Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά θέλω έναν βορειοελλαδητικο χιονιά με κατάληξη προσηνεμα να χαρούμε όλοι.

 

ΥΓ. Δε περνω ΜΑΛΑΜΑΤΊΝΑ γιατί αποδείχθηκε γρουσουζιά χαχα 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα σε όλους. Ο Αρναούτογλου έβγαλε εκτατό ανακοινωθέν. Μιλάει για την άλλη τρίτη για παγερους βορειαδες και εκτεταμένες χιονοπτώσεις σε κεντρικά και βόρεια. Ελπίζω να είμαι και εγώ μέσα 

ανεβασε το

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εγώ προσωπικά θέλω έναν βορειοελλαδητικο χιονιά με κατάληξη προσηνεμα να χαρούμε όλοι.

 

ΥΓ. Δε περνω ΜΑΛΑΜΑΤΊΝΑ γιατί αποδείχθηκε γρουσουζιά χαχα 😁

Μεγαλος σεβασμος στη Μαλαματινα..Στα εφηβικα χρονια οταν ξεμεναμε απο λεφτα Μαλαματινα πιναμε....Τα πρωτα δυνατα κεφαλια με τη Μαλαματινα συντροφια τα καναμε...🤣

Στα Πετραλωνα στο συνδεσμο του Παναθηναικου λεγαμε πριν καμια 25αρια χρονια..Μαλαματινα,ρετσινα και χεσε και την πεινα...

Μεγαλωσε γενιες και γενιες σαν το νουνου ενα πραγμα..🤣

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Μεγαλος σεβασμος στη Μαλαματινα..Στα εφηβικα χρονια οταν ξεμεναμε απο λεφτα Μαλαματινα πιναμε....Τα πρωτα δυνατα κεφαλια με τη Μαλαματινα συντροφια τα καναμε...🤣

Στα Πετραλωνα στο συνδεσμο του Παναθηναικου λεγαμε πριν καμια 25αρια χρονια..Μαλαματινα,ρετσινα και χεσε και την πεινα...

Μέγιστος σεβασμός. Είναι το αγαπημένο μου πιοτό 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μέγιστος σεβασμός. Είναι το αγαπημένο μου πιοτό 😎

Πιναμε και την ρετσινα κουρτακη στις χαρμανες..Τα πρωτα μεθυσια...

Μου ελεγαν τοτε..

Ρετσινα κουρτακη,παλι μπουρδ@λο καναμε τον Βαζελο τον Σακη...🤣Ωραια χρονια ρε Γκαρυ...Δεκαετια 90!!!Με συγχωρειτε για το εκτος....

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πιναμε και την ρετσινα κουρτακι στις χαρμανες..Τα πρωτα μεθυσια...

Μου ελεγαν τοτε..

Ρετσινα κουρτακι,παλι μπουρδ@λο καναμε τον Βαζελο τον Σακη...🤣Ωραια χρονια ρε Γκαρυ...Δεκαετια 90!!!Με συγχωρειτε για το εκτος....

Εβιβα αδερφέ. Έχεις ακουστα τον Μπαγιαντέρα που λέει στο Χατζηκυριάκειο που έχει ρετσίνα δροσερή και όμορφα κορίτσια? Οφ τοπικ επιστρέφουμε στο σχολιασμό χαρτών χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εβιβα αδερφέ. Έχεις ακουστα τον Μπαγιαντέρα που λέει στο Χατζηκυριάκειο που έχει ρετσίνα δροσερή και όμορφα κορίτσια? Οφ τοπικ επιστρέφουμε στο σχολιασμό χαρτών χεχε

Βλεπεις ομως ρε φιλε ..Εμεις πως τα βρισκουμε..Μια ζωη τρωγονται σαν τα κοκορια Αθηνα - Σαλονικα,βορειοι,νοτιοι γενικα..Κι ομως εχουμε κοινα και πολλα που μας ενωνουν..Γεια σου καρντασι μου....

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κύριο και κοντρολ ευρωαπιου στα 5 πιο κρυα σεναρια ,,,είναι μονα τους ...μακαρι να εβγαινε ομως ειδικα το οντορλ βγαζει εδβ 3 χιλιοστα με μειον 7 στα 850...εχει και καποια πολυ ωραια σεναρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Βλεπεις ομως ρε φιλε ..Εμεις πως τα βρισκουμε..Μια ζωη τρωγονται σαν τα κοκορια Αθηνα - Σαλονικα,βορειοι,νοτιοι γενικα..Κι ομως εχουμε κοινα και πολλα που μας ενωνουν..Γεια σου καρντασι μου....

Προσωπικά αδερφέ έχω αγάπη στην καρδιά μου για όλο το κόσμο. Για να δούμε τώρα το έχουμε το τιμημένο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κύριο και κοντρολ ευρωαπιου στα 5 πιο κρυα σεναρια ,,,είναι μονα τους ...μακαρι να εβγαινε ομως ειδικα το οντορλ βγαζει εδβ 3 χιλιοστα με μειον 7 στα 850...εχει και καποια πολυ ωραια σεναρια 

Εγώ πιστεύω ότι ένα ρεαλιστικό σενάριο τουλάχιστον για Θεσσαλονίκη είναι η πέτσα των πέτρινων...τώρα μέγεθος Πέτσας από τώρα λίγο δύσκολο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Gary είπε:

Προσωπικά αδερφέ έχω αγάπη στην καρδιά μου για όλο το κόσμο. Για να δούμε τώρα το έχουμε το τιμημένο?

Αμα ολος ο κοσμος ηταν  weather club θα ηταν σιγουρα καλυτερος...

