Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει αυτό είναι συλλεκτικό δεν έχω δει κάτι τέτοιο ούτε στο σφς...4 αντικυκλώνες κι εγώ στην μέση φωνάζει το χαμηλό 🤣🤣🤣 image.png.19e57c89405dfd783620398e09ecfd3f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Εντάξει αυτό είναι συλλεκτικό δεν έχω δει κάτι τέτοιο ούτε στο σφς...4 αντικυκλώνες κι εγώ στην μέση φωνάζει το χαμηλό 🤣🤣🤣 image.png.19e57c89405dfd783620398e09ecfd3f.png

Δυσκόλεψαν πολυ τα πράγματα βαγγελη δυστυχως....Γενικά στον αχταρμά δε  ωφελουμαστε ποτε και μεχρι τις 180 υπάρχει αχταρμάς δυστυχως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε παιδιά ΠΟΙΑ ζωνική??? δεν υπάρχει πουθενά ζωνική στους χάρτες μετά τις 160 ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δυσκόλεψαν πολυ τα πράγματα βαγγελη δυστυχως....Γενικά στον αχταρμά δε  ωφελουμαστε ποτε και μεχρι τις 180 υπάρχει αχταρμάς δυστυχως 

Κοίτα ξέρουμε ότι θα ανεβει ο αζορ και κάπου θα κατέβει Αυλώνας...αυτά ξέρουμε τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

+8 απο τα κλιματικα για οσο παει το ματι.Αυτη η εμετικη κατασταση καποια στιγμη θα ξεσπασει.Οσο απαιδιοδοξος και να ειμαι,δεν μπορω να μην το πιστευω αυτο.Θα ξεσπασει με κατι ακραιο αλλα φυσικα με πολυ μικροτερη διαρκεια σε σχεση με τον εμετο αυτο που ζουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα το σημείο κλειδί που θα ξεκαθαρίσει κάπως η μπουγάδα είναι η σφήνα εάν υπάρξει και πόσο μεγάλη θα νε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ρε παιδιά ΠΟΙΑ ζωνική??? δεν υπάρχει πουθενά ζωνική στους χάρτες μετά τις 160 ώρες.

Ναι συγνώμη για ατλαντική κυκλοφορία εννοούσα εγώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Λέει "χρόνους ικανοποιητικής ατμοσφαιρικής προγνωσιμότητας". Πόσες μέρες μπορούμε να προβλέψουμε με σχετικά καλές πιθανότητες την εξέλιξη του καιρού? π.χ. 7-10 μέρες? Σε αυτό το χρονικό διάστημα αποκλείει να χιονίσει. Από εκεί και πέρα το χάος αρχίζει και γίνεται ανεξέλεγκτο όσο μεγαλώνει το χρονικό διάστημα της πρόγνωσης και οι πιθανότητες επαλήθευσης όλο και μειώνονται.

Ναι το διάβασα το απόγευμα στα πεταχτά,τώρα με μια πιο προσεκτική ματιά και βάζοντας το κόμμα στην εξίσωση κατάλαβα ότι λάθος το ερμηνευσα εγώ....απόλυτα σωστή και κατανοητη ερμηνεία σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

οριακή χιονόπτωση στον κόλπο του μεξικού από 18αρι, α καλά

Η Νέα Ορλεάνη έχει δει άραγε ποτέ χιόνι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η Νέα Ορλεάνη έχει δει άραγε ποτέ χιόνι?

Ναι Βαγγέλη έχει δει. Μάλιστα λίγο δυτικότερα στο νότιο Τέξας προπερσυ στη δικιά μας Μήδεια αυτοί είχαν καταγράψει κάτω από -10 ελάχιστες Τ. 

Σας χαιρετώ κ από εδώ. Χαίρομαι που τα ξαναλέμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Ναι Βαγγέλη έχει δει. Μάλιστα λίγο δυτικότερα στο νότιο Τέξας προπερσυ στη δικιά μας Μήδεια αυτοί είχαν καταγράψει κάτω από -10 ελάχιστες Τ. 

Σας χαιρετώ κ από εδώ. Χαίρομαι που τα ξαναλέμε 

Βέβαια από υετο λίγα πράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Ναι Βαγγέλη έχει δει. Μάλιστα λίγο δυτικότερα στο νότιο Τέξας προπερσυ στη δικιά μας Μήδεια αυτοί είχαν καταγράψει κάτω από -10 ελάχιστες Τ. 

Σας χαιρετώ κ από εδώ. Χαίρομαι που τα ξαναλέμε 

Καλώς ήρθες πανο!χαιρομαι που θα τα ξαναλέμε και θα μοιραστούμε ξανά την τρελλα μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο μ.ο. τωρα... στενοτερος ο αντικυκλωνας αλλα τα κιτρινα γεωδυναμικα φλερταρουν καλυτερα με την ισπανια. Επισης το κρυο δυτικότερα... καλυτερος μου φαινεται μεχρι τωρα.

188023331_gens-31-1-276(1).png.c6a3610d489e3a0f6dc491e7f6b1b6bc.png

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θετικο της ημερας ειναιβοι δεικτες που δειχνουν να μην παιρνουν πολυ αρνητικες τιμες και οτι ισως εν τελει να μην γινει ασθ και στροφη των ανεμων σε ανατολικους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

ο μ.ο. τωρα... στενοτερος ο αντικυκλωνας αλλα τα κιτρινα γεωδυναμικα φλερταρουν καλυτερα με την ισπανια. Επισης το κρυο δυτικότερα... καλυτερος μου φαινεται.

188023331_gens-31-1-276(1).png.c6a3610d489e3a0f6dc491e7f6b1b6bc.png

Έχει διαμαντακια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πριν σας καληνυχτίσω παιδιά, και πέραν της πλάκας που κάνουμε, συντάσσομαι με την άποψη του Γιώργου(Snowman) οτι κάπου, κάποτε, θα ξεσπάσει αυτός ο εμετος ..

Προσωπικά το προσδιορίζω γύρω στις 5 με 6 Γενάρη..  Δεν βασίζομαι πουθενά, καθαρά θέμα  διαίσθησης και μόνο.

Απλά όπως εχω ξαναγράψει, θα πρέπει δυστυχώς να προσαρμοστούμε στη νέα καιρική  τάξη πραγμάτων, η οποία τα τελευταία πολλά χρόνια υπαγορεύει ατελείωτα καλοκαίρια με  μικρές παύσεις "χειμώνα"...και όποιος σταθεί τυχερός..

Θέλει γερά νεύρα πλέον το χόμπι που διαλέξαμε....αλλά αυτή είναι η μαγεία...

Αυτό είναι που μας ενώνει ....ανθρώπους διαφορετικών ηλικιών, παραστάσεων, ψυχοσύνθεσης κλπ κλπ

Καλό βράδυ παίδες..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...