Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε αφήστε τα μοντελάκια της πλάκας.... Όταν η ΝΑΣΑ έστελνε ανθρώπους στο φεγγάρι, οι άλλοι τηγάνιζαν πατάτες....

geos-0-153.png

geos-1-153.png

geos-6-153.png

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μεγαλη κουβεντα ανοιγεις Ηρακλη μου...Η μαλλον εγω την ανοιξα...Και μαλλον κακως...Τελος παντων...Σ ευχαριστω παντως...Θα τα λεμε....

Σάκη μου φίλε μου καλέ ,πολλές φορές ρε συ πολλά σχόλια και πολλά απ' όσα λέμε στις προχωρημένες ωρες είναι του στυλ "μιλάω με τον κολλητό μου" και κάνω και λίγο χαβαλε έτσι για το λολ...άλλωστε αυτό φαίνεται όταν σφίγγουν οι ώρες και ειδικά κάτω από 100 εάν φτάσει να υπάρχει κάτι τότε κόβονται και τα πολλά ιμοτικον οι αναλύσεις μεγαλώνουν γίνονται σεντόνι κτλ κτλ...τώρα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έχει γίνει αλλά σίγουρα το πληκτρολόγιο μπορεί και αδέρφια να τα βάλει λίγο να ρίξουν ένα "ματς"😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Έλα????....😲😲

Ναι όσο περίεργο και αν φαινεται ...του ελάχιστον στα 00 τα 06 προσωπικά δε με ενδιαφέρουν δειχνουν σε ολα τα μοντελα οτι να ναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

ο κοκκινολαιμης κανει δουλεια 15 μερες μετα ειπες;  ε  το σαββατο ειναι ειναι ακριβως😄

Σου είπα 15 μέρες εξακριβωμένο....εδώ απο σήμερα εχω γεμίσει χιονοπουλια οποτε πιστευω κατξ θα έρθει αλλα και μετά από 15 μερες κατά τις 28 με 30 ίσως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Θέλουμε 30% να πάει ο ευρωπαιος στο τζιφο στα 12 αρια και 70% ο τζιφος στπν ευρωαπιο και γίναμε 

Καλά κρασιά δηλαδή χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι όσο περίεργο και αν φαινεται ...του ελάχιστον στα 00 τα 06 προσωπικά δε με ενδιαφέρουν δειχνουν σε ολα τα μοντελα οτι να ναι 

Εγώ πάλι θα έδινα κάτω από 30 να έρθει Αυλώνας...όχι να Χιονίσει ,να έρθει Αυλώνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θέλουμε 30% να πάει ο ευρωπαιος στο τζιφο στα 12 αρια και 70% ο τζιφος στπν ευρωαπιο και γίναμε 

Δε νομίζω να μας παίρνει ο παιος να υποχωρισει τόσο πολυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δε νομίζω να μας παίρνει ο παιος να υποχωρισει τόσο πολυ

Μας παίρνει να πάει εκεί που είναι π γαλλος πιο δυτικα στο χαμηλο.......βασικά δε το εξήγησα καλα ...Μπορεί να βγει όπως εινια ο γαλλος πιστευω θα βγαζει μυτούλα μικρή η λιμνούλα στο ιονιο ...Δηλαδή να πάει ο ευρωαπικς στο τζιφο λιγο προς το χαμηλο να είναι πιο δυτικα και ο τζιφος στον αυλωνα με μύτη 

 

Βέβαια συνηθως γινεται το αντίθετο αλλα καποια στιγμη θα μας κάτσει 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε ξέρω αν το σχολίασε κανείς χθες αλλά και και αο πέφτουν από τις 27 και μετα που σημαίνει ότι θα κανει προσπάθεια ο αζορ γιατί η κυκλοφορία είναι ξεκάθαρη και δεν έχει λιμνούλες....άνετα έβγαινε για μετα το cfs το πρωινό βάλτε να το δείτε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

