Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

δε μπορεί κάποιο πρωί θα είναι καλά, ε ας είναι αύριο το πρωί...

Μακάρι φίλε... Απ το στόμα σου και στου ευρωπαίου το αυτί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Στα ενς πιστευω θα φανει προς τα που τεινει η φαση... Ενς τζιφου και τζεμ την περνανε την λιμνη να δουμε και του παιου τωρα

Στου Τζεμ όχι σε όλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Δες αναλογως τι κυνηγαει ο καθενας και που... Εγω που κυνηγαω ακομα και την πετσα στην Θεσσαλονικη ( διοτι εκει θα βρισκομαι εκεινη την χρονικη περιοδο ) σχεδον ολα τα μοντελα την χιονιζουν οποτε εχω καλες ελπιδες αλλα δεν βγαινει καμια ακρη ακομα το καθε μοντελο εχει δικο του σεναριο

Πάντως κ ο παιος μας δίνει ένα 6ωρο χιονόπτωσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Στου Τζεμ όχι σε όλα. 

Ναι εννοω η πλειοψηφια... Αν πανω απο 20 σεναρια του παιου δεν περνανε την λιμνη πιστευω εχετε βασιμες ελπιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μείωση των χιονοπτώσεων ειδικά στα βορειοδυτικά.. Εδώ Λάρισα παραδόξως είμαι σε μικρότερη τρύπα.. Πρέπει να δυτικέψει οπωσδήποτε η μύτη, είναι κρίμα να μείνουμε τόσο στο όριο, να πάρουμε επιτέλους ένα καλό 6ωρο χιονουτού αν είναι να πέσει τόσο η Τ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά να αναφέρω για το σ/κ που μας πέρασε ο ευρωπαίος και κυρίως τα ανσάμπλ σαν σύνολο ποτέ δεν ήταν καλά, μόνο κάτι αναλαμπές σε κάποια τρεξίματα στις 6-8 μέρες πριν. Όσο και να τον βρίζω τα ανσάμπλ του θεωρώ ότι είναι το καλύτερο εργαλείο που έχουμε και δεν τα θέλω πότε ως αντίπαλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Πάντως κ ο παιος μας δίνει ένα 6ωρο χιονόπτωσης

Ναι μονο το ουκμο και ο τζιφος δεν μας χιονιζουν στα 12αρια οπου το κυριο του τζιφου ειναι απο τα χειροτερα στα ενς του και το ουκμο ειναι πολυ δυτικα το οποιο αν ηταν πιο ανατολικα θα εβγαζε τρελο χιονια. Γενικα καλα παμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μεώση των χιονοπτώσεων ειδικά στα βορειοδυτικά.. Εδώ Λάρισα παραδόξως είμαι σε μικρότερη τρύπα.. Πρέπει να δυτικέψει οπωςδήποτε ηη μύτη, είναι κρίμα να μείνουμε τόσο στο όριο, να πάρουμε επιτέλους ένα καλό 6ωρο χιονουτού αν είναι να πέσει τόσο η Τ

Μπορεί ΜΙχάλη να γίνει λίγο δυτίκιση το ξέρεις, θα ήταν ιδανικό για να δουν και άλλες περιοχές κάτι πραγματικά άξιο λόγου, μπορεί και πιο ανατολικά όμως και την πατάμε όλοι μετά...

Έχω ελπίδα ότι στα επόμενα ραν θα έρθει λίγο πιο δυτικά και θα γίνει αποκοπή και μετά αλλάζουν πολλά για όλους, πιστεύω ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί ένα τέτοιο σενάριο...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, allematic είπε:

Να δείτε που τα μοντέλα θα μπαλατζάρουν μεταξύ κεντροβόρειου και προσήνεμου χιονιά και στο τέλος θα σκάσει Βόλο 😂😂😂😂😂

μια σπάνια φωτογραφία των Βολιωτών του φόρουμ βλέποντας ΚΒ και προσήνεμους να κυνηγάνε το χιονιά 😛

emyhj.jpg?a473616

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστημένος με αυτή την εικόνα, απλά μην τα μειώσει και άλλο

image.png.29246f03912eff5a6e1c1026502a6cf3.png

 

κανονικά μετά από τόση αχιονιά θα έπρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι μόνο με μεγάλα χιόνια, αλλά ακόμα και το συγκεκριμένο θα ήταν το τρίτο μεγαλύτερο χιόνι των τελευταίων 5 ετών, δείχνει που βρισκόμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Μπορεί ΜΙχάλη να γίνει λίγο δυτίκηση το ξέρεις, θα ήταν ιδανικό για να δουν και άλλες περιοχές κάτι πραγματικά άξιο λόγου, μπορεί και πιο ανατολικά όμως και την πατάμε όλοι μετά...

Έχω ελπίδα ότι στα επόμενα ραν θα έρθει λίγο πιο δυτικά και θα γίνει αποκοπή και μετά αλλάζουν πολλά για όλους, πιστεύω ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί ένα τέτοιο σενάριο...

Σενάριο 11 Τζεμ χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αμπαλαεος ένα κλικ πιο δυτικά ο αυλων και πάμε για φουλ στρωσιδι...

Υπόψιν και έτσι όπως είναι από Θεσσαλονίκη και ανατολικότερα είναι πολύ καλός.

Επιτέλους πάμε καλά 96 ώρες έμειναν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα καλομάθατε εκει στο Βόλο και κάποιες άλλες ψυχούλες στα ανατολικά προσήνεμα παραθαλάσσια και νομίζουν ότι κάθε χρόνο θα βλέπουν beach snow...θα πέσει καμιά πενταετία αχιονιάς κάποια στιγμή και θα στρώσουμε χαρακτήρα...χαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευχαριστημένος με αυτή την εικόνα, απλά μην τα μειώσει και άλλο

image.png.29246f03912eff5a6e1c1026502a6cf3.png

 

κανονικά μετά από τόση αχιονιά θα έπρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι μόνο με μεγάλα χιόνια, αλλά ακόμα και το συγκεκριμένο θα ήταν το τρίτο μεγαλύτερο χιόνι των τελευταίων 5 ετών, δείχνει που βρισκόμαστε

Μιχαήλ μπορείς να ανεβάσεις και το αντίστοιχο πρωινό; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποτε με λιγα λογια εχουμε και λεμε:

Τζιφος περναει την λιμνη δεν κατεβαζει αυλωνα

Ουκμο περναει λιμνη αλλα παει πολυ δυτικα

Τζεμ δεν περναει λιμνη αλλα κατεβαζει αυλωνα

Παιος δεν περναει λιμνη και κατεβαζει αυλωνα

Αντε να βγαλεις ακρη με αυτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...