Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Μιλήστε για Βαρβάρα βολιωτες όταν ο τζιφος σας επαναφέρει τον υετό για αυτό που έρχεται.

Χαχαχαχα

δεν ψαρώνουμε φίλε 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφηστε λιγο ρε παιδιά τις Βαρβάρες, τους παλαιούς χιονιάδες και τις Μονεμβασίες τώρα που τρέχει το run αυτό. Να δούμε τι αλλάζει μέχρι στιγμής και τι παραμένει ίδιο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ παιδιά θυμάμαι στον Φίλιππο όπως ερχόταν η χιονομπορα, να καταπίνει το Πήλιο και μετά έσκασε σαν αυτά τα αμερικανικά που κάνει και καταπίνει ένα σύννεφο που τρέχει... Δεν ξέρω τι λέτε εμένα μου φαινόταν να έρχεται από καθαρά α-βα η μπορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ήταν Μάρτιος, ποτέ ο ήλιος είχε δύναμη για αστάθεια. Και στην Λάρισα είχαμε 2 ασθενείς χιονομπορες τότε από ολυμπο

ναι φυσικα μιχαηλ, εξου και η μεγαλη ενταση εκεινης της χιονομπορας, αλλα το εχει ξανακανει μετα την μηδεια.Με βορειο ρευμα περνανε τα φαινομενα απο το βορειο πηλιο που ειναι κοντο μερικες φορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

σαφως βελτιωση . υπαρχει πιθανοτητα και για -7 στον νομο με λιγη τυχη...
ας δουμε λοιπον. οτι κατσει εν τελει

Το καλυτερο τρεξιμο και με διαφορα το σημερινο στο 12αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aν βγει αυτή η σύγκλιση ο βόλος θα δει χιόνι μέχρι το λιμάνι! Με επιπεδο παγοποίησης στα 400 μέτρα, τρελές ραγδαιότητες, γεμάτο -6 στα 850 και καλά 500αρια. Ο παράγοντας Πηλιο παιζει προφανώς αλλα μιλάω με βάση αυτά που δείχνει

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Το καλυτερο τρεξιμο και με διαφορα το σημερινο στο 12αρι

ειναι απο τις ελαχιστες φορες που εχουμε κακοκαιρια απο τις 130 ωρες να βελτιωνεται σταδιακα και σταθερα...
μακαρι να μιλαγαμε με καλυτερο ψυχος βεβαια... αλλα τελος παντων οτι θελει ας κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύς ο υετός, δεν μπορώ να το δικαιολογήσω πως περνάει τόσο πολύ από τη μέσα πλευρά. Ίσως λόγω ανάλυσης το βγάζει στο Βόλο ενώ κανονικά είναι για Ζαγορα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, allematic είπε:

BBA δίνει στα 700 οπότε ξέρουμε ακριβώς ότι θα είμαστε στην τρύπα για άλλη μια φορά 😅

τα 700 ειναι πολυ ψηλα δεν κοβει τιποτα το πηλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αλλαγες ακομα στις 36 με 48 ωρες για την θεση της λιμνης στο 12αρι

Αλλα  νομιζουν  καποιοι οτι  μπορουν να προβλεψουν τον καιρο  εδω μεσα, στι; 300  και βαλε ωρες

Λολ

Δεν προβλέπουν καιρό οι άλλοι...προσπαθούν να βρουν την τάση...οποίος δεν μπορεί να το κάνει γιατί είναι δύσκολο ας ασχοληθεί με το 48αωρο...λολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

ειναι απο τις ελαχιστες φορες που εχουμε κακοκαιρια απο τις 130 ωρες να βελτιωνεται σταδιακα και σταθερα...
μακαρι να μιλαγαμε με καλυτερο ψυχος βεβαια... αλλα τελος παντων οτι θελει ας κανει

Ξερεις τι μου αρεσει ομως?αυτο το αγνωστο της φυσης και την αναμονη του χιονια

Ασχετος αν ριξει, δεν ριξει,το στρωσει η δεν το στρωσει ,σε αυτη την χειμερινη μεταβολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύς ο υετός, δεν μπορώ να το δικαιολογήσω πως περνάει τόσο πολύ από μέσα. Ίσως λόγω ανάλυσης το βγάζει στο Βόλο ενώ κανονικά είναι για Ζαγορα.

οχι , οταν το κανει αυτο ουσιαστικα την συγκλιση την βλεπει η πιο απλωμενη η πανω στο πηλιο, τωρα την βγαζει πανω στον βολο, απλα εχουμε συγκλιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αν ειχαμε και ενα -8 καθαρο με αυτα τα 500αρια

Τωρα θα ειχαν βγει οι σαμπανιες

gfs-13-78.png?12

Το Arpege το είχε δείξει πρώτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Winter_Addict είπε:

Εξαρτάται σε ποιο ύψος είσαι. Η Μεταμόρφωση ξεκινάει από τα 50 και φτάνει στα 230 μέτρα. Σε ανάλογες κακοκαιρίες μια χαρά το βλέπουμε (είμαι λίγο πάνω από τα 200 κοντά στη Λυκόβρυση) και έχουμε και χιονόστρωση στις εύκολες. Και ότι άλλο έρθει καλοδεχούμενο.

Κοντά 150 μέτρα θα είμαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Μπαρμπαρα ειχαμε αυτο στη Καλλιθεα..Στο πικ ξημερωματα 06/02..Εαν ειχε διαρκεια θα γινοταν το 3/3 αλλα εκοψε συντομα..Τετοιες στουπες θα βγαλει η Αττικη μεχρι και τα βορεια προαστια....

Προσωπικη μου αποψη στα βδ θα εχουμε το πιο πολυ χιονι στον νομο και εκει ισως να εχουμε και τις περισσοτερες εκπληξεις ως προς τα υψομετρα....

Η μονη πολη που δεν πρεπει να αγχωνεται ειναι ο βολος..Με καθε ψυχρη εισβολη βγαινει κερδισμενη..Στο τελος θα χιονιζεται ακομα και με θερμες εισβολες..🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Δεν προβλέπουν καιρό οι άλλοι...προσπαθούν να βρουν την τάση...οποίος δεν μπορεί να το κάνει γιατί είναι δύσκολο ας ασχοληθεί με το 48αωρο...λολ

η ταση δεν ειναι και κατι δυσκολο. ξεροντας που αναπτυσσονται οι εμποδισμοι και με πια λογικη, μπορει καποιος να συμπερανει καποια ορια για το " εκκρεμές" που θα προκυψει...
τελος παντων μεγαλη συζητηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

οχι , οταν το κανει αυτο ουσιαστικα την συγκλιση την βλεπει η πιο απλωμενη η πανω στο πηλιο, τωρα την βγαζει πανω στον βολο, απλα εχουμε συγκλιση

το πιστεύεις ότι παίζει να βγει; Και άντε πες να μην φτάνουν οι Τ για κέντρο, από Άγιο Ονούφριο και πάνω είναι υπερ-σουπερ-ντουπερ-extra θάψιμο, χαχαχα. Δεν παίζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...