Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά λίγο υπομονή!!

Λίγο έμεινε.

Από αύριο θα βλέπουμε άλλους χαρτες...Picsart_24-01-21_23-31-55-652.jpg.c5061e71f4c20f63b78ce6039e7b2544.jpg

Επεξεργάστηκε από Sotiris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Sotiris said:

Παιδιά λίγο υπομονή!!

Λίγο έμεινε.

Από αύριο θα βλέπουμε άλλους χαρτες...Picsart_24-01-21_23-31-55-652.jpg.c5061e71f4c20f63b78ce6039e7b2544.jpg

Καθε μερα αυτο λεμε χαχαχααχα🤣

Βλεπω με εβγαλες και φωτογραφια.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Καθε μερα αυτο λεμε χαχαχααχα🤣

Βλεπω με εβγαλες και φωτογραφια.... 

Βλέπω το κατάλαβες ε? 

Όπως έχω πει και σε άλλο μου ποστ έχω έρθει από το μέλλον. Η συγκεκριμένη τραβήχτηκε το 2100μ.Χ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, yiannis_volos said:

 ειδικά στον υετό. 20αριά και ζέστες δεν φαίνονται

Η φράση που προκάλεσε μαζικά χαρακίρι καυσωνάκηδων ανα την επικράτεια. Μαχαιριά στην καρδιά 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Sotiris είπε:

Παιδιά λίγο υπομονή!!

Λίγο έμεινε.

Από αύριο θα βλέπουμε άλλους χαρτες...Picsart_24-01-21_23-31-55-652.jpg.c5061e71f4c20f63b78ce6039e7b2544.jpg

Ρε τον ξέρω αυτόν...

Ο Winterlove πρέπει να είναι και ψάχνει ακόμη τον προϊστορικό🤣 Πόσο χρονών είμαι εκεί εάν επιτρέπεται;

102🤣

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, snow_evia είπε:

Το επόμενο σαββατοκύριακο θα μπορούσε να βγει πάλι μια διήμερη κακοκαίρια, κυρίως προσηνεμη, υπάρχουν πολλά σενάρια στον παιο που το υποστηρίζουν

Όχι κάτι τρελό αλλά φαινόμενα στα ορεινά, συννεφιά στα πεδινά, βοριάς και κρύο(έως -5 στα 850 φτάνουν τα σενάρια)

Προφήτης 😂😂

gfs-1-156.png

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πρέπει να βγει αυτός ο λάιτ προσηνεμος οπωσδήποτε....θα στρώσει το έδαφος για το μετά και για μας...

Ναι μετά πάει πιο δυτικά ο επόμενος Αυλώνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

βλεπω ο φετινος χειμωνας φλερταρει πολυ με τα -5 και τα -6... το αληθινο ψυχος ποτε θα ερθει ομως;;;

 

και -7 μας φτάνει εδώ. Το πρόβλημα, για εμάς τουλάχιστον, δεν είναι τόσο οι Τ αλλά ότι δεν είχαμε μέχρι στιγμής μια κακοκαιρία με το κλασσικό δυτικό ρεύμα. Αν είχαμε σίγουρα θα χιόνιζε στο Βόλο και με τα -5. Χιονόστωση λογικά όχι αλλά χιονόπτωση ναι. Ε για χιονόστρωση θέλουμε άλλους 2 βαθμούς πιο κάτω. Δεν είναι κάτι τρελό.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, yiannis_volos said:

και -7 μας φτάνει εδώ. Το πρόβλημα, για εμάς τουλάχιστον, δεν είναι τόσο οι Τ αλλά ότι δεν έχουμε μέχρι στιγμής μια κακοκαιρία με το κλασσικό δυτικό ρεύμα.

το -7 σε προσηνεμη κακοκαιρια εδω δεν φτανει... διοτι κινδυνευουμε με α-βα ανεμους... γιατι; γιατι στις φετινες περιπτωσεις ερχεται ενα -6 γενικευμενο  (η και -7 να ειναι) και ερχεται απο β-βα οποτε δεν βοηθαει τοσο ο βδ, που για να δουλεψει σωστα πρεπει να εχει κρυο η πεδιαδα... αμα εχει 2-3 βαθμους η πεδιαδα, δεν εχουμε γενικευμενα φαινομενα και φλερταρουμε με βα ανεμους και τον κυματοθραυστη ονοματι βουνο των κενταυρων δεν γινεται δουλεια...

εχω παρατηεισει πως για να χιονιστουμε σωστα με προσηνεμη διαταξη θελουμε -8/-9 εδω και καλα 500αρια για καλο υετο ( χρειαζονται τα 500 οταν εχουμε το -7, αρα πιο δυσκολη περιπτωση )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

@Soto Weather Αν δεις, τουλάχιστον σύμφωνα με το gfs, σήμερα έχουμε -7 στα 850, αλλά φυσικά χωρίς υετό χαχαχα.

6-7GR.GIF?21-18

και εχουμε με ξαστερια και απνοια 7 βαθμους😆

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

το -7 σε προσηνεμη κακοκαιρια εδω δεν φτανει... διοτι κινδυνευουμε με α-βα ανεμους... γιατι; γιατι στις φετινες περιπτωσεις ερχεται ενα -6 γενικευμενο  (η και -7 να ειναι) και ερχεται απο β-βα οποτε δεν βοηθαει τοσο ο βδ, που για να δουλεψει σωστα πρεπει να εχει κρυο η πεδιαδα... αμα εχει 2-3 βαθμους η πεδιαδα, δεν εχουμε γενικευμενα φαινομενα και φλερταρουμε με βα ανεμους και τον κυματοθραυστη ονοματι βουνο των κενταυρων δεν γινεται δουλεια...

εχω παρατηεισει πως για να χιονιστουμε σωστα με προσηνεμη διαταξη θελουμε -8/-9 εδω και καλα 500αρια για καλο υετο ( χρειαζονται τα 500 οταν εχουμε το -7, αρα πιο δυσκολη περιπτωση )

αυτό ακριβώς λεω, θέλουμε την κλασσική δυτική διάταξη. Σε προσήνεμη ακόμη και -12 να έχει κατά 99% δεν κάτι τίποτα. Στην Μπάρμπαρα κοιμήθηκε ο θεός και έσκασαν όλες οι συγκλίσεις εδώ. Σε προσήνεμες (τις γνωστές με χιόνι Αθήνα και Εύβοια) τίποτα δεν κάνει εδώ, μόνο νιφάδες και παίζει να έχουμε και θετικές με -10 στα 850.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

και εχουμε με ξαστερια και απνοια 7 βαθμους😆

χαχα ακριβώς. Απλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι μας επισκέπτονται Τ στα 850 που φτάνουν για χιονόπτωση τουλάχιστον αλλά είναι ανατολικά συστήματα. Ένα χαμηλάκι από το Ιόνιο θέλουμε και να δεις θα έρθει όταν θα έχει με το ζόρι -2 στα 850 χαχαχα 😛

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να πχ εδω και να εχει ισχυρο βδ ( που δεν εχει το συγκεκριμενο )δεν θα εφερνε κρυο απο την πεδιαδα αφου εχει 6-7 βαθμους😆 με το ζορι θα εστρωνε πορταρια παλι παρολα τα φαινομενα.. απο την αλλη η ζαγορα θα θαβοταν...

210-7GR.gif.25dc24be51c7a79468824a5879082362.gif18168365_210-779GR(1).gif.5ed7978af94e32e3f3389d9916a962e5.gif210-778GR.gif.9817d46dea911af04375525513d68358.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...