Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Snow_Cover είπε:

Υετός από Άγγλου 

84

96

 

IMG_20240117_193748.jpg

IMG_20240117_193816.jpg

καλά κατάλαβα και υετός και Τ χάλια, αν και δεν θεωρώ πιθανή τόσο βόρεια τροχιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Καλησπέρα. Η Εύβοια φαίνεται να δέχεται αξιόλογο υετο. Πάνω από 600 700 μέτρα λογικά χιονια

Δυστυχώς τα καλά υετικά σενάρια εξαφανίζονται όσο πλησιάζουμε και φοβάμαι ότι θα μείνουμε με ψ'ιχουλσ για ακόμη μία φορά...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2024-01-17&model=gfs&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Δυστυχώς τα καλά υετικά σενάρια εξαφανίζονται όσο πλησιάζουμε και φοβάμαι ότι θα μείνουμε με ψ'ιχουλσ για ακόμη μία φορά...

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2024-01-17&model=gfs&member=ENS&bw=1

Εμείς ναι, αλλά τα βουνά δεν νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Παιδιά να αγχώνομαι οτι η Μονεμβασιά θα πέσει κάτω από 6 βαθμούς? Ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα.

Είμαι πολύ ψύχραιμος

2017287734_Screenshot2024-01-17at7_34_12PM.png.c2927667030b2688679bc4cc1006edac.png

Δεν παίζει ρε συ εδώ οι βόρειοι παλεύουν με Τ πια Μονεμβασιά 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά να αγχώνομαι οτι η Μονεμβασιά θα πέσει κάτω από 6 βαθμούς? Ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα.

Είμαι πολύ ψύχραιμος

 

Εισαι αρρωστημενος βεδουινος των Αθηνων...Εσυ πρεπει να γεννηθηκες σε ηφαιστειο...Δεν εξηγειται αλλιως...🤣Δεν επινες γαλα για να μεγαλωσεις..Λαβα ειχες στο μπιμπερο.

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Δεν παίζει ρε συ εδώ οι βόρειοι παλεύουν με Τ πια Μονεμβασιά 😂

Το ξέρω ρε συ. Αλλά αν κρατήσει το 7.9 της απόλυτα ελάχιστη φέτος τότε έχουμε καβάτζα και για του χρόνου το αψεγάδιαστο 11a της. Τικ τοκ τικ τοκ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδεικτικα τα ανσαμπλς της Θρακης για την ασαφεια….Δειτε ποσα σεναρια ειναι κατω απο κοντρολ, μεσο ορο, κυριο και αγγιζουν το -9,-10 στα 850hpa

 

IMG_9652.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι από κινητό, οπότε δεν ξέρω πόσο σωστός είμαι, αλλά ο Ευρωπαίος καλουτσικος δείχνει.

Λογικά χειρότερος από το 6αρι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Είμαι από κινητό, οπότε δεν ξέρω πόσο σωστός είμαι, αλλά ο Ευρωπαίος καλουτσικος δείχνει.

Κι εγώ από κινητό, δε βλέπω σχόλια και ανησυχώ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Προσηνεμοι εμείς του χρόνου. Τα μοντέλα καταδικαστικά για μας για φέτος. 

Υγ. Το ευρωπαϊκό να δούμε για το σκ. 

ECG0-72.gif

Νικόλα 4 στα 4 στάνταρ!!!Με κρότο μάλιστα μετά από τέτοια σαπίλα που ζούμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Προσηνεμοι εμείς του χρόνου. Τα μοντέλα καταδικαστικά για μας για φέτος. 

Υγ. Το ευρωπαϊκό να δούμε για το σκ. 

ECG0-72.gif

Απο το πουθενα θα σκασει ο καυ@λωνας για εμας εδω Νικολα! Μπακντορισιος και εκ της Σιβηριας….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Canadathens13 είπε:

Νικόλα 4 στα 4 στάνταρ!!!Με κρότο μάλιστα μετά από τέτοια σαπίλα που ζούμε!!!

Μπα φίλε. Μην το είμαστε αχάριστοι. Για 10 μέρες μετά με 15 φαίνεται που πάει το πράγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά να αγχώνομαι οτι η Μονεμβασιά θα πέσει κάτω από 6 βαθμούς? Ας μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα.

Είμαι πολύ ψύχραιμος

2017287734_Screenshot2024-01-17at7_34_12PM.png.c2927667030b2688679bc4cc1006edac.png

Εχεις φυτεψει γλαστρες κοκοφοινικα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπεροχο Σαββατοκυριακο ερχεται για τη βορεια χωρα και οχι μονο....να ειμαστε καλα να το απολαυσουμε !!!!!

...και τα καλυτερα ειναι στο δρομο   .........ε κατερινιωτη??? 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο 400μετρα και πανω..Αξιολογες χιονοστρωσεις..Απο 150μετρα μεχρι 400..Απο πετσα μεχρι καλη χιονοστρωση οσο ανεβαινουμε υψομετρο...Απο 0-150μετρα..Χιονοπτωση απλη εως πετσα...Αυτο για μενα ειναι το συμπερασμα για το Σαββατο...Αλλα σε τοπικο επιπεδο θα εχουμε εκπληξεις τοσο ευχαριστες οσο και δυσαρεστες...Μιλαμε για οριακοτατη φαση...Οποτε απο νομο σε νομο και περιοχη σε περιοχη θα εχουμε διαφοροποιησεις..

Κιλκις...Παει για ολικη χιονοστρωση..Και γενικα ολοι οι νομοι που γειτνιαζουν με Σκοπια-Βουλγαρια οσο πιο βορεια τοσο πιο αξιολογες χιονοστρωσεις..Και ενταση και διαρκεια...Αλλα το Κιλκις και η πολη και ο νομος δεν χανουν την ολικη και μαλιστα με αξιολογη χιονοστρωση..Γνωμη μου...Ειδικα απο Αξιουπολη και πανω...Παραδεισος....Πολυ χιονι...

Χιονι θα δει και η πολη της Θεσσαλονικης αλλα χιονοστρωση δυσκολο..Ισως μονο και προσκαιρα σε ευκολες επιφανειες..Αλλα τα ημιορεινα και τα ορεινα πανε για πολυ χιονι....Υετος υπαρχει αρκετος!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...