Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον οδεύουμε προς την δεύτερη «μοντελικη αναμέτρηση» της σεζόν μεταξύ τζίφου-Ευρωπαίου. Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι χρονικά είναι μακριά το όποιο ενδιαφέρον, δεδομένου ότι η πιθανή αλλαγή του σκηνικού ξεκινάει σταδιακά από τις 4-5 του μηνός, αλλά οι μεταβλητές που επηρεάζουν το ποσό σημαντική θα είναι αυτή η αλλαγή χρονικά βρίσκονται πιο μπροστά(αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι θα πρέπει να κοιτάμε/να θελουμε να βελτιωθεί στους χάρτες, γιατί η κυκλοφορία είναι λίγο χαοτική). Συνεπώς οδεύουμε προς άλλη μια σημαντική εβδομάδα…

Και μετά υπάρχει και ένα τζεμ κάπου εκεί να μας διαλύει τα όνειρα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Λίγο χειρότερος ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού. Το αικον επίσης μου άρεσε 

Εντάξει δεν Κάκος...έχει και ελαφρά πιο ανατολικά το χαμηλό και ελαφρά πιο ν.ανατολικα τον υποτροπικό...είπαμε καλά είναι να σκάνε όλα δυτικά αλλά να μπορούνε να περάσουν και προς το Αιγαίο όμως...τώρα ο αζορ και το ριτζαρισμα του θέλει λίγη για δουλιτσα...για μένα το πρόβλημα δεν είναι ο παιος αλλά ότι ο τζιφος είναι εντελώς απέναντι και το γιουκμο δεν μπορώ να καταλάβω προς τα πού το πάει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, south coast είπε:

Και εμεις να τρωμε βροχα με 15αρια και εσυ χιονι 😎

Σορυ που δεν θέλω άλλο Ταίναρο και άλλη φακή και φασολάδα...ας πάω και λίγο φιλέτο και αστακό...😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μια χαρά για τις ώρες που μας ενδιέφεραν δεν άλλαξε κάτι τραγικά....όλα ομαλά....

Παιδια , Σωτο και Βαγγελη για ποτε μιλατε εστω και υποθετικα?ΜΗΝ με τρελενεται γιατι μεχρι τισ 6,7 τουμηνοσ εγω δεν βλεπω τιποτα και για μετα δεν φαινετε κατι αξιο λογου Οσο και να κανω την Πυθια δεν καταλαβαινω🤢😤  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Παιδια , Σωτο και Βαγγελη για ποτε μιλατε εστω και υποθετικα?ΜΗΝ με τρελενεται γιατι μεχρι τισ 6,7 τουμηνοσ εγω δεν βλεπω τιποτα και για μετα δεν φαινετε κατι αξιο λογου Οσο και να κανω την Πυθια δεν καταλαβαινω🤢😤  

Τζόνι εξαρτάτε πιο μοντέλο βλέπουμε...αυτή την στιγμή μας βολεύει το ευρωπαϊκό που δυστηχως ειδικά το κύριο δεν είναι σε καλό φεγγάρι...χοντρικά 6-10 Δεκεμβρίου κοιτάμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είπα να μη γράψω να μη γεμίζω με αρνητική ενέργεια αλλα δε μπορώ....Όλα λαθος αυλωνες αντικυκλωνας ολα λάθος,,,ακομα και αν βγει υποθετικά ο ευρωαπικς χιονια πριν τις 15 του μηνα σε πεδινα δεν υπάρχουν τα σεναρια μάλιστα του ευρωπαιου θερμανθηκαν 3 βαθμους ..και αυτο γιατι ακομα και αν έχουμε αντικυκλωνα δε μπορεί να κατεβει αυλωνας κατι σκόρπιες λίμνες θα χουν μείνει στη Ρωσία και κατι κρυοι αντικυκλωνες..σε σκορποχωρι κυκλοφορία  ποτε δεν ειδαμε κατι σοβαρο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες καλημερα.Ζητησε καποιος να ανοιξει σχολιασμο Δεκεμβρη?

