Jump to content
Berdon

Αναφορές Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ηθελα να γράψω οτι πριν προλάβουμε να πάρουμε μια ανάσα χθες το πρωί ,είχαμε και πάλι θερμή εισβολή.Αλλά αυτό δεν ειναι εισβολή , ειναι κατοχή. Καλημέρα !

Με αργούς και βασανιστικους ρυθμούς θα μπει το φθινόπωρο φέτος... Το μαρτύριο της σταγόνας.!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τελευταίες μέρες της ανωμαλίας... Ελεος

και τα 2 ειναι αλήθεια όμως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια ληψη απο το σπανιο φαινομενο στον νομο Σερρων κοντα στο Αηδονοχωρι...

F-NAEjWWYAAWWTT.jpeg

Ολυμπος χθες..

399391370_7214027735309204_4148201832993446452_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και τα 2 ειναι αλήθεια όμως

Εγώ για να πω ότι έχει κρύο πρέπει οι μέγιστες να είναι κοντά στους 10 βαθμούς..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ για να πω ότι έχει κρύο πρέπει οι μέγιστες να είναι κοντά στους 10 βαθμούς..... 

ε καλά εσύ είσαι πιγκουίνους και θεωρείς ότι οι 20 βαθμοί είναι ζέστη. χαχαχαχα.

τις προάλλες έλεγα σε έναν φίλο μου για το πόσο εύκολα ζεστένεστε, του λέω άλλοι ανάβουν κλιματιστικό, και μου λέει με τρολάρεις? μετά του δείχνω τα ποστ. χαχαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες.Αλλη μια μερα εκτρωμα στο φετινο ανυπαρκτο φθινοπωρο.Βεβαια μας βοηθησε χθες να περασουμε ομορφα με sakis και oldboy και αυτο ειναι που μετραει.

Αυτη η πρωτοφανης ανωμαλια θα μας οδηγησει σταδιακα στο αλλο ακρο,ειμαι πεπεισμενος.Οποτε φορτωστε ξυλα και πετρελαιο ειδικα οι κεντροβορειοι.Μαλλον θα γραφτει ιστορια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα παιδες.Αλλη μια μερα εκτρωμα στο φετινο ανυπαρκτο φθινοπωρο.Βεβαια μας βοηθησε χθες να περασουμε ομορφα με sakis και oldboy και αυτο ειναι που μετραει.

Αυτη η πρωτοφανης ανωμαλια θα μας οδηγησει σταδιακα στο αλλο ακρο,ειμαι πεπεισμενος.Οποτε φορτωστε ξυλα και πετρελαιο ειδικα οι κεντροβορειοι.Μαλλον θα γραφτει ιστορια.

Ξεκιναω φιλαρακι..Ανεβηκα Φιλοπαππου..

chopping-wood.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ξεκιναω φιλαρακι..Ανεβηκα Φιλοπαππου..

chopping-wood.gif

Ασ'τα αυτα εσύ και γυρνα σπίτι να βάλεις πλυντήριο.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25βαθμοί ήδη! Πάμε για 27αρι aka θερμοκρασίοες απριλίου?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα παιδες.Αλλη μια μερα εκτρωμα στο φετινο ανυπαρκτο φθινοπωρο.Βεβαια μας βοηθησε χθες να περασουμε ομορφα με sakis και oldboy και αυτο ειναι που μετραει.

Αυτη η πρωτοφανης ανωμαλια θα μας οδηγησει σταδιακα στο αλλο ακρο,ειμαι πεπεισμενος.Οποτε φορτωστε ξυλα και πετρελαιο ειδικα οι κεντροβορειοι.Μαλλον θα γραφτει ιστορια.

Εσύ μιλάς τώρα.... Η το κρασί? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

25βαθμοί ήδη! Πάμε για 27αρι aka θερμοκρασίοες απριλίου?

Καμάρι μου... Άποψη μου... Όποιος δεν αντέχει το κρύο δεν πρέπει να είναι καιροφιλος... Φιλικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καμάρι μου... Άποψη μου... Όποιος δεν αντέχει το κρύο δεν πρέπει να είναι καιροφιλος... Φιλικα

Αυτό δεν βγάζει κανένα απόλύτως νόημα, αλλά θα το αφήσω να περάσει... χαχαχα

26-27 βαθμοί στην  Θεσσαλία τώρα. Ανωμαλία, αλλά εδώ πληρτώνεται η κρύα άνοιξη, και ο ότι να ναι Ιούνιος με το μόνιμο ανατολικό του ρεύμα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαιράκι συνεχίζει ακάθεκτο!

