Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά Χριστούγεννα σε όλους και να περάσετε καλά στις γιορτές. Δεν αξίζει να χαλιόμαστε για τα χιόνια. Έχουμε 2 μήνες γεμάτους μπροστά μας. Εγώ θα ανέβω Λάρισα σε λίγες μέρες στους δικούς μου και θα νιώσω λίγο χειμώνα, έστω τα πρωινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Σας έλειψα? icon-0-120.png?12

Μην σε ξεγελάνε τα πορτοκαλι γεωδυναμικα του

Αν δεις θερμοκρασιες ψοφιος ειναι

gfs-1-120.png?12

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Φιλαρακια να περασετε ολοι καλα..Υγεια και ολοι του χρονου να ειμαστε παροντες....!!!Να μην λειπει κανεις....Τις πιο θερμες ευχες μου απο το Κοκκινο Βοιωτιας....

Ευτυχισμενα πασχουγεννα παιδες...

Υγεια πανω απ ολα....

Θα τα πουμε ειμεις απο κοντα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ανάθεμα και αν έχω διαβάσει μια φορά κάτι σωστό για τους δείκτες. Και εγώ πολλές φορές έχω πει κουταμαρες να το πω ευγενικά. 

Εγω  νικολα εχω βαρεθει να ακουω  για τους  δεικτες πραγματικα

Στην ουσια λες  και διαβαζω ημερομηνια ειναι

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλύτερο εργαλείο για μακροπρόθεσμα  είναι οι υψηλές πιέσεις Αγγλία. Αν εκεί δεν είναι 1030 και πάνω κλάψτα. Ξεκινάμε από εκεί. Και εννοείται το δεύτερο εργαλείο είναι τα 500αρια στον Έβρο και Βουλγαρία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα πάντως αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθόλου να χιονίσει φέτος. Εννοείται καλοδεχούμενο αν τύχει και έρθει αλλά απλά θέλω να επέλθει μια «σχετική» κανονικότητα, έστω να έχουμε μουντό, βροχερό καιρό. Μετά την ασύλληπτη ξενέρα που μου άφησε ο Δεκέμβριος, δεν ψάχνω τίποτα. Ένα τυπικό χαμηλακι αν βγει στις πρωτες μέρες του έτους θα είμαι ευχαριστημένος…

Αναρρωτιεμαι εντωμεταξύ που είναι οι πολλές βροχές που έταζαν όλα τα μακροπρόθεσμα για ολόκληρη την Μεσόγειο για τον φετινό χειμώνα. Γιατί μέχρι στιγμης απ’άκρη σ’άκρη (από το καλοκαίρι βασικά) μας έχει μαμησει όλους με ατέλειωτες ηλιοφανειες και το θερμά ρεκόρ να σπάνε το ένα μετά τ’άλλο κάθε μήνα σε όλο τον ευρωπαϊκό νότο.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Μου αρεσει πολυ ο τζιφος στην αμερικη για την συνεχεια....

 

Θα χιονισει μπαφαλο?Πως τα βλεπεις τα πραγματα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο Μπαφαλο πανε καλα τα πραγματα Σπυρακο..Εχουνε χαλασει οι μεταβλητες ομως στην Παπουα...Χαλια ισοβαρεις...Αν δε δουν χιονι οι Μαορι δεν θα δουμε ουτε εμεις...🤣

gfsau-0-162.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγένετο Ασθ 29-30 Δεκ. Να θυμισουμε οτι φαβορι παραμενει και η Ισπανια για καποιους.. (Για μενα οχι λογω αλλης θεσης της Ασθ φετός) gensnh-31-7-132.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως μιας και οι χάρτες προς το παρόν δεν έχουν πολύ ενδιαφέρον, θυμάστε δεκαετία 90 που περιμέναμε πως και πως τις ειδήσεις για να δούμε πλάνα από τα χιόνια και τη λίστα με τα αποκλεισμένα χωριά; Θυμάμαι κάτι τρελά νούμερα για 300 και χωριά σε όλη την Ελλάδα που ήταν απροσπέλαστα.

Επίσης πλάνα με ελικόπτερα να ρίχνουν προμήθειες σε χωριά της δυτικής Φθιώτιδας που είχαν ένα και δύο μέτρα χιόνια. 

