Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

gens-0-2-252.png

Το control δείχνει τον δρόμο, μία μέρα νωρίτερα από το 2014. 

ήταν τέλεια το 2014, ήμουν Στενή για πρωτοχρονιά με 1μ χιόνι...μακάρι να το κάνει πάλι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ήταν τέλεια το 2014, ήμουν Στενή για πρωτοχρονιά με 1μ χιόνι...μακάρι να το κάνει πάλι!

Το καλύτερο χιόνι εδώ μετά το 2006. 30 ώρες, -2 και blizzard. Βέβαια στο τέλος γύρισε σε έναν βρωμερό ανατολικό και έβγαλε χιονόνερο, αλλά σίγουρα ήταν μια σωστή κακοκαιρία. Όχι ανοησίες των 6 ωρών..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι αυτο ηθελα να γραψω, αλλά θα ελεγα ότι ισχυει περισσότερο για το προσηνεμο τμημα του χιονιά. Θα είχε και καλύτερες Τ. Για εδώ, αν και πιο συντομο, θα ΄ηταν πιο ενδιαφέρον από την Μηδεια, αφού θα είχαμε μεγάλες εντάσεις χιονόπτωσης, και όχι τα ξενέρωτα τότε,

Καλημέρα. 

Σε εσάς πόσους πόντους είχε βάλει τότε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Η Βόρεια Ελλάδα, φλερτάρει με χειμωνατικες θερμοκρασίες τις ημέρες των Χριστουγέννων..

Δεν τις λες και χειμωνιάτικες , ένα περάσματακι της πλάκας έχει πιο πριν 

ECM0-144.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Δεν τις λες και χειμωνιάτικες , ένα περάσματακι της πλάκας έχει πιο πριν 

ECM0-144.gif

Έχει αρκετά ασαμπλς με κρύα διάθεση..και το Ουμκο κλπ.

Στην ουσία οι πιθανότητες είναι η Βα Ελλάδα να επηρεαστεί περισσότερο..θα φανεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και από εμένα... Μια φορά κοιμήθηκα πριν το 18αρι γιατί γράφω σήμερα και έβγαλε τον εικονικό που ζητουσα🙄😂

Μαρέσει ο αντικυκλωνας του Τζεμ

 

gem-0-240.png.eff5bfceb2ac11adc3a54adafb2f29c9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

Καλημέρα και από εμένα... Μια φορά κοιμήθηκα πριν το 18αρι γιατί γράφω σήμερα και έβγαλε τον εικονικό που ζητουσα🙄😂

Μαρέσει ο αντικυκλωνας του Τζεμ

 

gem-0-240.png.eff5bfceb2ac11adc3a54adafb2f29c9.png

Και ο Ευρωπαίος στην ίδια λογική 

ECM1-240.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Α ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΕΑΡΧΟ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΙ ΟΚ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΝΟΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΠ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ  ΚΟΥΡΕΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Βαγγελη και υπολοιποι διαχειρηστες ευχαριστουμε που αφησατε και το διασκεδασαμε λιγο μεσα στον καιρικο πονο μας....

Προσωπικα εγω με αυτα που βλεπω πλεον δεν εχω ορεξη ουτε για πλακα ουτε να γραψω....

Σημερα το πρωι που ανεβηκα στο χωριο μου 600μ..ειδα καποια δεντρα (δρυς)να μην εχουν πεσει τα φυλλα και να εχουν πεταξει καινουργια....οταν θα ανεβω βουνο  για τα καλα θα βγαλω φωτο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Το καλύτερο χιόνι εδώ μετά το 2006. 30 ώρες, -2 και blizzard. Βέβαια στο τέλος γύρισε σε έναν βρωμερό ανατολικό και έβγαλε χιονόνερο, αλλά σίγουρα ήταν μια σωστή κακοκαιρία. Όχι ανοησίες των 6 ωρών..

Ήμουν Λάρισα για γιορτές. Ακόμα θυμάμαι τα μοντέλα να τάζουν πέρασμα με 5-10 πόντους Λάρισα, αν και το κυρίως πιάτο εξ αρχής το έπαιρνε ο Βόλος. Τελικά πασπάλισε λίγο στις εύκολες, ενώ εσείς θαβόσασταν. Βέβαια, δεν είναι τόσο επίπονο να χάνεις χιονιά από μια περιοχή σαν τον Βόλο όσο από τα ψάρια της Πάρου και το Νάμμος στην Μύκονο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Ήμουν Λάρισα για γιορτές. Ακόμα θυμάμαι τα μοντέλα να τάζουν πέρασμα με 5-10 πόντους Λάρισα, αν και το κυρίως πιάτο εξ αρχής το έπαιρνε ο Βόλος. Τελικά πασπάλισε λίγο στις εύκολες, ενώ εσείς θαβόσασταν. Βέβαια, δεν είναι τόσο επίπονο να χάνεις χιονιά από μια περιοχή σαν τον Βόλο όσο από τα ψάρια της Πάρου και το Νάμμος στην Μύκονο.

Ε εντάξει είναι όπως τύχει ο καιρός. Στην Μύκονο και στην Πάρο δεν έχει τρελαμένους σαν εμάς που θέλουν χιόνι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχουν ελπίδες ... Έχουμε παλμούς μετά τις 28... Θα επανέλθω με νεότερο ανακοινωθέν αν σταθεροποιηθεί και βελτιωθεί η κατάσταση.

Polish_20231219_091232953.jpg.f0d6522f3ffc722e3e7b9186b18f487f.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα περμενω φωτο με σαγιοναρες σε 10 12  μερες 

Άσχετο καπου ειδα ότι τελικά έκανε έκρηξη το ηφαίστειο στην Ισλανδία διάβασε κανεις τιποτα; ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι αχνοφαινεται... Για να δούμε για τυχόν βελτιώσεις στα επόμενα τρεξίματα και μετά θα ασχοληθούμε σοβαρότερα. Μιλαω για το διάστημα 28/12-3/1

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλημερα περμενω φωτο με σαγιοναρες σε 10 12  μερες 

Άσχετο καπου ειδα ότι τελικά έκανε έκρηξη το ηφαίστειο στην Ισλανδία διάβασε κανεις τιποτα; ;;

Ισχύει https://www.in.gr/2023/12/19/world/islandia-ekserragi-ifaisteio-h-stigmi-pou-lava-kai-kapnos-kalypsan-ta-panta/

Έρχεται ο χειμώνας που θα κρυφτεί ο ήλιος και το ισλανδικό χαμηλό θα εκτοπιστεί στο Ιόνιο 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ίδια σπείρα χάκαρε και το Ευρωπαικό και μάλιστα έβαλε περισσότερα σενάρια που δεν φέρνουν Παχούγεννα. Το συμβάν αξιολογείται ως πολύ σοβαρό. 😛

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2023-12-19&model=ecm&member=ENS&bw=1

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Berdon είπε:

Καλημέρα. 

Σε εσάς πόσους πόντους είχε βάλει τότε;

Καλημέρα,

15-20 ανάλογα με την εύκολη επιφάνεια. Στους δρόμους σχεδόν τίποτα. Κυρίως ασθενής ήταν η χιονόπτωση, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...