πριν απο το κυριο πιατο μεσα στον φλεβαρη καλο θα ειναι και ενα προγευμα μεσα στο σαββατοκυριακο με ενα πενταποντο τουλαχιστον στα κεντροβορια μεχρι και τιν θαλασσα                                                                                                                                                                overview_20240115_00_132.jpg       J144-21.GIF?15-0    J144-7.GIF?15-0J144-594.GIF?15-0

Αυτό που μέσα στο γενικό χιονια της Μακεδονίας και Θράκης έχει δύο μικρά σημεία με βροχή δεν το καταλαβαίνω πώς γίνεται...🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη... Ανάγκη έχουμε για ένα ακόμα χειμωνιάτικο Σαββατοκύριακο και ας μην δούμε χιονοπτώσεις ως κάτω. Αν αυτές εν τέλει έρθουν, καλώς.. 

Αν κλείνουμε μια κακοκαιρία κάθε ΣΚ τότε καλά θα πάμε μέχρι τέλος Μαρτίου🤣

Τέρας θετικοτητας να δούμε το ECMWF να παραμένει έστω και ακλόνητο από το παρόν σενάριο του, τέρας αρνητικοτητας η παραμικρή τούμπα προς τα υπόλοιπα... 

Αυτα! Καλή συνέχεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σάκη μου φίλε μου καλέ ,πολλές φορές ρε συ πολλά σχόλια και πολλά απ' όσα λέμε στις προχωρημένες ωρες είναι του στυλ "μιλάω με τον κολλητό μου" και κάνω και λίγο χαβαλε έτσι για το λολ...άλλωστε αυτό φαίνεται όταν σφίγγουν οι ώρες και ειδικά κάτω από 100 εάν φτάσει να υπάρχει κάτι τότε κόβονται και τα πολλά ιμοτικον οι αναλύσεις μεγαλώνουν γίνονται σεντόνι κτλ κτλ...τώρα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έχει γίνει αλλά σίγουρα το πληκτρολόγιο μπορεί και αδέρφια να τα βάλει λίγο να ρίξουν ένα "ματς"😋😋😋

Nαι ρε καρντασι μου αλιμονο..Δεν θα απολογηθεις γι αυτο που εγραψα...Καλα κανετε..Ο καθενας εχει τον γνωμη του...Και ουτε θα κριτικαρω την πλακα του καθενα οταν ειμαι ο πρωτος που το κανει συνεχεια εδω μεσα..Τελος παντων νοιωθω αβολα να το συνεχισω,ολα καλα...Δεν ηταν προσωπικο μηνυμα για κανενα..Εαν ηθελα να θιξω καποιον θα το εκανα με πριβε μηνυμα οπως κανω παντα..

Σ ευχαριστω...

Αντε μη σας κουραζω αλλο..Καλη συνεχεια και παλι Βαγγο μου και σε ολους..Και ευχομαι ολοψυχα να χιονιστειτε ολοι!!!Φιλια πολλα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, GIKAS1 said:

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη... Ανάγκη έχουμε για ένα ακόμα χειμωνιάτικο Σαββατοκύριακο και ας μην δούμε χιονοπτώσεις ως κάτω. Αν αυτές εν τέλει έρθουν, καλώς.. 

Αν κλείνουμε μια κακοκαιρία κάθε ΣΚ τότε καλά θα πάμε μέχρι τέλος Μαρτίου🤣

Τέρας θετικοτητας να δούμε το ECMWF να παραμένει έστω και ακλόνητο από το παρόν σενάριο του, τέρας αρνητικοτητας η παραμικρή τούμπα προς τα υπόλοιπα... 

Αυτα! Καλή συνέχεια 

Για τα ΒΑ αυτό το pattern των ΣΚ κακοκαιρίας το είχαμε μέχρι και το πρώτο ΣΚ του Δεκεμβρίου. Έδωσε αντίστοιχα τρεις χιονοστρωσεις στα ημιορεινά. Μετά ακολούθησε ένας μήνας άνοιξης, για να έρθει η κακοκαιρία της προηγούμενης εβδομάδας που έδωσε ασθενή χιονόπτωση στην πόλη της Ξάνθης. Έκανε και ρεκόρ ελάχιστης με -4c στα πεδινά και -8c στα ημιορεινά. 

