Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν σημερα πριν δυο χρονια εδω μεσα ειχαμε στησει παρτυ και περιμεναμε απλα λιγες ωρες για να ξημερωσει η 24η γεναρη 2022..Ηταν η ελευση της Ελπιδας...Χιονοκαταιγιδα και στρωσιμο μερα μεσημερι μεχρι τη θαλασσα..

20220124_180756.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακραίο χαμηλό στην Σκανδιναβία ο παιος, τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής και περιμένουμε λίγες μέρες μέχρι να ξεκαθαριστουν οι επόμενες μέρες 

overview_20240123_12_198.jpg

ECE1-216.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαηλ αστους να λενε..θα υπαρχει μεγαλο κυμα συμπαραστασης σου στη συναντηση..δεν με ξερεις..θα με καταλαβεις απο μια μπλουζα πενταημερης με τη Γροιλανδια μπροστα και πισω το μοτο "Βελτιωνοντε οι δεικτες στην Αμερικη"..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σαν σημερα πριν δυο χρονια εδω μεσα ειχαμε στησει παρτυ και περιμεναμε απλα λιγες ωρες για να ξημερωσει η 24η γεναρη 2022..Ηταν η ελευση της Ελπιδας...Χιονοκαταιγιδα και στρωσιμο μερα μεσημερι μεχρι τη θαλασσα..

20220124_180756.jpg

βαζεις που βαζεις εικονες βαλε κατι πιο ενδεικτικο. ζωγραφου / βυρωνα/ ηλιουπολη/ αγ. παρασκευη με τα μισομετρα :Ρ η εστω συνταγμα που εφτασε το 20αρι-25αρι καρακεντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπενθυμιση πως φετος τα παει μια χαρα
και η ταση ειναι να κοκκινιζει ολο και περισσοτερο για φλεβαρη οποτε δεν θα πονταρα σε χειμωνα σοβαρο στη συνεχεια. 
το μονο θετικο, δεν θα φαληρισουμε για θερμανση

euT2mMonInd1 (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

υπενθυμιση πως φετος τα παει μια χαρα
και η ταση ειναι να κοκκινιζει ολο και περισσοτερο για φλεβαρη οποτε δεν θα πονταρα σε χειμωνα σοβαρο στη συνεχεια. 
το μονο θετικο, δεν θα φαληρισουμε για θερμανση

euT2mMonInd1 (1).gif

εγώ πάντως βλέποντας τα 700αρια του μου φαίνεται αδύνατο να είναι τόσο θερμό. glbz700MonInd1.gif

 

 

 

 

εγώ μόλις είδα την διάταξη είχα κατενθουσιαστεί. Βέβαια η προηγούμενη αναέωση ήταν ακόμα καλύτερη και μάλιστα πιο ψυχρή

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ζήτημα που θίγεις με απασχολεί κι εμένα, Αλέξανδρε, και σε αυτό αφιέρωσα την τελευταία παράγραφο της κυριακάτικης ανάρτησής μου. Προφανώς, με τη βοήθεια λιγο περισσότερου στροβιλισμού μπορεί να δούμε έναν "πιασούμενο" προσήνεμο χιονιά. Ας περιμένουμε λίγο ακόμα.
Καλησπέρα σε όλους.

Aiσιόδοξο post Ζιακόπουλου όπου αναφέρει...την δυνητική(μπορεί)....δημιουργία....προσήνεμου χιονιά....είναι αποψινό και ο κύριος Ζιακόπουλος όταν αναφέρει κάτι.....ποτέ δεν το λέει τυχαία.Να σημειώσω βέβαια ότι σε προηγούμενο post εδωσε κάποιες πιθανότητες αλλά λίγες...στην δημιουργία κατάλληλων συνθηκών για ψυχρή εισβολή.Γνωμη μου είναι στατιστικά αδύνατο η Γροιλανδία να μείνει καθαρή για τρίτο μήνα...ετοιμαστείτε(για μένα πάντα) οι προσήνεμοι.

