Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ Χιονο-Βροχο-Ανεμο κακοκαιρίας "Oliver-Βettina" 25-26/11....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορα Ζωγραφου ωρα 14.00

Α' οψη νομισματος:

ΑΠΙΘΑΝΗ, εκπληκτικη Κουλα τα ξημερωματα, διελυσε καθε προγνωση, προβλεψη, μοντελο....

10-12 εως 15 mm πεσανε στις περισσοτερες περιοχες του λεκανοπεδιου, ξυπνωντας τον κοσμο που κοιμοταν, μεταξυ 3.20 - 3.50 η μεριδα του Λεοντος, με κεραυνιδια, φωτορρυθμικα, κλπ

Τα ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑ απο τα αναμενομενα, βασει μοντελων, πολυ καλα, ξεπλυθηκαμε, ραγδαια πτωση της Τ, ολα υπεροχα....

Β' όψη νομισματος:

Απο τα ξημερωματα, οταν και ανοιξε ο καιρος, εχει Βρωμιαρη ΛΑΜΠΡΟ, με ελαχιστα διασπαρτα συννεφακια, ΑΣΘΕΝΕΙΣ ανεμους (που ειναι οι θυελλες και τα 120 χαω ριπες), και ηπιο φθινοπωρινο καιρο, στον ηλιο καθεσαι ανετα με κοντομανικο, εως 20αρια στα κεντρικα και Νοτια, και ακομα δεν εχουμε μεγιστες ημερας....

Θελω να πω, αν καποιος δεν τον ξυπνησε ο βραδινος χαμος, απο τα ξημερωματα και μεχρι 14.00, οχι απλα τιποτα δεν δειχνει "βροχοκαιρια" και ιστορικη χαμηλαρα, που βαθαινει κλπ, αλλα ειναι ισως η πιο ηπια θερμοκρασιακα, ανεμολογικα κλπ ημερα της εβδομαδας !!!!

Αντε να δουμε προς το απογευμα και βασικα απο τα μεσανυχτα και προς το πρωι την πτωση της Τ με τη στροφη σε ΒΒΔκους ανεμους, παντως προς το παρον, μας εδωσε τρομερα πραγματα σε ΜΙΣΗ ΩΡΑ, και εκτοτε, νομιζω εκτος προγνωσεων και εκτος προβλεψης, ηπιος καιρος, καλοκαιρια, ηλιοφανεια, ασθενεις !!! ανεμοι, κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.6 βαθμοί τώρα στο κέντρο της Φλώρινας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Μολις ηρθε 112 για θυελλώδεις ανεμους 

Ναι και εδώ ήρθε φίλε και όντως ακόμα και από τώρα έχει αρκετό αέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8,7mm υετού κατέγραψε το αναλογικό βροχόμετρο της αυλής μου εδώ στα Μελίσσια, από το εξαιρετικό καταιγιδοπέρασμα.....Ηλιος με λίγα σύννεφα και ψύχρα σήμερα, με τη φύση να φωνάζει πολύ φθινοπωρινά και πολλά νέα κίτρινα φύλλα να είναι πεσμένα στις άκρες των δρόμων!! 17,5οC η μέγιστη, αλλά η ελάχιστη ως τώρα 10οC θα πάει αρκετά χαμηλά προς τα μεσάνυχτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

 .....πηγες 9 η οχι ακομη??? 🙂

9,9 έχω τώρα χαχαχα πέφτει σιγά σιγά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινησε η ανοδος της θερμοκρασιας τωρα στην Παργα και παει να ξεπερασει εκει και τους 20 βαθμους απο αυτη την θερμη εισβολη. Ανεβαινει ταχυτατα η θερμοκρασια. Στους 19,3 βαθμους τωρα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε ξέρω τι λέτε αλλά τo  στοίχημα είναι ένα σήμερα βράδυ.

Χιόνι να πέφτει μέχρι το Λευκό Πύργο. 

Άντε μωρή Σαλόνικα κάνε την έκπληξη σου Νοεμβριάτικα!!!

Είμαι εγώ Θεσσαλονίκη οπότε δύσκολα το κόβω. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι εγώ Θεσσαλονίκη οπότε δύσκολα το κόβω. Χαχαχα

Τωρα εξηγουνται ολα.

Παει αυτος ο Χιονιας καμια ελπιδα για εκει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkisaios είπε:

Καλησπέρα παλικάρια και από μένα, 7.5 βαθμούς στο Κιλκίς τώρα σε πτώση 

2 βαθμους πιο κάτω από μένα είστε άρα έχω μάλλον περιθώριο για παραπάνω πτώση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φλωρινα 14:10 5,2° και 2.9dp

Χθες ξέρεις πόσο έλεγε η πρόβλεψη των περιοχικών για τέτοια ώρα;;; 12οC και οκ μετά από 6 ώρες 0οC.....Πολλές αλλαγές ξανά στο nowcast!!!

YΓ Κουβανέ άσε τα κοντομάνικα που λες (εδώ είμαστε με πουλοβερ κι έχει αισθηση χαμηλότερη) κι άναψε τζάκι από τώρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χθες ξέρεις πόσο έλεγε η πρόβλεψη των περιοχικών για τέτοια ώρα;;; 12οC και οκ μετά από 6 ώρες 0οC.....Πολλές αλλαγές ξανά στο nowcast!!!

Και τώρα στο σταθμό της Φλώρινας 4.9 λέει έπεσε κιαλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,5 °c εδώ συνεχίζει σιγά σιγά η πτώση και ο Βαρδάρης φυσάει με αρκετά δυνατή ένταση .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χθες ξέρεις πόσο έλεγε η πρόβλεψη των περιοχικών για τέτοια ώρα;;; 12οC και οκ μετά από 5 ώρες 0οC.....Πολλές αλλαγές ξανά στο nowcast!!!

YΓ Κοβανέ άσε τα κοντομάνικα που λες (εδώ είμαστε με πουλοβερ κι έχει αισθηση χαμηλότερη) κι άναψε τζάκι από τώρα!!

Ετσι αγριεψε λιγο κωστα μου...

Συνεχες περασματα με μπορες 12 βαθμους....και για να πω την αληθεια εδω και 10 μερες εχω αναψει ξυλολεβητα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χθες ξέρεις πόσο έλεγε η πρόβλεψη των περιοχικών για τέτοια ώρα;;; 12οC και οκ μετά από 5 ώρες 0οC.....Πολλές αλλαγές ξανά στο nowcast!!!

Κατα τις 17:00 ξεκιναει το χιονι εκει νομιζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...