Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Το Ευρωπαικο φερνει το κρυο και τα φαινομενα 2-3 ωρες νωριτερα , δεν εχει ουσιαστικες διαφορες με τζιφο. Το peak των φαινομενων με γενικευση χιονοπτωσεων θα ειναι 6 το απογευμα με τις πρωτες μεταμεσονυχτιες ωρες. Μιλαω παντα για την Κεντρικη Μακεδονια. Ορογραφικος υετος θα υπαρχει μεχρι και Κυριακη μεσημερι...

Βαση παιου το πικ είναι 3 με 6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλά χιόνια στα παιδιά από εμένα, για ακόμη μια φορά! Δικό σας φίλοι μου.... δικό σας... χαρείτε το και γεμίστε μας με τις αναφορές σας!

Όσο για εμάς έχει ο Θεός.... και να μας καθόταν δε θα ήτανε το ίδιο βάση δυναμικής του ψύχους. Το καλύτερο δυνατό συμβαίνει και είναι μεγάλη μας χαρά!

Υ.Γ. Θέλω όσο τίποτ' άλλο στρωσιδια μέχρι το Θερμαϊκό στη Θεσσαλονίκη και στρωμένη την Αριστοτέλους! Αλήθεια! Ζούμε για εσάς αύριο!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Ρε καρντασια... θεμα αναφορών θα ανοίξει κανείς να παρουμε λιγο μάτι κ εμείς?

Είπε χθες ότι έχει ανοίξει ο Θάνος από Ημαθία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλτατοι ΒορειοΕλλαδίτες μου!! Ήρθε η πολυπόθητη άσπρη μέρα!! Χαρείτε το και θαυμάστε το παραδεισένιο και αγαπημένο σε όλους μας χιόνι!!!! Τώρα αρχίζουν τα ωραία!!! ΠΑΜΜΜΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

5cm στρωμενο χιονακι σου δινει Θανο απ τις 18.00 εως τα μεσανυχτα. Διπλα στη Σαλονικα βλεπουμε και πως αποτυπωνει το μοντελο αυτο που λεει ο Βαγγος με τις ζωνες. Ολα αυτα βεβαια μπορει ευκολα να πανε κουβα καθως στο nowcast οι συνθηκες μπορει να απεχουν κατα πολυ απο τις προβλεπομενες.

 

image.png.de22509e4c69604062839ce61c2ff0dd.png

Ενα πραγμα που ειναι ανυσηχητικο για χιονοστρωση για τη πολη της Θεσσαλονικης κατω απ τα...150μ να πω περιπου? ειναι εκτος των θερμοκρασιων εδαφους και το σημειο δροσου.Το d.p ολο το απογευματοβραδο στο πικ των φαινομενων δε φτανει σε αρνητικες τιμες.Και αυτο ειναι ανησυχητικο για εμενα για τη χιονοστρωση πολυ χαμηλα και φυσικα δε θελει κανενας μας να επιβεβαιωθουν οι τιμες αυτες.

Ομως θα πρεπει να το πουμε εαν δεν εχει ειπωθει ηδη.

d.p στις 00.00

image.png.aa065929ba1ddb42b11f519ffc38bd9c.png

Αντιθετα αρνητικο d.p εχουν πολλες περιοχες εως τις 5 το απογευμα και θερμοκρασιες περιξ των 2c

image.png.57a9ebdef7d0eee6f3583154421c903f.png

Πιθανων ολα αυτα να εχουν αναλυθει στις προηγουμενες σελιδες.Σορρυ αν τυχον επαναλαμβανομαι σε καποιο παιδι-ποστ.

Τα ματια στον ουρανο μιας και η βιαιοτητα της μεταβολης του καιρου θα ειναι ολα τα λεφτα αυριο. ☃️

 

Είμαι στα 2 χιονόστρωση ...😋...500 μέτρα πιο πέρα μόνο χιονόπτωση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ρε καρντασια... θεμα αναφορών θα ανοίξει κανείς να παρουμε λιγο μάτι κ εμείς?

Το άνοιξα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Είμαι στα 2 χιονόστρωση ...😋...500 μέτρα πιο πέρα μόνο χιονόπτωση..

Στη Χανθ βλέπω τη γραμμή Βαγγέλη...🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι εδώ ένα βίντεο του Κυρίου Κολυδά για το πώς θα κυλήσουν οι θερμοκρασίες στην συνέχεια...αν το τρέξετε....θα δείτε ότι τα προσήνεμα πρέπει να ελπίζουν για κάτι καλό έως πολύ καλό.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εσυ ετοιμασου αυριο...Οι 10 κλασικες φρασεις σου..

1Παιδες ριχνει πραμα..

2 Βαζουμε ποντους

3 Εκοψε αλλα θα ξαναρχισει..

4 Πω πω..Μπαμπακια τωρα...

5Ανεβαζω βιντεο δειτε..

6Ο τζιφος πηγε κουβα..

7 Χαρτοπετσετες τωρα..

8Πιανει και στο δρομο..

9 Ολικη παιδες..Επιασε και δρομο...

10 Δεν το περιμενα..Καλυτερα πηγαμε απο αυτο που πιστευα...🤣

Κάηκε η λάμπα....ΓΤΠΜ.....!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδα λιγο παιο στα κλεφτα.Πρωτη φορα τα τελευταια τρεξιματα μηδενιζει το d.p  σε ολην την πολη.Αργοτερα ελπιζω να βρω χρονο να γραψω μια τελικη εκτιμηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειδα λιγο παιο στα κλεφτα.Πρωτη φορα τα τελευταια τρεξιματα μηδενιζει το d.p  σε ολην την πολη.Αργοτερα ελπιζω να βρω χρονο να γραψω μια τελικη εκτιμηση.

Για μενα τπτ φιλε?????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν εχω δει τιποτα ρε φιλε.

Η συνάντηση θα γίνει; Μας βλέπω τότε να βγάζουμε χάρτες χιονόστρωσης για τον ιστορικό. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Η συνάντηση θα γίνει; Μας βλέπω τότε να βγάζουμε χάρτες χιονόστρωσης για τον ιστορικό. 😂

Θα ερθεις ρε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστούμε τους Αμερικανούς(εεε σορυ λάθος κασέτα 🤣🤣😋😋)...Πραγματικά παιδιά ευχαριστούμε και για τις ευχές και την συμπαράσταση και έτσι πρέπει να είναι κανονικά.Κονταροχτυπιομαστε μέχρι να υπάρχει νικητής ,μετά πρέπει να κάνουμε όλοι αυτό που έγινε στη Μήδεια με έμας ακόμη και στον Βόλο πέρυσι (μην κοιτάτε το γράφω)είναι ωραίο το άτιμο και όταν ξέρεις ότι χαιρετε ο άγνωστος φίλος σου που μοιράζεσαι ένα πολύ παιδικό και ίσως το μόνο αθώο κομμάτι του εαυτού σου ,τότε πρέπει να είναι σα να το ζεις εσύ...α στο καλό συγκινήθηκα 🤣🤣🤣🤣🤣....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...