οφ τοπικ

 

Στα του καιρού κάτι τέτοια κάνει ο τζίφος και δίνει βροχές δυνατές στο άκυρο καίρια αυτό τον παω

Γνωρίζεις τις ηλικίες μας;εγώ σου βάζω στοίχημα,ότι ο μέσος όρος ηλικίας εδώ μέσα κοντεύει τα 50..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Χειμωνας said:

Γνωρίζεις τις ηλικίες μας;εγώ σου βάζω στοίχημα,ότι ο μέσος όρος ηλικίας εδώ μέσα κοντεύει τα 50..

Το ειπε ο σαουθ πάνω...τεσπα παιδιά σορρυ για την αναστάτωση και το οφ τοπικ...πάντα τα λέω τέρμα ευγενικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Το ειπε ο σαουθ πάνω...τεσπα παιδιά σορρυ για την αναστάτωση και το οφ τοπικ...πάντα τα λέω τέρμα ευγενικα

Δεν το πρόσεξα..οκκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, τα Ensembles Ευρωπαίου μέχρι τις 17 του μήνα δείχνουν πάνω από το μέσο όρο θερμοκρασία. Πιο πέρα δεν έχει νόημα να κοιτάμε. 

ens_image (18).png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιοχή Χαλκίδας. Είμαι περίεργος πόσο θα βρέξει αύριο. Ο ευρωπαίος δίνει ψίχουλα και ο αμερινάκος έχει αρκετά μέλη που μας δίνει καλά χιολιοστά. Προσωπικά πιστεύω ότι θα πέσει πιο κοντά ο αμερικάνος.

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, snowjohn είπε:

Δεν θέλω να το πάρετε στραβά παιδιά αλλά η ζωή είναι έξω από τα πισί να περνάμε όλη μας τη μέρα είναι κρίμα...και εγώ σχολιάζω καθημερινά αλλά όχι συνέχεια...δεν ξέρω γιατί στο λέω αλλά θεωρώ είσαι νέος σαν εμένα και βλέπω μόνο σχόλια στο φόρουμ όλη την ώρα... ελπίζω να βγαίνεις και λίγο έξω και να μην είσαι κλεισμένος σε ένα κουτί να δεις τι θα βγάλει ο παιος και ο τζίφος....

Τέλεια φιλικα και με εκτίμηση 

Μπορεί να είναι ιδέα μ

Ρε συ ανετα μπορει να βγαινει εξω και να σχολιαζει απο το κινητο του το παλικαρι

Εδω παλια στις συναντησεις που καναμε θυμαμαι ειμασταν ολλοι μαζεμενοι και κοιταγαμε τους χαρτες  για να δουμε κατα ποσο θα χιονισει η οχι

Και η προβατινα ηταν στα τραπεζια μας και εσκουζε που δεν την τρωγαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...