Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ευρώπη τουλάχιστον, ο τζίφος δεν έχει και μεγάλες διαφορές προς το παρόν έστω. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ επειδή τυχαίνει να έχω και γω φίλους και συγγενείς που κάποιοι ασχολούνται και αυτοί με τα καιρικά με ενημέρωσαν ότι οι Αμερικάνοι μετεωρολόγοι εκεί το Ευρωπαϊκό έχουν σαν κύριο μοντέλο...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Μιχαήλ επειδή τυχαίνει να έχω και γω φίλους και συγγενείς που κάποιοι ασχολούνται και αυτοί με τα καιρικά με ενημέρωσαν ότι οι Αμερικάνοι μετεωρολόγοι εκεί το Ευρωπαϊκό έχουν σαν κύριο μοντέλο...

 

Ε λογικό με τέτοια φόλα που έχουν φάει από το τζιφο τα τελευταία χρόνια 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο νότια το χαμηλό για 22-23 του μηνός. Άυριο θα εξαφανιστούν και αυτές οι βροχές.

Το βαρέλι δεν έχει πάτο φέτος.

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Μιχαήλ επειδή τυχαίνει να έχω και γω φίλους και συγγενείς που κάποιοι ασχολούνται και αυτοί με τα καιρικά με ενημέρωσαν ότι οι Αμερικάνοι μετεωρολόγοι εκεί το Ευρωπαϊκό έχουν σαν κύριο μοντέλο...

 

Ναι το γνωρίζω φίλε, και εγώ έχω συγγενείς και μάλιστα ο ένας ήταν και στο υπουργείο προστασιας του πολίτη (όχι ακριβώς, αλλά αυτό) και ασχολούνται με πλημμυρικά θέματα πχ, και ισχύει αυτό. Για αυτό όταν ο Ευρωπαίος δείχνει αυτά τρελαίνομαι.

Ούκμο από την άλλη καμία σχέση με αικον γαλλικό, έκανε πράγματα που δεν περίμενα, και ευτυχώς καμία σχέση με ευρωπαϊκό , αν και δεν θεωρώ ότι θα βγάλει τόσο καλό ραν οσο το πρωί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μεγάλα  βήματα ουκμο κυρίως αλλα και τζιφου προς ευρωπαιο 

Ευρωπαϊκό πρωινό και ούκμο, καμία σχέση βρε.

 

 

18-02-49-ecmwfnh-0-108.png

18-02-30-UN96-21.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Το ουκμο με ένα περίεργο τρόπο θα βγει πιο καλο και απο τζιφο

Το ούκμο ακολούθησε το δικό του σενάριο και μάλιστα το ισχυροποίησε,όταν βρεθώ στον υπολογιστή θα κάνω μια αναλυτική επεξήγηση. Τα έχω όλα στο μυαλό μου καλύτερα και από το πώς γράφεται το όνομα μου σε αυτή την κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Την Αμερική κοιτάω ρε, από εκεί καταλαβαίνω αφού εκεί οι διαφορές που μετράνε είναι σε αυτές τις ώρες. Λογικά και παλιι το καλύτερο σενάριο θα βγάλει σε σχέση νε τα υπόλοιπα. Γαλλικό σαν το αικον και ακόμα χειροτερα, αλλά με προοπτικές συνέχειας και αυτό. Μια αποκοπή που ήθελε να φάει Τ απαντά από το ομφάλιο λώρο της μαμάς της θα νας τα χαλασει

Μιχαηλ, επειδη διαβαζω τα σχολια σου γενικα, πως κρινεις με τετοια σιγουρια την εξελιξη ενος ραν απο τις μεταβλητες των πρωτων 30-40 ωρων; Καταλαβαινω εν μερει την λογικη, αλλα αν ισχυε στο 100% αυτο δεν θα αγχωνομασταν να κοιταμε ραν μεχρι μια μερα πριν σε κακοκαιριες, θα ειχαν κλειδωσει πολυ νωριτερα, αφου οι αρχικες μεταβλητες ουσιαστικα θα ειχαν ηδη πραγματοποιηθει. 

Εννοειται φιλικα στο λεω, αλλωστε δεν εχω ουτε το 1/10 των γνωσεων σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το ούκμο ακολούθησε το δικό του σενάριο και μάλιστα το ισχυροποίησε,όταν βρεθώ στον υπολογιστή θα κάνω μια αναλυτική επεξήγηση. Τα έχω όλα στο μυαλό μου καλύτερα και από το πώς γράφεται το όνομα μου σε αυτή την κατάσταση.

Περιμένουμε..Εντωμεταξύ κ τζιφος παλεύει αν κλείσει τελειως τη πόρτα στον ατλαντικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα προτιμούσα να κάθονταν σε καλό σήμειο στο κεντρικό Ιόνιο το χαμηλό στις 22 του μηνός, παρα τον μεγάλο αυλώνα που δύσκολα δίνει κάτι κάλο στη χώρα μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Θα προτιμούσα να κάθονταν σε καλό σήμειο στο κεντρικό Ιόνιο το χαμηλό στις 22 του μηνός, παρα τον μεγάλο αυλώνα που δύσκολα δίνει κάτι κάλο στη χώρα μας.

Βασίλη πιέζεται το χαμηλό λόγω αυλωνα και πηγαίνει νότια... Αλλά γιατί επικεντρώνεσαι σε αυτό και δεν κοιτάς το μετά? 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-180.png?12

Που το βλεπετε το εξαιρετικο τρεξιμο ρε παλικαρια?

Με τον υποτροπικο να ανεβαινει επικινδυνα ξανα  δηλαδη?

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

Μιχαηλ, επειδη διαβαζω τα σχολια σου γενικα, πως κρινεις με τετοια σιγουρια την εξελιξη ενος ραν απο τις μεταβλητες των πρωτων 30-40 ωρων; Καταλαβαινω εν μερει την λογικη, αλλα αν ισχυε στο 100% αυτο δεν θα αγχωνομασταν να κοιταμε ραν μεχρι μια μερα πριν σε κακοκαιριες, θα ειχαν κλειδωσει πολυ νωριτερα, αφου οι αρχικες μεταβλητες ουσιαστικα θα ειχαν ηδη πραγματοποιηθει. 

Εννοειται φιλικα στο λεω, αλλωστε δεν εχω ουτε το 1/10 των γνωσεων σου

Επειδή στην προκειμένη δεν κοιτάω χαρακτηριστικά κακοκαιρίας, αλλά κοιτάω απλά στο να κατέβει Αυλώνας στην περιοχή μας. Δηλαδή κάτι που απαιτεί πολύ μικρότερη λεπτομέρεια, οπότε χρονικά αυξάνεται η δυνατότητα πρόβλεψης αυτού του γεγονότος. Επειδή ο Αυλώνας είναι μεγάλος θεωρώ ότι αν πάνε καλά θα βγει κακοκαίρια χειμερινής υφής τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...