Επεξεργάστηκε από dubnsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτό που εβγαλε ο ναύτης θελουμε και ο γάλλος ενα ενδιάμεσο σεναριο τους θα ταν τελειο 

στις θερμοκρασιες του δεν ειναι χαλια ο ναυτησ ομως?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Gary said:

Άντε Θάνο να το δεις και σύ και γω 

γκαρυ πιστευω απο ολες τις κακοκαιριες φετος ( οτι και να ηταν αυτες ) εχετε τις περισσοτερες πιθανοτητες για χιονια... δεν θελω ομως να χτυπησω καμπανες και στο τελος να φυγουμε κλαιγοντας... τεταρτο-πεμπτες θα ξερουμε αν ειστε για τα καλα στην υποθεση😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτό που εβγαλε ο ναύτης θελουμε και ο γάλλος ενα ενδιάμεσο σεναριο τους θα ταν τελειο 

Ναι ..τον Γάλλο τον είδα...ίδιος περίπου με Γάλλο είναι και βγάζει πολύ καλό σενάριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν τώρα κατάλαβα τι λες...δεν μιλάς μόνο για τον Αυλώνα αλλά το συνδέεις και με το χαμηλό..

Ε βεβαια γι αυτό είπα ότι πρέπει να πάει και ο ευρωαπικς λιγο προς τζιφο για να ερθει το χαμηλο και να μείνει λίγο δυτικα γιατι αυτος το εξαφανίζει......τεσπα ισως δυσκολο αλλα ακομα εφικτό σε τέτοιες ώρες αρκει να μη κανει άλλη τούμπα ο παιος 

Εστω πράσινα συ ατα γεωδυναμικα κατι προς αυλωνα και ας μην είναι γαλαζιο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 minutes ago, menidi said:

Τηρουμένων των αναλογιών, ο Γενάρης.....κάτι πάει να σώσει βρε γκρινιάρηδες!!!  Χαχαχα 

Όχι στη πολύ νότια χώρα ρε συ. Υπάρχει υπαρκτή πιθανότητα να σπάσουμε τοπικά Κρήτη και Δωδεκάνησα το ρεκόρ του θερμότερου Γενάρη όλων των εποχών. Στις μέσες ελάχιστες σχεδόν σίγουρα πιστεύω. Στις μέσες μέγιστες στο όριο καθώς είναι μόνο ακόμα 2 οι μέρες που επηρεάζουν τις μέγιστες εκεί κάτω στην επερχόμενη κακοκαιρία. Να δούμε φυσικά πως θα κλείσουν και οι εντελώς τελευταίες μέρες του Γενάρη για να το πω με σιγουριά αλλά προς τα εκεί πάει η φάση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Η nasa θα βγει. 😂😂

Αν βγει η νασα θα βγω γυμνος στην ομονοια και θα τραγουδαω το χορτο μαγικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ε βεβαια γι αυτό είπα ότι πρέπει να πάει και ο ευρωαπικς λιγο προς τζιφο για να ερθει το χαμηλο και να μείνει λίγο δυτικα γιατι αυτος το εξαφανίζει......τεσπα ισως δυσκολο αλλα ακομα εφικτό σε τέτοιες ώρες αρκει να μη κανει άλλη τούμπα ο παιος 

Εστω πράσινα συ ατα γεωδυναμικα κατι προς αυλωνα και ας μην είναι γαλαζιο

Ναι φάνηκε από τον τζιφο στο 06 που ένα αχνό λαχανί έβαλε και ήταν λίγο καλύτερο θερμοκρασιακά και κράτησε και το χαμηλό πιο βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...