Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Ρε Κλεαρχε θα με τρελανεις...??Αλλα μου λεγες χθες...Και σε ρωτω??Τα Πασχουγεννα χαθηκαν..??Γιατι εγω απο το control βλεπω αλλους χαρτες...Και εχω και αυτοπτη μαρτυρα το gem...

niko (1).jpg

Κλεαρχε εαν αυτο δεν ειναι εξαφανιση Πασχουγεννων τι ειναι??Λυπαμαι δε μπορω να σ ακουω αλλο!!!

gem-0-216.png

nikoloyli122.jpg

Τώρα σωθήκαμε με το τζεμ Σάκη... Που φέτος παραπαίει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 

Χορτιάτης θα παλέψει όπως φαίνεται για το στρώσιμο. Το στοίχημα είναι όσο ξημερώνει που θεωρητικά θα γίνει η καλή έξαρση αν θα τα καταφέρει. Τζιφος δίνει αρκετά ψηλά ακόμα τα επίπεδα παγ. εκείνες τις ώρες, ενώ από το πρωί κ μετά που  φαίνεται να πέφτουν αρχίζει να ελαττώνεται κ ο υετός. Θα αξίζει όπως κ να έχει βόλτα αύριο το πρωί. Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον όπως κ να έχει.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Δευτέρα θα αρχίσουμε να κοιτάμε για τα Χριστούγεννα και μετά, είναι πολύ μακριά ακόμη και η προγνωσιμότητα πολύ χαμηλή.

Ας απολαύσουμε την κακοκαιρία που έρχετε με την ευχή να δώσει το μέγιστο δυνατό που μπορεί ανά περιοχή, vamos!!!

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-12-15&model=gfs&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-12-15&model=gem&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2023-12-15&model=gfs&member=ENS&bw=1

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως περιμένω ευχάριστες εκπλήξεις σε κάποιες περιοχές, λόγω ραγδαιότητας να δούν χιόνια αρκετά πιο χαμηλά από ότι προβλέπεται από τα μοντέλα πρόγνωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι της 25 ο τζιφος τρέχει κορδονιασμενος.να μου πεις και άλλες φορές έτρεχε έτσι και πήγαινε η κολοτουμπα γονα.εκει προς τα Χριστούγεννα υπάρχει μία κινητικότητα στα μέλη να δούμε μήπως βάλουμε κάνα γκολ στο 90

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow Junky είπε:

Μέχρι της 25 ο τζιφος τρέχει κορδονιασμενος.να μου πεις και άλλες φορές έτρεχε έτσι και πήγαινε η κολοτουμπα γονα.εκει προς τα Χριστούγεννα υπάρχει μία κινητικότητα στα μέλη να δούμε μήπως βάλουμε κάνα γκολ στο 90

και πέρυσι, στη Βαρβάρα, κορδονιαμένος ήταν 72 ώρες πριν...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

και πέρυσι, στη Βαρβάρα, κορδονιαμένος ήταν 72 ώρες πριν...🤣

Ναι για αυτό το είπα .Μπετόν αρμέ είναι ο φουστης χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδιά που έιναι τα φαινόμενα που τάζει ο παιος ήδη από τα ξημερώματα;;;;

ecmwfgr-2-6.png?0

ecmwfgr-2-9.png?0

μη μου πείτε ότι έπεσε έξω στα φαινόμενα (στο nowcast) το Νο1 μοντέλο...όχι δεν το πιστεύω!!!🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο του ευρωπαϊκού είναι για κλάματα το τελευταίο 1,5 μήνα που το παρακολουθώ σε καθημερινή βάση, δεν ξέρω τι δείχνει η αξιολόγησή του (που την κάνει το ίδιο, για όλη την Ευρώπη και για συγκεκριμένες παραμέτρους) αλλά για την περιόχη μας είναι για τα μπάζα στην πρόγνωση <120 ώρες για βασικά πράγματα όπως τα φαινόμενα (ένταση και κατανομή).

Και για αυτή την κακοκαιρία θεωρώ ότι ο τζίφος θα είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα από ότι ο ευρωπαίος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προ τζιφο τα πρωινά όσο αφορά την μη αποκοπη της ψυχρής εισβολής στην Αμερική. Κακό το αποτέλεσμα. Δυνητικά χρειάζεται για να κατέβει σωστός Αυλώνας, αλλά αν δεν πετύχει τα πασχουγεννα έρχονται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προ τζιφο τα πρωινά όσο αφορά την μη αποκοπη της ψυχρής εισβολής στην Αμερική. Κακό το αποτέλεσμα. Δυνητικά χρειάζεται για να κατέβει σωστός Αυλώνας, αλλά αν δεν πετύχει τα πασχουγεννα έρχονται..

έχουμε 1-2 μέρες ακόμη για να αλλάξει αυτό, θα δούμε, οι πιθανότητες δεν είναι πολλές αλλά δεν αποκλείεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζαμε την προηγούμενη δεκαετία ότι ο Δεκέμβριος έπιασε πάτο και θα επανέλθει. Και μετά ήρθε η τωρινή δεκαετία, που δεν έχει απλά αντίπαλο στην αηδία, δεκεμβριδες 2020-23 (ευτυχώς του 2021 ήταν κανονικός) είναι απαράδεκτοι. Αθήνα μάλλον θα ναι η πρώτη δεκαετία στην ιστορία της που θα βγάλει  κοντά 16 μέση μέγιστη 

Ας απολαύσουμε τουλάχιστον το ΣΚ και ότι δωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άμα θέλουμε να δούμε λευκά Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά, καλύτερα να γυρίσουμε στο παλιό ημερολόγιο! 13 μέρες πίσω!

 

 
Επεξεργάστηκε από Μεσσαπός
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά το ευρωπαϊκό έχει πιάσει πάτο..ούτε μακροπρόθεσμα ούτε μεσοπροθεσμα ούτε καν στο ναό καστ...ούτε κύριο ούτε ανσμπλ...συναγωνίζεται το Τζεμ φέτος πιο θα είναι το χειρότερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Προσαρμοστηκε ακριβως στον υετο και τις θερμοκρασιες ευρωαπιου ο τζιφος κριμα 

Δεν πειράζει κυνηγά το λίγο και ότι γίνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εεε,υποβάθμιση πολύ και για τα κεντρικά,θα ρίξει λίγο χιονακι από τα 1000 αλλά καμία.σχεση με τα αρχικά ...Κλασσικη ξένερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Δεν πειράζει κυνηγά το λίγο και ότι γίνει. 

Μπα τέλος μου εβγαλε και διαφήμιση για σίγουρο τέλος 😂😂😂😂😂

 

Screenshot_20231215-114231_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην ασχολείστε με τα μοντέλα τώρα, βάλτε κάμερα από Πισοδέρι να γουστάρετε και βλέπουμε άυριο ότι γίνει. Λες και σιγά τι περιμέναμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...