Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσήνεμοι ότι πει παιος. 2 ώρες ακόμα υπομονή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Καλα σημερα θα χιονιζε στο Συνταγμα απο το ukmo 144 ωρες πισω

Σωστός!

Modele UKMO - Carte prévisions  Archives

 

 

 

Λογικά αυτό θα έβλεπε ο Κλέαρχος ακόμα από τα  τρεξιματα των τελευταίων ημερών, μπετόν αρμέ, αλλά μετά θα συνειδητοποίησε ότι είναι archive. χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 said:

Ο Κλεαρχος εντωμεταξυ παλι μεσα επεσε...Τη στουπολιακαδα ηταν αυτη το μεσημερι στο κεντρο...!!

Δε μπορεί η τελευταία του πρόγνωση να ήταν χιόνι κέντρο. Λογικά θα την άλλαξε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Δε μπορεί η τελευταία του πρόγνωση να ήταν χιόνι κέντρο. Λογικά θα την άλλαξε. 

Επειδή έγινε μεγάλο θέμα σε αυτό δεν είπε ποτέ για κάτι τρελό είπε μπορεί απλά να υπάρχει μια χιονόπτωση κάποιες νιφάδες επισεις έχει πέσει μέσα δυο χρόνια σερηηη ένα μήνα πριν πρόγνωση για Πάσχαστουγενααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσηνεμοι!Προσηνεμοι

Σεις δεν ειστε που φερατε τη Μήδεια?

Σεις δεν ειστε που θαψατε την Αττικη οδο με την Ελπιδα? 

Σηκωστε το κεφαλι μωρε!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Επειδή έγινε μεγάλο θέμα σε αυτό δεν είπε ποτέ για κάτι τρελό είπε μπορεί απλά να υπάρχει μια χιονόπτωση κάποιες νιφάδες επισεις έχει πέσει μέσα δυο χρόνια σερηηη ένα μήνα πριν πρόγνωση για Πάσχαστουγενααα

Οταν σε κοντινες προγνωστικες ωρες (κατω απο 100) με αυτους τους χαρτες δινεις χιονοπτωση εστω και προσωρινα στο κεντρο κατι δεν βλεπεις καλα ή "δεν θες να δεις καλα" για αλλους λογους. Το χιονοοριο σημερα στην Αττικη ηταν στην καλυτερη 600 μετρα, αντε πολυ τοπικα στην ΒΔ Αττικη στα 550 (κοντα στα Βιλια) και οι χιονοστρωσεις στα 800+. Τελος το γεγονος οτι πετυχε τα πασχουγεννα εναν μηνα πριν μονο με μετεωρολογια δεν εχει να κανει αφου 1 μηνα προγνωση δεν μπορει να γινει, ηταν καθαρα τυχαιο γεγονος οπως αλλες φορες δεν εχει πεσει μεσα σε χιονιαδες που προαναγγελει 15 μερες πριν. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Επειδή έγινε μεγάλο θέμα σε αυτό δεν είπε ποτέ για κάτι τρελό είπε μπορεί απλά να υπάρχει μια χιονόπτωση κάποιες νιφάδες επισεις έχει πέσει μέσα δυο χρόνια σερηηη ένα μήνα πριν πρόγνωση για Πάσχαστουγενααα

Το θέμα είναι φίλε Σωτήρη ότι το είπε αυτό για δημοσιότητα. Είμαι σίγουρος ότι και ο ίδιος ήξερε ότι δεν θα γινόταν κάτι τέτοιο σήμερα, αλλά επέμενε. Οποιοσδήποτε έχει ακόμα και μικρή εμπειρία, ξέρει ότι σήμερα το χιόνι στην Αττική θα αφορούσε ημιορεινά και πάνω!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Δε μπορεί η τελευταία του πρόγνωση να ήταν χιόνι κέντρο. Λογικά θα την άλλαξε. 

Οι εντυπώσεις εμειναν ομως Πεμπτη Παρασκευη που μεχρι και η πεθερα μου ηξερε οτι δεν θα κανει τιποτα σημερα.Δεν το συνεχίζω αλλο και κρατιέμαι μην βγαλω οχετό σεβόμενος τον χωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο κοντινό που έχω δει σε στρώσιμο χιονιού φέτος, αλλά και τα τελευταία χρόνια είναι αυτό.

IMG_20240113_174751.jpg.09c21d28489e465de467875b5ed03fd4.jpg

 

Τελικά μου είπαν πως είναι σκόνη για τον βήχα : (

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Αρα το τελευταιο 20ημερο για ευρωπη καναδος, ευρωπαιος και αγγλος πανε απο κοντα, μετα τζιφος και τελος ιαπωνας;

Βαση ευρωπαικου του ΝΟΑΑ δεν τα εχω αλλα παντα σχετικα κοντα ειναι στις βαθμολογιες δεν εχουμ διαφορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προσηνεμοι!Προσηνεμοι

Σεις δεν ειστε που φερατε τη Μήδεια?