Ο Δημήτρης και ο γουιντερ λοβ που μετά το απέσυρε αλλά δεν είμαι και σίγουρος...μέχρι το απόγευμα ας πούνε τα παιδιά ποιος θέλει αν είναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά βλέπω, βασει τελευταιων τρεξιμάτων ανσαμπλ ευρωπαιου και τζίφου, ότι 4-6/12 υπαρχουν καποιες ελπίδες για κατι πολύ light (βροχοκακοκαιρία φθινοπωρινού τύπου) μετά άνοδος της θερμοκρασίας και ελπίδες για κακοκαιρία χειμερινου τύπου μετά τις 8/12 (χοντρικά). Είναι μακριά ακόμη και δύσκολο να έχουμε ακόμη είκονα από τα ανσάμπλ. Υπομονή 2 μέρες ακόμη και θα φανεί εάν υπάρχουν πιθανότητες ή θα πάμε ακόμη παραπίσω.

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2023-11-27&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες καλημερα.Ζητησε καποιος να ανοιξει σχολιασμο Δεκεμβρη?

Καλημερααα.οποιος ανοιξει σχολιασμο κερδιζει καποιο δωρο??????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το κοντρόλ του ευρωπαίου είναι ένα πολύ ωραίο σενάριο για μετά τις 8/12, κάτι παράμοιο θέλουμε να βγει για εκείνες τις ημερομηνίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Καλημερααα.οποιος ανοιξει σχολιασμο κερδιζει καποιο δωρο??????

Αν είναι κεντροβορειος γυάλια ηλίου αν είναι προσηνεμος αλυσίδες για χιονια ,, αστο μην ανοίξεις χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Καλημερααα.οποιος ανοιξει σχολιασμο κερδιζει καποιο δωρο??????

Οχι,πληρωνει ενα 200αρι στους διαχειριστες.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι κοινο εχουν ο ιουνιος και ο δεκεμβριος ;;; μπαινουν και οι 2 με 20 αρια 

😂😂😂😂😂.

Εντάξει δε γράφω αλλα 😂..τα λέμε σε καμια βδομάδα 

Όχι όχι...γράφε γραφε...😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να βγει δυνατη κακοκαιρια εκει προς τις 8-10 Δεκεμβρη.Φοβαμαι οτι μετα παμε για ενα διαστημα σε ζωνικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στην παρέα.. μετά από ένα ονειρικό τριήμερο στην Δυτική Μακεδονία, οι ορέξεις μας ανέβηκαν 😁

Παιδιά, φαίνεται ο Δεκέμβρης, τουλάχιστον στο πρώτο δεκαπενθήμερο,να είναι Βορειοελλαδίτικος καιρός.. δηλαδή οριακά θερμοκρασίες,-3,-4,-5 στα 850 βγάζουν οι μέσοι όροι..

 

IMG_20231127_113425.jpg

Επεξεργάστηκε από Χειμωνας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Να χαμε να λεγαμε... αλλα αυτο ευκολα γινεται αυτο που ψαχνουμε εμεις εδω περα αμα θελει! Τρελες οι αποδοσεις προς το παρων οποτε οσοι προλαβαινετε παιχτε το τωρα!

gfs-0-300.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά και τα μακρινά τα υποθετικά, αλλά στα κοντινά τα σίγουρα έχουμε πάλι υποτροπικό και κιτρινοσκονίλες.

+12 στα 850 θα φτάσουμε πάλι το ΣΚ, ωραία είσοδος μήνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλαχιστον να αποφύγουμε τα περσινα μας χαλιά..... αυτός είναι ο πρώτος στόχος. Με βάση τα πρωινά όλα είναι πιθανά, παρά τις μεγάλες μας προσδοκίες για κάτι καλό στα κεντροβόρεια ....

@DIMITRIS Άνοιξε το Δεκέμβρη Δημήτρη... σου έχω κι εγώ εμπιστοσύνη..... φέρε μας τον μέγα κεντροβόρειο και καλά νερά στα κεντρονότια και πάμε για το 4/4 εμείς από Γενάρη !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...