Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,άντε μακάρι να πήγαινε το χαμηλό κεντρικό Αιγαίο ώστε να σαρώσει παλιακη χιονοθύελλα την Σαλόνικα,μπορεί πιστεύω να γίνει το θαύμα,δεν είναι και κάτι τόσο ακραίο στις 100 ώρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2023-11-22&model=gfs&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=0&date=2023-11-22&model=gfs&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-11-22&model=gfs&member=ENS&bw=1

Η Χαλκίδα έχει κάτι περίεργες γραμμουλες κάτω από το -5. Η Θεσσαλονίκη κλείδωσε χιονόπτωση. Και αυτό από μόνο του είναι ιστορικό για τέλη Νοέμβρη. Θα το δουν δηλαδή τα παιδιά πάνω. Χιονόστρωση τον Δεκέμβρη παλιακή και μετά Χαλκίδα Γενάρη ή Φλεβάρη για τον ιστορικό των ιστορικών. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Τόσες και τόσες φόλες έχουμε φάει στις 90 ώρες. Μια φορά ας φτιάξει και να πάει το χαμηλό νοτιότερα και πιο αργά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Galanto είπε:

Έχω ξαναεξηγησει γιατξ δίνει χιονια ....Η θερμοκρασία ειναι της στιγμής και ο υετος του προηγούμενου 6 ώρου ο περισοστερος πεφτει τις πρωτες ωρες τιυ προηγουμενου 6 ωρου με θετικη θερμοκρασια αλλα τα διαγραμ ατ δε μπορούν να το αντιληφθούν σίγουρο χιονι θα είχες αν στο διαγραμμα τα σεναρια είχαν υετο σε χιονι σε 2 6ωρα συνεχόμενα  ....πέρσι είχα μεσο ορο σ αυτο το διαγραμμα 20 ποντους και εριξε πασπαλα και το άλλο είχε φύγει σε βροχη προηγουμενως

Λάθος κάνεις σε αυτή τη περίπτωση, άμα δεις τα σενάρια ένα ένα, ειναι αυτά που φέρνουν νότια το χαμηλό (ή κατεβάζουν πιο νωρίς το ψύχος) και όντως χιονίζουν , αλλά εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει κάτι αν δεν το δείξουν τα κύρια μοντέλα .

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κοιτώντας το πρωινό διάγραμμα χιονιού του τζίφου έχουμε πολλά υποσενάρια που φέρνουν νότια το χαμηλό και μας χιονίζουν. Πάμε στα 12αρια να το εμφανίσουν και τα κύρια .

Το εντυπωσιακό είναι το κοντρόλ που εδώ και πόσα τρεξίματα επιμένει και σε μεγάλο σχετικά ύψος χιονιού. Όχι ότι θα βγει κιόλας. 

ens_image (30).png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Λάθος κάνεις σε αυτή τη περίπτωση, άμα δεις τα σενάρια ένα ένα, ειναι αυτά που φέρνουν νότια το χαμηλό (ή κατεβάζουν πιο νωρίς το ψύχος) και όντως χιονίζουν , αλλά εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει κάτι αν δεν το δείξουν τα κύρια μοντέλα .

Δε κανω λαθος Καλημέρα 🤣🤣...το 2, 4 ,6 ,9,21 ,22,25 σου δινουν απο 2 έως 3 6ωρα υετο αυτα ειναι που περνάν απο κατω τα ολα που σου δινουν ενα 6ωρο ειναι άχρηστα ..και το 20 που δου δινει εσενα 2 6ωρα εμενα δε μου δίνει γιται φευγει πολυ ανατολικα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε κανω λαθος Καλημέρα 🤣🤣...το 2, 4 ,6 ,9,21 ,22,25 σου δινουν απο 2 έως 3 6ωρα υετο αυτα ειναι που περνάν απο κατω τα ολα που σου δινουν ενα 6ωρο ειναι άχρηστα 

Ποο τώρα κατάλαβα, χαχαχα , άρα σκούρα τα πράγματα και για Τρίτη σκούρα μάλλον, άρα πάμε για Δεκεμβρίο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που είναι ο πατριώτης από τα Γρεβενα......???galanto(!!!!!)?????φώναzv τον tarantino να το ξαναγυρίσουμε....!!από βδομάδα...ξηρά τροφή και από Δυετέρα Βόιο....οι σκηνές θα είναι σκληρές...(λουκάνικα ,πράσα ,λάχανο)

kurt-russell-samuel-l-jackson-the-hateful-eight-01-600x350.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ποο τώρα κατάλαβα, χαχαχα , άρα σκούρα τα πράγματα και για Τρίτη σκούρα μάλλον, άρα πάμε για Δεκεμβρίο.

