Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2023-12-18&model=ecm&member=ENS&bw=1

Αν βγει έτσι, δηλαδή μεταξύ 5 και 10 στα 850 θα είναι Πασχούγεννα για μένα, εκτός αν βγουν τίποτα ομίχλες και η Τ κρατηθεί στους 12 πάνω-κάτω. Με τέτοια 850 και ήλιο φτάνει κοντά στους 20. Δεν χρειάζεται να έχει 30 βαθμούς για να είναι Πασχούγεννα. Ούτε το Πάσχα δεν έχει 30 βαθμούς έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Δεν έχουν τίποτα οι χάρτες..τζάμπα στεναχωριέστε...

Ας το γυρίσουμρ στο φαγητό λοιπον🤣

Σαρμαδάκια της γιαγιακας μου (μόνο αυτή μας έμεινε)

20231218_100656.jpg

εγω θελω με ασπρο λαχανο 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αυτό έλεγα σε φίλους εγώ και μιλούσα κυριολεκτικά..άλλωστε το έχω πει άπειρες φορές τα τελευταία χρόνια κι εδώ μέσα..... το πιο σίγουρο προβλέψιμο γεγονός του χρόνου έχει γίνει ο ηλιόλουστος άνομβρος και ζεστός καιρός τον Δεκέμβρη και κυρίως κατά τη διάρκεια των ημερών των Χριστουγέννων.... γι αυτό και η πρόβλεψη από γνωστό μετεωρολόγο ήταν πολύ έξυπνη κατά τη γνώμη μου αφού είχε 99% πιθανότητες επιτυχίας όχι μόνο 30 μέρες πριν αλλά ακόμα και αν κάνει κανείς πρόβλεψη και για του χρόνου τα Χριστούγεννα....ακόμα και στο παρλεθόν να δει κανείς το 90% των ημερών των Χριστουγέννων ήταν ηλιόλουστα στη χώρα μας.....είναι σαν να προβλέψουμε από τώρα ότι θα χει ζέστη τον 15Αυγουστο....τόσο σίγουρο....φυσικά τότε έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να έχουμε άστατο καιρό από ότι τώρα....!!!!

Κατά την διάρκεια των ημερών των Χριστουγέννων εφόσον υπολογίζεις γενικά τις ημέρες των εορτών μέχρι την Πρωτοχρονιά και όχι μόνο ανήμερα τα Χριστούγεννα είχαμε κάποιες χρονιές με χιονόπτωση και χιονόστρωση όχι μόνο στα ορεινά αλλά και στα υπερβόρεια της Αττικής. Και αναφέρομαι μόνο στην τελευταία δεκαετία και όχι πολλές δεκαετίες πριν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμαστειτεεε να φορέσετε σαγιονάρες στο χιονι το απαιτώ πλέον.,,,πολύ ωραία ανσαμπλ ευρωαπιου αλλα στις 28 αλλά πιο μετα ....έρχεται απλα ...Σας είπα ο ατλαντικος αυτος δε μπορεί να κόψει τον αζορικο και το πρώτο στοχο2 επιτευχθεί το κρυο έφυγε για ανατολικα και έμεινε εκεί...Ο δεύτερος ο αζορ μεχρι αυριο το απογευμα θα αρχιζει να φαίνεται έντονα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ετοιμαστειτεεε να φορέσετε σαγιονάρες στο χιονι το απαιτώ πλέον.,,,πολύ ωραία ανσαμπλ ευρωαπιου αλλα στις 28 αλλά πιο μετα ....έρχεται απλα ...Σας είπα ο ατλαντικος αυτος δε μπορεί να κόψει τον αζορικο και το πρώτο στοχο2 επιτευχθεί το κρυο έφυγε για ανατολικα και έμεινε εκεί...Ο δεύτερος ο αζορ μεχρι αυριο το απογευμα θα αρχιζει να φαίνεται έντονα 

Εγώ ρε θα βγάλω φωτό με σαγιονάρα στο χιόνι...😎😎😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Κατά την διάρκεια των ημερών των Χριστουγέννων εφόσον υπολογίζεις γενικά τις ημέρες των εορτών μέχρι την Πρωτοχρονιά και όχι μόνο ανήμερα τα Χριστούγεννα είχαμε κάποιες χρονιές με χιονόπτωση και χιονόστρωση όχι μόνο στα ορεινά αλλά και στα υπερβόρεια της Αττικής. Και αναφέρομαι μόνο στην τελευταία δεκαετία και όχι πολλές δεκαετίες πριν.

