Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Σωτο δες και το ουκμο όμως που βγάζει βροχοχαμηλο.Στη μέση να συγκλίνουν και θα μιλάμε για άλλες καταστάσεις μετά...πιστεύω εφικτό είναι ακόμα πάντως 

Πάντως στις προηγούμενες περιπτώσεις η κατάσταση πήγε προς το ευρωπαικό που είχε και το χειρότερο δυνατό σενάριο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα 850 στα βορεια θα μας φτασουν εστω κ οριακα! πρεπει να περασει η λιμνη κ να παει πακετο μ τον αυλωνα παλι τα γνωστα θεματα δλδ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μέχρι τώρα έχω κατεβάσει τέσσερα μπουκάλια Άμστελ. Θέλω χιονιιιιιιιι

φασολια κ αμστελ θα εκραγεις Γκαρυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

φασολια κ αμστελ θα εκραγεις Γκαρυ!

Αυτό είναι ένα θέαμα που δνε θα ήθελα να δω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, Χειμωνας said:

Οι θερμοκρασίες που θα προκύψουν θα είναι τις τάξεις των -5-6 στα 850..Χιόνι θα δει η Βόρειο Ελλάδα..όχι όμως ακόμη τα προσήνεμα..

Οι θερμοκρασίες στην Αθήνα, κέντρο, θα είναι μεταξύ -7 και -8, οπότε μια χαρά χιόνι θα πέφτει και θα στρώνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μέχρι τώρα έχω κατεβάσει τέσσερα μπουκάλια Άμστελ. Θέλω χιονιιιιιιιι

Γκαρυ ετοίμασε σπαλομπριζολες για το Σάββατο ΚΑΡΝΤΑΣΙ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εκει στην Νεα Γη είναι το κλειδί στις 50+ ΄ωρες ... θα φανεί ποιος έχει καλες σημαδούρες και ανεμοτραταρηδες ... 

εγώ θα πόνταρα με τα σημερινα μια διαταραχή νταλε κουάλε της προηγούμενης εβδομάδας αλλά με καλύτερη κατάληξη για τα προσήνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σε σχεση με το πρωινο δυτικοτερα πηγε ρε Σωτο

και πιο νότια πρέπει να  είναι....η ουσία είναι ότι είναι χειρότερο σταδιακά για τα βορειοδυτικά σε πρώτη φάση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, freeze είπε:

εκει στην Νεα Γη είναι το κλειδί στις 50+ ΄ωρες ... θα φανεί ποιος έχει καλες σημαδούρες και ανεμοτραταρηδες ... 

εγώ θα πόνταρα με τα σημερινα μια διαταραχή νταλε κουάλε της προηγούμενης εβδομάδας αλλά με καλύτερη κατάληξη για τα προσήνεμα 

Νομίζω πια πιο σημαντικός παράγοντας για την υφή της κακοκαιρίας παίζει το χαμηλό της Πορτογαλίας και που θα κινηθεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και ο Γάλλος δεν έχει κάποια φοβερή φάση στην Ισπανία, βασικά πιο εξαφανισμένο από ευρωπαίο είναι, αλλά εδώ είναι καλύτερο.. Το ρίτζ θα άλλαζε σημαντικά λόγω της αποκοπής της Ισπανίας, όχι αν εξαφανιζόταν, αλλά αν έμενε δυτικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

σε ευχαριστω πολυ μιχαηλ! φοβερη αναλυση και οντως αξιζει περεταιρω εμβαθυνση....ευελπιστω καποια στιγμη να βρω τον χρονο και να το πιασω και εγω το θεμα και θα χρειαστω και την βοηθεια σου απότι φαινεται, οποτε ας το εχουμε υποψιν μας αν βρεθει χρονος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

Πάντως και ο Γάλλος δεν έχει κάποια φοβερή φάση στην Ισπανία, βασικά πιο εξαφανισμένο από ευρωπαίο είναι, αλλά εδώ είναι καλύτερο.. Το ρίτζ θα άλλαζε σημαντικά λόγω της αποκοπής της Ισπανίας, όχι αν εξαφανιζόταν, αλλά αν έμενε δυτικά.

Οσο πιο νοτια γινει η αποκοπη αν γινει τοσο καλυτερα Μιχαλη νομιζω οσο αφορα το ριτζ και το κατέβασμα αυλωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

σε ευχαριστω πολυ μιχαηλ! φοβερη αναλυση και οντως αξιζει περεταιρω εμβαθυνση....ευελπιστω καποια στιγμη να βρω τον χρονο και να το πιασω και εγω το θεμα και θα χρειαστω και την βοηθεια σου απότι φαινεται, οποτε ας το εχουμε υποψιν μας αν βρεθει χρονος

Βέβαια με μεγάλη χαρά Γιάννη, όποτε θες πές μου, για να βγει επιστημονικέ το θέμα και χωρίς να υπάρχει η παραμικρή χαραμάδα για "αρνητες"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Οι θερμοκρασίες που θα προκύψουν θα είναι τις τάξεις των -5-6 στα 850..Χιόνι θα δει η Βόρειο Ελλάδα..όχι όμως ακόμη τα προσήνεμα..

Mακάρι......,αλλά κρατώ επιφυλάξεις...νομίζω μόνο στα Βόρεια σύνορα.....για πεδινό....,,ημιορεινό και δυτική Μακεδονία....ελπίζω σε ολική....,εμείς και εσείς παραθαλάσσια...λίγο δύσκολο....,.Νάουσα Σέρρες......αγαπημένα φαβορί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

πολυ καλα τα ενς του παιου!!! Αντωνη πες κατι κ συ!

Για προσηνεμα μου φαινονται πολύ δυνατά πάντως, σίγουρα πιο δυνατά από εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...