Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικα παμε....Τα φιλαρακια απο τα κεντροβορεια μπορουν να αισθανονται οτι το χουν!!Και δικαιως...Βασιμε ελπιδες πλεον για κατι καλο που θα αφορα και τα πεδινα της κεντροβορειας χωρας..Και κυριως της βορειας....Παιος,τζιφος και ουκμο εχουν σεναρια που μπορουν να δωσουν τον πολυποθητο χιονια...Τζεμ και αικον ειναι ασχημα αλλα φετος αποδεδειγμενα δεν ειναι η χρονια τους...Και ειδικα για το τζεμ το οποιο προγνωστικα ειναι επιεικως τραγικο....

Παμε γερα..Πρωτα για τα καρντασια και μετα παμε για το 4/4....Ο καιρος εννοειται δε χρωστα πουθενα...Το θεμα ειναι ηθικο και μονο...Δε γινεται να στρωνει στη Μυκονο πιο ευκολα απο τη Ναουσα....Ο Χειμωνας παντα απο τα βορεια ξεκινουσε...Ναι..Εχουμε κλιματικη αλλαγη αλλα οπως χιονιζομαστε εμεις εδω κατω,εχουν δικαιωμα να χιονιστουν κι αλλοι φιλοι...

Το να χαιρεσαι με τη χαρα του αλλου ειναι για μενα μεγαλυτερη μαγκια απο το να στεκεσαι σε καποιον στα δυσκολα...Και οχι μονο στον καιρο αλλα στην ιδια την ζωη...

Ερχεται η εξιλεωση....!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΈΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΓΚΑΡΥ ΈΧΕΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΊ.  ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΚΑΝ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΣΘΕΝΟΣ ΝΑ ΡΩΤΉΣΕΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΧΙΟΝΊΣΕΙ....ΤΩΡΑ ΡΕ ΚΑΙΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΠΟΤΈ...ΚΑΝΤΟ ΤΟ ΡΗΜΆΔΙ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Προφανώς και τα σημερινά τρεξίματα δείχνουν να διαμορφώνουν μια υπολογίσιμη τάση για εναρξη του χειμώνα από τα ΔΚΒ με εν δυνάμει σοβαρές χιονοπτώσεις.....σίγουρα έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.....αλλά ρε παίδες γιατί τόση τοξικότητα και ρωτάω με όλο  τον σεβασμό @Snow sick και @nikolas 2365 ..... μια χαρα κυλάει μέχρι τώρα....

Καμία τοξικότητα φίλε μου. Ν ξέρεις ότι η συντριπτική πλειοψηφία των προσηνεμων στρατιωτών θα χαρεί αφάνταστα αν σας κάτσει. Απλά δεν μου αρέσουν οι προκλήσεις γιαυτό κ είπα μια κουβέντα παραπάνω που και αυτή δεν είχε κάτι αρνητικό,απλά παρερμηνευτικε. Προσωπικά τον θέλω πολύ τον κεντροβορειο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Δυναμιτης ο παιος

ιδιαίτερα αν ειχε μεχρι 400 ώρες χάρτες θα είχαμε καλο οφθαλμόλουτρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

θελω το πρωτο...μισο μετρο στον καμπο και καπακι αναστροφη με -20 για καμια εβδομαδα και τα λεγαμε..

Αυτό ακριβώς. Πανέμορφο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δυναμιτης ο παιος

Και τραγικός φέτος από 168 και μετά. Μακάρι να το έχει πιάσει αυτή τη φορά το νόημα από νωρίς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ Σ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ...ΟΠΑ!!!,ΚΑΙΙΙ....12 ΚΑΟ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ!!!!....ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να ηρεμήσετε ...το χαμηλό δημιουργείται στο κόλπο της Γένοβας....αυτά τα χαμηλά...είναι εξαρετικά απρόβλεπτα..όσον αφορά την δυναμική τους ,αλλά η ψυχρή μάζα κινείται ανατολικά...ταχύτατα οπότε η δυτίκιση αποκλείεται από τώρα...ο παράλληλος που θα κινηθε΄΄ι είναι αρκετά βόρεια και παρακαλάτε να μην κινηθεί βορειότερα του Κιλκίς-Φλωρινα.Αυτήν όμως είναι η πρώτη φάση.

Η δεύτερη φάση που αφορά την κατάρευση του αντικυκλωνα στην Κεντρική Ευρωπη και την κάθοδο του ψύχους στα νότια Βαλκάνια....είναι πιο ενδιαφέρουσα και κατά την γνώμη μου θα επηρεάσει όλη την Ελλάδα αλλά την νότια μόνο στα ημιορεινά....η δημιουργία νέου χαμηλού που δίνουν τα μοντέλα...στο Ιόνιο θα δώσει αφθονα χιόνια Ηπειρο(Γιάννενα) -δυτική Μακεδονία -δυτική Θεσσαλία....και ορεινέη ημιορεινή Στερεά.

Νομίζω μάλιστα οι χάρτες θα ψυχράνουν και άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ Σ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ...ΟΠΑ!!!,ΚΑΙΙΙ....12 ΚΑΟ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑ!!!!....ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Είσαι τέλος ρε! Το χαίρεσαι και δεν φοβάσαι τίποτα! Μαζί σου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Καμία τοξικότητα φίλε μου. Ν ξέρεις ότι η συντριπτική πλειοψηφία των προσηνεμων στρατιωτών θα χαρεί αφάνταστα αν σας κάτσει. Απλά δεν μου αρέσουν οι προκλήσεις γιαυτό κ είπα μια κουβέντα παραπάνω που και αυτή δεν είχε κάτι αρνητικό,απλά παρερμηνευτικε. Προσωπικά τον θέλω πολύ τον κεντροβορειο!

