Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Παίδες κ κυρίως αττικάριοι, μου κάνει εντύπωση ότι ο παιος έχει για όλη τη Τρίτη μισό βαθμό πάνω από το τζίφο στα 850ρια και ββδ επιφανείας, ενώ ο τζίφος ββα...στα υπόλοιπα λίγο πολύ συμφωνούν. 

Για την Τ στην επιφάνεια τι μπορεί να σημαίνει αυτό, τι προτιμάμε για βέλτιστο αποτέλεσμα...απόψεις? Εγώ θα έπαιρνα παιο πάντως. 

Με -5 και ΒΒΔ μπορείς να φτάσεις ως τα 100 μέτρα, με -6 και ΒΒΑ μιλάς για 200+ οπότε εννοείται Ευρωπαίος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Παίδες η Τρίτη είναι πιο κρύα μέρα στα 850 σε σχέση με αύριο; 

Οριακά ναι αλλά το βασικό είναι τα καλύτερα ποιοτικά χαρακτηριστικά με -35 στα 500 και συνεπώς πιθανότατα καλύτερες εξάρσεις υετου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Ναι οχι μονο Ζωγράφου. Βυρωνας, Ανω Ηλιούπολη

Ναι όλα μέσα στην γραμμή είναι, δεν φαίνεται καλά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Ναι όλα μέσα στην γραμμή είναι, δεν φαίνεται καλά?

Ειμαι απο κινητό. Απο τοτε που εγινα μελος. Απο υπολογιστή δεν με αφηνει να μπω. Δεν κανει δεκτο τον κωδικο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Ναι όλα μέσα στην γραμμή είναι, δεν φαίνεται καλά?

Για τα δυτικά προάστια έχεις μέσα μόνο όσους είναι προσκολλημένοι στο όρος Αιγάλεω ουσιαστικά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Για τα δυτικά προάστια έχεις μέσα μόνο όσους είναι προσκολλημένοι στο όρος Αιγάλεω ουσιαστικά;

Περίπου ότι είναι πάνω από 100-150 μέτρα, μακάρι όμως να κάνω λάθος αν προκύψει ΒΒΔ-ΒΔ καθαρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όποιος θέλει ας κάνουμε ένα τσεκ λίγο για το ανωτστο άκρο του μεσοπροθεσμου ,για  15 μέρες μετά με βάση τον πιο κάτω μέσο όρο...πόσο θεωρείτε ότι μπορεί να αλλάξει?τι μας λέει?για τι μας προϊδεάζει?...όταν έρθει η 12 Φεβρουαρίου ας δούμε τι θα έχουμε και πόσο διαφορετική θα είναι η πραγματικότητα. Εγω εδώ βλέπω έναν έντονο αζορικο από ιβηρική και δυτικότερα έναν πολικό στρόβιλο που πλέον έχει χαλαρώσει και μια τάση για Αυλώνα κεντρική ανατολική Ευρώπη και υποψία σχηματισμού εμποδισμου στη Σκανδιναβία και έναν βόρειο Ατλαντικό επίσης χαλαρό...πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι την μέρα 0 στις 12 Φλεβάρη?μπορεί να έχει χιόνια η ιβηρική?υποτροπικό η Ελλάδα και τα Βαλκάνια?τρενάκι ο Ατλαντικός?....image.png.f1c9fb12cc21bb47a9aae0b33309121e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Οριακά ναι αλλά το βασικό είναι τα καλύτερα ποιοτικά χαρακτηριστικά με -35 στα 500 και συνεπώς πιθανότατα καλύτερες εξάρσεις υετου

Ευχαριστώ!! Επομένως περιμένω πρόβλεψη ΕΜΥ 2-6 ή 1-7. Για να δούμε!!! Αν έχουμε 2-6 τότε συνήθως στρώνει από Κηφισιά και πάνω, έστω λίγο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν πάλι έχει υετοτρυπα στα δυτικά προάστια πάντως θα σημαίνει ότι ο παιος το πιάνει πολύ καλά αυτό γιατί ο τζίφος δεν το δείχνει αυτή τη φορά.

Πάντως με ββδ όλοι οι δυτικοί θα χουν έως και μισό βαθμό αβαντάζ πιστεύω σχέση με τους υπόλοιπους κεντρονότιους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Επομένως περιμένω πρόβλεψη ΕΜΥ 2-6 ή 1-7. Για να δούμε!!! Αν έχουμε 2-6 τότε συνήθως στρώνει από Κηφισιά και πάνω, έστω λίγο. 

Εχεις φαει κολλημα με το τι θα δωσει η ΕΜΥ. Οτι κ να δωσει στις εξαρσεις παει περιπατο κατρακυλάει. Δεν εχει κανενα νοημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Αν πάλι έχει υετοτρυπα στα δυτικά προάστια πάντως θα σημαίνει ότι ο παιος το πιάνει πολύ καλά αυτό γιατί ο τζίφος δεν το δείχνει αυτή τη φορά.

Πάντως με ββδ όλοι οι δυτικοί θα χουν έως και μισό βαθμό αβαντάζ πιστεύω σχέση με τους υπόλοιπους κεντρονότιους!