Έχω κάτσει να ψάξω τα αρχεία από το 1890 και μετά και η συντριπτικότατη πλειοψηφία των ημερών των Χριστουγέννων 23-26 Δεκεμβρίου ήταν με ήπιο καιρό ως επί το πλείστον άνομβρο και ηλιόλουστο....πόσο μάλλον τα τελευταία 20 χρόνια για τη συντριπτική πλειοψηφία της ηπειρωτικής χώρας...τώρα για συγκεκριμένες περιοχές της προσήνεμης χώρας που τα τελευταία 20 χρόνια υπερευνοείτε από τις διατάξεις μπορεί να είναι όπως τα είπες....δεν το χω ψάξει για τόσο τοπικά και με λεπτομέρειες του στυλ χιόνισε για μια ώρα ή μια μέρα στην Παρηθα ή την Δίρφυ και σε όλη την υπόλοιπη χώρα είχε ήλιο εγώ τις διατάξεις κοιτούσα τις γενικές αυτών των ημερών ζήτημα να είχε 2-3 χρονιές με φουλ Χαριστουγεννιάτικες-χειμωνιάτικες διατάξεις αυτές τις 2-3 μέρες...παραμονή ανήμερα και δεύτερη μέρα.... κυρίως πρώτη μέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κ αζορικος παρταρει ετοιμαστείτε 

 

gens-51-1-300.png

Αντώνη μιλάμε για ώρες που είναι στην σφαίρα της φαντασίας έτσι.ασε που ο παιος φέτος παραπεει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έχω κάτσει να ψάξω τα αρχεία από το 1890 και μετά και η συντριπτικότατη πλειοψηφία των ημερών των Χριστουγέννων 23-26 Δεκεμβρίου ήταν με ήπιο καιρό ως επί το πλείστον άνομβρο και ηλιόλουστο....πόσο μάλλον τα τελευταία 20 χρόνια για τη συντριπτική πλειοψηφία της ηπειρωτικής χώρας...τώρα για συγκεκριμένες περιοχές της προσήνεμης χώρας που τα τελευταία 20 χρόνια υπερευνοείτε από τις διατάξεις μπορεί να είναι όπως τα είπες....δεν το χω ψάξει για τόσο τοπικά και με λεπτομέρειες του στυλ χιόνισε για μια ώρα ή μια μέρα στην Παρηθα ή την Δίρφυ και σε όλη την υπόλοιπη χώρα είχε ήλιο εγώ τις διατάξεις κοιτούσα τις γενικές αυτών των ημερών ζήτημα να είχε 2-3 χρονιές με φουλ Χαριστουγεννιάτικες-χειμωνιάτικες διατάξεις αυτές τις 2-3 μέρες...παραμονή ανήμερα και δεύτερη μέρα.... κυρίως πρώτη μέρα...

Εφόσον μιλάς μόνο για το διάστημα 23-26 Δεκεμβρίου κι εγώ δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο τουλάχιστον τα τελευταία 20 χρόνια.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow Junky είπε:

Αντώνη μιλάμε για ώρες που είναι στην σφαίρα της φαντασίας έτσι.ασε που ο παιος φέτος παραπεει 

Μιλάμε για ώρες που δε πιετυατε τιποτα και σε κάθε ραν ο μεσοςο ορος βελτιώνεται ...ετοιμάσου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ετοιμαστειτεεε να φορέσετε σαγιονάρες στο χιονι το απαιτώ πλέον.,,,πολύ ωραία ανσαμπλ ευρωαπιου αλλα στις 28 αλλά πιο μετα ....έρχεται απλα ...Σας είπα ο ατλαντικος αυτος δε μπορεί να κόψει τον αζορικο και το πρώτο στοχο2 επιτευχθεί το κρυο έφυγε για ανατολικα και έμεινε εκεί...Ο δεύτερος ο αζορ μεχρι αυριο το απογευμα θα αρχιζει να φαίνεται έντονα 

Αντώνιο όταν το μοντέλο υποψιάζεται μια αλλαγή μετά τις 28-30 του μηνα κι έχουμε ακόμα 18 πάει να πει ότι ΑΝ έρθει αυτη θα έρθει αρκετά μετα τις 30-31 σύμφωνα με τα όσα έχουμε ζήσει ως τώρα......

