Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Για Καλαμάτα μιλάς? Πότε ήταν η τελευταία φορά που έστρωσε χιονι κάτω? Πριν το 2000?

Γενικά μιλάω όχι μόνο για Καλαμάτα που είναι δύσκολη στο χιόνι π.χ. πιο εύκολα βάζει η Πύλος και τα Φιλιατρά. Αυτό που θυμάμαι τελευταία φορά στρώσιμο μια πέτσα μη φανταστείς, είναι το Φλεβάρη 2004 και δεν ξέρω σίγουρα τι έκανε το 2006 με Σιβηρικό. Γενικά σε συστήματα πλην Σιβηρικού που παίζεται αλλιώς το παιχνίδι, θέλει πολύ καλά 500αρια και 850αρια (τουλάχιστον -8 με -9 ) για να χιονιστεί. Όμως γενικά σε χιονιάδες που μας ευνοούν μπορούν να βάλουν πολύ καλά περιοχές από τα 100-200 μ. και πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Φύδας96 είπε:

Καλησπέρα, καλή χρονιά και καλή φώτιση σε όλα τα παιδια του forum! 

Δε γράφω συχνά, αλλά με ξέρουν αρκετοί από βόρεια έχω παει σε συναντήσεις! 

Και λοιπόν, ψάχνετε όλοι ΚΒ και προσηνεμους, αλλά εγώ θα φέρω τον ΛΑΜΙΩΤΙΚΟ ΧΙΟΝΙΑ! Που σαι γέροντα εκ Μακρακώμης να το φέρουμε μαζί!!! 

Γι αυτό, πάμε για τον χιόνι Κεντρικής Ελλάδας! ❄❄❄

ΥΓ: Σακη, αν και δε γνωριζόμαστε, με το καλό η /ο junior! 😍

Γκαλαντο, πραγματικά είσαι η διπολική πεθερά του φόρουμ! 🤣

Τη Βόρεια Ελλάδα τη τσεχασες ρε Νίκο;😢😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για κανεναν δεν υπαρχει τιποτα...Για να μιλησουμε αντικειμενικα...Ουτε προβαδισμα υπαρχει για καποιο μερος της χωρας...Εφοσον τα δεδομενα απο μερα σε μερα αλλαζουν...Ολοι ειμαστε φαβορι και αουτσαιντερ ταυτοχρονα...

Με τετοια κυκλοφορια ολοι εχουμε πιθανοτητες και μαλλον σε παραπανω απο μια-δυο φασεις...Οποτε αφηστε τις κλαψες και την ηττοπαθεια...Τελειως φιλικα το γραφω....

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το 12αρι τζεμ που ειναι το καλυτερο για προσηνεμα βγαζει στο πικ του 13 προς 14/1 χιονοπτωση στο κεντρο της Αθηνας, ολα αυτα στις 180 ωρες ακριβως, εκει που σταδιακα αποκτα νοημα μια προγνωση. Γενικα πολυ θετικες αλλαγες τα απογευματινα, για να δουμε ευχη να πανε ακομα δυτικοτερα και αν δεν το παρουμε εμεις να το παρουν οι δυτικοι και βορειοι φιλοι μιας και οι Τ για αυτους ειναι υπεραρκετες. Βασικο να φυγουμε τελειως απο σεναρια ανατολης

Αγγλος παρα πολυ καλος

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, SNOWMANIAC είπε:

Τη Βόρεια Ελλάδα τη τσεχασες ρε Νίκο;😢😢

Θέλω να ζησω και έναν μεγάλο Λαμιωτικο! Εννοείται ανοιχτή πρόσκληση οποίος θέλει να το ζήσει με μπόλικη προβατινα και τσίπουρο! 😉

@Galanto το βράδυ θα ήθελα ποσοστα και για Λαμία! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Για κανεναν δεν υπαρχει τιποτα...Για να μιλησουμε αντικειμενικα...Ουτε προβαδισμα υπαρχει για καποιο μερος της χωρας...Εφοσον τα δεδομενα απο μερα σε μερα αλλαζουν...Ολοι ειμαστε φαβορι και αουτσαιντερ ταυτοχρονα...

