Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα τόσο ωραία διάταξη να μας τη χαλάνε τα 850ρια πάντως...λίγο παραπάνω κρύο να είχε αποκοπεί λίγες μέρες πριν θα μιλάγαμε αλλιώς τώρα!

Χιονόπτωση απλή πάντως λίγο πολύ θα δούμε όλοι θέλω να πιστεύω ο υετός φαίνεται τούμπανο και θα έχει καλές εξάρσεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι και πιο απλωμένος ο πολικός στρόβιλος και όχι τόσο σφιχτός οπότε αν περάσει σφήνα μπορεί κάτι να δείξει το ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Γιάννης μασ said:

βεβαια μπορει να γινει πολυ αποτομα, οπως και με την αυριανη κακοκαιρια που ενω εδειχναν ζεστες απο το πουθενα σιγα σιγα εριχαν την θερμοκρασια σε καθε ραν και μαλιστα εφτασε μεχρι -7, δηλαδη σε μια αντιστοιχη περιπτωση θα μπορουσε να βγει και ενας χιονιας αξιολογε με περισσοτερη τυχη

Καλύτερα αυτή τη φορά να μην το κάνει αυτό, γιατί στους χάρτες δεν φαίνεται ικανό να αλλάξει κάτι πριν τις 6-7 του μήνα... Ας διαμορφωθεί η κυκλοφορία για να κατεβάσει ένα καλό κρύο και όχι βλακείες για διατάξεις με αυστηρά -6 και -8 στον εβρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, stilbas είπε:

Στο forecast weather Greece ανέφεραν πριν για χιονοπτώσεις μέχρι τα 250μ στα ΒΠ και χιονοστρωσεις από 500μ και πάνω στην Αττική.

Και εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω. Δεν έχει δυναμική για τίποτα περισσότερο. Απορώ για τις προσδοκίες που έχουν καλλιεργηθεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

799916671_2022.png.9a1036b7cc42cfc4e11b2ae9088bd2d4.png

Να δεις εμεις που μέναμε πέριξ του Υμηττού και κατεβαίναμε στον Πειραιά για δουλειά δεν το πίστευαν. Το πίστεψαν μόνο όταν είχαν περάσει μέρες και ο Υμηττός ήταν ακόμα κάτασπρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, enigma said:

Να δεις εμεις που μέναμε πέριξ του Υμηττού και κατεβαίναμε στον Πειραιά για δουλειά δεν το πίστευαν. Το πίστεψαν μόνο όταν είχαν περάσει μέρες και ο Υμηττός ήταν ακόμα κάτασπρος

Και γω είχα περάσει από Πειραιά όταν γύρναγα από το κέντρο και με ρώτησε μια ''μα καλά στην Αθήνα χιονίζει?'' και της λέω επι λέξη ''hellooo έχει στρώσει 20 πόντους'' 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Τραγική ζωνικη στη 2η καρτέλα   

Δεν είναι ζωνικη...άσχετα ποιον θα ευνοήσει πάει προς το καλό η κυκλοφορία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά αν μας ξεφύγει και κάποιο μήνυμα που κανονικά θα έπρεπε να αποκρυφτεί μην απαντατε και ανοίγουν άσκοπες συζητήσεις χωρίς λόγο και αιτία που δεν καταλήγουν και πουθενά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=18

Παρεπιπτοντως εμφανιστηκαν  2 σεναριακια που ξεφυγαν απο το συνολο με -8 στα 850 στα ανσαμπλς στο 18αρι

Ε ρε και να εβγαιναν🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι αστείο γιατί αναλωνομαστε τόσο πολύ στους χάρτες που καταλήγουμε (τουλάχιστον εγώ) να νιώθουμε ότι αυτοί φτιάχνουν η χαλάνε την κυκλοφορία και ότι αν πχ δείξει κάτι πολύ καλό νωρίς μετά θα το χαλάσει η το ανάποδο, κάτι που δεν ισχύει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Δεν είναι ζωνικη...άσχετα ποιον θα ευνοήσει πάει προς το καλό η κυκλοφορία 

Για ποτε ρε Βαγγελη?????ο χρονος πιεζει πλεον αλυπητα και δυστυχως εχουμε ξεμεινει απο αυτον.Ολα τα υπολοιπα ειναι φλιναφηματα εκτος και αν κακοκαιριες του 10 ωρου αποτελουν το στοχο μας εως το τελος και ημερολογιακα του χειμωνα.Αυτη ειναι η ωμη αληθεια οσο και αν δεν θελουμε να το παραδεχτουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπούρδες και πάλι από τα χθεσινά 12αρια μέχρι και σήμερα στα πρωινά. Βελτιώθηκαν τα πράγματα για μισή μέρα και τώρα πάλι πήγαν όλα κατά διαόλου. Δεν θέλει με τίποτα λέμε… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, CATHA said:

Αστεία πράγματα και ετοιμάζονται να κλείσουν την Εθνική οδό... 

Τις αλυσίδες μην ξεχάσεις..χαχα,ο Ευρωπαίος επίσης αμετακίνητος -5,5 στα 850 για αύριο ,δεν κάνει βήμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Αστεία πράγματα και ετοιμάζονται να κλείσουν την Εθνική οδό... 

Αύριο τέτοια ώρα, η Εθνική οδός θα έχει φουλ χιόνι. Άγιο Στέφανο (στην ανηφόρα), Μαλακάσα κτλ. Όσο στοίχημα θέλεις φίλε Catha! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, menidi said:

Αύριο τέτοια ώρα, η Εθνική οδός θα έχει φουλ χιόνι. Άγιο Στέφανο (στην ανηφόρα), Μαλακάσα κτλ. Όσο στοίχημα θέλεις φίλε Catha! 

Μαλακάσα πολύ πιθανό... πιό χαμηλά δύσκολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Σκιρων για αύριο πρωί 

039.snowfall.png

Πλάκα μας κάνει;;;

Εδώ σήμερα ήδη είναι στραμμένα όλα από 350μ κ πάνω κ μου έχει μια κουτσουλιά την Δίρφη;

Κ μάλιστα με αστεία ύψη χιονιού.....

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Μεσσαπός said:

Πλάκα μας κάνει;;;

Εδώ σήμερα ήδη είναι στραμμένα όλα από 350μ κ πάνω κ μου έχει μια κουτσουλιά την Δίρφη;

Κ μάλιστα με αστεία ύψη χιονιού.....

 

 

Προφανώς βλέπει αρκετό υετο αλλά δεν το μεταφράζει σε χιόνι

042.totpcp.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ο υετός είναι αστείος!

Όταν πιάνουν μπρος τα βουνά της Εύβοιας, ακόμη και τα χαμηλά, αργούν να σταματήσουν. Αύριο που είναι θεωρητικά η πιο υετοφόρα ημέρα από αυτό το τετραήμερο, τα χιλιοστά που δίνει είναι εκτός πραγματικότητας. Εδώ εγώ στα πεδινά 800μ από την θάλασσα,αν κ δεν έχω βροχόμετρο, εχω βάλει πολλά χιλιοστά γιατί από το βράδυ βρέχει σχεδόν ασταμάτητα με αυξομειώσεις της έντασης. Στα βουνά, αναλόγως τα υψόμετρα, αναμένεται να δούμε μέτρο συν...

Με λίγα λόγια, είναι πολυυυ εκτός κ μου κάνει εντύπωση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΠέτροςΑ είπε:

ο τζίφος δίνει το πρωί επίπεδο παγοποίησης <600μ . Θα παίξουμε τα ρέστα μας

Μήπως μπορείς να το ερμηνεύσεις για μας τους άμπαλους;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...