ε αυτό λέμε ότι μέχρι τότε ξεχάστε οτιδήποτε χειμωνάτικο..πάμε για το νέο έτος και στην καλύτερη των περιπτώσεων αν σταθούμε πολύ τυχεροί για τις 30-31 ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μιλάμε για ώρες που δε πιετυατε τιποτα και σε κάθε ραν ο μεσοςο ορος βελτιώνεται ...ετοιμάσου 

Μπα το χω παρατήσει το άθλημα.εχω ξενερώσει πολύ.μονο κάτω από της 150 αν δω κάτι καλό θα ασχοληθώ.δεν μας θέλει το συγκεκριμένο σπορ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κ αζορικος παρταρει ετοιμαστείτε 

 

gens-51-1-300.png

Εγώ πιστεύω ότι θα πάρουμε αυτό που είναι πάνω από τον αζορικό 🤔🤔🤔

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμαστείτε για ιστορικό Ιανουάριο… Μέχρι τότε χαλλλλαρά, ξεκούραση μέχρι την πρωτοχρονιά. Ας απολαύσουμε τις όμορφες ζεστές ημέρες που έρχονται για το υπόλοιπο του μήνα (και) φέτος. Και να κάνω και μια ευχή, μακάρι 25αρια γενικευμένα τα Χριστούγεννα, έτσι για αλλαγή, τόσα χρόνια μόνο μέχρι 20 βαθμούς φτάνει, φέτος ας σπάσει και κανενα ρεκόρ… Τα λέμε σε κανενα 10ημερο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2023-12-18&model=ecm&member=ENS&bw=1

Αν βγει έτσι, δηλαδή μεταξύ 5 και 10 στα 850 θα είναι Πασχούγεννα για μένα, εκτός αν βγουν τίποτα ομίχλες και η Τ κρατηθεί στους 12 πάνω-κάτω. Με τέτοια 850 και ήλιο φτάνει κοντά στους 20. Δεν χρειάζεται να έχει 30 βαθμούς για να είναι Πασχούγεννα. Ούτε το Πάσχα δεν έχει 30 βαθμούς έτσι και αλλιώς.

Δυστυχώς το ευρωπαϊκό ακόμα και στα ενσεμπλες του πια, ακολουθεί τζιφο. 

Σε τρομερό τραγικο φεγγάρι ποια, 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάει και το αικον.

Δεν υπάρχει αικον ρε φίλε

Ελεος με την κομανετσι των μοντέλων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αντώνιο όταν το μοντέλο υποψιάζεται μια αλλαγή μετά τις 28-30 του μηνα κι έχουμε ακόμα 18 πάει να πει ότι ΑΝ έρθει αυτη θα έρθει αρκετά μετα τις 30-31 σύμφωνα με τα όσα έχουμε ζήσει ως τώρα......

ε αυτό λέμε ότι μέχρι τότε ξεχάστε οτιδήποτε χειμωνάτικο..πάμε για το νέο έτος και στην καλύτερη των περιπτώσεων αν σταθούμε πολύ τυχεροί για τις 30-31 ....

 ...Ο αζορικος κανε μια προσπάθεια στις 26 με 28 η δεύτερη θα έρθει γυρω στις 30 οποία κάτσει..Μια απο τις 2 θα σταματήσει σιγουρα τον ατλαντικο ποια δε ξερω ...πάντως θα ναι δυνατη κατάσταση να σ εχω την αλήθεια δε με νοιάζει και αν θα έρθει η πρωτη η  η δεύτερη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...