Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Πείτε μου έναν λόγο που Μ αυτή την εικόνα ο αζορ καταρεει ανατολικά και δεν ριτζαρει ...πως? image.png.aabdb7e2452f7f375a85db63751bd48c.png

Βασικά δεν κατετευσε αλλά ριτζερε... καλό τρέξιμο αλλά και το γιουκμο έχει αρχίσει τα ότι να νε image.png.3431dd335821e183312c8bb8b179db42.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το 2007 σίγουρα?...ήμουν Αθήνα και τον Φλεβάρη είχε χιονίσει τουλάχιστον στο Μαρούσι που ημουν

Δεν τα καταφερε οριακα στις 5/2 με ελαχιστη 2,7, χιονονερο στην καλυτερη, το Μαρουσι λογικα θα φτασε και κοντα στον 1-1.5 βαθμο οποτε αρκουσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Βασικά δεν κατετευσε αλλά ριτζερε... καλό τρέξιμο αλλά και το γιουκμο έχει αρχίσει τα ότι να νε image.png.3431dd335821e183312c8bb8b179db42.png

Αν δεν υπάρχουν σοβαρά γεωδυναμικα δυτικά του αζορικού δεν πρόκειται να ανέβει. Πρέπει το χαμηλό αυτο να φουσκώσει όμως η τροφοδοσία του πρέπει να γίνει από την σωστή πλευρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

1940-70 στα πολυ καλα χρονια της Αθηνας ο μεσος ορος ηταν κοντα στις 5,5 μερες ανα ετος, σημερα ειναι 3,7. Αλλο ομως απο 5,5 σε 3,7 (32% κατω) και αλλο απο 8 σε 3,7 (54% κατω)!

Χωρίς να έχω στοιχεία πρόχειρα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αντίστοιχη μείωση με την Θεσνικη θα παρατηρούσε κανείς και στο Μόναχο, στην Βουδαπέστη ή στο Βελιγράδι

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, agnostos είπε:

Αν εξαιρέσουμε το ΠΣΚ 1,2,3/12 όλα τα υπόλοιπα από 17,18,19/11 μέχρι και το τωρινό είχαν ψυχρές εισβολές και σημαντική πτώση θερμοκρασίας.

Τα ενδιαμεσα οπως το προηγουμενο και αυτο  του 22-24  κανει κατι λαιτ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίσιμα ensembles παιου το βραδυ για το αν έχει νόημα να κοιταμε κάτι για τις 25 του μηνα

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, nikolas 2365 said:

Μέχρι στιγμής δεν είναι χειμώνας για προσηνεμα αυτός. Συμφωνώ με τον αρχιστράτηγο. 

Δεν εχουμε και παραπανο,εχουμε ζησει πολυ καλους χιονιάδες τα τελευταια χρονια,καθε μερα δεν ειναι Κυριακη και εγω φετος πιστευω οτι δεν θα δει η Αθηνα χιονι εκτος αν αλλαξει παντελως η κυκλοφορια  η σκασει φωτοβολίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Κρίσιμα ensembles παιου το βραδυ για το αν έχει νόημα να κοιμάμαι κάτι για τις 25 του μηνα

κατά 99% θα τουμπάρουν και αυτά στο 12αρι του ευρωπαίου, και κατά πάσα πιθανότητα πάμε για ΠΑσχούγεννα, ή θερμά Χριστουγεννα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

κατά 99% θα τουμπάρουν και αυτά στο 12αρι του ευρωπαίου, και κατά πάσα πιθανότητα πάμε για ΠΑσχούγεννα, ή θερμά Χριστουγεννα.

Που είσαι Κλεαρχε? 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μέχρι στιγμής δεν είναι χειμώνας για προσηνεμα αυτός. Συμφωνώ με τον αρχιστράτηγο. 

Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξος,οχι απαραιτητα για το 2023 αλλά γενικά για όλο τον χειμώνα, δεν πιστεύω να μην χιονίσει (δεν λέω για στρώσιμο αλλά απλή χιονόπτωση θα την δούμε πιστεύω 

Και το λέω αυτό μάλιστα γιατί μέχρι στιγμής πχ δεν έχουμε χάσει καμία ευκαιρία για χιόνι(δεν μιλάω για εικονικόυς από τα μοντέλα), δηλαδή δεν είχαμε τουρκοχιονια που μας άφησε ξεροκρυο η το κρύο έφυγε δυτικά, δεν έχει κατέβει ακόμα το -8 στην χώρα μας που θα κατέβει μια φορά τουλάχιστον 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλακείες,έκανε μια μέτρια κακοκαιρία του 24 Ώρου και πάλι στο 15 ημερο της απραξίας, Δεκέμβρης κλασσικά,μέσα στη ξένερα η οποία γιγαντώνεται μέσα στις γιορτές...Ελπίζουμε να γίνει κανένα θαύμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ένα τικ πιο δυτικά θελει(δηλαδή να καθυστερήσει λίγο το Ατλαντικό χαμηλο) 

gemeu-1-240.png

gemeu-0-240.png

Και ο τζίφος τουρκοχιονια έχει, κρίμα που είναι τόσο μακριά, να δούμε τι θα δείξει ο Ευρωπαίος (στο 00αρι του πάντως τουρκοχιονια έδειχναν τα ενσεμπλες του)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα εμπιστευτώ Ουκμο 168 ή τα ανσαμπλς του τζιφου που ειναι για πεταμα ακομα και στις 72 ωρες;

Αγωνια για ευρωπαιο. Ας ελπισουμε να ειναι κατι μεταξυ ουκμο και γφς-τζεμ

gens-31-1-168.png?12ukmo-0-168.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από Χαλκίδα πλέον, έριξα μια γρήγορη ματια στα 12αρια και δεν υπάρχει καμία προοπτική δυστυχώς.

Καμιά αγωνία για ευρωπαϊκό 12αρι γιατί είδα τα ασνάμπλ του στο 6αρι και η κωλοτούμπα ήταν εμφανέστατη, δεν είναι σε καλό φεγγάρι ο παίος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω που φτασαμε θα συμφωνησω με τασο καλος καιρος να βγει ο κοσμος εξω να δουλεψουμε και εμεις φουλ αυτες τις μερες και βλεπουμε μετα τις 26-27 τι θα γινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ο Δεκέμβρης κανονικά μπαίνει αύριο 18. Όλοι θα χιονοστουμε φέτος 

Αν εννοεις με το παλιο ημερολογιο τοτε εχει ειδη μπει απο τις 14 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...