Αμα δε παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε καψει...🤣Πραγματικα ομως με την καιρικη καταντια,το παρεακι του φορουμ με κρατα και δεν εγκαταλειπω το χομπι που γεννηθηκα μ αυτο!!Γιατι καιροφιλος γεννιεσαι δε γινεσαι!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ πιστεύω ότι ένα ρεαλιστικό σενάριο τουλάχιστον για Θεσσαλονίκη είναι η πέτσα των πέτρινων...τώρα μέγεθος Πέτσας από τώρα λίγο δύσκολο...

Εγω κανω υπομονη μπας και φιλοτιμηθει να παεξ δυτικα αδριακτικη ιονιο αυλωνας ...θεωρω οτι εχει ακομα μια μερα να το κανει και δεν ειναι και δυσκολο ...πάντως προτιμά σεναρια παιου παρα τζιφου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εγω κανω υπομονη μπας και φιλοτιμηθει να παεξ δυτικα αδριακτικη ιονιο αυλωνας ...θεωρω οτι εχει ακομα μια μερα να το κανει και δεν ειναι και δυσκολο ...πάντως προτιμά σεναρια παιου παρα τζιφου 

Εάν πάρω το ρεαλιστικό σενάριο του να μην πάει ακόμη και έτσι η Μακεδονία και ειδικά η κεντρική θα παίξει μπαλλα με τον γνωστό τρόπο της ...με τις ισιβαρεις σηκωμένες ψηλά στο β.ιονιο που δημιουργούν επιδείνωση μόνο εδώ....το φάγανε στη μάπα στα πέτρινα αλλά έτσι χιονιστηκαμε και στην Σόφια ...οπότε είναι παλιά μου τέχνη κόσκινο ..τώρα εάν πάμε σε σενάριο του πάει ένα ικανό μέρος του Αυλώνα προς Αδριατική τότε πάμε για επιδείνωση γενικευμένη σε όλα τα κεντροβορεια και η 10 του μήνα μπορεί να είναι καλύτερη από την 9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση οι ώρες είναι πολλές και οι αλλαγές που θέλουμε ,για ένα καλύτερο έως πολύ καλύτερο αποτέλεσμα ,είναι μέσα στα πλαίσια του εφικτού..Αντουάν μετά τα 12αρια πάμε σε ποσοστά?🤪😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Σε κάθε περίπτωση οι ώρες είναι πολλές και οι αλλαγές που θέλουμε ,για ένα καλύτερο έως πολύ καλύτερο αποτέλεσμα ,είναι μέσα στα πλαίσια του εφικτού..Αντουάν μετά τα 12αρια πάμε σε ποσοστά?🤪😋

Ε ναι νομιζω εφτασε η ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΧ η σφαλιαρα καραδοκει ειναι ποολυ νωρισ για το οτιδηποτε.Μονο ηπτωση της Τ απο δευτερα φαινετε να κλειδωνει οσο για τα υπολοιπα ,,,,,,,,βλεπουμε απο Σαββατο ,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα κοντινά - μέχρι 12/01 το καλύτερο που μπορεί να βγει με βάση τους μέσους όρους και τα κύρια όλων των μοντέλων είναι μία αξιοπρεπή κακοκαιρία ορεινών/ημιορεινών με πολλά νερά και χιόνια. Τα πεδινά ακόμα και στη Βόρεια Ελλάδα θα είναι δύσκολο να μπουν στο παιχνίδι με τέτοια γεωδυναμικά και ας έχει -4 με -6 στα 850. 

Στα μακρινά είναι εφιαλτικά τα τρεξίματα με γροιλανδικό τέρας και μεγάλη συμφωνία των μοντέλων σε αυτό το σενάριο. Οπότε αφήνουμε τις ελπίδες μας για το τρίτο δεκαήμερο του Γενάρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οτι μας κραταει στο παιχνιδι ακομη και δεν εσκασε μεγαλοπρεπης αντικυκλωνας πανω μας .....μου φαινεται απιστευτο !!!!!🙂

 160 ωρες παλευουμε απ το τιποτα μεχρι ιστορικο για λιγα μιλια δυτικα !!!!!! μικρουλες αλλαγες σε καθε ραν ...μικρουλες !!!!

υ.γ. μια βδομαδα στο μειον χωρις δυνατο αποτελεσμα?.....πρεπει να γινει καλυτερο ρε γα@@το !!!!!!!! ( αν και εμενα τα ματια μου ηδη βλεπουν χιονοσουρια !!!!!! 😉) καλημερα

Diagramme GEFS

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, INUIT είπε:

οτι μας κραταει στο παιχνιδι ακομη και δεν εσκασε μεγαλοπρεπης αντικυκλωνας πανω μας .....μου φαινεται απιστευτο !!!!!🙂

 160 ωρες παλευουμε απ το τιποτα μεχρι ιστορικο για λιγα μιλια δυτικα !!!!!! μικρουλες αλλαγες σε καθε ραν ...μικρουλες !!!!

υ.γ. μια βδομαδα στο μειον χωρις δυνατο αποτελεσμα?.....πρεπει να γινει καλυτερο ρε γα@@το !!!!!!!! ( αν και εμενα τα ματια μου ηδη βλεπουν χιονοσουρια !!!!!! 😉) καλημερα

Diagramme GEFS

 

Χρήστο σταθερά μόνο τζιφο Ε?...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα και αύριο μιας και θα είναι μέσα για να προφυλαχτω από το κρύωμα δεν θα αφήσω ραν για ραν μοντέλο για μοντέλο...πάμε σικον...σημαντική μέρα η σημερινή!!!στόχος η ελαφριά κακητευρετση των δεδομένων όσον αφορά τον Αυλώνα κυρίως γιατί για το χαμηλό έχουμε σκομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...