Με τετοια κυκλοφορια ολοι εχουμε πιθανοτητες και μαλλον σε παραπανω απο μια-δυι φασεις...Οποτε αφηστε τις κλαψες και την ηττοπαθεια...Τελειως φιλικα το γραφω....

Φυσικά και όλοι έχουμε πιθανότητες... αν έβγαινε π.χ. το ουκμο θα ήταν κατα κάποιον τροπο μάλιστα πανελλαδικός.. κεντροβόρεια αρχικά με κατάληξη προσήνεμα στο τέλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το Ούκμο και το Τζέμ δηλαδή τα μόνα "καλά" σενάρια είναι απαγορευτικά για βόρεια Ελλάδα, καθώς το χαμηλό είναι πολύ νότια και μας αφήνει εκτός απ'το όριο των φαινομένων, αντίθετα η Θεσσαλία θα ήταν εντός αν έβγαιναν αυτά τα σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και το Ούκμο και το Τζέμ δηλαδή τα μόνα "καλά" σενάρια είναι απαγορευτικά για βόρεια Ελλάδα, καθώς το χαμηλό είναι πολύ νότια και μας αφήνει εκτός απ'το όριο των φαινομένων, αντίθετα η Θεσσαλία θα ήταν εντός αν έβγαιναν αυτά τα σενάρια.

Σου είπα θανο ο αντικυκλωνας από πάνω πιέζει δεν μενει περιθώριο για βόρεια χώρα … ολα όμως πάνε διάνα για προσηνεμα … οι προσήνεμοι ν κάνουν τσεκ στις αλυσίδες τους στα αλάτια στα φτυάρια τους ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Σουπερ το ουκμο στις 156-168 για προσηνεμα !!! 

χαχα γελάω με το ευχαριστώ του @Galanto στο παραππανω μήνυμα του Σωτήρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για τα πεδινά της Αττικής πάντως με το ουκμο, από τις 168 κι υστερα φαίνεται να έχουμε ιδανικές Τ για χιονοπτωση αρχικά

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

χαχα γελάω με το ευχαριστώ του @Galanto στο παραππανω μήνυμα του Σωτήρη...

Ευχαριστώ είναι; ;;..Εγώ τοσο καιρο  νομίζα ότι έχει το κύπελλο επειδη είπε κατι σωστό και παίρνεις το κύπελλο.. κλαμααααα🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ευχαριστώ είναι; ;;..Εγώ τοσο καιρο  νομίζα ότι έχει το κύπελλο επειδη είπε κατι σωστό και παίρνεις το κύπελλο.. κλαμααααα🤣🤣🤣🤣

ναι ρε ευχαριστώ είναι και εγώ το είδα κατα λάθος γιατί πάτησα πάνω και μου έβγαλε τα άτομα που αντέδρασαν στο σχόλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, weatherforattica said:

ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΛΕΜΕ!!!!!! 🙂

 

Καλα μην τρελαίνεσαι εχουμε κανει Καλη απόσβεση φετος.Προς το παρων δεν βλεπουμε και τιποτα τρομερα τρεξιματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ευχαριστώ είναι; ;;..Εγώ τοσο καιρο  νομίζα ότι έχει το κύπελλο επειδη είπε κατι σωστό και παίρνεις το κύπελλο.. κλαμααααα🤣🤣🤣🤣

Περισσότερο για επιβράβευση νομίζω ότι είναι και όχι Ευχαριστω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Για τα πεδινά της Αττικής πάντως με το ουκμο, από τις 168 κι υστερα φαίνεται να έχουμε ιδανικές Τ για χιονοπτωση αρχικά

-7 βγάζει Αττική και χωρίς πολύ καλή υποστήριξη δύσκολο σε όλα τα πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...