Σίγουρα δεν είναι ωραίο να μην έχεις να φας όταν είσαι αποκλεισμένος, αλλά ****** αναπολώ αυτά τα χρόνια και δυστυχώς δεν νομίζω να τα ξαναδούμε στο μέλλον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Στο Μπαφαλο πανε καλα τα πραγματα Σπυρακο..Εχουνε χαλασει οι μεταβλητες ομως στην Παπουα...Χαλια ισοβαρεις...Αν δε δουν χιονι οι Μαορι δεν θα δουμε ουτε εμεις...🤣

gfsau-0-162.png

Πάντως νά ξέρεις ότι όι κάτοικοι της Παπούα.Είναι ημερομηναδες  απο τά. γεννοφασκια τους.

Όταν αρχίζει νά τούς πονάει ό ποπός, είναι σημάδι βαρυχειμωνιας  λένε.😂

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τρομερός Τζιφός στο 12αρι. Χιονιζει το Μπιλμπαο

Έρχεται λέμε.Κογκας προϊστορικός μέσο Μπιλμπάο.😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους και να περάσετε καλά στις γιορτές. Δεν αξίζει να χαλιόμαστε για τα χιόνια. Έχουμε 2 μήνες γεμάτους μπροστά μας. Εγώ θα ανέβω Λάρισα σε λίγες μέρες στους δικούς μου και θα νιώσω λίγο χειμώνα, έστω τα πρωινά.

Εδω ακομη και πέρσι που άλλοι είχαν 23 εμας δεν ανέβαινε λογω νέφωσης. ειδικά πρωι μην ανησυχείς κατω απο 5 β

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ ο μέσος όρος, αν και λίγο διαφορετικής λογικής. Πάντως εδώ είναι η πρώτη φορά που ψάχνω σκανδινοαζορικό. Ο Γροιλανδικός δεν φαίνεται απαραίτητος αυτή τηνν φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οκ ο μέσος όρος, αν και λίγο διαφορετικής λογικής. Πάντως εδώ είναι η πρώτη φορά που ψάχνω σκανδινοαζορικό. Ο Γροιλανδικός δεν φαίνεται απαραίτητος αυτή τηνν φορά.

Ναι... θα μείνεις με το ψάξιμο στο.. Χερι😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Θα χιονισει μπαφαλο?Πως τα βλεπεις τα πραγματα?

Παμε καλααα μπαφαφαλο ετοιμαστειτε..το μονο που δεν εχω δει ειναι αν θα ενεργοποιηθει lake effect

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, g_ar said:

Εμένα πάντως αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθόλου να χιονίσει φέτος. Εννοείται καλοδεχούμενο αν τύχει και έρθει αλλά απλά θέλω να επέλθει μια «σχετική» κανονικότητα, έστω να έχουμε μουντό, βροχερό καιρό. Μετά την ασύλληπτη ξενέρα που μου άφησε ο Δεκέμβριος, δεν ψάχνω τίποτα. Ένα τυπικό χαμηλακι αν βγει στις πρωτες μέρες του έτους θα είμαι ευχαριστημένος…

Αναρρωτιεμαι εντωμεταξύ που είναι οι πολλές βροχές που έταζαν όλα τα μακροπρόθεσμα για ολόκληρη την Μεσόγειο για τον φετινό χειμώνα. Γιατί μέχρι στιγμης απ’άκρη σ’άκρη (από το καλοκαίρι βασικά) μας έχει μαμησει όλους με ατέλειωτες ηλιοφανειες και το θερμά ρεκόρ να σπάνε το ένα μετά τ’άλλο κάθε μήνα σε όλο τον ευρωπαϊκό νότο.

Ε αφού έβρεξε για 2 χρόνια σε 5 μαζεμένες μέρες 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το κύριο πριν 2 βδομάδες..... πάντα ξεχιονίζαμε στις 300+ ώρες και η πραγματικότητα ήταν να μαζεύουμε παπαρούνες απο τα ανθισμένα λιβάδια του Δεκεμβρίου ... τώρα είναι σε αντίθετη τροχιά ... φανταστείτε τι θα γίνει ....!!😁

558357586_ens_image(1).png.0b1d18f3235350c1739377cbc612daf0.png 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...