Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Μην μας το θυμίζετε... Αφήστε... Η ήττα του 22 θα μας πονάει για πάντα

 

Τρομερή αδικία για τα δυτικά. Γενικά αλλοπρόσαλλη κακοκαιρία με 30 πόντους Αγ Στέφανο, 40 Ιπ.Πολιτεια και 50 Ζωγράφου. Δε νομίζω να έχει γίνει ξανά κάτι τέτοιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Με βαση τον Μ.Ο τρεχει και λιγο μονο του το κυριο αν καταλαβαινω καλα.

βασικά ο μέσος όρος είναι χειρότερος και από το 00αρι μέσο όρο, σίγουρα το κύριο θα είναι από τα ακραία καλά σενάρια.

gens-51-1-156.pngEDM1-144.GIF?14-0ECM1-144.GIF?14-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Χαλιά ο μέσος όρος 

Λογικό το βρίσκω σε τέτοιες ώρες, καμία απογοήτευση 

EDM0-168 (1).gif

Εγώ αυτό δε το βλέπω χαλια παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ θέλω 30-40 ώρες συνεχόμενο blizzard με -3 😛 Τα 9 χρόνια είναι πολλά.

Σοβαρά πάντως ναι μια χαρά θα έριχνε και με αυτό για μερικές ώρες απλά όχι ιστορικό φυσικά. Εγώ και έτσι το αγοράζω πάντως.

Φυσικά και δεν είναι ιστορικό. Ωστόσο είναι ένα αξιοπρεπές στρώσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

εγώ πιστεύω τίποτα δεν θα γίνει ούτε εδώ. έπρεπε να το έδειχνε δυτικά της Ιταλίας τώρα ώστε να έχουμε περιθώριο για να ανατολίκευση. Στο Νότιο Πήλιο ίσως ρίξει αρκετό. Στην καλύτερη περιμένω κάτι σαν την Ελπίδα.

η ελπιδα παντως θα μπορουσε να ειναι καλυτερη απο την βαρβαρα, γιατι αν δεν καθοταν η συγκλιση καλα νερα αλλα 5 χιλιομετρα πιο δυτικα ο βολος θα ειχε 30 εκ και θα πεφταν με -2 μιας και η ελπιδα ηταν σαφως πιο ψυχρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.00 πανηγυρια

21.45 για τα πανηγυρια 😛

λετε και δε τα εχουμε δει 1000 φορες.Υπομοννη μεχρι να φτάσουμε στις 70-80 ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

η ελπιδα παντως θα μπορουσε να ειναι καλυτερη απο την βαρβαρα, γιατι αν δεν καθοταν η συγκλιση καλα νερα αλλα 5 χιλιομετρα πιο δυτικα ο βολος θα ειχε 30 εκ και θα πεφταν με -2 μιας και η ελπιδα ηταν σαφως πιο ψυχρη

Ισχύει. Από Λεχώνια και κάτω στην Ελπίδα είχε γίνει φοβερό πάρτι. Η Μπάρμπαρα είχε σάπιες Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το 12 αρι του τζιφου εβγαινε τοτε την Κυριακη  θα ασπριζαν ευκολες σε περιοχες 150-200μ ενω νιφαδες θα εβλεπαν μεχρι θάλασσα. Φαινεται δε μεγαλη πιθανοτητα για ισχυρο λεικ εφεκτ μιας που κ η βαροβαθμιδα βοηθαει 1045 με 1015 αλλα κ οι ανεμοι σε ολες τις σταθμες της κατωτερης τροποσφαιρας θα ειναι ΒΑ συνιστωσας. Αρα ο υετος θα ηταν αρκετα περισσοτερος απο αυτο που φαινεται στα μοντελα. Αρκει να πω οτι το  πραγματικο επιπεδο παγοποιησης για τοτε θα πεσει στα 200μ.

Το καλο της υποθεσης ειναι οτι κ ο τζιφος φερνει λιμνη στα 500 παρολο που δεν κατεβάζει αυλωνα λογω της εντονης βαροβαθμιδας. 

Καλα ο Ευρωπαιος ανωτερος σε αποτελεσμα αφου μπορει να εχει τις ιδιες ωρες λιγο υψηλοτερη Τ αλλα κατεβαζει αυλωνα κ δινει ενταση κ διάρκεια αφου παμε τουλαχιστον ως πρωι Δευτερας. 