Οχι υποχρεωτικά. Απλα ο ΒΔ ριχνει το σ.δροσου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Αν πάλι έχει υετοτρυπα στα δυτικά προάστια πάντως θα σημαίνει ότι ο παιος το πιάνει πολύ καλά αυτό γιατί ο τζίφος δεν το δείχνει αυτή τη φορά.

Πάντως με ββδ όλοι οι δυτικοί θα χουν έως και μισό βαθμό αβαντάζ πιστεύω σχέση με τους υπόλοιπους κεντρονότιους!

Ο ευρωπαίος δείχνει υετότρυπα στα δυτικά; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, icestorm είπε:

Εχεις φαει κολλημα με το τι θα δωσει η ΕΜΥ. Οτι κ να δωσει στις εξαρσεις παει περιπατο κατρακυλάει. Δεν εχει κανενα νοημα

Μη με παρεξηγείς βρε. Έχω μεγαλώσει με το 148. Κάθε μεσημέρι μετά το σχολείο, σε περιπτώσεις πιθανών χιονιαδων. Όταν ακόμα το σταθερό τηλέφωνο χρέωνε ανά τηλεφώνημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Αν πάλι έχει υετοτρυπα στα δυτικά προάστια πάντως θα σημαίνει ότι ο παιος το πιάνει πολύ καλά αυτό γιατί ο τζίφος δεν το δείχνει αυτή τη φορά.

Πάντως με ββδ όλοι οι δυτικοί θα χουν έως και μισό βαθμό αβαντάζ πιστεύω σχέση με τους υπόλοιπους κεντρονότιους!

Αρκετό περισσότερο γιατί θα έχουν και χαμηλότερες υγρασίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Μη με παρεξηγείς βρε. Έχω μεγαλώσει με το 148. Κάθε μεσημέρι μετά το σχολείο, σε περιπτώσεις πιθανών χιονιαδων. Όταν ακόμα το σταθερό τηλέφωνο χρέωνε ανά τηλεφώνημα. 

εκατον σαραντα οκτω!!! μαλιστα, και 2η φορα στα καπακια αν τα νεα ηταν ευχαριστα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Αντώνης Χιόνης said:

Ο ευρωπαίος δείχνει υετότρυπα στα δυτικά; 

Όχι εντελώς αλλά αν ήμουν δυτικός δεν θα μου άρεσε αυτή η εικόνα 😅

image.png.b9de6795503de1d100ca13eee1800da7.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Μη με παρεξηγείς βρε. Έχω μεγαλώσει με το 148. Κάθε μεσημέρι μετά το σχολείο, σε περιπτώσεις πιθανών χιονιαδων. Όταν ακόμα το σταθερό τηλέφωνο χρέωνε ανά τηλεφώνημα. 

Δεν σε παρεξηγω εννοείται. Οι εποχες ομως αλλαζουν πανε αυτα αν κ ρομαντικα κ ισως νοσταλγικα ειναι κομματι μιας αλλης εποχής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

εκατον σαραντα οκτω!!! μαλιστα, και 2η φορα στα καπακια αν τα νεα ηταν ευχαριστα!! 

Ακόμα θυμάμαι το κουδουνάκι στην αρχή και το βραχνό "άαααπο την Εθνική Μετεωρολογική υπηρεσία" κτλ , της κοπέλας που ανακοίνωνε το δελτίο.

Ανατριχιαζω και μόνο που το σκέφτομαι!! Τέλος πάντων. Το κλείνω εδώ. Χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Όχι εντελώς αλλά αν ήμουν δυτικός δεν θα μου άρεσε αυτή η εικόνα 😅

image.png.b9de6795503de1d100ca13eee1800da7.png

799916671_2022.png.9a1036b7cc42cfc4e11b2ae9088bd2d4.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μη με παρεξηγείς βρε. Έχω μεγαλώσει με το 148. Κάθε μεσημέρι μετά το σχολείο, σε περιπτώσεις πιθανών χιονιαδων. Όταν ακόμα το σταθερό τηλέφωνο χρέωνε ανά τηλεφώνημα. 

Έχω φάει κατσαδα από τον πατέρα μου για αυτά τα τηλεφωνήματα... τσάμπα λεφτά μου έλεγε. Τι να του εξηγήσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου άρεσαν τα απογευματινά γιατί πήγαν το όποιο διάστημα ενδιαφέροντος παραπίσω. Από τις 5-6/2 το πήγαν 7-8-9/2. Πήραν λίγο μπρος και τα ανσάμπλ του σκουπιδαίου ωστόσο που ήταν νεκρά για όσο πάει. Αυτά όλα για τη φρανκφούρτη, αλλά όπως έχω ξαναπεί αναγκαστικά για τη βόρεια ελλάδα και τη θεσσαλονίκη και αφού δε μιλάμε για backdoor εισβολή οριζοντιωμένου αυλώνα, το ενδιαφέρον μπορεί να υπάρξει μόνο αν υπάρξει ενδιαφέρον και εδώ καθώς κατεβαίνει αυλώνας από την κεντρική ευρώπη προς την ιταλία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Όχι εντελώς αλλά αν ήμουν δυτικός δεν θα μου άρεσε αυτή η εικόνα 😅

image.png.b9de6795503de1d100ca13eee1800da7.png

Δυστυχώς αυτή η τρύπα θα λάβει σάρκα και οστά!

Την έχουμε συνηθίσει πλέον, δεν μπορούμε να κάνουμε χωρίς αυτήν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...