Επιβεβαιώνω για το παλικάρι που δεν ξέρω και πως τον λένε...🤪🤪🤪🤪...ελααααα να παίζουν τα βιολιά λέμε...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Επιβεβαιώνω για το παλικάρι που δεν ξέρω και πως τον λένε...🤪🤪🤪🤪...ελααααα να παίζουν τα βιολιά λέμε...🤣🤣🤣

Το ανοιγω για παρτυ σου..

20231230_211104.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Επιβεβαιώνω για το παλικάρι που δεν ξέρω και πως τον λένε...🤪🤪🤪🤪...ελααααα να παίζουν τα βιολιά λέμε...🤣🤣🤣

Μαέστρο μαζί σου ως το τέλος🚂🚂🚂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με την βοήθεια του Μιχαήλ!!!!!γεια σου αλάνι μιχαηλλλλλλ....έλυσα το δίλλημα που μου ταλάνιζε τον εσωτερικό ψυχισμό μου...🤣🤣🤣🤣🤣...ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΦΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΡΡΑ!!!!!ΚΑΨΤΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ...ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΤΖΙΝ ΦΑΚΑΣ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τοξικότητα επειδή είπα ότι ο καιρός δεν χρωστάει; Αλήθεια ρε παιδιά; 

Βρε παιδια αυτο που γραφουμε οτι ο καιρος χρωσταει ειναι στην ιδια λογικη με τα ποστ που γραφουμε τα ατελειωτα μπινελικια με αστερακια χαχαχα την περιοδο της σηχαμενης βρωμοεποχη οταν μας βραζει ζωντανους και λεμε πχ αυτο ξεπλενεται με μισο μετρο χιονι κλπ και ειναι απλα ενας τροπος γραψιματος που εδω δειχνει καποιος δισαρεσκεια για το χαλι της αχιονιας.

Δεν γινεται να ποσταρεις διαφορετικα αν σε ενδιαφερει το χιονι μετα απο αυτο το χαλι στα κβ.

Τωρα εννοειται αν θελει να γραψει καποιος επιστιμονικο σοβαρο ποστ  εννοειται χαιρω πολυ δεν θα χραψει πουθενα το χρωσταει ο καιρος και ετσι ναι δεν χρωστα ουτε νιφαδα ουτε σταγονα βροχης σε κανεναν. 

Τωρα στο καιρικο σημειο που ειμαστε αν ειναι κεντροβορειος αυτος ο καποιος που περιμενει χιονια εννοειται θα γραψει στα α..... του το επιστιμονικο ποστ και φυσικα θα γραψει οτι χρωσταει και χρωσταει πολλα ο κ...... καιρος. Απλα ειναι τα πραγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Βρε παιδια αυτο που γραφουμε οτι ο καιρος χρωσταει ειναι στην ιδια λογικη με τα ποστ που γραφουμε τα ατελειωτα μπινελικια με αστερακια χαχαχα την περιοδο της σηχαμενης βρωμοεποχη οταν μας βραζει ζωντανους και λεμε πχ αυτο ξεπλενεται με μισο μετρο χιονι κλπ και ειναι απλα ενας τροπος γραψιματος που εδω δειχνει καποιος δισαρεσκεια για το χαλι της αχιονιας.

Δεν γινεται να ποσταρεις διαφορετικα αν σε ενδιαφερει το χιονι μετα απο αυτο το χαλι στα κβ.

Τωρα εννοειται αν θελει να γραψει καποιος επιστιμονικο σοβαρο ποστ  εννοειται χαιρω πολυ δεν θα χραψει πουθενα το χρωσταει ο καιρος και ετσι ναι δεν χρωστα ουτε νιφαδα ουτε σταγονα βροχης σε κανεναν. 

Τωρα στο καιρικο σημειο που ειμαστε αν ειναι κεντροβορειος αυτος ο καποιος που περιμενει χιονια εννοειται θα γραψει στα α..... του το επιστιμονικο ποστ και φυσικα θα γραψει οτι χρωσταει και χρωσταει πολλα ο κ...... καιρος. Απλα ειναι τα πραγματα. 

Προσυπογράφω Μίλτο! Τα έγραψες καλύτερα από ότι μπορούσα να το γράψω ποτέ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Ανημερα γενεθλιων χιονι ο παιος. Καλα εγκεφαλικο...

Αύριο πάρε με πιο νωρίς Γιώργο,για το γούρι φίλε😅😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Αύριο πάρε με πιο νωρίς Γιώργο,για το γούρι φίλε😅😅😅

7,30 πριν βαρεσω το καμπαναριο ειναι καλα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο στην αλλαγη του χρονου,ολοι θα κανουν ευχες,θα χαιρονται για την ελευση του νεου ετους και καποιοι αλλοι θα γλεντανε για τα πολλα υποσχομενο 18αρι του τζιφου....Πολυ γελιο θα ριξουμε....🤣Ισως καποιοι να ξεχαστουν οτι αλλαξε ο χρονος,γιατι καπου εκει χρονικα θα κατεβαινει κι ο αυλωνας στους χαρτες...😜

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το ανοιγω για παρτυ σου..

20231230_211104.jpg

Σάκη και γω κατέβασα μια Μαλαματίνα στην προηγούμενη κακοκαιρία αλλά χιονιζε γύρο από Γουμένισσα και γω έτρωγα βροχή. Οπότε μη βιάζεσαι 😅

Επεξεργάστηκε από Gary
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...