Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ Χιονο-Βροχο-Ανεμο κακοκαιρίας "Oliver-Βettina" 25-26/11....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι και να γινει παντως εγω θα ειμαι ευχαριστημένος... Αέρας τωρα στο Χαιδάρι και ελπίζω σε καμια βροχή ερχόμενη από την Πελοπόννησο... Πολύ ωραίο σύστημα και έχουμε ακόμα πολλά να δούμε. Συνδιάζει χιόνια, βροχάρες και ανέμους,, Αρε ολιβερ μπαγάσα...

Φλώρινα... με 0,2β

image.png.abdd4453ca24fad5131fe97ae5e96d36.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38μμ στον Μύτικα Πρέβεζας επίσης, πολύ καλή μέρα σε μια γενικά καλή υετικα περίοδο για την περιοχή απο μέσα Νοεμβρίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν το 112 στέλνει προειδοποιήσεις στο Κέντρο της Αθήνας (!!!) για κακοκαιρίες των 10-15 μμ, πώς να το πάρει στα σοβαρά ο κόσμος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρόβλεψη για την ώρα της πτώσης σε περιοχές της Μακεδονίας:

Θεσσαλονίκη: 18:00

Κοζάνη: 18:00

Περαία: 18:30

Καστοριά: 19:00

Γρεβενά: 20:30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Yata είπε:

Πρόβλεψη για την ώρα της πτώσης σε περιοχές της Μακεδονίας:

Θεσσαλονίκη: 18:00

Κοζάνη: 18:00

Περαία: 18:30

Καστοριά: 19:00

Γρεβενά: 20:30

Σε περιοχές που έχουμε ήδη βαρδάρη θα πέσει άλλο???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Εσύ φέτος πρόεδρε Μάκρης, θα παρακαλάς να σταματησει και θα σου λέω no mercy!!! Aν δεν σε "θάψω" φέτος δεν θα ησυχάσω ούτε στο μέτρο χιονι που θαχω στην αυλή μου!!

Μη μου λες τετοια τωρα και θα κοψω και αλλα ξυλα και δεν εχω που να τα βαλω.....

Το θεμα ειναι να εχεις εσυ 1μετρο και εγω να κοιταω τ αστερια.....τοτε θα χουμε προβλημα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

😁

 

Screenshot_2023-11-25-17-39-25-246_lockscreen.jpg

όποτε μπορέσω θα σας δώσω και καμία αναφορά γιατί ειμαι λιγο απασχολημένος τωρα 

Wind Windy Weather GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, thanossnow said:

Σε περιοχές που έχουμε ήδη βαρδάρη θα πέσει άλλο???

Ναι αλλά μέχρι τότε θα έχουν γίνει πολύ τοπικά τα φαινομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλαμάτα είχε πολύ κακό καιρό εκτός από την ώρα που κηδεία κηδεψαμε τη γιαγιά όπου βγήκε ήλιος...λες και το ήθελε ο Θεός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλάκα πλάκα η διάταξη η αποψινή θυμίζει εκείνη της "μετεωρολογικής βόμβας", που ειχε προκαλέσει τεράστια πρόβληματα όχι μόνο στο Αιγαίο, αλλά και σε άλλες περιοχές όπως και στην Αττική... οι γονείς μου τη θυμούνται εκείνη την ημέρα..... 22/01/2004

Φέτος μας σώζει το ότι το χαμηλό κινείται πολύ πιο γρήγορα και το ότι βαθαίνει πολύ πιο βόρεια σε σχέση με τότε.. τότε βάθυνε Κυκλάδες και τώρα βόρειο Αιγαιο... άλλο με ΒΑ που προς Αιγαίο είναι ανοιχτά, κι άλλο με Δ - ΒΔ ....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει μάλλον κάθε ελπίδα...6,4 βαθμοί δεν βλέπω να παλεύει να πέσει άλλο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε και πάλι ψιλόβροχο Τύρναβο ενώ προς Τρίκαλα, Καλαμπάκα έχει ενταθεί η βροχή.

Η θερμοκρασία έπεσε λίγο στους 13°C

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μια ερασιτεχνική πρόβλεψη για τις χιονοπτώσεις ( μετακινήστε το αν είναι ασχετο):

Θεσσαλονίκη: έντονη βροχή μέχρι λίγο πριν τα μεσάνυχτα με την θερμοκρασία να πέφτει κοντά στους 4-5 βαθμούς στο κέντρο και στην Μίκρα, ίσως υπάρξουν νιφάδες πρόσκαιρα και στα 200-300 μέτρα.

Πολυ μικρή πιθανότητα να επαληθευτεί το ίδιο με την κακοκαιρία Φοίβος και να χιονίσει σε Περαία, Τρίλοφο, Μηχανιώνα και Επανωμή.

 

Κ. Μακεδονία: Ο Νομός Κιλκις δίνει υποψηφιότητα για πρόσκαιρη χιονόπτωση και στα πεδινά. Ίσως και η Πέλλα να δει κάτι αδέσποτες αργά το βράδυ πολύ τοπικά. Ημαθία σχετικά δύσκολο αλλά ίσως δει νιφάδες ανάμεσα στην βροχη στα χαμηλά (200-300 μ)

Καστοριά: μεγάλη πιθανότητα για νιφάδες ανάμεσα στην βροχη μετά τις 8 η και ισως καθαρή ασθενη χιονόπτωση αργά το βράδυ. Σχεδόν μηδαμινή πιθανότητα για χιονόστρωση ακόμα και στις εύκολες επιφανειες.

Κοζάνη: αρκετά πιθανή χιονόστρωση στις εύκολες σε Κοζάνη και Πτολεμαϊδα

Γρεβενά: πολύ μικρή πιθανότητα για χιονι αργά το βραδυ

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα,

Πολύ νερό από το πρωί με ένα διάστημα δίωρης παύσης το μεσημέρι.

54 mm μέχρι τώρα και 65,6 mm storm total με το μηνιαίο να κοντεύει τα 200.

Τ 11,1 και ατμοσφαιρική στα τάρταρα 983,8 hPa!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Εδώ 6 βαθμούς και μόλις άρχισε να φυσάει ο Βαρδάρης επιτέλους. Αλλά όχι με δύναμη 

Γκάρυ ετοίμασε το τραπέζι πιάτο με φασολάδα, αλατάκι και μια φέτα ψωμί να είμαστε έτοιμοι .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...