Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα με βορειο ρευμα καμια σημασια ο υετος ειδικα για βορεια αττικη.3μμ μπορει να δινει και πεφτουν 20 συνηθως.

Γενικά τα μοντέλα πέφτουν συχνά έξω, πόσο μάλλον ο Ευρωπαίος. Το ανέβασα κυρίως για  να δείξω ότι δείχνει χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα όταν υπάρχει υετός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεχρι τριτη μεσημερι το -6.Δεν το εμπιστευομαι πλεον το μονδελο ομως

Πρώην καιρικό μοντέλο δυστυχώς 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ολα τα μοντελα διαφορετικα σεναρια εχουν ενς και να δουμε που θα κατσει η μπιλια...υπαρχει μεγαλη ρευστοτητα

Πάντως τον light προσηνεμο τον πέτυχες 😉 τωρα πάμε για τα άλλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλο το ευρωπαικό,αλλα ειναι ευρωπαικό.Που καταντησε.

Το μονο ευρωπαικο που αξιζει ειναι το 7ο!!!🤣

Και γω ειμαι στον 7ο ουρανο..Ειδα τη μπεμπαρα μου παλι σημερα και εχω τρελαθει...Δε πα να βγαλει και 40αρια ο Φλεβαρης!!🤣

Αντε τα λεμε αδερφια...Σας αγαπω ολους!!!Καλο βραδυ!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστευω μπορει να βελτιωθει σε βαθμο που τα ανατολικα προσηνεμα τις μαγνησιας μπορουν να δουν χιονι ( και πεδινα, χορευτο, αγιος ιωαννης και επιτελους κατι πιο αξιολογο ζαγορα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

πιστευω μπορει να βελτιωθει σε βαθμο που τα ανατολικα προσηνεμα τις μαγνησιας μπορουν να δουν χιονι ( και πεδινα, χορευτο, αγιος ιωαννης και επιτελους κατι πιο αξιολογο ζαγορα )

Δεν μπορούν να δουν χιόνι (κατά την γνωμη), οι θερμοκρασίες δεν φτάνουν και ο βορειανατολικος κάνει τρομερή ζημιά, ειδικά τώρα που έρχεται από το Αιγαίο δίχως να βρει εμποδιο, θα έχουν πολυ υψηλή υγρασία μάλιστα άρα θα πρέπει να έχουν τουλάχιστον 1 με μισό βαθμό για να δουν νιφαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Το μονο ευρωπαικο που αξιζει ειναι το 7ο!!!🤣

Και γω ειμαι στον 7ο ουρανο..Ειδα τη μπεμπαρα μου παλι σημερα και εχω τρελαθει...Δε πα να βγαλει και 40αρια ο Φλεβαρης!!🤣

Αντε τα λεμε αδερφια...Σας αγαπω ολους!!!Καλο βραδυ!!!

 

Έτσι ρε φίλε.. Αυτή είναι η πραγματική χαρά της ζωής.. Τα παιδιά!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός μέσος όρος από Ευρωπαίο, αναδίπλωση και ψυχρή εισβολή δυτικά μας .... Μετά τις 240

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

πιστευω μπορει να βελτιωθει σε βαθμο που τα ανατολικα προσηνεμα τις μαγνησιας μπορουν να δουν χιονι ( και πεδινα, χορευτο, αγιος ιωαννης και επιτελους κατι πιο αξιολογο ζαγορα )

Βλέπεις τι γίνεται ε; Σύμφωνα με το Ευρωπαικό παίζει να έχουμε πάλι Τ στα 850 κατάλληλες έστω για χιονόπτωση στο Βόλο και πάλι δεν θα έχουμε υετό. Πραγματικά δηλαδή, έλεος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

Βλέπεις τι γίνεται ε; Σύμφωνα με το Ευρωπαικό παίζει να έχουμε πάλι Τ στα 850 κατάλληλες έστω για χιονόπτωση στο Βόλο και πάλι δεν θα έχουμε υετό. Πραγματικά δηλαδή, έλεος..

περιμενω κεντροβορειο μεσα στον φλεβαρη αλλιως δεν δινω σημασια στα αλλα ψευτοκρυα... στον κεντροβορειο με καλο υετο μας φτανει και το -5/-6 οποτε δεν κυνηγαω τρελο ψυχος σε αυτη την περιπτωση, αρκει να εχει γενικευμενο υετο, δεν μπορω τις αεροσυννεφιες του αιγαιου να οφθαλμαπατουν και να φαινονται σαν σελφ κλαουντ καταιγιδας και να κουβαλανε 0.0002 χιλιοστα υετου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...