28,5 βαθμοί στην Ιστιαια και ακόμα έχουμε χρόνο για τη μέγιστη ημέρας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν το παρατήρησε και κανείς εχθές, αλλά με το σέλας είχε φάει τρελό κόλλημα το ιντερνετ ειδικά στους υπολογιστές.

Ήλιος και σήμερα με αύξηση της θερμοκρασίας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις φέτος… Οκ, ζέστη έχουμε ξαναδεί άπειρες φορές μέσα στο φθινόπωρο διαχρονικά, αλλά όχι με τέτοια διάρκεια και τέτοια ένταση συνεχόμενα… Πλέον μιλάμε για ένα ανελέητο ψήσιμο από τις αρχές Οκτώβρη μέχρι και σήμερα, ενώ μάλιστα από το τελευταίο δεκαήμερο του Οκτώβρη μέχρι τώρα μόνο χειροτερεύει η κατάσταση. 30αρι την 28η, 28 βαθμοί την 1η του Νοέμβρη, 27αρι το Σάββατο που πέρασε και 28-29(!) ολόκληροι βαθμοί σήμερα με μόλις ένα ταπεινό 12-13αρι στα 850… Ασύλληπτο, ιστορικά ζεστό διάστημα για τέτοια περίοδο, στην ουσία στην καρδιά του φθινοπώρου.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτό το φθινόπωρο θυμίζει πολύ την άνοιξη που πέρασε από την αντίστροφη, με αποτέλεσμα όμως να είναι παρόμοιο, δηλαδή να νιώθω ότι η άνοιξη ήταν ένας μήνας, όπως και το φθινόπωρο ήταν πάλι ένας μήνας.

Στην άνοιξη όσο περνούσαμε στα βάθη της ερχόντουσαν όλο και πιο ψυχρές διατάξεις, με αποτέλεσμα να έχουμε 23αρια τέλη Απρίλιού-Μάιο και να λέμε επιτέλους ζέστη, ενώ τώρα οι πιο ψυχρές μέρες λίγο πολύ ήταν στον Ντάνιελ, και οι διατάξεις που έρχονται αυτό το φθινόπωρο είναι όλο και θερμότερες όσο προχωράμε στα βάθη του, με αποτέλεσμα οι μέγιστες να μην αλλάζουν καθόλου, με αποκορύφωμα την 28η εδώ με τους 29.2 βαθμούς!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό δεν βγάζει κανένα απόλύτως νόημα, αλλά θα το αφήσω να περάσει... χαχαχα

26-27 βαθμοί στην  Θεσσαλία τώρα. Ανωμαλία, αλλά εδώ πληρτώνεται η κρύα άνοιξη, και ο ότι να ναι Ιούνιος με το μόνιμο ανατολικό του ρεύμα...

Τα λέγαμε την άνοιξη... Μη χαίρεστε... Θα το πληρώσουμε... Και να που το πληρώσαμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια μέρα που το Ελληνικό ισοφαριζει το προηγούμενο ρεκόρ μέγιστης Νοεμβρίου 😄 ... αυτό το πράγμα το καλοκαίρι δηλαδή ισοδυναμεί με 43ρια+ για 4-5 μέρες σερί! Απλά με ξεπερνάει τι να πω...και καλά η ζέστη παλεύεται αφού 27 είναι αντικειμενικά άνετη θερμοκρασία, αλλά λίγο συννεφιά ρε αδερφέ, κούρασε κάθε μέρα ήλιο κάνα 5μηνο τώρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βόρειο σέλας από Βέροια και πιο συγκεκριμένα τον προφήτη Ηλία κοιτώντας προς όρος Πάικο...

Πηγή: Το διάστημα είναι πολύ κουλ.

FB_IMG_1699277669932.jpg.2f4adca56bc71599d0d064eba3b6037b.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον ο ρεαλιστικός στόχος είναι να κλείσει το αιρ κοντίσιον στο αμάξι τουλάχιστον τον Δεκέμβριο. Μέχρι να αναπτύξω λίγο ταχύτητα και να με χτυπήσει ο αέρας από το ανοιχτό παράθυρο, έχω λουστεί στον ιδρώτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...