Jump to content
Berdon

Αναφορές Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες πριν έγινε της πουτ- microburst πραγματικό διάρκειας τριών λεπτων. Ελαφρώς κατώτερο από αυτό του Αγίου Δημητρίου όμως αλλά και παλι αρρωστημένη ραγδαιοτητα με ριπές στα 50 περίπου χλμ

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αυτό έλεγα τώρα στον Πανακογλου... Ότι πέσατε έξω οι προγνωστες... Τα ίδια έλεγε και η ΕΜΥ και ο Ζιακο.. Ότι θα, άρχιζαν τα φαινόμενα πρώτα σε Κέρκυρα. ΗΠΕΙΡΟ... εγώ βλέπω να βρέχει πρώτα Δυτικη Μακεδονία.... όπως παει... Καράβι που αργεί... Ξέρεις τι ακολουθεί.. 

¨Εχει πολύ χρυσό το καράβι.!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε παλι ανορθόδοξα πράγματα... Αυτήν την ώρα βρέχει στα Γιαννενα και δε βρέχει Κέρκυρα και Ηγουμενίτσα... Θα, αρχίσω καντήλια μου φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.1C στην αλλαγή της μέρας στις Γούβες Ηρακλείου...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αυτό έλεγα τώρα στον Πανακογλου... Ότι πέσατε έξω οι προγνωστες... Τα ίδια έλεγε και η ΕΜΥ και ο Ζιακο.. Ότι θα, άρχιζαν τα φαινόμενα πρώτα σε Κέρκυρα. ΗΠΕΙΡΟ... εγώ βλέπω να βρέχει πρώτα Δυτικη Μακεδονία.... όπως παει... Καράβι που αργεί... Ξέρεις τι ακολουθεί.. 

Για την Ήπειρο το καταλαβαίνω, αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο μπήκε η Κέκρυρα στο παιχνίδι τόσο νωρίς. Εδώ φαίνεται ότι μιλάμε κυρίως για φαινόμενα ανωμεταφορικής αστάθειας που οπδηγούνται λόγω ορεογραφίαςκαι δυτικού ρεύματος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Αντε παλι ανορθόδοξα πράγματα... Αυτήν την ώρα βρέχει στα Γιαννενα και δε βρέχει Κέρκυρα και Ηγουμενίτσα... Θα, αρχίσω καντήλια μου φαινεται

Περίμενε εκεί που είσαι γιατί βρέχει στους Ωρεούς Εύβοιας με 120αρα ραγδαιοτητα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έρχονται αλλες δύο καταιγίδες αλλά πιθανότατα θα περάσουν λίγο νοτιότερα από εμενα

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για την Ήπειρο το καταλαβαίνω, αλλά δεν ξέρω για ποιο λόγο μπήκε η Κέκρυρα στο παιχνίδι τόσο νωρίς. Εδώ φαίνεται ότι μιλάμε κυρίως για φαινόμενα ανωμεταφορικής αστάθειας που οπδηγούνται λόγω ορεογραφίαςκαι δυτικού ρεύματος.

Ρε δε βρέχει Κέρκυρα καθόλου... Κοίτα σταθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ρε δε βρέχει Κέρκυρα καθόλου... Κοίτα σταθμους

ναι προγνωστικά εννοώ, μπορεί να έδιναν τα μοντέλα υετό, αλλά έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι ο υετός είναι πιο μέσα όταν δεν υπάρχει κύριο μέτωπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με όλα αυτά που βιντεοσκοπησα λογικά θα βάλω βίντεο στο YouTube κάποια στιγμή μέσα στο σαβ/κο καθώς εδω δε θα μπορώ να τα στείλω ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και β.Εύβοια, μάλιστα....Ακόμη μια κακοκαιρία ό,τι νάναι και πέρα από κάθε μοντελική αποτύπωση!! Kαι Κέρκυρα μηδέν....ξανά δεν υπάρχει!!! Τετραζωνική φάση!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίες εικόνες μετά από πολύ καιρό ... Άλλοι θα φανε καλά και άλλοι μπορεί και καθόλου... Τι να κανουμε για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι το μεγάλο στοίχημα είναι το nowcast...

Καλό βράδυ! Αύριο έχει πρωί ξύπνημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Βρέχει και β.Εύβοια, μάλιστα....Ακόμη μια κακοκαιρία ό,τι νάναι και πέρα από κάθε μοντελική αποτύπωση!! Kαι Κέρκυρα μηδέν....ξανά δεν υπάρχει!!! Τετραζωνική φάση!!!

Όταν λέμε βρέχει ψιχάλες ή όντως δυνατή βροχή?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι προγνωστικά εννοώ, μπορεί να έδιναν τα μοντέλα υετό, αλλά έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι ο υετός είναι πιο μέσα όταν δεν υπάρχει κύριο μέτωπο.

Ε ναι... Κυκλογεννηση δεν έχουμε.. Τραφ έχουμε... Και ορογραφικό υετο έχουμε.. Άμα δεις βρέχει Νάουσα και Ευβοια... Δηλαδή πραγματικά ότι να ναι οι προβλέψεις! 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα στην παρέα και καλά φαινόμενα σε όλους! Εδώ στα πεδινά Τρίκαλα και στα πέριξ φυσάει πάρα πολύ δυνατά κατά καιρούς αλλά δεν έχουμε φαινόμενα. Αντίθετα πάνω στην Πίνδο Και στο χωριό μου στην Κρανιά Ασπροποτάμου έχει ξεκινήσει πάρτυ και χαμός! Και επειδή είναι βράδυ οι αστραπές από την Πίνδο φαίνονται μέχρι εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όταν λέμε βρέχει ψιχάλες ή όντως δυνατή βροχή?

Latest Conditions in Oreoi, Evia Island (meteo.gr)

Ωρεοί - Κέρκυρα 0-8mm!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάνω από 15 βαθμοί διαφορά σε πεδινούς σταθμούς του Ηρακλείου στη Κρήτη. 

Από 14 βαθμούς τώρα στη Πλώρα της Μεσσαρά στους 29.1 στις Γούβες στη βόρεια Κρήτη...Τρελές θερμοκρασιακές διαφορές 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κιαλλες φοβερές κεραυναρες πριν λίγα λεπτά, ανατολικά μου όμως. Απίστευτη μανία σήμερα ο καιρός, δυστυχώς όμως δεν έπεσαν πολύ κοντινές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Yata είπε:

Κιαλλες φοβερές κεραυναρες πριν λίγα λεπτά, ανατολικά μου όμως. Απίστευτη μανία σήμερα ο καιρός, δυστυχώς όμως δεν έπεσαν πολύ κοντινές

Ολο μέλι αλλά τηγανητά τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τέτοιο cape δεν υποτίθεται ότι θα έπρεπε να βγάλει πυρήνες στη θάλασσα και μάλιστα τουλάχιστον πολυκύτταρα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...