Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Galanto said:

Άλλο τραγικό σάιτ...ας μας εξηγήσει με τι τ στα 850 τη τριτη θα παίζει μειον 22 χαχαχα

Ο κάμπος της Φλώρινας παλιότερα έχει πάει -28 με +7 στα 850. Αρκεί να έχει προηγηθεί χιονιάς, έντονο ψύχος και αναστροφή στην συνέχεια

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Yata είπε:

Ο κάμπος της Φλώρινας παλιότερα έχει πάει -28 με +7 στα 850. Αρκεί να έχει προηγηθεί χιονιάς και αναστροφή στην συνέχεια

Εδω θα μαστε να δουμε λοιπον το μειον 22 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Εδω θα μαστε να δουμε λοιπον το μειον 22 

Δύσκολο το -22, ένα -16 το έχει όμως ειδικά στον καμπο αν έχει πλήρης νηνεμία και ξαστερια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Yata είπε:

Δύσκολο το -22, ένα -16 το έχει όμως ειδικά στον καμπο αν έχει πλήρης νηνεμία και ξαστερια

Τόσο λεω κι εγω μειον 15 ναι ...και αν εχει ξαστερια τη κυριακη το βράδυ η πο ακραια θα πιαστεί τη Δευτέρα το πρωι και όχι τη τριτη λογικά θα μπορούσε και μειον 17 γιατι θα χει μειον και στα 850

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Επιτρέψτε μου αλλά...τα περισσότερα τρεξίματα μου  είναι αδιάφορα...η φιλοσοφία των μοντέλων είναι ίδια..και θα χιονίσει στην Θεσσαλόνικη....,κεδρδισμένος των τελευταίων τρεξιμάτων είναι ο Αντώνης καθώς πήγε την σύγκλιση πιο δυτικά,αλλά...όλοι οι υπολοιποι μέχρι Λαγκαδά...είναι μέσα στο παιχνίδι,σίγουρε είναι χειρότερα στην περιοχή ανατολικής Μακεδονίας

Τελικά κατά εδώ δυτικότερα πως μας βλέπεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντουάν λυπαμε αλλά αυτή την στιγμή είσαι ο μεγαλύτερος εχθρός μου εδω με δεδομένες λίγο η πολύ της θερμοκρασίες εξαρτωμαστε πλήρως από τη ραγδαιοτητα του υετού οπότε πρέπει να σου πάρω τη σύγκλιση πιο ανατολικά...😎...όλα αυτά χωρίς τον Γάλλο εκεί δεν μας σώζει τίποτα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καστοριανός και κυρίως ο Γρεβενιώτης πάνε για 20 με 25 εκατοστά χιονιού,εγώ στο Ανω Βόιο θα είχα το pic με 25-30..αλλά και στο Επταπύργιο ελπίζω τουλάχιστον στο 5ποντο...,όλες οι ευχές ανατολικά του Βερμίου...να ρίξει ενα 20ποντο και εκεί !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Τελικά κατά εδώ δυτικότερα πως μας βλέπεις;

Μια χαρά σας βλέπω...και στον υετό βάζετε γκόλ....για πλάκα...δεν χρειάζεστε τα τρεξίματα,νομίζω στις τ πρέπει να προσέξετε..έχετε κάτι "ζεστές " γωνιές εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπόψην όταν μιλάμε για Δυτική Μακεδονία...μιλάμε για υψόμετρο...500 μ τουλάχιστον και περίκλειστη για τον Νοτιά....,αντίθετα με ΒΑ μαζεύει όλη την υγρασία..η βελτίωση ηταν αυτονόητη...μην σκάμε χωρίς λόγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν λυπαμε αλλά αυτή την στιγμή είσαι ο μεγαλύτερος εχθρός μου εδω με δεδομένες λίγο η πολύ της θερμοκρασίες εξαρτωμαστε πλήρως από τη ραγδαιοτητα του υετού οπότε πρέπει να σου πάρω τη σύγκλιση πιο ανατολικά...😎...όλα αυτά χωρίς τον Γάλλο εκεί δεν μας σώζει τίποτα ...

Χααχαχαα και για μενα εισαι εχθρος ...οτι θες βαγγελη παρε ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν λυπαμε αλλά αυτή την στιγμή είσαι ο μεγαλύτερος εχθρός μου εδω με δεδομένες λίγο η πολύ της θερμοκρασίες εξαρτωμαστε πλήρως από τη ραγδαιοτητα του υετού οπότε πρέπει να σου πάρω τη σύγκλιση πιο ανατολικά...😎...όλα αυτά χωρίς τον Γάλλο εκεί δεν μας σώζει τίποτα ...

Τραβήξτε τραβήξτε το σκοινί!! Ο ένας από δεξιά ο άλλος από αριστερά, αλλά όταν κοπεί το σκοινί μαντέψτε πάνω σε ποιον θα κάτσει η σύγκλιση !! 😁😁😁😁🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι το απόγευμα θα χουμε αλλαγές στον υετο φαινεται και απο τα ασναμπλ , του ερυωαπιου ειναι πολυ καλυτερα απο ο κύριο ..Επίσης το ουκμο βγαζει το καλο υετο Καλαμπάκα Τρίκαλα που ευρωαπιος τον βγαζει  καστορια ας πούμε έχουν μικρές διαφορές που αλλάζουν το αποτέλεσμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, bardaris said:

Ο καστοριανός και κυρίως ο Γρεβενιώτης πάνε για 20 με 25 εκατοστά χιονιού,εγώ στο Ανω Βόιο θα είχα το pic με 25-30..αλλά και στο Επταπύργιο ελπίζω τουλάχιστον στο 5ποντο...,όλες οι ευχές ανατολικά του Βερμίου...να ρίξει ενα 20ποντο και εκεί !!

