Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

συνηθως οταν εχουμε καθαρά προσήνεμο χιονιά φευγοντας απο εμας διασχιζει ολη τη τουρκία προς γεωργία μερια κλπ

πχ η μπαρμπαρα

gfsnh-0-6.png.6869377a63967a5f480c0009b4fad179.png762932494_gfsnh-0-6(1).png.6aea3d1099c33339b0931ffdd505609c.png

θεωρω πως εννοέι τετοιου ειδους σεναρια

Αν και δεν είναι απόλυτο σε κάποιο βαθμό ισχύει σε κάποιους αυλώνες. Βέβαια η μέση ανατολή καλύπτει και χώρες όπως η σαουδική αραβία που είναι λίγο δυσκολο να κατέβουν αυλώνες εκεί, αν και δεν ξέρω τα στατιστικά της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, vorios_polos said:

Ο πληθυντικός ευγενείας τον σκότωσε...🤣🤣...τώρα μένει να σηκωθεί και κάνεις στο λεωφορείο να του πει...καθηστε κύριε🤣🤣

συγνώμη λογω ηλικίας ( δικιας μου ) το κάνω απο ευγένεια😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυλοι στα άχυρα. Τους βρήκε κανείς? Εγώ ακόμα περιμένω τη δεδομένη ψυχρή εισβολη Ευρώπη 18-25 Δεκεμβρίου. Συγχαρητήρια για όλες,τις προσπάθειες αλλά τίποτα δεν ειναι δεδομένο. Το κεφάλι χαμηλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

εγω απάντησα σε αυτο που είπατε

"Τωρα τι σχεση εχει ντε και καλα η μεση ανατολη με την αττικη" 

εκτος αν το εννοούσατε αλλιώς γιατι εγω αυτό κατάλαβα🙂

Το ντε και καλα παει σε αυτο που γραφει ο "προγνωστης".Οτι μπορει να χιονιζει στη Λαμια αλλα οπωσδηποτε ΟΧΙ στα Βιλια ή εδω,οπως φυσικα ουτε και στην Βαγδατη.Τεσπα,δεν θελω να επεκταθω παραπανω,μιλα μου στον ενικο φιλε,τζόβενο ειμαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω παντως κοιτωντας και τις ασθ του παρελθοντος αν επηρεαστουμε στη πρωτη φαση τη αν γινει παντα δηλαδη μεχρι 15 θεωρω πιο εφικτο να υπαρξει μεγαλης κλιμακας ψυχρη εισβολη αρα και προσηνεμης υφης παρα κεντροβορεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου φαινεται δεν θα βγαλει καν την πρωτοχρονιατικη κακοκαιρια

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

μου φαινεται δεν θα βγαλει καν την πρωτοχρονιατικη κακοκαιρια

Αυτό ακριβώς. Δεν ξέρω πως τα κατάφερε πάλι ο τζίφος...

Εμφανίζει και από το πουθενά ένα βαθύ βαρομετρικό χαμηλό Ανατολικά της Μεγάλης Βρετανίας... Ότι να ναι πραγματικά..

Δεν ξέρω ωστόσο πως μπορεί να επηρεάσει το μετά... Αλλά το 18αρι είναι έτσι κι αλλιως τι να περιμένεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω παντως κοιτωντας και τις ασθ του παρελθοντος αν επηρεαστουμε στη πρωτη φαση τη αν γινει παντα δηλαδη μεχρι 15 θεωρω πιο εφικτο να υπαρξει μεγαλης κλιμακας ψυχρη εισβολη αρα και προσηνεμης υφης παρα κεντροβορεια...

Ας γίνει η εξαίρεση και για μια φορά ψυχρή εισβολή μεγάλης κλίμακας να αφορά κεντροβορεια... Από το 1 την περιμένουμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξερει κανεις γιατι τοσο αναξιοπιστια τα μοντελα κυριως τον τελευταιο καιρο; Δεν θυμαμαι αλλες χρονιες τοσο πολυ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας γίνει η εξαίρεση και για μια φορά ψυχρή εισβολή μεγάλης κλίμακας να αφορά κεντροβορεια... Από το 1 την περιμένουμε....

Οχι μιχαηλ καλυτερα να παει στα παιδια στα προσηνεμα...

Να κατεβαινουμε να τους βλεπουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και καθυστέρησε το χαμηλό εμφάνισε κάποια χιόνια μιας και υπάρχουν λίγο καλύτερες θερμοκρασίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

ξερει κανεις γιατι τοσο αναξιοπιστια τα μοντελα κυριως τον τελευταιο καιρο; Δεν θυμαμαι αλλες χρονιες τοσο πολυ...

Mια χαρά αξιόπιστα είναι στο βαθμό που μπορουν πάντα....άλλες χρονιές ήταν πολύ χειρότερα τάζοντας αμέτρητους χιονιάδες και ψυχρές εισβολές ακόμα και σε σχετικά κοντινές ώρες...φέτος ποτέ σχεδόν δεν έδωσαν κάτι δυνατό για τη χώρα μας στις προσιτές προβλέψιμες ώρες και όποια θερμή εισβολή υποψιάστηκαν έπεσαν καραντί μέσα ακόμα και στις 300+ ώρες.....μιλάμε για αμέτρητες θερμές εισβολές εδώ και δυο μήνες.....τουλάχιστον.............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

Mια χαρά αξιόπιστα είναι στο βαθμό που μπορουν πάντα....άλλες χρονιές ήταν πολύ χειρότερα τάζοντας αμέτρητους χιονιάδες και ψυχρές εισβολές ακόμα και σε σχετικά κοντινές ώρες...φέτος ποτέ σχεδόν δεν έδωσαν κάτι δυνατό για τη χώρα μας στις προσιτές προβλέψιμες ώρες και όποια θερμή εισβολή υποψιάστηκαν έπεσαν καραντί μέσα ακόμα και στις 300+ ώρες.....μιλάμε για αμέτρητες θερμές εισβολές εδώ και δυο μήνες.....τουλάχιστον.............

κυριως στις κοντινεςωρες  εχω δει τωρα τελευταια πολλες αλλαγες απο ραν σε ραν...αλλα βγαζει νόημα το να πετύχει πιο ευκολα μια θερμή εισβολη απο μια ψυχρη λιμνη πχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να μου αρέσει το 18αρι. Βγάλε ετσω έναν εικονικό!

Εβγαλε πάλι την μπούρδα στην Ισπανία που μας το χαλάει, αλλά σαν λογική θέσης αυλών είναι καλύτερο από πριν.

Πρέπει να δούμε χιόνι και αξιόλογο μάλιστα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το καλό στο 18αρι ( θεωρώ ) πως είναι το οτι το ατλαντικό χαμηλο θα δυσκολευτεί να αποκοπει μεσα στον αντικυκλωνα οπως στο 12αρι οπου μας χαλασε το στησιμο...

*Αν κάνω καποιο λαθος να με διορθώσετε, σχολιάζω αλλα κυρίως μαθαίνω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

συγνώμη λογω ηλικίας ( δικιας μου ) το κάνω απο ευγένεια😅

Ε ναι βρε...μισό αιώνα σε περνάει...🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αχ το χαλαει το χαμηλακι της ισπανιας. Ερε και ητανε κεντρικη μεσόγειο κινουμενο προς ιονιο αυτο το χαμηλακι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σαν να μου αρέσει το 18αρι. Βγάλε ετσω έναν εικονικό!

Μιχαήλ μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί το χαμηλό της πρωτοχρονιάς βγάζει τόσο υετο?..και από την άλλη μπορεί να εξελιχθεί σε χιονιά ημιορεινών?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...