Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, yiannis_volos said:

εμένα δεν μου κάνει. χαχαχ ξέρω ότι ακούγομαι αχάριστος αλλά έχω δει χιονιάδες και χιονιάδες εδώ. θέλω ένα 2014 για να είμαι πλήρως ειλικρινής. Φυσικά και 5εκ να ρίξει τέλειο θα είναι, απλά θέλω 2014.

με αυτη τη διαταξη δυσκολο... πρεπει να παει νωρις πολυ δυτικα το κρυο και να συνχρονιστει με το χαμηλο που τρεχει απο ισπανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5-6 Σενάρια από τα ανσάμπλ του ευρωπαίου με καλούτσικο υετό(πάνω από 4 χιλιοστά) για εδώ για τα μεσάνυχτα 12 προς 13 και το ξημέρωμα της 13ης με καλές θερμοκρασίες είναι το 6 , το 33, το 5, το 48, το 20  και το 1.....ενώ υπάρχουν και άλλα 5-6 σενάρια με έστω και λίγο υετό(από 0,5 έως 4 χιλιοστά)... σενάρια που δίνουν φυσικά πολύ υετό στα προσήνεμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΑΜΕ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΛΙΓΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ WEATHER CLUB..!!

SOMOS CURVA SUD!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η φάση είναι πολύ οριακή και χρειάζεται πολύ τύχη. Αν σταθούμε τυχεροί τότε θα δούμε μια ωραία χειμωνιάτικη κακοκαιρία και με πάρα πολύ τύχη και χιόνια σε πεδινές περιοχές (πασπάλα).

Με το σωστό ταιμινγκ με ένα -9 και υετο για ένα 12ωρο βλέπουμε πολύ καλό χιόνι. Είναι όλα θέμα καλού ταιμινγκ σε έναν χιόνια δεν χρειάζεται τέρας για να δούμε κάτι παραπάνω από Πασπαλά. Και φωτοβολίδα να είναι αν για 24 Ώρο κάτσει το -8 και έχουμε υετο μια πέτσα θα είναι απογοήτευση προσωπικά. Δεν αντιλέγω, έχει γίνει με χαλιες διατάξεις στο παρελθόν  ειδικά στα 10s αλλά δεν είναι ότι δεν γίνεται .

Και να το πω και αλλιώς η Μήδεια πχ τι παραπάνω είχε, ένα -8 είχε για δύο τρεις μέρες αλλά μόνο το πρωτο πρωί παίξαμε μπαλιτσα και είδα 20ποντο, όπως και στον Τηλέμαχο. Ακόμα και η ελπίδα με τα τρομερά 500αρια σε μια μέρα είδαμε όλο το χιόνι σχεδόν. Τα 850αρια και στις 3 κακοκαιρίες από -9 ήταν περίπου 

Και η Μπάρμπαρα την πρώτη μέρα είχε τον περισσότερο χιονουετο(30 με 40μμ)απλά δεν είχε καλές θερμοκρασίες

Εγώ για το άλλο σκ μια χιονοκακοκαιρια των δύο ημερών θέλω και όσο πιο χαμηλά 850, τα 500αρια έτσι και αλλιώς είναι της πλάκας εκτός αν παιχτεί αποκοπή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

απο της 20 γεναρη και μετα μας λενε τα εσεπλες και απο τα 3 μοντελα η νεα πιθανη ψυχρη εισβολη 

Η βόρεια  Ευρώπη σίγουρα πάει, για εμάς εδώ είναι νωρις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

το αικον φτιαχνει συνδεση με την λιμνη με τον αυλωνα δυτικοτερα κ πιο ωραια κλιση αλλα ειναι το αικον!

Ναι το οποίο πάει πρίμα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

5-6 Σενάρια από τα ανσάμπλ του ευρωπαίου με καλούτσικο υετό(πάνω από 4 χιλιοστά) για εδώ για τα μεσάνυχτα 12 προς 13 και το ξημέρωμα της 13ης με καλές θερμοκρασίες είναι το 6 , το 33, το 5, το 48, το 20  και το 1.....ενώ υπάρχουν και άλλα 5-6 σενάρια με έστω και λίγο υετό(από 0,5 έως 4 χιλιοστά)... σενάρια που δίνουν φυσικά πολύ υετό στα προσήνεμα....

Σε βλέπω πιο πολύ ψήνεσαι το αυτό που έρχεται πιο κοντά χρονικά από άλλες διατάξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Το σικον δίνει το σήμα της αντεπίθεσης...φιλάκι το χαμηλό με τον Αυλώνα 

Λίγη ακόμα κλίση ΝΔ θέλει το Ριτζ και γίνεται το μοιραίο...

icon-5-120.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

σιγουρα ακομα ειναι παρα πολυ νωρις για εμας εδω αλλα η λογικη λεει οτι μετα την αισθητη  ανοδο που θα παρουσιαση η θερμοκρασια μετα της 15 γεναρη μεσα στο 3 δεκαημερο του γεναρη αργα η γρηγορα θα ερθει μια ψυχρη εισβολη αλλα το θεμα για εμενα  ειναι αυτην η ψυχρη εισβολη να ειναι σοβαρη και ισχυρη ωστε τα χιονια να φτασουν μεχρι και στην θαλλασα

Υπομονή λίγες μέρες να δούμε που θα πάμε, από θερμοκρασίες φαίνεται θα είναι γεμάτη η βόρεια Ευρώπη οπότε με την σωστή κατεβασιά και διάταξη στρώνει μέχρι το κύμα. Αρκεί να μην φύγει Ατλαντικό γιατί τότε μας περιμένει για μέρες υποτροπικός

Όλα αυτά θεωρητικά και με δεδομένα που θα αλλάξουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καθαρά πιο δυτικά το αικον και πιο δυνατό το χαμηλό, το κύριο θέμα των βορείων είναι ότι ο αντικυκλωνας πιέζει σε πιο νοτια πορεία του χαμηλού απο όλα τα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

το αικον φτιαχνει συνδεση με την λιμνη με τον αυλωνα δυτικοτερα κ πιο ωραια κλιση αλλα ειναι το αικον!

Αν το δείξει και ο γάλλος σε λίγο κάτι γίνεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι σημαντική βελτίωση από το Γερμανό, να θυμήσω ότι εχθές το βράδυ στο 18αρι του έδειξε την αλλαγή και ακολούθησαν μετά αρκετά από τα μέλη του τζίφου. οπότε θεωρώ σημαντικότατη την αλλαγή αυτή του ικον γιατί αντίθετα βήματα θα ήταν καταστροφικά

18ζ

iconnh-0-120.png?18

12ζ

iconnh-0-126.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Καθαρά πιο δυτικά το αικον και πιο δυνατό το χαμηλό, το κύριο θέμα των βορείων είναι ότι ο αντικυκλωνας πιέζει σε πιο νοτια πορεία του χαμηλού απο όλα τα μοντελα

Ναι αλλα δεν το κανε αυτο τότε ο αυλωνας θα κατέβαινα μονοκομματος χωρις να στρίψει...οπότε μπρος γκρεμός και πίσω Ρέμα....Καλύτερα έτσι όπως είναι και ότι αρπάξουμε,,αν ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...