Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Πάντως και τα δύο είναι πανομοιότυπα στον Ατλαντικό, και το δεύτερο θα έβγαζε αντικυκλωνα στην Αγγλία 

Ναι η αλήθεια είναι ότι αν λάβουμε ότι υπάρχει μια συμφωνία σε ενδεχόμενο Ριτζ στον Ατλαντικό τότε είμαστε σε καλό δρόμο ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antrious Antrious είπε:

              η σεναριο γιαπωνεζου                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        J192-21.GIF?12-12                           J192-21.GIF?12-12                                                                                     

Κοίτα και αυτός προσηνεμος χιονιάς με χαμηλό Τουρκία, εκτός εάν έβγαζε κανένα μετωπο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και το κοντρολ ευρωπαικο μπομπα ειναι

ξέρω ΄ότι λόγω αχιονιάς έχουμε ρίξει τις προσδοκίες μας... αλλά μπόμπα τα 5 χιλιοστά σε χιόνι? ε όχ και μπόμπα!

 

μπόμπα είναι το σενάριο 8 για βόρεια.

 

πολύ παράξενο το σενάριο 31 που βγάζει μεγάλο χιόνι Αθήνα και εύβοια, αλλά δεν βγάζει πουθενά χιόνι στην θάλασσα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ξέρω ΄ότι λόγω αχιονιάς έχουμε ρίξει τις προσδοκίες μας... αλλά μπόμπα τα 5 χιλιοστά σε χιόνι? ε όχ και μπόμπα!

 

μπόμπα είναι το σενάριο 8 για βόρεια.

Παραπανω ειναι με τετοια διαταξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πιο νότια το σενάριο 8 θέλω ώστε να έχουμε χιονονταλιελ, με την διαφορά ότι το μέγιστο των φαινομένων το θέλω από Λάρισα και πάνω. Φχαριστό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Λίγο πιο νότια το σενάριο 8 θέλω ώστε να έχουμε χιονονταλιελ, με την διαφορά ότι το μέγιστο των φαινομένων το θέλω από Λάρισα και πάνω. Φχαριστό.

ΓΙΑΤΙ ΜΙΧΑΛΑΚΟ ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ;;;;;;;😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελείως ειλικρινά δε με νοιάζει τι θα γίνει στη πορτα μου. Θέλω να σκάσει ιονιο και να γίνει αποκοπή πανω μας να δώσει σοβαρά φαινόμενα πρωτα στα κβ και μετά σταδιακά σε όλη τη χώρα. Ας χάσουμε σε Τ να χιονίσει καλά τα βπ εδώ κάτω τα βουνά τα χιονοδρομικά. Αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε αυτό και να εχω 3-4 βαθμους με βροχή το προτιμω χιλιες φορες απο το να σκάσει οριακα Τουρκία να φαμε εδώ το ξεροκρυο χωρίς υετο και να κυνηγαμε καμια νιφάδα λογω χαμηλής υγρασίας να μου λείπει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πράγματα είναι απλά κυρίως για τα βόρεια αλλά ίσως και για τα κεντροβορεια.Θελουνε ένα απλό και πρόσκαιρο ριτζαρισμα του αζορ προς Γαλλία Αγγλία και στην προκειμένη περίπτωση ο φουντωμενος Ατλαντικός είναι ευχή και όχι κατάρα που είναι ως συνήθως για έμας γιατί δεν θέλουμε να κατέβει μεγάλος Αυλώνας γιατί εκ των πραγμάτων θα παρασυρθεί γρήγορα ανατολικά με το γνωστό αποτέλεσμα .Απλά ένα ριτζαρισμα και να κατέβει έστω και ένα υποτυπώδες κομμάτι και να κάνει αποκοπή και να σχηματιστεί χαμηλό το οποίο σε συνδιασμό με τα καλά 850 και τον υποτροπικό μπορεί να κάνει θαύματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ρε θαψαρ ο παιος από Σαλόνικα ανατολικότερα!!!!!

Νιφαδιζει έξω στην Σαλόνικα μετα από 3 χρόνια και συ βλέπεις τα εικονικά. Άνοιξε την κουρτίνα χαχαχα😂

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Νιφαδιζει έξω στην Σαλόνικα μετα από 2.5 χρόνια και συ βλέπεις τα εικονικά. Άνοιξε την κουρτίνα χαχαχα😂

Όχι σε όλη..δυστηχως εγώ στο δυτικό άκρο του κέντρου και δεν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Όχι σε όλη..δυστηχως εγώ στο δυτικό άκρο του κέντρου και δεν...

Κέντρο ρίχνει καμιά ξέρουμε; γιατί ακούγονται από πολλές περιοχές νιφαδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Όχι σε όλη..δυστηχως εγώ στο δυτικό άκρο του κέντρου και δεν...

Βαγγέλη βρες λάμπα ρίχνει αλλά λίγο το νεφικο έχει πιάσει όλοι την σαλόνικα και όπως φαίνεται η δορυφορική υπάρχει μέλλον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Βαγγέλη βρες λάμπα ρίχνει αλλά λίγο το νεφικο έχει πιάσει όλοι την σαλόνικα και όπως φαίνεται η δορυφορική υπάρχει μέλλον 

Εβγαλα τα μάτια μου και δεν βλέπω τίποτα ..τώρα θα βγάλω τον σκύλο θα στήθη κάτω από μια κολώνα και θα δω καλύτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Κέντρο ρίχνει καμιά ξέρουμε; γιατί ακούγονται από πολλές περιοχές νιφαδες

Ρωτάς για να μπει στο αρχείο με τις χιονοπτώσεις της Σαλονίκης; 😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Όχι σε όλη..δυστηχως εγώ στο δυτικό άκρο του κέντρου και δεν...

Κοίτα την λάμπα πάντως, μπορει να έχεις και εσύ νιφαδοπτωση σε λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Ρωτάς για να μπει στο αρχείο με τις χιονοπτώσεις της Σαλονίκης; 😋😋

Και για να χαρούν και για να μπει στο αρχείο, πρέπει να χω λόγο να ανανεώνω την λίστα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...