Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Canadathens13 είπε:

Εσυ πάντως θα έρθεις Αθήνα!!!!

Άστο καλύτερα, να πάω Βόλο πρέπει όπως στην Μπάρμπαρα αντί για πέτσα θα έβλεπα 30αρα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερο θα βγει λογικά, αφού στο μυαλό του ο αντικυκλων έχει την Γροιλανδία κι έχει ξεχάσει τον Αυλώνα στα ανατολικά του... αλλού το έχει το μυαλό μου ο αντικυκλων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, [weathermaniac] said:

Κοιτάω άλλο μέρος του Ριτζ εγώ, όχι αυτό της Σκανδιναβίας για αυτό. Εκεί ήταν βελτιωμένος, αλλά το αρχικό Ριτζ ήταν πολύ χειρότερο με αποτέλεσμα ο Αυλώνας να πάει πάλι στον μπαμπούλα 

προς το παρόν κοιτάμε το αρχικό ridge το που θα καταλήξει ο αυλώνας θα το δούμε την πέμπτη παρασκευή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω εαν κάνει αναδίπλωση σωστή και άρα μαζεύεται ο Αυλώνας προς τα πίσω τότε έχουμε ελπίδες να πεταχτεί μια λωρίδα Αυλώνα στο κλασικό στυλ στο γκ και να ενωθεί με το χαμηλό από δυτικά...και έτσι ελπίζουμε και για την αναδίπλωση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατά τα άλλα να πούμε πως σήμερα θα βρέξει μετά από ολόκληρο μήνα ανομβρίας εδώ στην Λάρισα. Η συνήθεια που έγινε λατρεία τους τελευταίους χειμώνες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άστο καλύτερα, να πάω Βόλο πρέπει όπως στην Μπάρμπαρα αντί για πέτσα θα έβλεπα 30αρα😁

Και εσύ πηγές Αθήνα σε κάκιστη περιοχή. 

Ας ερχόσουν προς Υμηττό/ Πεντέλη τουλάχιστον θα έβλεπες σοβαρότερα χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Θα το πω κι ας ειναι νωρις. Βαρδατε μην γινει στο τελος και ΑΠΟΚΟΠΗ και γελασουμε ολοι μαζι.

Το πιστεύω Κώστα.  Καλή χρονιά με υγεία φίλε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

Τα έλεγα χθες το βράδυ ότι πάνε για τούμπα τα μοντέλα και όντως αυτό έγινε. Πάμε μέχρι αύριο να φέρουμε τον Αυλώνα πάνω μας και μερα με την μέρα όλο και πιο δυτικά

Ακόμα και ο παιος καλός όπως και τα ενσεμπλες του που μυρίζουν ψυχρή εισβολή

Το καλό είναι ότι ειναι σχετικά μακριά και υπάρχει αβεβαιότητα ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT said:

Το πιστεύω Κώστα.  Καλή χρονιά με υγεία φίλε..

Επισης Μπαμπίνο! Υγεια και ο,τι καλο θελεις σου αντευχομαι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Και εσύ πηγές Αθήνα σε κάκιστη περιοχή. 

Ας ερχόσουν προς Υμηττό/ Πεντέλη τουλάχιστον θα έβλεπες σοβαρότερα χιονια

Μα τι να κάνω εκεί μένει ο μπαμπάς μου πλέον δεν ήταν δική μου επιλογή, για δουλειά είναι εξάλλου μόνιμα. Για αυτό στην υπογραφή έβαλα και την τρίτη περιοχή, όταν κατεβαίνω θα μένω εκεί παντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλύτερη η δεύτερη καρτέλα, αυτή την λογική ψάχνουμε οι δκβ για να δούμε επιτέλους χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά!

Χμμ...... Τουλάχιστον να δω λίγη ραγδαιότητα σήμερα.. Καλά στα δυτικά δεν το συζητάω θα είναι αξιόλογο πέρασμα. Και γενικότερα στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας θα ρίξει νερό.

 

ecmwfgr-2-24.png

f_totpcp_ath_24.png

Screenshot_2024-01-06-12-32-00-226_com.android.chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αυτή η ένωση των υψηλών πιεσεων στον Ατλαντικό χαλάει το διάστημα 13-15 και καίει και ένα μεγάλο μέρος του μήνα με κάθοδο αυλώνα μετά τις 16  στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης και με τον  υποτροπικό να φλερταρει με την χώρα μας,ίσως εκεί να ξεκινήσει η βόρεια χώρα να έχει πιθανοτητες να διεκδικεί ένας μέρος του αυλώνα με την βοήθεια του υποτροπικου.

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ΑΠ ΤΟ ΒΟΡΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΟΤΟ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΤΟΥΜΕ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ  ΤΡΟΠΟ!!!ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ..ΤΟ ΣΙΧΑΜΑ ΦΕΥΓΕΙ..ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ..ΑΛΛΑ ΟΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ...ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΟΜΩΣ!!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΒΡΕΞΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ!!! 0,1μμ

Το γραφω εδω γιατι ειναι το ακραιο καιρικο γεγονος του 2024 στην περιοχη μας.

Συνεχιστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Και εσύ πηγές Αθήνα σε κάκιστη περιοχή. 

Ας ερχόσουν προς Υμηττό/ Πεντέλη τουλάχιστον θα έβλεπες σοβαρότερα χιονια

Θα μετακόμιζε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Mη μασας καρντασι μου...Πιες τις μαλαματινες σου,ετοιμαζομαι και γω για κρασους...Τα 12αρια οπως και να χει εμεις οι δυο θα τα δουμε διαφορετικα το απογευμα..🤣Οτι θελουμε θα βλεπουμε Γκαρυ μου!!!

Αγορίνα μου μου φαίνεται ότι τσάμπα κατεβάζουμε τα αλλκοολια. Ήπια 2 μαλαματινες και μια μεγάλη Άμστελ μέχρι τώρα και δεν σου κάνω πλάκα. Και δε λένε οι χάρτες τίποτα για το εμεσο μέλλον 🤣🤣😁😁😁😋😋😋

Επεξεργάστηκε από Gary
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

ΕΒΡΕΞΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗ!!! 0,1μμ

Το γραφω εδω γιατι ειναι το ακραιο καιρικο γεγονος του 2024 στην περιοχη μας.

Συνεχιστε

σας έστειλε ΕΚΚΕΝΩΣΤΕ ΠΡΟΣ ΑΓΙΟ ΣΤΕΦΑΝΟ Γιωργj?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Ντεζαβου οι δύο Αυλώνες 10 και 13 του μηνα τους βλέπω και τους δύο παρόμοιους. Όσο και να προσπαθήσει να βελτιωθεί το 13-14 πιστεύω θα παίξουμε τα ρέστα μας μετά τις 16 αν διαμορφωθούν καλές συνθήκες και δεν επανέλθει καμία ζωνική και κλάψουμε τον Γενάρη 

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Gary είπε:

Αγορίνα μου μου φαίνεται ότι τσάμπα κατεβάζουμε τα αλλοολια. Ήπια 2 μαλαματινες και μια μεγάλη Άμστελ μέχρι τώρα και δεν σου κάνω πλάκα. Και δε λένε οι χάρτες τίποτα για το εμεσο μέλλον 🤣🤣😁😁😁😋😋😋

Καλημέρα Γκάρυ.......αμα δε πιεις ουισκαρα μη περιμενεις χιονια😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...