Προσοχή ο κύριος Ζιακόπουλος τονίζω έδωσε λίγες πιθανόητες γι αυτό το σενάριο...αλλά με το σημερινό post σαν να τις ζωντανεψε ...λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ πάντως βλέποντας τα 700αρια του μου φαίνεται αδύνατο να είναι τόσο θερμό. glbz700MonInd1.gif

Πάντα στα 2μ είναι θερμό το cfs και θεωρώ άδικη η σύγκριση , δηλαδή καλύτερα να βλέπουμε τι δίνει στα ψηλά στρώματα παρά στα χαμηλά 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Πάντα στα 2μ είναι θερμό το cfs και θεωρώ άδικη η σύγκριση 

Ε ναι, τα 850 θα ήταν σίγουρα πιο καλή αποτύπωση με δεδομένη την θέρμανση στο έδαφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Το ζήτημα που θίγεις με απασχολεί κι εμένα, Αλέξανδρε, και σε αυτό αφιέρωσα την τελευταία παράγραφο της κυριακάτικης ανάρτησής μου. Προφανώς, με τη βοήθεια λιγο περισσότερου στροβιλισμού μπορεί να δούμε έναν "πιασούμενο" προσήνεμο χιονιά. Ας περιμένουμε λίγο ακόμα.
Καλησπέρα σε όλους.

Aiσιόδοξο post Ζιακόπουλου όπου αναφέρει...την δυνητική(μπορεί)....δημιουργία....προσήνεμου χιονιά....είναι αποψινό και ο κύριος Ζιακόπουλος όταν αναφέρει κάτι.....ποτέ δεν το λέει τυχαία.Να σημειώσω βέβαια ότι σε προηγούμενο post εδωσε κάποιες πιθανότητες αλλά λίγες...στην δημιουργία κατάλληλων συνθηκών για ψυχρή εισβολή.Γνωμη μου είναι στατιστικά αδύνατο η Γροιλανδία να μείνει καθαρή για τρίτο μήνα...ετοιμαστείτε(για μένα πάντα) οι προσήνεμοι.

Προσοχή ο κύριος Ζιακόπουλος τονίζω έδωσε λίγες πιθανόητες γι αυτό το σενάριο...αλλά με το σημερινό post σαν να τις ζωντανεψε ...λίγο.

Δυστυχώς είναι αρκετά κοντά χρονικά και η διάταξη δεν είναι τέλεια όσο αναφορά τις θερμοκρασίες στα 850, το είχα πει και χθες με το 18αρι του τζίφου, το μαξ είναι μια χιονόπτωση στα πεδινά με την προϋπόθεση να έρθει δυτικότερα, τώρα τα σημερινά ράν το έφεραν πιο ανατολικά άρα θέλουμε ακόμα πιο πολύ δυτικιση και ίσως και πιο νότια να κινηθεί ο Αυλώνας

Ενδιαφέρον θα  έχει και μέχρι την Πέμπτη οπου θα παίζουν τα υψόμετρα δίχως να σημαίνει ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για χαμηλά υψόμετρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Εστιάζει προς 2ο δεκαήμερο ο παιος όχι ότι έχουν μεγάλη αξιοπιστια αλλά κάτι είναι.

 

20240123200454-d732b45cfadbaf05a31d2accf0d2cdec97e8d839.png

 

 

Αν το ράν του ευρωπαϊκού είχε συνέχεια:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Frostfang8 said:

βαζεις που βαζεις εικονες βαλε κατι πιο ενδεικτικο. ζωγραφου / βυρωνα/ ηλιουπολη/ αγ. παρασκευη με τα μισομετρα :Ρ η εστω συνταγμα που εφτασε το 20αρι-25αρι καρακεντρο

Αθηναϊκή ριβιερα …

IMG_1894.jpeg.ff946a37bf323d2ad62be3f7ccf835a7.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Το ζήτημα που θίγεις με απασχολεί κι εμένα, Αλέξανδρε, και σε αυτό αφιέρωσα την τελευταία παράγραφο της κυριακάτικης ανάρτησής μου. Προφανώς, με τη βοήθεια λιγο περισσότερου στροβιλισμού μπορεί να δούμε έναν "πιασούμενο" προσήνεμο χιονιά. Ας περιμένουμε λίγο ακόμα.
Καλησπέρα σε όλους.

