Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση. Ποιο είναι το όριο για να αποκαλέσεις βόρειο προάστιο στην Αττική? (δηλαδή ποιο είναι το νοτιότερο βόρειο προάστιο)

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα ανσαμπλ του τζιφου μας λένε να σταματησουμε να ασχολούμαστε με κάτι που δεν υπάρχει...οπότε τα λέμε εγω σταματάω ετσι κι αλλιως σαν τον Μιχαήλ απλα περιμενω να ερθει ο Απρίλης να τελειώσουμε και με τα πρωινα κρυα και να δούμε καμία καταιφπγιδα καλη ειδικα αν είναι και βραδυ θα ναι τελεια 

Πρόσεχε όμως γιατί θα τσεκαριστεις για τυχόν σχόλιο. Μην το γυρίσεις μετα... Απλά αν το γυρίσεις, αν θες, δώσε θετική αύρα. Η μιρλα δεν μας βγαίνει...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Ερώτηση. Ποιο είναι το όριο για να αποκαλέσεις βόρειο προάστιο στην Αττική?

Μαρουσι και πανω συνηθως,τουλαχιστον αυτο ηταν το όριο παλιότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Ερώτηση. Ποιο είναι το όριο για να αποκαλέσεις βόρειο προάστιο στην Αττική?

Mέχρι Δροσιά λέω βόρεια προάστια. Από κει και πάνω λέω υπερβόρεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

Μαρουσι και πανω συνηθως,τουλαχιστον αυτο ηταν το όριο παλιότερα 

Κηφισιά, Εκάλη, Δροσιά τι είναι βρε συ?Υπερβόρεια? ΒΠ είναι και αυτά.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ερώτηση. Ποιο είναι το όριο για να αποκαλέσεις βόρειο προάστιο στην Αττική?

Απο κηφισια και πανω φανταζομαι θα μας πουν και τα παιδια αλλα λογικα μιλαμε για αυτες τις περιοχες αν μιλαμε για αστικο ιστο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενταξει το εχουν παρακανει ορισμενα σαιτ αλλα και καποιοι μετεορολογοι που βαφτιζουν κατεβασιες τις πλακας για τα πεδινα παντα σε σοβαρες κακοκαιριες......ειδικα αυτη την δυστυχη Αττικη την εχουν κανει λαστικο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, vorios_polos said:

Αντουάν εάν μου κάνει έναν μεγάλο χιόνια εσύ πες τον μέτριο τον χειμώνα εγώ θα τον πω ιστορικό πάντως...😎😎😎

Βλεπεις που πεφτεις και εσυ στην λουμπα και κρινεις τον χειμωνα με το αν θα κανει ιστορικο χιονια στην πολη σου.Με λιγα λογια αν ο χειμωνας συνεχιστεί ετσι με ανύπαρκτες ψυχρές εισβολες  και θερμοκρασιες πανω απο τα κλιματικά καθε μηνα και κανει στην αθηνα τέλη Φλεβαρη πχ ενα χιονια με 15 εκ στρωσιμο παλι άθλιος θα ειμαι ο χειμωνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, απλά θέλω να δω όντως ποιο θα είναι το όριο των χιονοπτώσεων, όσο αφορά τα βόρεια προάστια. πάντως προσωπική μου άποψη είναι ότι θα είναι κατώτερη κακοκαιρία για τις περιοχές που χιονίστηκαν στην προηγούμενη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Κηφισιά, Εκάλη, Δροσιά τι είναι βρε συ?Υπερβόρεια? ΒΠ είναι και αυτά.

Απο πιο κατω εβαλα το όριο,δεν καταλαβαινω τι εννοεις ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

Απο πιο κατω εβαλα το όριο,δεν καταλαβαινω τι εννοεις ;

Α το νότιο όριο λέμε. Για βόρειο εγώ το πήγα.

Βασικά και Αγία Παρασκευή ΒΠ την λέω πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, απλά θέλω να δω όντως ποιο θα είναι το όριο των χιονοπτώσεων, όσο αφορά τα βόρεια προάστια. πάντως προσωοική μου άποψη είναι ότι θα είναι κατώτερη κακοκαιρία για τις περιοχές που χιονίστηκαν στην προηγούμενη.

Από Αγιο Στέφανο και κάτω για εμένα είναι ΒΠ... δεν υπάρχει καμμία χιονόπτωση για το ΣΚ στα ΒΠ, ούτε την προηγούμενη φορά χιονίστηκαν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Α το νότιο όριο λέμε. Για βόρειο εγώ το πήγα.