Ο καστοριανός ειναι Θεσσαλονίκη 🙂

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Ο καστοριανός και κυρίως ο Γρεβενιώτης πάνε για 20 με 25 εκατοστά χιονιού,εγώ στο Ανω Βόιο θα είχα το pic με 25-30..αλλά και στο Επταπύργιο ελπίζω τουλάχιστον στο 5ποντο...,όλες οι ευχές ανατολικά του Βερμίου...να ρίξει ενα 20ποντο και εκεί !!

Ηρέμησε ποια 20, 25 ουτε στη Σόφια δεν είχα τοσα χαχαχα...Ένας ρεαλιστικός στόχος είναι 5 με 10 το πολυ ...το μετα καλοδεχούμενο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Galanto said:

Δε μπορείς να πας  καστορια ;; θα ναι ωραια πιστευω 

Θα είμαι εκεί στις 23/1, παίζει να πετύχω κάτι στρωμένο εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

ΈΡΧΕΤΑΙ ΑΔΈΡΦΙΑ... Ο ΚΟΓΚΑΣ, Η ΑΡΚΟΎΔΑ, Η ΟΡΚΑ, Ο ΔΡΑΚΟΣ!!! ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΌ... ΤΈΛΗ ΓΕΝΆΡΗ ΤΑ ΚΑΛΆ!! 

Thesprotos στη θέση του antrious antrious 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Yata είπε:

Θα είμαι εκεί στις 23/1, παίζει να πετύχω κάτι στρωμένο εκει

Ε οριακά πιστευω αν ρίξει 10 ποντο θα προλάβεις θα χει αναστροφες γιατι απο τριτι θα ανέβει ..θα ναι πολυ ωραία η λιμνη αν χιονισει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μέχρι το απόγευμα θα χουμε αλλαγές στον υετο φαινεται και απο τα ασναμπλ , του ερυωαπιου ειναι πολυ καλυτερα απο ο κύριο ..Επίσης το ουκμο βγαζει το καλο υετο Καλαμπάκα Τρίκαλα που ευρωαπιος τον βγαζει  καστορια ας πούμε έχουν μικρές διαφορές που αλλάζουν το αποτέλεσμα 

Αντωναρα τον ευρωπαιο δεν τον παιρνω στα σοβαρα φετος στον υετο..Εχει κανει απειρα λαθη και σε ωρες και σε κατανομη..Αλλα..Οταν ειμαστε μια μερα πριν την ελευση μιας διαταραχης το κυριο εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο τα ανσαμπλ...

Οπως και να χει ομως και γω πιστευω οτι θα εχει περισσοτερα φαινομενα σε σχεση με αυτα που δειχνει ο παιος.. Και συ θα χιονοστρωθεις...Οπως ολη η δυτικη Μακεδονια...Απο κει και περα αχαστο στρωσιμο..Δυτικοτερα της Σαλονικας..Βεροια,Ναουσα,Αλεξανδρεια,Εδεσσα,Κιλκις,και μεχρι τα δυτικα του νομου Θεσσαλονικης...

Η διαταξη αυτη θα δωσει το μεγιστο που μπορει..Θα ειναι μακραν η καλυτερη χιονοδιαταραχη μεχρι τωρα για τη βορεια χωρα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Αντωναρα τον ευρωπαιο δεν τον παιρνω στα σοβαρα φετος στον υετο..Εχει κανει απειρα λαθη και σε ωρες και σε κατανομη..Αλλα..Οταν ειμαστε μια μερα πριν την ελευση μιας διαταραχης το κυριο εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο τα ανσαμπλ...

Οπως και να χει ομως και γω πιστευω οτι θα εχει περισσοτερα φαινομενα σε σχεση με αυτα που δειχνει ο παιος.. Και συ θα χιονοστρωθεις...Οπως ολη η δυτικη Μακεδονια...Απο κει και περα αχαστο στρωσιμο..Δυτικοτερα της Σαλονικας..Βεροια,Ναουσα,Αλεξανδρεια,Εδεσσα,Κιλκις,και μεχρι τα δυτικα του νομου Θεσσαλονικης...

Ξέχασες τα Γιαννιτσα 🥲🥲🥲🥲

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Αντωναρα τον ευρωπαιο δεν τον παιρνω στα σοβαρα φετος στον υετο..Εχει κανει απειρα λαθη και σε ωρες και σε κατανομη..Αλλα..Οταν ειμαστε μια μερα πριν την ελευση μιας διαταραχης το κυριο εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο τα ανσαμπλ...

Οπως και να χει ομως και γω πιστευω οτι θα εχει περισσοτερα φαινομενα σε σχεση με αυτα που δειχνει ο παιος.. Και συ θα χιονοστρωθεις...Οπως ολη η δυτικη Μακεδονια...Απο κει και περα αχαστο στρωσιμο..Δυτικοτερα της Σαλονικας..Βεροια,Ναουσα,Αλεξανδρεια,Εδεσσα,Κιλκις,και μεχρι τα δυτικα του νομου Θεσσαλονικης...

Ε ναι νομιζω θα χιονοστρωθουμε όλοι αυτοί που είπες απλα λεω για τα ασναμπλ του γιατι και ο τζιφος και ο ουκμο ειναι πιο κοντά στα ανσαμπλ του οπότε πιστευω στο 12 αρι θανδωσει πιο πολυ χιονι για όλους ..το χει ξανακανει παντως το κυριο του ευρωπαιου να αλλάζει στο παρα1 τον υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραμενουμε στο 15ποντο νομιζω εδω, λογικα νωρις το απογευμα θα το γυρισει σε χιονι, ειναι διαταξη που ευνοει το ανατολικο Βερμιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...