Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρκετό ξηρόκρυο στο 18αρι, έστω με τα λεγόμενα ρετάλια, μπας και καθίσει ο σοβαρός αυλώνας δυτικά.

Είμαι απόλυτα σύμφωνως στο να φάω -6 στα 850 στην μάπα, εφόσον έχω μετά -6 και 25 χιλιοστά χιονουετού.😁

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβώς. Ο ΒΔ δεν σημαίνει αυτόματο χιόνι. Θέλουμε δυτικό σύστημα, ώστε το κρύο να μπει από τα ΒΔ με τον σωστό τρόπο και όχι κάτι ψόφια αποκομένα -6 και -7 στο Αιγαίο. Έτσι η πεδιάδα θα έχει κρύο που θα μας το φέρει ο ΒΔ.

Πάντως με αυτό που δείχνει στις 210h ίσως χιόνιζε εδώ λόγω ραγδαιότητας (χιονόστρωση λογικά όχι) γιατί δεν έχει ΒΑ επιφανείας να κόβει τα φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε να κοιμηθω τωρα με αυτο που θα βγαλει ο τζιφος...

μπορω να ξυπνησω αυριο και να ειναι  29 γεναρη;

πωωωπω 500 που κουβαλαει... σκαστο ιονιο το -42 αν δεν εισαι φλορος!

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Soto Weather said:

αντε να κοιμηθω τωρα με αυτο που θα βγαλει ο τζιφος...

μπορω να ξυπνησω αυριο και να ειναι  29 γεναρη;

πωωωπω 500 που κουβαλαει... σκαστο ιονιο το -42 αν δεν εισαι φλορος!

αισθανομαι τατζικισταν το παει, φλωρος ειναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

200 ώρες να πάει 500 χιλιόμετρα δυτικά ο Αζορικός. Το 'χουμε 😛

Ακριβώς....εκείνο που αλλάζει τα δεδομένα και νομίζω τα τρεξίματα θα γίνουν καλυτερα είναι ότι τα χαμηλά από την Βόρεια Αμερική αντί να πάν χονδρικά καρφι ανατολικά .......στο 18ζ αποκτουν μία βόρεια πορεία..προς Γροιλανδία...όταν βλέπετε τέτοιες κινήσεις....είναι σαν να χτυπάς ενα καρφί προς τα πάνω..και ενας άλλος στο υψος της ρωσσίας να χτυπά αυτόματα το καρφί προς τα κάτω.Αν το σκεφτείτε έτσι....τότε θα δείτε την αξία του 18ζ που εδειξε αυτήν την τάση,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκαμπανεβάσματα θερμοκρασιακά, βοριάδες και ήλιος για καμία βδομάδα λένε οι χάρτες… εκτός αν προκύψει τίποτα, καμία μικροδιαταραχή οσο πέφτουν οι ώρες…. Για μετά βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αχχ για λιγο... εκανε αποκοπη το χαμηλο στον ατλαντικο και σταματησε το ριτζ... κριμα ημουν περιεργος... πεστε παλι για υπνο συγνωμη για την αναστατωση😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα με παιο. Παντως φαινεται οι αυλωνες να πηγαινουν αυστηρα ανατολικα οποτε μονο οι προσηνεμοι εχουν ελπιδες για κανα περασμα βεβαια και αυτο οχι στα πεδινα... Αυτα για μεχρι τελη του μηνα

ECM1-216.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη δεν έχουμε πάρει σήμα από κάποιο μοντέλο...οι προσήνεμοι αν και δεν φτάνει για πεδινά κάτι μπορεί να πάρουν το επόμενο δεκαήμερο.Περιμενιυμε κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα από κάποιο μοντέλο να δώσει το σύνθημα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Ακόμη δεν έχουμε πάρει σήμα από κάποιο μοντέλο...οι προσήνεμοι αν και δεν φτάνει για πεδινά κάτι μπορεί να πάρουν το επόμενο δεκαήμερο.Περιμενιυμε κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα από κάποιο μοντέλο να δώσει το σύνθημα...

Καλύτερά που δεν δείχνουν κάτι, ήμαστε ακόμα στις 240 ώρες, σε 100 ώρες θα έχουν αξια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδιαφέρομαι κι εγώ... όχι ότι θα παίξει κάποιον ρόλο φυσικά, αλλά πάντοτε είχα μια αδυναμία στο Φλεβάρη...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Ενδιαφέρομαι κι εγώ εάν θέλετε... όχι ότι θα παίξει κάποιον ρόλο φυσικά, αλλά πάντοτε είχα μια αδυναμία στο Φλεβάρη...

Όχι δεν θέλουμε...τιμωρία είσαι 🤣🤣🤣...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...