Το πιο πιθανό,,,θα δούμε ισως την αλλη Τρίτη Τετάρτη αν κανει τιποτα,,,αλλά και πάλι δυσκολα δε νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Α ρε τζιφε,,το αυτο σ αγαπάμε χαχαχα....Μόλις το 74 γίνει 90 τοις εκατο τερματίζει και κατρακύλα μεχρι να φτάσει στο 0😂😂😂

 

graphe3_10000___21.4274_40.0845_Grevenα (1).png

Aς τα ensemblia.....σηματίζεται στο Ιόνιο και στην Κεντρικη Βαλκανική η πιο κλασική διάταξη συνεχών χιονοπ΄τωσεων στην Δυτική Μακεδονία...τι ensemle.....και μοντέλα....τώρα μιλάν τα Βαλκάνια.Αυλώνας παγωμένος στην Βουλγαρία Σκόπια...χαμηλό γεμάτο υγρασία στο Ιόνιο....χιόνι χιόνι χιόνι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θετικό ότι ο αζορ δείχνει τάση σωολα τα μοντέλα όχι να κατάρευση η να εξαφανιστει αλλά να αναδιοργανωθεί...την ψυχρομπαλλα δεν ξέρει κανένα μοντέλο τι να την κάνει και πως να την συνδιάσει με διάφορες υφεσουλες δεξιά αριστερά πάνω κάτω...ένας αχταρμας με προγνωσιμοτητα υπό του μηδενός αλλά όπως και να χει ομορφος αχταρμας...😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

77%....συγχρονισμός υετού με Τ...

Θα ξεφτιλιστεις τζιφε ...

graphe3_10000___23.3018867925_41.0931174089_.png

Αυτό συζητούσαμε πριν με τον Αντώνη, ότι αυτό είναι τελείως άκυρο, και εμένα 84 βγάζει, τι να κάνεις.... άλλη φορά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Αυτό συζητούσαμε πριν με τον Αντώνη, ότι αυτό είναι τελείως άκυρο, και εμένα 84 βγάζει, τι να κάνεις.... άλλη φορά. 

Τα δικά του είναι ακόμα καλύτερα γιατι διπλα στο 77 έχει και το 61,,,εσύ διπλα στο 84 τι έχεις; ;; βέβαια βγαζει και υψόμετρο σχεδόν 350μετρα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα δικά του είναι ακόμα καλύτερα γιατι διπλα στο 77 έχει και το 61,,,εσύ διπλα στο 84 τι έχεις; ;; βέβαια βγαζει και υψόμετρο σχεδόν 350μετρα 

Δεν τον πιστεύω με τίποτα.ομως...διοτι εδώ με το αέρα που θα έχει θα εξαφανίστουν τα πάντα..ούτε σύννεφο θα μείνει..,🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Avalanche είπε:

Δεν τον πιστεύω με τίποτα.ομως...διοτι εδώ με το αέρα που θα έχει θα εξαφανίστουν τα πάντα..ούτε σύννεφο θα μείνει..,🤣🤣🤣🤣

Και καλά κάνεις,...πρπεει να αλλάξουν και τα αλλα μοντελα για να δούμε κάτι και προς το παρων δε γίνεται κατι τετοιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε παρακατω! πρωτο μακρινο σουτ εκτος στοχου😁!

στοιχημα να αντεξει ο αζορικος κ να δημιουργηθει καλυτερος σκανδιναβικος να στειλουν την ψυχρομπαλα νοτιοτερα,

με μπονους μια νυφιτσα στον στροβιλισμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Καλημέρα... Ήπειρος και Δυτικη Μακεδονία το μπορούμε την Κυριακή. 

Δε πρόκειται να χιονιστουμε μαζι εγω θελω το χαμηλο απο κατω μου και εσύ απο πανω μου αν γίνει ένα από τα 2 ένας από τους 2 μας δε θα χιονιστει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Δε πρόκειται να χιονιστουμε μαζι εγω θελω το χαμηλο απο κατω μου και εσύ απο πανω μου αν γίνει ένα από τα 2 ένας από τους 2 μας δε θα χιονιστει ...

Εμένα μου αρέσει να είμαι από πάνω παντως😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...