Σεις δεν ειστε που θαψατε την Αττικη οδο με την Ελπιδα? 

Σηκωστε το κεφαλι μωρε!

 

 

Καλα τα λες Γερο. Σε ενα θα διαφωνησω. Την Ελπιδα την εφερε ο τζεμαρος! ΠΑΜΕΓΕΡΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 13 του μηνα φτασαμε το χιονι αγνοειται,καιροφιλοι κοροιδα απλα μετανοειτε!!

Καθε φορα θαβομαστε καπου 200 ωρες μα οταν φτασει nowcast δε σκανε ουτε μπορες...

Ο υετος τσακωθηκε για παντα με το κρυο παναθεμα τις συγκυριες δεν συνδυαζονται τα δυο..

Η Σαμοθρακη μονο γελασε με πεδινο χιονακι η αφεντια μας για την ωρα μενει με το πουλ@κι...

Ολοι μιλουν πως ερχεται ο Κογκας ο μεγαλος μου θυμισε Λεπα το ειπε ο παπαγαλος...

Το κρυο το πολυ να κατεβει δε λεει κι ο καυσωνακιας στη γωνια απ τη χαρα του κλαιει...

Παναθεμα το χομπι μας και την υπομονη μας χιλιες φορες να παιζαμε σαν φορουμ το πο..λι μας...

Αντε αδερφια μου καπου εδω τελειωνω γιατι θυμαμαι Μηδειες Ελπιδες,στρωσιδια και ματωνω..

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αι σιχτιρ τσαντιστηκα,καπακι συνεχιζω μου ηρθε εμπνευση τρελη και τον καιρο θα βριζω..

Γιναμε ολοι αρρωστοι,αλκοολικοι,ξενυχτες,τι σου ζηταμε τζιφουλα,μονο δυο ασπρες νυχτες...

Ο Γκαρυ κυλησε πολυ απ τη μαλαματινα καθε ποτηρι και καημος μεζες και προβατινα...

Ο Μιχαηλ σαλταρισε και βγαζει νουμερακια,να θυμηθουμε Γιαννενα πως εριχνε χιονακια..

Ο Γιωργος απο την Δροσοπηγη την ειδε Κολοκοτρωνης προσευχεται με τους οπλαρχηγους,θεε γιατι δε στρωνεις...

Ο Βαγγελαρας ονειρευεται και παλι σοκ και δεη στο τελος ολοι μενουμε μοναχα με τα π...η..

Παρτε χαμπαρι συντομα και βαλτε στο μυαλο σας αδικα περιμενετε για τον κακο καιρο σας...

Αυτα τα λιγα ηθελα στους φιλους μου να γραψω,τα χιονια πρεπει αμεσα εγω να τα ξεγραψω...

Θ ασχοληθω ειλικρινα μοναχα με τη μπεμπα ας γεννηθει γερο κι ας γινω Αντις Αμπεμπα..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αι σιχτιρ τσαντιστηκα,καπακι συνεχιζω μου ηρθε εμπνευση τρελη και τον καιρο θα βριζω..

Γιναμε ολοι αρρωστοι,αλκοολικοι,ξενυχτες,τι σου ζηταμε τζιφουλα,μονο δυο ασπρες νυχτες...

Ο Γκαρυ κυλησε πολυ απ τη μαλαματινα καθε ποτηρι και καημος μεζες και προβατινα...

Ο Μιχαηλ σαλταρισε και βγαζει νουμερακια,να θυμηθουμε Γιαννενα πως εριχνε χιονακια..

Ο Γιωργος απο την Δροσοπηγη την ειδε Κολοκοτρωνης προσευχεται με τους οπλαρχηγους,θεε γιατι δε στρωνεις...

Ο Βαγγελαρας ονειρευεται και παλι σοκ και δεη στο τελος ολοι μενουμε μοναχα με τα π...η..

Παρτε χαμπαρι συντομα και βαλτε στο μυαλο σας αδικα περιμενετε για τον κακο καιρο σας...

Αυτα τα λιγα ηθελα στους φιλους μου να γραψω,τα χιονια πρεπει αμεσα εγω να τα ξεγραψω...

Θ ασχοληθω ειλικρινα μοναχα με τη μπεμπα ας γεννηθει γερο κι ας γινω Αντις Αμπεμπα..

 

ΣΤΑΜΑΤΑ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΕΜΕ ΚΡΑΤΑ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ

xios-stefanos.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...