Aiσιόδοξο post Ζιακόπουλου όπου αναφέρει...την δυνητική(μπορεί)....δημιουργία....προσήνεμου χιονιά....είναι αποψινό και ο κύριος Ζιακόπουλος όταν αναφέρει κάτι.....ποτέ δεν το λέει τυχαία.Να σημειώσω βέβαια ότι σε προηγούμενο post εδωσε κάποιες πιθανότητες αλλά λίγες...στην δημιουργία κατάλληλων συνθηκών για ψυχρή εισβολή.Γνωμη μου είναι στατιστικά αδύνατο η Γροιλανδία να μείνει καθαρή για τρίτο μήνα...ετοιμαστείτε(για μένα πάντα) οι προσήνεμοι.

Προσοχή ο κύριος Ζιακόπουλος τονίζω έδωσε λίγες πιθανόητες γι αυτό το σενάριο...αλλά με το σημερινό post σαν να τις ζωντανεψε ...λίγο.

Οι υπολοιποι που δεν ειμαστε προσηνεμοι καλα κανουμε και ριχνουμε ταφοπλακα....

Οπως και συ πολλες φορες ελεγες τα ματια μας στην αμερικη...αλλα δυστηχως  ουτε απο κει βγαινει κατι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Οι υπολοιποι που δεν ειμαστε προσηνεμοι καλα κανουμε και ριχνουμε ταφοπλακα....

Οπως και συ πολλες φορες ελεγες τα ματια μας στην αμερικη...αλλα δυστηχως  ουτε απο κει βγαινει κατι...

Η δυτική φθδώτιδα νομίζω είναι πολύ δυνατή και πολυσυλλεκτική!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Δυστυχώς είναι αρκετά κοντά χρονικά και η διάταξη δεν είναι τέλεια όσο αναφορά τις θερμοκρασίες στα 850, το είχα πει και χθες με το 18αρι του τζίφου, το μαξ είναι μια χιονόπτωση στα πεδινά με την προϋπόθεση να έρθει δυτικότερα, τώρα τα σημερινά ράν το έφεραν πιο ανατολικά άρα θέλουμε ακόμα πιο πολύ δυτικιση και ίσως και πιο νότια να κινηθεί ο Αυλώνας

Ενδιαφέρον θα  έχει και μέχρι την Πέμπτη οπου θα παίζουν τα υψόμετρα δίχως να σημαίνει ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για χαμηλά υψόμετρα 

Δεν νομίζω να μιλά για αυτήν την διάταξη...με τπτ.....περίμενουμε.....και αν κάτσει νομίζω ότι είναι πολύ συγκεκριμένος....η διάταξη των επόμενων ημερών δεν είναι κάν μεταβολή ουτε χιονιάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Η δυτική φθδώτιδα νομίζω είναι πολύ δυνατή και πολυσυλλεκτική!

Δυστηχως καποτε μπορει να ηταν τα τελευταια χρονια οχι...

Θεωρητικα επρεπε να παιρνουμε απο παντου...μονο απο ιονιο ..θελουμε καιρο δ.θεσσαλιας...

Με προσηνεμο καιρο αστερια και ηλιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

βαζεις που βαζεις εικονες βαλε κατι πιο ενδεικτικο. ζωγραφου / βυρωνα/ ηλιουπολη/ αγ. παρασκευη με τα μισομετρα :Ρ η εστω συνταγμα που εφτασε το 20αρι-25αρι καρακεντρο

Να βάλω Αγ Στέφανο που με το ζόρι επισε 25 πόντους? Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο +7 τα ενσ του Ευρωπαίου τις πρώτες ήμερες του Φλεβάρη.Τα χρονικά περιθώρια στενεύουν και σε 10 ήμερες θα αρχίσουμε να αναπολούμε πάλι τον Μάρτιο του 87.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Δεν νομίζω να μιλά για αυτήν την διάταξη...με τπτ.....περίμενουμε.....και αν κάτσει νομίζω ότι είναι πολύ συγκεκριμένος....η διάταξη των επόμενων ημερών δεν είναι κάν μεταβολή ουτε χιονιάς.

Αν δεις απάντησε στον Αλέξανδρο όπου αναφέρεται για τον χιόνια της Κυριακής σε δύο σχόλια, στο ένα για τα  πιθανά υψόμετρα χιονόπτωσης και το άλλο για τα απαγορευτικά 850αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-51-1-294.png

 

 

κοντρολ στις άπειρες ώρες=χειμώνας

gens-0-1-360.png

 

πολύ χαλαρη ατλαντικη κυκλοφορία, μακαρι να μας βγει σε καλό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...