Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Επιτέλους θετικές αλλαγές στις πιο κοντινές- λογικές ώρες από τα περισσότερα μοντέλα … ίσως πάμε σε μια καλούτσικη κακοκαιρία χειμερινής υφής που ίσως κρατήσει παραπάνω από 6 ώρες ( την πιο μεγάλη σε διάρκεια για φέτος ως τώρα δηλαδή !!)  το ΣΚ και ας μην πέσουν χιόνια στα τελείως πεδινά 

Καλημέρα Σωτήρη. Σε τι υψόμετρα θα έχω χιόνι το σκ

Επεξεργάστηκε από Gary
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Έχω 2 μέρες που γράφω ότι το σ/κ κρύβει εκπλήξεις

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-12-11&model=gfs&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-12-11&model=gem&member=ENS&bw=1

Είναι νωρίς ακόμη αλλά η τάση από τα μοντέλα είναι για αναβάθμιση της κακοκαιρίας το επόμενο σ/κ, λίγες ακόμη βελτιώσεις και παίζει να βγει η καλύτερη κακοκαιρία μέχρι τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτακτη ειδηση!!

-Αγγελικη μολις με ενημερωσαν απο το control οτι χαθηκε ο Κλεαρχος...!!

-Τι μου λες??Ω Χριστε μου...Επικοινωνηστε με κεντρικα και αιθουσα συνταξης...

4043224d169aa9b4dda673bf45368e68_XL.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακαρι η "καλοκαιρια" του Σαββατοκυριακου ( απο Παρασκευη ξεκιναει), να ειναι το προγευμα !!! το κυριως πιατο ερχεται να σερβιριστει λιγο παρακατω !!!!!!!🙏🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.Φετος δυστηχως θα γίνω πολύ δυσάρεστος έως σπαστικός πιο πολύ για τους ΚΒ συγγνώμη εκ των προτέρων αλλά έτσι το βλέπω φέτος.Λοιπον η διαφαινόμενη κακοκαιρία του σκ εφ όσον δεν είναι καθολικός χιονιάς και έχει μέσα και χιονόνερο η βροχοχιονα με αφήνει παγερά αδιάφορο.Οποτε κοιτώντας παρακάτω βλέπω μια από τα ίδια στην αναδίπλωση πράγμα που δεν είναι ούτε κακό ούτε και καλό και ίσως τα ανσμπλ του τζιφου που βγαίνουν τώρα να είναι η χειρότερη εξέλιξη γιατί δεν Μ αρέσει ο μέσος όρος...αυτά και περιμένω το ευρωπαϊκό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Καλημέρα.Φετος δυστηχως θα γίνω πολύ δυσάρεστος έως σπαστικός πιο πολύ για τους ΚΒ συγγνώμη εκ των προτέρων αλλά έτσι το βλέπω φέτος.Λοιπον η διαφαινόμενη κακοκαιρία του σκ εφ όσον δεν είναι καθολικός χιονιάς και έχει μέσα και χιονόνερο η βροχοχιονα με αφήνει παγερά αδιάφορο.Οποτε κοιτώντας παρακάτω βλέπω μια από τα ίδια στην αναδίπλωση πράγμα που δεν είναι ούτε κακό ούτε και καλό και ίσως τα ανσμπλ του τζιφου που βγαίνουν τώρα να είναι η χειρότερη εξέλιξη γιατί δεν Μ αρέσει ο μέσος όρος...αυτά και περιμένω το ευρωπαϊκό.

ααααα.......εχεις αγριεψει για τα καλα  !!!!!!🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, INUIT είπε:

ααααα.......εχεις αγριεψει για τα καλα  !!!!!!🙂

Δεν λέω Σόνι και ντε να το στρώσει αν και αυτό είναι το μόνο και δεν υπάρχει τίποτα άλλο αλλά τουλάχιστον ας πέφτει κι ας μην στρώνει σαν εξαίρεση και μόνο για αυτή την κακοκαιρία.Κατ τωαλλα φέτος ναι δεν με ενδιαφέρει τίποτα.Ας έχει και 85 μέρες ήλιο και ζεστή αρκεί να κάνει έναν ιστορικό χιονιά που να κρατήσει τουλάχιστον δύο μέρες.Αυτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δεν λέω Σόνι και ντε να το στρώσει αν και αυτό είναι το μόνο και δεν υπάρχει τίποτα άλλο αλλά τουλάχιστον ας πέφτει κι ας μην στρώνει σαν εξαίρεση και μόνο για αυτή την κακοκαιρία.Κατ τωαλλα φέτος ναι δεν με ενδιαφέρει τίποτα.Ας έχει και 85 μέρες ήλιο και ζεστή αρκεί να κάνει έναν ιστορικό χιονιά που να κρατήσει τουλάχιστον δύο μέρες.Αυτα...

Οι διαθέσεις του καιρού για φέτος Βαγγέλη,είναι για πολλά περισσότερα.. φαίνεται φίλε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Οι διαθέσεις του καιρού για φέτος Βαγγέλη,είναι για πολλά περισσότερα.. φαίνεται φίλε..

Έτσι φαίνεται άντε να δούμε...εγώ πάντως άσχετα με το πώς την είδα φέτος δεν αλλάζω τρόπο σκέψης ,πάντα θα ψάχνω εκείνο το χρονικό διάστημα σε κάποιο βάθος ημερών που θα μου αφήνει ελπίδες και πάντα σκεφτόμενος θετικά και ψαχνωντας τις παραμέτρους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Ο παιος νομίζω είναι λίγο πιο κρύος για εδώ το Σαββατοβραδο  από τον τζιφ.  Δεν ξέρω  όμως από υετο  τι γίνεται...

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως μετά και την λεπτομερή  αναλυση του Μιχαήλ για τα Χριστούγεννα, τα παράτησα για το μετα. Περιμένουμε 384 μεταβλητές να πάνε σωστά, η μία λίγο πάνω, η άλλη  λίγο κάτω, η άλλη λίγο βορειοανατολικα, κλπ. Ας φτάσουμε λίγο πιο κοντά χρονικά, να μειωθούν οι μεταβλητές, και μετά θα στεναχωρήθω αν χαλάσει.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...