Βασικά και Αγία Παρασκευή ΒΠ την λέω πάντως

Ναι οκ ψυχικο παπαγου αγια παρασκευη ειναι πολυ όριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, απλά θέλω να δω όντως ποιο θα είναι το όριο των χιονοπτώσεων, όσο αφορά τα βόρεια προάστια. πάντως προσωοική μου άποψη είναι ότι θα είναι κατώτερη κακοκαιρία για τις περιοχές που χιονίστηκαν στην προηγούμενη.

Α μιλάς για χιονοπτώσεις. 

Ευκολάκι. Αγία Παρασκευή είναι το όριο ξεκάθαρα πιστεύω. Από Αγία Παρασκευή και πάνω αλλάζει φουλ σε θέμα χιονοπτώσεων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, gthomasandros said:

ενταξει το εχουν παρακανει ορισμενα σαιτ αλλα και καποιοι μετεορολογοι που βαφτιζουν κατεβασιες τις πλακας για τα πεδινα παντα σε σοβαρες κακοκαιριες......ειδικα αυτη την δυστυχη Αττικη την εχουν κανει λαστικο.....

Εχουμε γεμισει influencers meteo…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

Εχουμε γεμισει influencers meteo…

ναι αλλά διόδια δεν είδα που μου έταζες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

Την επομενη θα εχεις ελεύθερας…😂

Το επόμενο ΣΚ θα σε βάλω τζαμπέ στις πλαζ της Γλυφάδας 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, south coast είπε:

Βλεπεις που πεφτεις και εσυ στην λουμπα και κρινεις τον χειμωνα με το αν θα κανει ιστορικο χιονια στην πολη σου.Με λιγα λογια αν ο χειμωνας συνεχιστεί ετσι με ανύπαρκτες ψυχρές εισβολες  και θερμοκρασιες πανω απο τα κλιματικά καθε μηνα και κανει στην αθηνα τέλη Φλεβαρη πχ ενα χιονια με 15 εκ στρωσιμο παλι άθλιος θα ειμαι ο χειμωνας.

Απάντηση...έχεις ακούσει προφανος ότι ο χειμώνας 88-89 είναι από τους πιο άθλιους εβερ για όλα τα κεντροβορεια...😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καθίστε βρε παιδiα, δηλαδή υπάρχει αποψη για το τι ειναι βόρεια προαστια και όχι, κάτι συγκεκριμενο το οποίο το βρισκω στο google? παραξενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, vorios_polos said:

Απάντηση...έχεις ακούσει προφανος ότι ο χειμώνας 88-89 είναι από τους πιο άθλιους εβερ για όλα τα κεντροβορεια...😎😎

Αρα συμφωνείς,τα ιδια λεμε ενας άθλιος χειμωνας με ενα ιστορικο χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] said:

καθίστε βρε παιδiα, δηλαδή υπάρχει αποψη για το τι ειναι βόρεια προαστια και όχι, κάτι συγκεκριμενο το οποίο το βρισκω στο google? παραξενο

Διοικητική διαίρεση αυστηρά υπάρχει ναι την οποία βασικά λίγοι ακολουθούν

https://el.wikipedia.org/wiki/Περιφερειακή_Ενότητα_Βορείου_Τομέα_Αθηνών

Στον προφορικό λόγο είναι λίγο φλου η φάση. 

Πάντως και γω σε γενικές γραμμές από Αγία και πάνω λέω ΒΠ και από Αγ. Στέφανο και πάνω λέω Υπερβόρεια. Κάποιος άλλος μπορεί να σου πει ελαφρώς διαφοροποιημένα πράγματα. Δεν είναι φιξ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Αρα συμφωνείς,τα ιδια λεμε ενας άθλιος χειμωνας με ενα ιστορικο χιονια

Εάν κάνει έναν ιστορικό χιονιά για τα βόρεια θα είναι ένας κάτω του μετρίου χειμώνας Μ έναν ιστορικό χιονιά αλλά με τίποτα σθλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, south coast είπε:

Βλεπεις που πεφτεις και εσυ στην λουμπα και κρινεις τον χειμωνα με το αν θα κανει ιστορικο χιονια στην πολη σου.Με λιγα λογια αν ο χειμωνας συνεχιστεί ετσι με ανύπαρκτες ψυχρές εισβολες  και θερμοκρασιες πανω απο τα κλιματικά καθε μηνα και κανει στην αθηνα τέλη Φλεβαρη πχ ενα χιονια με 15 εκ στρωσιμο παλι άθλιος θα ειμαι ο χειμωνας.

Ψυχρες εισβολες ειχε αρκετες φετος..απλα ηταν συντομες αν εξαιρεσεις αυτη την εβδομαδα και ενα ζεστο δεκεμβρη παντως ελλειψη ψυχρων εισβολων δεν λες οτι εχουμε απλα ηταν της ταξη των -5 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...