Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, geornik είπε:

και με 1c στρώνει αν έχει μεγάλη ένταση και όχι μεγάλη υγρασία...

για δρόμο με 1 βαθμό και χαμηλή υγρασία είναι πάρα πολύ στο όριο. Γιατί όταν έχεις υγρασία κάτω από 80-85% οι νιφάδες είναι τσούτσινες, δεν πιάνει δρόμο ούτε αν χιονίζει μια βδομάδα. ίσως στην άκρη μόνο δίπλα στο πεζοδρόμιο. 9 με λίγο μετά τις 12 το βράδυ είναι ο καλύτερος συνδυασμός Τ με υετό για κέντρο Θεσσαλονίκης. Τότε είναι η μάχη. Στρώσιμο στις εύκολες το θεωρώ σίγουρο. Για ολική θα παίξουν οι συνθήκες στο nowcast. Λογικά όσο πιο δυτικά θα πιάνει και δρόμο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο και να χαίρομαι με Σαλόνικα βλέπω κάτι περίεργα ραν που ψιθυρίζουν να πέσει κάτω από 6 βαθμούς η Μονεμβασιά και είμαι ένα βήμα πριν το Δαφνί.

Ένα βήμα από το να αυτομολήσω είμαι όποιος μου πειράξει την Μονεμβασιά και θα βλέπετε 30άρια μέχρι να σβήσει ο ήλιος 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Όσο και να χαίρομαι με Σαλόνικα βλέπω κάτι περίεργα ραν που ψιθυρίζουν να πέσει κάτω από 6 βαθμούς η Μονεμβασιά και είμαι ένα βήμα πριν το Δαφνί.

Ένα βήμα από το να αυτομολήσω είμαι όποιος μου πειράξει την Μονεμβασιά και θα βλέπετε 30άρια μέχρι να σβήσει ο ήλιος 😇

είναι δυνατόν να πέσει κάτω από 6c εκεί? γιατί βγάζει ψυχρή εισβολή? δεν παρακολουθώ τίποτα πλέον φέτος αφού μας κατάπιε η Αφρική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geornik said:

είναι δυνατόν να πέσει κάτω από 6c εκεί? γιατί βγάζει ψυχρή εισβολή? δεν παρακολουθώ τίποτα πλέον φέτος αφού μας κατάπιε η Αφρική

κάτι υποσενάρια υποσεναρίων είναι. Απλά μου χαλάνε το τσι 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

κάτι υποσενάρια υποσεναρίων είναι. Απλά μου χαλάνε το τσι 😂

μη φοβάσαι..φέτος έχουμε χειμώνα τύπου Καράκας και Σαο Πάολο...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μετέο δίνει χιονόπτωση στο χωριό μου ( Τέμπη ) από τις 17:00 μεχρι τις 8:00 το πρωί της Κυριακής😂 Υπερβολή αλλά τα Αμπελάκια και πάνω θα χιονιστούν καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και παράταση ο παιος...!!!!!!!!ΑΕΡΑΑΑΑΑΑ

φώναζα 2 μέρες πριν να μην βιάζεστε και δεν με ακούγατε...

κρίμα που δεν μπορώ τελικά να έρθω, θέλω το μέγιστο δυνατό σενάριο να βγει και θα το χαρώ σαν να ήμουν εκεί, η κάμερα της Αριστοτέλους θα είναι μόνιμα ανοιχτή στο pc...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Το μετέο δίνει χιονόπτωση στο χωριό μου ( Τέμπη ) από τις 17:00 μεχρι τις 8:00 το πρωί της Κυριακής😂 Υπερβολή αλλά τα Αμπελάκια και πάνω θα χιονιστούν καλά 

Κι εγω Αμπελάκια θα παω να το δω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λαρισαίοι αύριο τελειώνουμε τα μίνι πέτρινα εμείς...χειμώνας βόρειας Ελλάδας μέχρι στιγμής θα κάνει το ΠΙΚ του Μ έναν τεράστιο ΔΥΤΙΚΟΞΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ ΤΑ ΔΘΚΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΡΙΝΑ...😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και παράταση ο παιος...!!!!!!!!ΑΕΡΑΑΑΑΑΑ

Βαγγέλη από αύριο το πρωί ραντεβού στο θέμα των αναφορών. Ελπίζω να είναι το πρόγευμα για κάτι μεγαλύτερο αρχές Φλεβάρη. Τελικά έχει δωθεί ονομασία για αυτή την κακοκαιρία?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Βαγγέλη από αύριο το πρωί ραντεβού στο θέμα των αναφορών. Ελπίζω να είναι το πρόγευμα για κάτι μεγαλύτερο αρχές Φλεβάρη. Τελικά έχει δωθεί ονομασία για αυτή την κακοκαιρία?

Σιγά μην δίνανε ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Λαρισαίοι αύριο τελειώνουμε τα μίνι πέτρινα εμείς...χειμώνας βόρειας Ελλάδας μέχρι στιγμής θα κάνει το ΠΙΚ του Μ έναν τεράστιο ΔΥΤΙΚΟΞΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ ΤΑ ΔΘΚΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΡΙΝΑ...😁😁

Πάμε γερά γενικά γτ η Μήδεια σας αδίκησε τότε 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Weather xanthi είπε:

κάθε φορά τα ίδια 

Το ίδιο μέχρι και Ροδόπη και παράλια Έβρου. Αυτός ο καιρός δημιουργεί τρύπες σε αυτές τις περιοχές λόγω της οροσειράς και των ισχυρών ανέμων. Μηδέν χιόνι ή ρυζόχιονο αερομεταφερόμενο! Ας το χαρεί τώρα η κεντρική Μακεδονία, εξαλλου τέτοια συστήματα μετριας ισχυος δεν θα μπορούσαν να πιάσουν ολοκληρη τη βόρεια Ελλάδα! Ευτυχώς υπάρχουν οι κάμερες και το φορουμ για τις αναφορές να βλέπουμε όσοι δεν χιονιζόμαστε να συμμεριζόμαστε τη χαρα των παιδιών!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/1/2024 at 8:04 ΜΜ, south coast είπε:

Μαρουσι και πανω συνηθως,τουλαχιστον αυτο ηταν το όριο παλιότερα 

Για μενα αυτο ειναι λαθος ορος αν πρόκειται για προγνωση καιρού. Οπως στην Αμερική πρεπει να αναφερομαστε σε υψόμετρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη βελτίωση και για Ήπειρο και από υετο.. Και Από Τ... Τα Γιάννενα βάζουν υποψηφιότητα για χιονόπτωση ξημερώματα Κυριακής... Πολύ καλά νέα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...