Αυριο βεβαια ελπιζω να μην βλεπουμε αλλους χάρτες...παντως κατι μου λεει πως στη χειροτερη αυτη τη φορα θα το δουμε εστω να πεφτει

Επεξεργάστηκε από icestorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

7,8 σενάρια προσηνεμα ..4,5 κεντοεβοειροα 10 πανελλαδικά πάνω από 25 τίποτα η ψίχουλα στα βόρεια 

Νταξει 15 σενάρια δλδ με χιόνι εδώ πάνω δεν το λες και απογοήτευση.. άνετα γίνονται 30 μέχρι αύριο τέτοια ώρα, ή και 0 όμως 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μας βγαλουν τη Παναγια παλι...Τις θερμες εισβολες τις φερνουν κορδονι οταν ειναι για χιονια.....Μεχρι να γεννησει η γυναικα μου,με βλεπω να γενναω εγω πρωτος..Τελος παντων...Αγορινες καλο βραδυ..Τα σοβαρα τρεξιματα,ξεκινουν απο την Τριτη...Καληνυχτα φιλαρακια.

Προγνωστικα μοντελα σας χαιρετω και σας..🤣

f1689750cb003a1a9bd9f5a675a1c8d0.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

περυσι τον φλεβαρη δεν θυμαμαι να εκανε κατι σπουδαιο στα προσηνεμα με αυτες τις θερμοκρασιες  σε παραθαλασσιες  και πεδινες περιοχες παρα μονο σε ορεινες και ημιορεινες περιοχες                                                                                                                                                                       archives-2023-2-6-6-7.pngarchives-2023-2-6-6-1.png

Έκανε εδώ δύο καλες χιονιοστρωσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φάνηκε ότι είναι πιο ανατολικά ο μέσος όρος μόνο για προσηνεμα αύριο το πρωί να επιμείνει το κύριο δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Antrious Antrious said:

περυσι τον φλεβαρη δεν θυμαμαι να εκανε κατι σπουδαιο στα προσηνεμα με αυτες τις θερμοκρασιες  σε παραθαλασσιες  και πεδινες περιοχες παρα μονο σε ορεινες και ημιορεινες περιοχες                                                                                                                                                                       archives-2023-2-6-6-7.pngarchives-2023-2-6-6-1.png

IMG_3978.jpeg.88f90290184a64bee282d44a81b992e3.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κεντροβορειες και κεντροβορειοι μην απογοητευεστε και ρίχνετε λευκή πετσέτα. Χαλαρώστε και αφήστε τα πράγματα να κυλήσουν ήρεμα και χαλαρά και από κει που δεν το περιμένετε μπορεί να σκάσει μια πχ Σοφία ή κάποια άλλη κακοκαιρία που ευνόησε αυτές τις περιοχές...🌨️🌨️🌨️❄️❄️❄️

ΥΓ Συσπειρωθειτε γύρω απ'τον @vorios_polos...😁😁

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

αλλα σε καμια περιπτωσει συγκρισιμες με 2021 και 2022

Αυτό έγινε γιατί το -8 που δείχνεις στον χάρτη υπήρχε για μικρό χρονικό διάστημα, αν σε όλη την κακοκαιρία είχα -8 αντί για -6 θα είχα ένα μέτρο δίχως υπερβολή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

περυσι τον φλεβαρη δεν θυμαμαι να εκανε κατι σπουδαιο στα προσηνεμα με αυτες τις θερμοκρασιες  σε παραθαλασσιες  και πεδινες περιοχες παρα μονο σε ορεινες και ημιορεινες περιοχες                                                                                                                                                                       archives-2023-2-6-6-7.pngarchives-2023-2-6-6-1.png

Χαλκίδα δίπλα στη θάλασσα

IMG_20230208_071328.jpg.4fb4c28c2c2021ebcde4346924604ba1.jpg

και Ριτσώνα 190μ (10χλμ. από Χαλκίδα)

 

IMG_20230207_092723.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

εσεις θελετε ενα γεματο -10

Μήδεια, Τηλέμαχο και ελπίδα είχαμε -8 έως -9 με αρνητικές θερμοκρασίες (ένα 20ποντο στην κάθε κακοκαίρια περίπου)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...